Skocz do zawartości


Nautilus, śmieszne artykuły, ANALIZA


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
88 odpowiedzi w tym temacie

#16

szczyglis.
  • Postów: 1174
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

I tak nic nie przebije tego [od 2:40]:

 

 

Polecam obejrzeć całość, bo to miażdży wszystko.


Użytkownik szczyglis edytował ten post 02.08.2015 - 12:16

  • 1



#17

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

I tak najlepsza jest końcówka, gdy załogantka podchodzi do samej kamery, i nie zasłania sobą obiektu. W tym momencie widać, jak wszystkim w bazie rzedną miny, bo to oznacza że obiekt jest bardzo blisko obiektywu. A jaka była w tej sprawie żywa dyskusja...

 

Stary artykuł, ze zdjęciem ich koleżanki. Wedle FN zdjęcie na pewno przedstawia UFO. Na pewno ten niebieski dysk nad ludźmi na plaży to nie jest freeshbie, bo fotografująca nie zauważyła, a ponieważ jest to osoba bezdyskusyjnie wiarygodna, to musi to być ufo:

http://www.forum.nau...php?f=52&t=1902

 

Śmieszne były też artykuły w których dowodzili że Dynamo nie jest iluzjonistą, tylko na nadnaturalne zdolności władania nad materią a jego program rozrywkowy to rodzaj misji mającej przebudzić dużą ilość ludzi, co oczywiście ma związek z rokiem 2012.


  • 2



#18

McNugget.
  • Postów: 562
  • Tematów: 10
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Bardzo fajny temat. Rzetelność źródeł to ważna sprawa.

 

Zaciekawiony, to "przebudzenie" kojarzy mi się trochę z panią Barbara Santaną... ;)


  • 0

#19

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Również artykuły na temat seansów są nierzetelne


http://www.nautilus....artykul&id=2150
To nie jest to samo co pisanie o new age. W tej kwestii potrzebna jest głęboko wyszukana wiedza. Ludziom z nautilusa nie chce się zbadać sprawy więcej niż powierzchownie.
Odlewy parafinowe były robione jeszcze przed kluskim. Tak można je zrobić, rękę da się wyciągnąć. Takie odlewy były robione przed seansem. Drugim ulubionym trikiem kluskiego był ten ze światełkami latającymi. To też był trik pokazywany wcześniej przez innych.


https://sites.google...li/spiritmoulds

Użytkownik Wszystko edytował ten post 02.08.2015 - 16:05

  • 0



#20

coley.
  • Postów: 120
  • Tematów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ogladam ten filmik ktory wrzucil szczyglis, patrze na tych ludzi z nautilusa i dochodze do wniosku ze oni poza ta fundacja musza prowadzic strasznie smutne zycie, tak bardzo sie w to wczuwaja tak bardzo chca byc swiadkami czegos niezwyklego ze az im resztki jakiekolwiek racjonalizmu z glowy wyparowaly
  • 0

#21

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Bernatowicz był (może nadal jest) dziennikarzem polsatu news. Ja jestem ciekawy jak on sobie tam radził z rozdzielaniem newsów prawdziwych od fejków. Przecież dla niego byle mucha na zdjęciu to ufo.
  • 0



#22

hubiii p.
  • Postów: 500
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

hehe  - energetyczna firanka( post Zaciekawionego ). jeszcze kiedys śledziłem ich strone i to co robią ( 10 lat temu ) monitoring kręgów etc fajne to było. teraz jak widzę ich teksty, to mam wrażenie ze pisze je jakiś fanatyk, ktory w kazdym zdjeciu widzi paranormalne zjawisko.


Użytkownik hubiii p edytował ten post 03.08.2015 - 21:45

  • 0

#23

Ania S.
  • Postów: 10
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

Firanka i kółko plażowe zmiażdżyły system który do tej pory nie może się otrząsnąć, nie mogę osobiście pojąć tego jak ktoś może brać to za kosmitów, Pan Bernatowicz musi być nieźle zagubiony i posiadać zero inteligencji, sama posiadam takie kółka, akurat nie w tym kolorze, ale są i niebieskie i myślę że 50% rodzin posiada takie gadzety o ile lubią 'plażować', są małe, można w nie wcisnąć nogę, albo założyć na ręce akurat mam inny kolor, ale niebieskie też są dostępne, dzieci zazwyczaj tym rzucają, ale generalnie są to takie mini kółka np. do uczenia pływania. Na prawdę nie sądziłam że można zniżyc się do takiego poziomu...


  • 1

#24

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zdjęcie z twittera FN:

CCsia3rUgAAdHE3.jpg

 

 

 

Nie mogę się oprzeć wrażeniu, że to odbijająca się w szybie firanka...

 

A ja ne mogę się oprzeć wrażeniu, że gdyby to była firanka (taka normalna - wieszana w oknie). do widzielibyśmy nie tylko fragment okna z szybą, w której się ona odbija ale również samą firankę - od tyłu (nie tylko jej odbicie).

Okno musiałoby znajdować się mniej więcej na granicy trawnika i chodnika.

 

Wynika to z prostego faktu, że firanki wiesza się tuż przy oknie - mniej więcej w odległości 15-20 cm (bo taka jest głębokość przeciętnego karnisza).

Tu nie widzimy okna, więc "firanka" musiała by być od niego bardzo oddalona - co byłoby trochę bez sensu, bo nikt nie wiesza firanek na środku pokoju.

 

Typowałbym więc, że raczej to co widzimy firanką nie jest (firanką w sensie zasłony okiennej) - co nie zmienia faktu, że rzeczywiście sprawia wrażenie odbicia w szybie jakiejś tkaniny (o "konsystencji" firanki) wiszącej w pomieszczeniu, w którym znajduje się fotograf.

Jest tylko jeden problem, bo odbicie pokazuje TYLKO tą tkaninę, która musi być dość znacznie oddalona od okna, a skoro tak, to musi tam docierać sporo światła. To z kolei sugerowałby, że na odbiciu powinno pojawić się coś jeszcze - oprócz wspomnianej tkaniny.

No, chyba, że pomieszczenie jest puste.

 

Istnieje jeszcze taka możliwość, że jest to kawałek tkaniny zawieszonej wprawdzie w oknie, na karniszu  ale nie sięgającej do posadzki (jak normalna firanka) - wtedy wszystko by się zgadzało (no, może poza trochę nienaturalnym ułożeniem dolnej krawędzi tej "tkaniny", bo ta powinna być raczej prosta, a nie tak pofalowana jak na prezentowanym zdjęciu).

 

Ale to tylko taka uwaga natury ogólnej, bo w to, że jest to "rodzaj energetycznego pola wychodzącego z ziemi" jakoś dużo trudniej mi uwierzyć.

Pawiowi (bo to paw jest - prawda?) chyba zresztą również - najwyraźniej wspomniane pole nieszczególnie go wzrusza.


  • 1



#25

riseman.
  • Postów: 705
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Hmmm... Przecież to Kosmopawone (Paw Kosmosu)! Kto oglądał seriale animowane na Polonii 1 w latach 90-tych ten zna pacjenta :D

 

Co do tematu, ja dałem sobie spokój parę lat temu jak zaczęły się tam podobne głupoty pojawiać, aż żal było bo to chyba był jeden z pierwszych portali o tej tematyce jaki znalazłem w sieci i odwiedzałem regularnie. Patrząc po tej dzisiejszej tematyce wydaje się, że kogoś zdrowo pogięło.


  • 0



#26

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@ Pishor

Jest jeszcze jedna możliwość - fotografujący wszedł między firankę a okno. Firankę albo zasłonę. Dlatego nie widzimy ramy, bo aparat jest blisko szyby.


  • 0



#27

Ania S.
  • Postów: 10
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

pishor tak się składa że trochę fotografuję, a Twoja analiza wręcz mnie rozśmieszyła ;D


  • -1

#28

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@ Pishor

Jest jeszcze jedna możliwość - fotografujący wszedł między firankę a okno. Firankę albo zasłonę. Dlatego nie widzimy ramy, bo aparat jest blisko szyby.

W takim przypadku nie moglibyśmy raczej widzieć dolnej krawędzi firanki


  • 0



#29

Ania S.
  • Postów: 10
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

Zaciekawiony gdybym mogła dać Ci plusa to bym dała niestety nie posiadam takiej funkcji :)


  • 1

#30

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

pishor tak się składa że trochę fotografuję, a Twoja analiza wręcz mnie rozśmieszyła ;D

Bardzo się cieszę, bo lubię rozśmieszać ludzi. Rozumiem, że teraz jest ten moment, w którym wyjaśnisz mi, co konkretnie cię rozśmieszyło w tym, co napisałem?


  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości oraz 0 użytkowników anonimowych