Skocz do zawartości


Zdjęcie

Niewyjaśnione zjawiska uchwycone na taśmie.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1

strasznieciekawe.
  • Postów: 23
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Witam wszystkich bardzo serdecznie! :szczerb:

     

       Chciałbym jeszcze raz zaprosić was do rzucenia okiem na mój kolejny filmik z serii "Strasznie Ciekawe". Wszystkich, którym się spodoba zapraszam serdecznie na kanał i mam nadzieję, że uda mi się ukraść kilka minut z waszego życia! Jeśli się nie spodoba, cóż, kolejne będą lepsze! :papapa: :papapa:

 

     


  • 6

#2

Adventus.
  • Postów: 386
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Takie filmy fajnie się ogląda, ale myślę że powinieneś troszkę uatrakcyjnić formę, żeby nie były to po prostu kolejne randomowe "scary / paranormal" kompilacje jakich pełno na YT. Jeśli idzie o stronę techniczną to przede wszystkim wyrównuj poziomy głośności, bo na początku mamy bardzo głośny efekt dźwiękowy, potem strasznie cichego prowadzącego i komentarz w tle, który również jest nieco za cichy względem muzyki / dźwięku przedstawianych filmików.

 

Dobieraj także materiały staranniej. Niektóre klipy to bardzo stare i oczywiste fejki.

 

Przy okazji skomentuję każdą pozycję.

 

11. Tego nie znam, wygląda nawet interesująco. Ciekaw jestem jak osiągnął efekt z małą kulką.

10. Nagranie to widziałem już na YT setki razy, zawsze pod inną nazwą :P Głównie to "coś" brano za Chupacabrę. Cóż, ja tam widzę zwykłego, chudego człowieka. Ale upadły anioł... Oryginalnie.

9. Pewien jestem że był tutaj kiedyś temat traktujący o tym filmiku. Już nie pamiętam, jak "dochodzenie" się potoczyło. Normalnie powiedziałbym, że powiesili dziewczynkę na linie przywiązanej do gałęzi drzewa, ale takowego obok nie ma.

8. Wypadki jak wypadki... To konkretne miejsce w tunelu pewnie ma w sobie coś, że najłatwiej tam o tragiczny w skutkach błąd kierowcy. Co do fragmentu z dwiema ciężarówkami -Jedna wyjechała  ze zjazdu w ścianie (czy jak to to się nazywa)

7. Zgrabnie nakręcone. Zajmuję się montażem filmów, postprodukcją -Myślę, że byłbym w stanie uzyskać podobny efekt mając do dyspozycji materiał w tak tragicznej jakości. Wystarczy, by facet stał tam cały czas, a w pierwszych klatkach gdy widać pomieszczenie zamazać jego postać i powoli "odsłaniać".

6. Nic ciekawego. Wszystko można wyjaśnić ciągnięciem linką i tym podobnymi.

5. Klip jak wyrwany wprost z hollywoodzkiego horroru. Mamy tu dosłownie wszystko: Dwóch gości porozumiewających się krótkofalówką jak agenci, tajemnicze odgłosy dziecięcego płaczu, pełne napięcia sprawdzanie pokoju z latarką w dłoni i klasyczną przezroczystą zjawę wyłaniającą się z pomieszczenia przy akompaniamencie mrugających lamp. 10/10 :D

4. Przecież to filmik nakręcony przez EnterViral. Gość robi masę takich amatorskich horrorów w stylu Blair Witch Project. Ten "potwór" występuje w co drugiej jego produkcji :v

3. Hm. Pierwsza moja myśl była taka, że to pasażer tego samochodu który z niego wypadł. Ale potem zauważyłem rozwalone lusterko, no i w ogóle drzwi chyba tak szybko by się same nie zamknęły (o ile w ogóle by się zamknęły). Oglądam to już 20 raz i nadal nie mam innego pomysłu. Może siedział na masce? :szczerb:

2. Ciekaw jestem źródła tego nagrania. Znów wygląda jak fragment z hollywoodzkiego horroru. Ta syrena / tryton wygląda całkiem wiarygodnie.

1. Myślę, że komentarz jest zbędny ;) Zabawnie im te efekty wyszły.


Użytkownik Adventus edytował ten post 21.01.2016 - 02:27

  • 0



#3

wojtekdg.
  • Postów: 10
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

6. Tunel w Rosji, nad tunelem płynie rzeka i w tym miejscu jest ślisko.


  • 0

#4

Redie.
  • Postów: 41
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Co do siedzenia na masce, to przypomniało mi się, jak w listopadzie w Porto kilku chłopaków weszło na chwilę do metra, a potem z niego wyszli, idąc na... Tylnią szybę. Nie trzymali się niczego, a na szybie trzymała ich tylko prędkość. Złapali się tak, żeby zająć jak najwięcej miejsca. Nikt nie spadł. Prędkość wysoka.
(Tam metro jest też na zewnątrz, przez góry)
http://4.bp.blogspot...+E+%2814%29.JPG
  • 0

#5

Kas.
  • Postów: 35
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

5. To parzące się koty. Kiedy facet otworzył drzwi, uciekły przez okno. Jak ktoś nie wierzy - niech sobie kupi dwa niewysterylizowane koty płci odmiennej i poczeka do marca.


  • 0

#6

Adventus.
  • Postów: 386
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

5. To parzące się koty. Kiedy facet otworzył drzwi, uciekły przez okno.

 

I to one odkręciły prysznic? :D A tak na poważnie, to niektóre koty faktycznie potrafią "zawodzić" jak małe, ludzkie dzieci (raz mnie jeden taki nieźle przestraszył w nocy). Co nie zmienia faktu, że to nagranie z kamer to pewnie 100% wyreżyserowany fejk z wykorzystaniem dźwięków krzyku zwykłej kobiety / dziecka.


Użytkownik Adventus edytował ten post 21.01.2016 - 20:06

  • 0



#7

Kas.
  • Postów: 35
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

 

5. To parzące się koty. Kiedy facet otworzył drzwi, uciekły przez okno.

 

I to one odkręciły prysznic? :D A tak na poważnie, to niektóre koty faktycznie potrafią "zawodzić" jak małe, ludzkie dzieci (raz mnie jeden taki nieźle przestraszył w nocy). Co nie zmienia faktu, że to nagranie z kamer to pewnie 100% wyreżyserowany fejk z wykorzystaniem dźwięków krzyku zwykłej kobiety / dziecka.

 

 

Ja mam w domu taki unoszony kurek, na upartego kot mógłby to podważyć. W przypadku 5. jest chociaż cień szansy, że to prawda.


  • 0

#8

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Niezła ta kompilacja, ale można wyjaśnić większość pokazanych tam zdarzeń. Widać, że to takie "autentyczne" filmy, a nie podrasowane, nawet czuć tą "paranormalność", więc to na plus.

11.Zwykły(albo niezwykły) magik, dobrze dopracowane sztuczki i mamy taki o to efekt, na pewno Wszystko mógłby więcej napisać w jaki sposób to robi, bo bohater nagranie nie jest wyjątkiem pod tym względem.

 

10.To może być zwykły człowiek i zresztą na takiego też wygląda, szczególnie ludzkie "zarysy" widać dobrze zanim odwróci głowę.

 

9.Ważny jest jeden szczegół w tym nagraniu - dziewczynka wisi i autor to kręci, nagle pies szczeka, kamera ucieka gdzieś w podłoże, a gdy wraca to dziewczynka jest już na ziemi i właśnie to dyskredytuje trochę to nagranie. Akurat dwa najważniejsze momenty nie zostały nagrane - jak zawisła i jak zeszła na ziemie, to powoduje, że było to wszystko prawdopodobnie wyreżyserowane.

8.To nagranie przypomniało mi video z liną, która przewracała samochody. Nie znam się, ale może jakieś pole elektromagnetyczne, czy inna siła która mogłaby wpłynąć na samowolne przesunięcie pojazdu. Poza tym nie ma pewności, że faktycznie wszystko dzieje się w tym samym miejscu, no i przydałyby się jakieś statystyki, np ilość wypadków na liczbę przejechanych samochodów, albo chociaż co ile się zdarzają, w jakim okresie, etc. To by nam dało lepszy obraz sytuacji.

7.Prócz wyjaśnienia, że to fotomontaż to nic innego nie przychodzi mi do głowy, na błąd kamery to to nie wygląda.

6.Było to omawiane na forum(jak zresztą większość zdarzeń z tej kompilacji), kojarzę, że było coś pisane o tym, że rodzina chciała zarobić pieniądze i wszystko ukartowała. Niestety nie wiem czy zostało to na sto procent potwierdzone, ale jak ktoś ciekawy to może poszukać.

5.To czy pokój był faktycznie rozwalony to ciężko stwierdzić, bo nic tam nie widać. To czy dzwonili na policję też ciężko stwierdzić, bo mogli tak tylko gadać dla podkręcenia atmosfery i wiarygodności nagrania. Równie dobrze mógł być to chwyt reklamowy hotelu, żeby go wypromować. Goście mogli się umówić, w pokoju dźwięk mógł być puszczony z głośnika, a reszta to tylko dodatki, żeby było bardziej wiarygodnie.

4.Adventus już wyjaśnił. Ja dodam tylko, że dziwnym przypadkiem facet wiedział gdzie skierować kamerę, idealnie w punkt pojawiła się ta postać.

3.Jak dla mnie wyraźnie widać, że fotomontaż. Szczególnie dobrze widać to w momencie zwolnienia nagrania, gdy facet w pewnym momencie staje się "podwójny", prawdopodobnie z powodu kiepskiego nałożenia tego osobnika na inny film.

2.To nagranie było również omawiane na forum, jak się nie mylę była to reklama jakiegoś programu dokumentalnego.

1.Mało co widać tak naprawdę, więc nie za bardzo co jest o tym pisać. Zapewne fotomontaż, bo taka teleportacja jest na razie niemożliwa. Jakość jest taka, że nic nie da się o tym więcej powiedzieć.

Ogólnie seria ciekawa, dobra muzyczka i fajne kilka zdań może stworzyć naprawdę dobry klimat, ale jak się to przeanalizuje na chłodno to wszystko można wyjaśnić w miarę racjonalny sposób. Nie mówię, że mam racje, ale wydaje mi się, że jak na chwilową analizę bez wgłębiania się to moje wyjaśnienia są dosyć okej. Czekam na nowe wersje.


Użytkownik Daniel. edytował ten post 21.01.2016 - 21:01

  • 0



#9

Adventus.
  • Postów: 386
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

3.Jak dla mnie wyraźnie widać, że fotomontaż. Szczególnie dobrze widać to w momencie zwolnienia nagrania, gdy facet w pewnym momencie staje się "podwójny", prawdopodobnie z powodu kiepskiego nałożenia tego osobnika na inny film.

 

Sam nie widzę tutaj jakichkolwiek przesłanek że mógłby to być przerobiony materiał. Spece z hollywoodu mieliby zagwozdkę z dodaniem takiego kolesia by wyglądało to realistycznie, a co dopiero przeciętny Kowalski :P

 

Poza tym:

-Jest reakcja na potrącenie, auto się zatrzymuje

-Auto ma rozwalone lusterko

-Koleś wpada pod koła samochodu z kamerką, widać wyraźnie "skok" obrazu

 

Jak na razie jedyne logiczne wyjaśnienie jest takie, że gość siedział na masce tego samochodu i zleciał z niej, kiedy kierowca skręcił. Po co siedział na tej masce? Mnie nie pytajcie, ludzie dziwne rzeczy czasem robią, wystarczy pooglądać nagrania np. z Rosji :D


Użytkownik Adventus edytował ten post 21.01.2016 - 23:44

  • 0



#10

SirCool.
  • Postów: 15
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ta lewitująca dziewczynka zawsze mnie zastanawia, wiem, że jest ryzyko manipulacji, ale wygląda to bardzo prawdziwie. Nie mam zaś wątpliwości co do syreny, to fejk zrobiony na potrzeby fabularyzowanego paradokumentu o syrenach właśnie, jestem pewien, że było o tym tutaj na forum.


  • 0

#11

strasznieciekawe.
  • Postów: 23
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dzięki wszystkim za poświęcenie czasu na obejrzenie filmiku! Fakt większość z tych nagrań jest dość słabej jakości ale to tylko mój mały osobisty ranking! Jeśli chodzi o tą latającą dziewczynkę to sam się bardzo zastanawiałem do momentu aż wrzuciłem filmik. Po niecałych 30 minutach jakaś firma zgłosiła prawa autorskie do akurat tego urywku. Wygląda na to, że latająca dziewczynka jest niestety ustawiona :P


  • 0

#12

Kas.
  • Postów: 35
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dzięki wszystkim za poświęcenie czasu na obejrzenie filmiku! Fakt większość z tych nagrań jest dość słabej jakości ale to tylko mój mały osobisty ranking! Jeśli chodzi o tą latającą dziewczynkę to sam się bardzo zastanawiałem do momentu aż wrzuciłem filmik. Po niecałych 30 minutach jakaś firma zgłosiła prawa autorskie do akurat tego urywku. Wygląda na to, że latająca dziewczynka jest niestety ustawiona :P

 

A jak się nazywała ta filmy? Totally Not Aliens? Psychic.inc? Superhero Corp? :D


  • 0

#13

xeophyte.
  • Postów: 151
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Co do pkt 3 to widac jak dwa wozy po lewej od glownego zaczynaja hamowac i skrecac jeszcze przed tym glownym, tak jakby ktos wbiegl na jezdnie i przeszedl przed nimi. Na prawo od srodkowego widac jakby slad po wycieciu z wideo tego czlowieka (akurat w tym momencie zaslania go glowne auto). Wiec albo wideo jest zmanipulowane albo ktos sie zmaterializowal nie tam gdzie trzeba.


Użytkownik xeophyte edytował ten post 31.01.2016 - 16:38

  • 0

#14

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

3.Jak dla mnie wyraźnie widać, że fotomontaż. Szczególnie dobrze widać to w momencie zwolnienia nagrania, gdy facet w pewnym momencie staje się "podwójny", prawdopodobnie z powodu kiepskiego nałożenia tego osobnika na inny film.

 

Sam nie widzę tutaj jakichkolwiek przesłanek że mógłby to być przerobiony materiał. Spece z hollywoodu mieliby zagwozdkę z dodaniem takiego kolesia by wyglądało to realistycznie, a co dopiero przeciętny Kowalski :P

 

Poza tym:

-Jest reakcja na potrącenie, auto się zatrzymuje

-Auto ma rozwalone lusterko

-Koleś wpada pod koła samochodu z kamerką, widać wyraźnie "skok" obrazu

 

Jak na razie jedyne logiczne wyjaśnienie jest takie, że gość siedział na masce tego samochodu i zleciał z niej, kiedy kierowca skręcił. Po co siedział na tej masce? Mnie nie pytajcie, ludzie dziwne rzeczy czasem robią, wystarczy pooglądać nagrania np. z Rosji :D

 

 

 

Potwierdzeniem faktu że kolo był na masce jeszcze przed "wypadkiem" jest to ile wdać "kół samochodu". Albo ten samochód ma 5 kół albo to  noga osobnika gdy zaczął się zsuwać z maski.

orwq2nI.jpg


  • 0



#15

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Byłoby to co najmniej dziwne, bo auto, na którego masce ten gość podobno siedział zaczęło hamować na dobrą chwilę przed całym zdarzeniem.

 

Świadczyłoby to tylko o jednym - że powodem hamowania była chęć zrzucenia z maski niechcianego pasażera. Trochę bez sensu. Na dodatek, w takim przypadku poleciałby on do przodu, więc samochód, który go potrącił miałby na to raczej nikłą szansę.

Innym powodem hamowania - tym bardziej prawdopodobnym jak dla mnie, musiał być fakt, że kierowca auta zobaczył tego gościa i próbował w ten sposób uniknąć jego potrącenia. Auta po lewej (te bliżej środka ulicy) dały radę - on nie.

Ani w przypadku wożenia gościa na masce, ani w przypadku jego nagłej teleportacji (jak sugeruje tytuł), tak wczesne hamowanie nie miałoby żadnego sensu.

 

Moim zdaniem to zwykłe zdarzenie drogowe, w którym jakiś gostek próbował się przesmyrgnąć pomiędzy autami na szerokiej ulicy (z lewej, na prawą stronę ekranu).

Prawie mu się udało.

 

To, co jest jakoś tam niezwykłe w tym nagraniu, to fakt, że samochód, który go w efekcie potrącił, jechał z taką prędkością, że zasłaniał sobą całą tą eskapadę. Ale nie przesadzajmy, że to jakoś strasznie wyjątkowe - jakiś rok temu analizowaliśmy podobny filmik z wypadku w Rosji - wtedy z udziałem tylko samochodów i tamten był dużo bardziej fascynujący..

 

Swoją drogą, to autor tego zestawienia wybrał chyba najgorsze jakościowo kopie tych nagrań - trzeba się naprawdę trochę postarać, żeby filmy o tak dramatycznie niskiej jakości znaleźć dziś w internecie.

 

Edit:

Co do tego hamowania.

Ono nawet nie tyle wynikało z faktu, że kierowca zauważył pieszego, co było efektem tego, że hamujący samochód osobowy wymusił je na kierowcy, który raz - nadepnął na hamulec żeby jej nie walnąć w tył, dwa - bardziej energicznie zmienił pas (i tak go już zmieniał ale w takim przypadku musiał to zrobić nieco bardziej gwałtownie, i trzy - wpakował się na pieszego, który wyskoczył sprzed maski osobówki)


Użytkownik pishor edytował ten post 31.01.2016 - 19:04

  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych