Skocz do zawartości


Zdjęcie

Przerażające historie o duchach, które mogą przytrafić się każdemu!

ciekawostki duchy legendy nawiedzone miejsca nie z tego świata paranormalne zjawiska szokujące historie tajemnice natury zagadkowe zjawiska śmierć

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6631
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

                                                                         e49913ec374e.jpg                                                                                  

 

Jeżeli jesteś jedną z osób kochających słuchać straszne historie o duchach mamy dziś coś dla Ciebie. Znaleźliśmy kilka historii osób, które doświadczyły zjawisk paranormalnych na własnej skórze.

 

                                                                         Kto jest w moim łóżku?                                                                                                         

 

                                                                     Creep_ca9b71_851900.gif                                                                       

 

 

Rebecca z Irlandii Północnej doświadczyła przerażającego odkrycia w swoim domu, który jak się okazało powstał na starym cmentarzu. Dziwne rzeczy działy się od początku po przeprowadzce do niego. Słychać było walenie drzwiami, dziecięcy śmich, kroki, uczucie chłodu czy tajemnicze postacie spacerujące po jej korytarzu. Jednak najbardziej straszną była pewna noc, podczas, której kobieta śpiąc w swoim łóżku poczuła, że ktoś dotyka ją po stopach. Po przebudzeniu ujrzała czarną postać stojącą nad nią, która zaraz po otwarciu oczu zniknęła.

 

                                                                         Dzieci w hotelu                                                                                                         

 

                                                     my-amityville-horror-documentary-112-ocean-avenue-ghost-child-photograph.jpg

 

Katie z East Lothian, przeżyła niesamowite doświadczenie w jednym z gruzińskich hotelów. Pewnej nocy obudziła się po tym jak poczuła, że ktoś głaszcze ją po włosach. Myśląc, że to jej matka zapytała ją o to nazajutrz, ale ona wszystkiemu zaprzeczyła. Później zauważyła jak jej matka patrzy w  lustro i zaraz blednie. Jej matka widziała chłopca około dwunastu lat. Gdy kobieta szła po telefon usiadła na krześle i przeglądała wiadomości. Nagle poczuła jakąś siłę, która strąciła ją z krzesła. Gdy siedziała na podłodze poczuła jak ktoś znów ją głaszcze po włosach. Uciekła z pokoju. Następnej nocy, gdy spała znów poczuła dotyk na głowie i słowo "przepraszam". Potem było słychać walenie w drzwi i śmiech dzieci, jakby bawiących się w berka. Następnego ranka kobiety zapytały się w recepcji czy w nocy bawiły się dzieci na korytarzu, ale udzielono im informacji, że było to nie możliwe. Później dopiero się dowiedziały że w hotelu był niegdyś sierociniec.

 

                                                                        Duch przychodzący nad ranem                                                                                  

 

                                                     keefer-mansion-ghosts-21388653.jpg                                                              

 

Pewnego ranka w Kornwalii, o 7 rano, gdy Caz Bray leżał w łóżku usłyszał jak ktoś wchodzi po schodach. Pomyślał, że ktoś włamał się do jego domu. Usłyszał jak tajemnicze kroki kierują się do jego pokoju, potem poczuł jakby ktoś usiadł na łóżku. Gdy zdał sobie sprawę, że jest do duch cały spocony powiedział: "proszę już iść". Poczuł jak ktoś wstaje z łóżka i wychodzi, gdyż zaskrzypiały drzwi. Taka sytuacja powtórzyła się przez cztery kolejne poranki, aż mężczyzna postanowił się wyprowadzić.

 

                                                            Mała wiktoriańska dziewczynka chce grać                                                                           

 

                                                     4b3f779428e577682750ac1ca142222b.jpg                                                        

 

David z Nottinghamshire miał tylko czternaście lat, gdy był świadkiem tego incydentu. Był wówczas w łóżku, gdy ktoś naciągnął kołdrę na niego. Odsunął ją i spojrzał w górę, zobaczył małą dziewczynkę ubraną jak za czasów wiktoriańskich, która idzie tyłem do ściany. Potem tajemnicze historie przydarzyły się jego rodzicom Słychać było tajemnicze kroki, ktoś bawił się włosami jego matki, a pewnego dnia coś wtuliło się w jego ojca!

 

                                                                               Kobieta na ławce                                                                                              

 

                                                                       517.jpg                                                                                   

 

Gertruda z Swansea każdej środy chodziła do sklepu, przy delikatesach zawsze stała ławka. Pewnej środy przed sklepem zauważyła kobietę, której nigdy przedtem nie widziała. Postanowiła więc do niej podejść i przyjrzeć się jej twarzy. Jednak idąc ona nagle zniknęła, gdy się obróciła kobieta stała przy niej. Jej twarz była pomarszczona, oczy zapadłe, a usta zakrwawione. Gertruda krzyknęła, a tajemnicze widziadło zniknęło.

 

Źródło i zdjęcia: Untitled (2).png  

link: http://zagadkowe-zja...blogspot.co.uk/





#2

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

Kto jest w moim łóżku?

Ciekawe, a ja sądziłem że to będzie opowieść typu "wyszła na chwilę w środku nocy i gdy wróciła do ciemnego pokoju, zobaczyła że w jej łóżku ktoś już leży".


  • 0



#3

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6631
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Up@

To byłby cieniutki wątek i wszyscy by szukali ukrytych drzwi. :szczerb:

Tak przynajmniej jest dreszczykowato.





#4

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Kurde a ja mam straszny niedosyt... w sumie miałem nadzieję, że Ci się coś wkleiło nie do końca, albo, że będzie więcej w II części czy cuś...bo tak to biednie wygląda dość :( historyjki króciutkie i tylko kilka...

Czekam na więcej!! :)


  • 0



#5

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Swoją drogą, tak się zastanawiam - co byłoby bardziej przerażające.
Obudzić się w nocy "na siku", wrócić do łóżka i zastać tam kogoś, kogo nie powinno w nim być? Czy może - obudzić się w ciepłej pościeli i uświadomić sobie, że czule obejmujemy kogoś, kto w naszym łóżku nie powinien się znajdować?
Jak dla mnie - to drugie przeżycie byłoby bardziej traumatyczne i szybciej postawiłoby mnie do pionu.


Kurde a ja mam straszny niedosyt... w sumie miałem nadzieję, że Ci się coś wkleiło nie do końca, albo, że będzie więcej w II części czy cuś...bo tak to biednie wygląda dość :( historyjki króciutkie i tylko kilka...

Czekam na więcej!! :)

bo to se trza rozbudować w domyśle :D

Ech - ta dzisiejsza młodzież. Nic tylko im podawać wszystko na tacy :D

Kombinuj Kronikarz, kombinuj - a przerażenie ściągnie Ci kapcie ze stóp :D


  • 0



#6

ThePrz.
  • Postów: 168
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Nie lubię wcielać się w rolę sceptyka, ale to tylko paraliże senne, liczyłem na więcej :(


  • 0

#7

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Pewnego ranka w Kornwalii, o 7 rano, gdy Caz Bray leżał w łóżku usłyszał jak ktoś wchodzi po schodach. Pomyślał, że ktoś włamał się do jego domu. Usłyszał jak tajemnicze kroki kierują się do jego pokoju, potem poczuł jakby ktoś usiadł na łóżku. Gdy zdał sobie sprawę, że jest do duch cały spocony powiedział: "proszę już iść". Poczuł jak ktoś wstaje z łóżka i wychodzi, gdyż zaskrzypiały drzwi. Taka sytuacja powtórzyła się przez cztery kolejne poranki, aż mężczyzna postanowił się wyprowadzić.

 

 

 

Tak się zastanawiam.. ludzkość aż tak zgłupiała,  żeby wierzyć w takie durne bajki?

Rozumiem że pisała to jakiś pisarzyna w wieku nazwijmy to gimnazjalno-hellokitowatym. Ale wierzyć w taka opowieść? Leżycie  sobie w łóżku w swoim domu, ktoś się włamał,  ktoś chce was okraść albo zabić lub zgwałcić. A wy przykrylibyście  się głebiej kołderką???  Naprawdę?? Zero wzywania policji, sąsiadów , prób zatarasowania drzwi szafą, łóżkiem.  Albo wyciągnięcie czegokolwiek co może być bronią: dezodorant , krzesło , butelka itp a wy nie robicie nic...

 

Pomijam ten fragment  

Gdy zdał sobie sprawę, że jest do duch cały spocony powiedział: "proszę już iść"

 

Gdybym ja zorientował się że w łóżku ze mną jest cokolwiek paranormalnego wyrwałbym z łóżka jak sprężyna i nawiał do innego pomieszczenia . A ten  słabiutkim głosikiem  "proszę już iść"  No normalnie jak w XIX wiecznej  powieści dla kucharek.

 

I ten tytuł "Przerażające historie o duchach, które mogą przytrafić się każdemu!" Chyba każdemu idiocie.


Czy może - obudzić się w ciepłej pościeli i uświadomić sobie, że czule obejmujemy kogoś, to w naszym łóżku nie powinien się znajdować?

 

 

 

:) musiałem :)

FaDxpPG.jpg


  • 0



#8

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To jest artykuł kierowany dla dzieci w przedziale 13-17 lat. Historie mają wzbudzić przerażenie, więc dbałość o fakty jest minimalna.
  • 0



#9

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To po prostu zestawienie creepypast. I w sumie do tego forum by temat pasował.


  • 0



#10

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6631
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Gdy zdał sobie sprawę, że jest do duch cały spocony powiedział: "proszę już iść"

Gdybym ja zorientował się że w łóżku ze mną jest cokolwiek paranormalnego wyrwałbym z łóżka jak sprężyna i nawiał do innego pomieszczenia . A ten  słabiutkim głosikiem  "proszę już iść"  No normalnie jak w XIX wiecznej  powieści dla kucharek.

Podzielam Twój punkt widzenia, ale....

Nasze postępowanie w takich sytuacjach, opiera się o wyuczone schematy, o czym dobrze wiesz jako strażak. Nie można wymagać, aby ktoś zachowywał się racjonalnie, gdy spotyka go coś, z czym nie miał do czynienia. Paraliżu sennego doświadcza tylko część populacji, a Ci doświadczając go po raz pierwszy są przerażeni. Być może sam miałeś podobnie i jak większość się tego wstydzisz, lub ze względu na nieprzyjemne doznania po prostu nie chcesz o tym rozmawiać.

   Ja w duchy nie wierzę, aczkolwiek fascynują mnie historie z nimi związane. W większości z nich, ich bohaterowie zachowują się tak, jakby nie zdawali sobie sprawy z sytuacji. To co się dzieje, dociera do nich po czasie, a wtedy każdy jest mądry. Nikt nie postępuje racjonalnie, gdy spotka go coś takiego, bo sobie nie zdaje z tego sprawy. Znam wiele historii o duchach i z ich udziałem, a w żadnej z nich nie uczyniono tego, czego byśmy się spodziewali.

   Uciekanie z łóżka w takiej sytuacji wydaje się nam oczywiste, ale założę się, że wszyscy byśmy (będąc zaspani) wygonili natręta z sypialni.

 

   To tak jak z jazdą samochodem, kiedy wpadasz w poślizg, bądź tracisz przyczepność kół, żelazna zasada mówi, żeby nie wykonywać gwałtownych ruchów kierownicą. Prawie wszyscy o tym wiedzą, ale mały procent ma to przetrenowane i zachowa się właściwie. Reszta będzie kręcić kierownicą w panice.

 

Nie bronię tych historyjek, bo są banalne. Podobnie wygląda większość z nich. Oto przykład:

Lokalizacja: Elvaston (Derbyshire) - Zamek Elvaston
Typ: Haunting / Manifestacja
Data / Czas: jesień 2010 roku

Maria, mieszkająca w tym zamku była żoną czwartego Hrabiego Harrington. Jej manifestacje oglądane z okien zamku, to spacerująca Biała Dama z szarym psem. Widywano ją w całej okolicy, a ostatnio w 2010 roku. Była wtedy widziana przez kilkuosobową rodzinę. W tej samej okolicy, ale z wykluczeniem terenów zamkowych widywano mężczyznę w podartym ubraniu. Widziany na pustym pastwisku, po odwróceniu wzroku znikał. Przeszukiwanie miejsca nie ujawniło żadnych skrytek wykopanych w ziemi.








Inne tematy z jednym lub większą liczbą słów kluczowych: ciekawostki, duchy, legendy, nawiedzone miejsca, nie z tego świata, paranormalne zjawiska, szokujące historie, tajemnice natury, zagadkowe zjawiska, śmierć

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych