Skocz do zawarto軼i
Nautilus, 鄉ieszne artyku造, ANALIZA


 • Zaloguj si, aby doda odpowied
88 odpowiedzi w tym temacie

#1 Go嗆_Veckas

Go嗆_Veckas.
 • Tematów: 0

Napisano

O co chodzi? Chodzi o to żeby analizować artykuły nautilusa z Robertem Bernatowiczem na czele, zakładam ten temat bo już nie mogę wytrzymać jak patrzę co za bzdury wypisuje ten człowiek, z drugiej strony jest trochę śmiechu i frajdy z obalenia ich tematów, a takich nie jest mało. Człowiek ten myśli że ludzie są mściwi i atakują go z każdej strony bo nie mają co robić i nie mogą pogodzić się z tym że on mówi prawdę i że jak to powiada, jego dowody są 'bezdyskusyjne" :) Sprawa jest taka że ludzie próbują mu wbić to tej chorej łepetyny że nie w każdym paprochu jest ufo, a refleksem świetlnym Duch, wygląda to tak że jak on nie wie jak daną sprawę wytłumaczyć, to musi byc to coś czego nauka nie jest w stanie wyjasnić...

 

Tych artykułów jest bardzo dużo, ale zacznę od końca bo wygodniej.

 

Tytuł artykułu:

LÓD, LAWA WYCHODZĄCA Z WULKANÓW CZY… COŚ INNEGO, CZEGO NAUKA NIE JEST W STANIE WYJAŚNIĆ?

 

Sam tytuł razi po oczach, po pierwsze to nie jest żaden wulkan, tylko krater.

 

 

Sonda Dawn przysłała nowe zdjęcia Ceres z bardzo bliskiej odległości 13,5 tys. km. Na zdjęciach okazało się, że są dwie zagadkowe białe plamy. Kolejne fotografie zrobione przez sondę wykazały, że plamy podzieliły się na mniejsze części.

 

Plamy się nie podzieliły i na mniejsze części, i się w ogóle nie przemieszczają, tylko wraz ze zbliżeniem sondy zdjęcia były w lepszej rozdzielczości, co pokazało więcej detali.

 

http://nautilus.org....artykul&id=2986

 

Panie Bernatowicz, nauka Ci to wyjasni tylko poczekaj :)

 

Jak tylko będę miał czas wolny, będę wrzucał ich artykuły i bardziej precyzyjnie starał się wszystko tłumaczyć, następny temat jaki wrzucę to filmik-wywiad Bernatowicza z Małgorzatą Żółkowską która po pewnym wypadzie analizowała wlasne zdjecia i po rozjasnieniu jednego z nich zauwazyłya niby nastepny lustrzanopodobny obiekt UFO który to systematycznie odwiedza zdany i są o tym pzrekonani, po analizie wyszło że to balon który sami puszczali :) ale o tym już pozniej chyba że ktoś wie coś na ten temat, pozdrawiam.

 

a oto ten film:

 

Najlepiej bedzie jak ktos ten film skopiuje zanim, oni go skasują, po prostu mistrzostwo świata.


U篡tkownik Veckas edytowa ten post 27.07.2015 - 12:22

 • 0

#2

Wszystko.
 • Post闚: 9439
 • Tematów: 72
 • P貫:M篹czyzna
 • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zdany to już jest klasyka i główny przykład naiwności Bernatowicza i jego ekipy.
Również ten art pokazuje jak można łatwo dać się nabrać

http://nautilus.org....artykul&id=2119

Nawet ludzie w komentach piszą mu że to wygląda na typowy fejk czyli robotę graficzną

Chociaż Bernatowicz też wybiórczo traktuje teorie w które wierzy. Są w necie jego teksty gdzie śmieje się z ludzi wierzących że 9/11 to robota USA.

U篡tkownik Wszystko edytowa ten post 27.07.2015 - 13:17
#3

szczyglis.
 • Post闚: 1174
 • Tematów: 23
 • P貫:M篹czyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Powiem tak - jestem jednym z modów na forum FN i są to tak jakby dwa niezależne od siebie światy - strona i forum. Główna strona Nautilusa to produkt stricte made in Fundacja. Tutaj mają swoje zdanie i powstają właśnie takie kwiatki jak tutaj cytowane. Od forum natomiast odcinają się całkowicie, bo nie ma tam w zasadzie nikogo, kto by popierał te wszystkie poglądy - ba, wiele razy wałkowaliśmy tam tematy Zdanów, ORBów itp. Nie idzie im przetłumaczyć, że błędy optyki, że refleks - nie. Wszystko to energia duchowa i oni to wiedzą. Kiedyś kiedyś to były wręcz wojny, bany sypały się nawet dla ludzi z zarządu, teraz się trochę uspokoiło, na forum została garstka osób, które były tam od początku, a "zarząd" praktycznie tam nie zagląda, bo chyba wszyscy zbanowani :). Lubię i szanuję Nautilusa i złego słowa na nich nie powiem, pamiętam, że odkąd istnieją to słuchałem ich audycji, ale to co czasem tam piszą, to szczęka opada i nie tylko mnie.

 

A żebyście kiedyś widzieli wojnę z "zarządem" na forum odnośnie pajączków na kamerach CCTV to by Wam oczy wyszły z niedowierzania. Grubo było i się działo. Temat na kilkadziesiąt stron, zarząd vs użytkownicy. Analiz porobiliśmy od groma, znajomi nawet kumpli skrzykiwali, co się zajmują kamerami przemysłowymi - i wszystko to jak do ściany. Jesteś mociek i basta - pająk nie może w taki sposób machać odnóżami :D. Epitety leciały od samej góry, co też właśnie zakończyło się wojną na bany. Szczegółów nie opowiem, bo nie wypada, ale naprawdę ostre dyskusje tam odchodziły. Zaciekawiony na pewno pamięta ile tam "brzydkich dyskusji" odchodziło. 

 

Najgorsze jest jednak to - że nie przetłumaczysz. Tyle już dowodów poszło, tyle było analiz i nic - nasza prawda jest najświętsza, a każdy kto się nie zgadza to wróg. To jest trochę przykre, bo pisać i mieć swoje zdanie każdy ma prawo, ale traktowanie każdego myślącego inaczej jako "internetowego moćka" (to najczęstsze określenie się tam przewijające) to już przegięcie. Brak nie tylko profesjonalizmu ale i zwykłej ludzkiej kultury, o czym wiele razy informowałem zarząd FN. Z mizernym skutkiem.

 

A strona im się chyba coś znudziła, bo już od pół roku nie sypnęli żadnego nowego tekstu, jedynie forum tam jeszcze żyje. Forum do którego się nie przyznają. To jest kuriozum.


U篡tkownik szczyglis edytowa ten post 27.07.2015 - 13:57

 • 1#4 Go嗆_Veckas

Go嗆_Veckas.
 • Tematów: 0

Napisano

Powiem tak - jestem jednym z modów na forum FN i są to tak jakby dwa niezależne od siebie światy - strona i forum. Główna strona Nautilusa to produkt stricte made in Fundacja. Tutaj mają swoje zdanie i powstają właśnie takie kwiatki jak tutaj cytowane. Od forum natomiast odcinają się całkowicie, bo nie ma tam w zasadzie nikogo, kto by popierał te wszystkie poglądy - ba, wiele razy wałkowaliśmy tam tematy Zdanów, ORBów itp. Nie idzie im przetłumaczyć, że błędy optyki, że refleks - nie

 

Ciekawa sprawa, ja im kiedyś forum stawiałem i przez pewien czas administrowałem technicznie pod nickiem "Aplikator", ... i czytając artykuły to właśnie ja tam zaczałem dla nich analizować miedzy innymi sprawę orbów oraz wiele innych, masz racje nic tam nie szło przetłumaczyc ,nawet jak się przedstawiło dowody, tu na forum też są tacy ludzie, ale tam to już masakra w ogóle nie idzie z nimi dyskutować, po drugie Mr. Bernatowicz ma tam założone kilka kont i nigdy nie umieszcza ich pod swoim nazwiskiem. Poza modyfikacją stron krótko trwała nasza wspołpraca :)

 

 

Najgorsze jest jednak to - że nie przetłumaczysz. Tyle już dowodów poszło, tyle było analiz i nic - nasza prawda jest najświętsza, a każdy kto się nie zgadza to wróg.

Ale pięknie to ująłeś, tak właśnie jest.

 

DUCH NA ZDJĘCIU ŚLUBNYM? - FN 2015

Zdjęcie zostało przysłane do nas przez czytelnika serwisu. Przedstawia parę nowożeńców - Kevina i Christine Denis (Richmond, Virginia). Dostrzegli oni na zdjęciu wykonanym w dniu ślubu coś, co ich zaniepokoiło. Przysięgają, że nikogo za nimi nie było. Oczywiście zawsze pozostaje pytanie: czy to jest tylko przypadkowe ułożenie cieni? Może... zdjęcie poniżej.

 

 

Przysięgają, że nikogo za nimi nie było.

Od kiedy ludzie mają oczy z tyłu? Przecież gołym okiem widać jakiegoś małego cwanaiczka, który robi sobie z nich 'jaja' :) Mało to drugoplanowych bohaterów na zdjęciach?

SXVU4s.jpg

7295ad5f.jpg


 • 0

#5

szczyglis.
 • Post闚: 1174
 • Tematów: 23
 • P貫:M篹czyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Veckas, chyba dość dużo osób tutaj miało jakiś mniejszy, czy większy wkład w Nautilusa.

A które forum stawiałeś? To obecne, czy to poprzednie, co padło przy update'cie?

 

Odnośnie tego zdjęcia ze ślubu, polecam przeczytać, bo śmieszny artykuł (eng):

http://www.mirror.co...wedding-5570703

 

A samo zdjęcie bije fake'em na kilometry. Zła kompozycja, zła perspektywa, złe oświetlenie, zły kontrast, zły cień.

Chyba wszystkie możliwe grzechy zostały popełnione. Grafik płakał jak przerabiał :)

I wszyscy to widzą, tylko Nautilus tego nie widzi.

W ogóle całe tło wygląda jak wklejone za blue/greenscreena, ze sztuczną głębią ostrości w postaci zwykłego blura, lub jak wielki plakat w studio, a teraz bardzo dużo ślubnych sesji robi się właśnie w taki sposób. Więc może rzeczywiście nikt za nimi nie stał, bo stało zielone prześcieradło. Akurat jestem grafikiem i to aż bije po moich oczach. I takie rozwiązania powinno się przyjmować jako pierwsze, Nautilus robi na odwrót - zaczyna od strony, że wszędzie duchy itp. i zero analizy, żadnego krytycznego myślenia i zdrowego podejścia. Wkurza mnie to niemiłosiernie, bo ich lubię i przykro patrzeć jak robią z siebie pośmiewisko na własne życzenie. A mieli potencjał, żeby być naprawdę jedną z większych PRO tego typu organizacji. Niestety popsuli wszystko przez te swoje dogmaty i szukanie wszędzie wrogów oraz brak szacunku dla myślących inaczej niż oni.

 

A żeby nie było, że tylko narzekam, to teraz stanę w obronie: te dziwne konta na forum, na które bany poleciały akurat nie były Mr. Bernatowicza, lecz kogoś blisko związanego, nie będę sypał inicjałami. Bernatowicz akurat jest spokojnym człowiekiem, nie jest agresywny. Natomiast większość artykułów na stronie jest pisana przez pewnego jegomościa z Krakowa. Ten człowiek zawsze robi raban, a jako całokształt wszystko przypisuje się Bernatowiczowi. Bernatowicz to tam praktycznie pisze jedynie w tym całym mostku kapitana, artykułów na stronę nie skrobie, co jednak nie zmienia faktu, że je mimo wszystko zatwierdza do publikacji. Chyba.

 

 

 

One said: "It looks like Smeagol after the Precious,” while another quipped: "It's coming! Better get some sleep now, soon you'll be up all night fixing babycramps and diapers everywhere!

"I think it might be a boy by the looks of it Or satan, I'm not sure, enhance.”


U篡tkownik szczyglis edytowa ten post 27.07.2015 - 15:58

 • 0#6

akuri770.
 • Post闚: 90
 • Tematów: 0
Reputacja Z豉
Reputacja

Napisano

Na paranormalium było właśnie , że te Zdany to były  tylko 2 miski sklejone ze sobą a nie żadne ufo interesujący jest też fakt dlaczego owa fundacja nie uznaje istnienia teorii spiskowych.


 • 0

#7

Wszystko.
 • Post闚: 9439
 • Tematów: 72
 • P貫:M篹czyzna
 • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja też kiedyś byłem fanem Bernatowicza i jego audycji które leciały w radiu tok fm, omawiane oczywiście były różne tematy para. Słuchałem tego zawsze jak miałem taką możliwość, ale dopiero później się skapowałem że tematy są przedstawiane jednostronnie i z fanatyzmem.


To też mnie rozwala a zwłaszcza stwierdzenie "jest bezspornym faktem" piszą tak o zjawisku które oglądają głównie na youtubie i podają historie latających świętych i jednego jasnowidza

http://www.nautilus....artykul&id=2203#8

szczyglis.
 • Post闚: 1174
 • Tematów: 23
 • P貫:M篹czyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To nie jest ważne, czy Zdany to dwie miski sklejone razem, czy prawdziwe UFO. Ważne jest to, że racjonalnie myślący człowiek pokwapi się, aby to przebadać. Przebadać pod KAŻDYM KĄTEM, a nie tylko pod swoje widzimisię. Nautilus jednak zrobił coś totalnie dziwnego. Cała masa ludzi - w tym i ja, i jeszcze jeden taki koleś, wolę nie wymieniać po ksywce (wciąż jestem tam modem) pojechał, porzucał, porobił fotki. Wyszły ciekawe efekty. Wszystko to zostało z forum usunięte przez "zarząd". Dyskusji żadnej nie było - ot, jesteście idioci, moćki itd. Był to taki moment, że gdyby nie ludzie na tamtym forum, których znam od lat i darzę sympatią i szacunkiem, to bym całkowicie wykasował stronę FN z przeglądarki. No taka prawda. Zostałem zwyzywany od debili, od dzieciaków (mając wtedy swoją drogą 31 na karku), od głupków, od moćków, dużo tego było, a i banana zaliczyłem swego czasu "za fikanie". A wszystko to dlatego, że ktoś próbował racjonalnie do tematu podejść.

I kto tu był wtedy dzieckiem i moćkiem?

 

A jak oni w ogóle chcieli obalić nasze rzeczowe argumenty? Ano:

Pojechali ludzie z zarządu FN do Zdanów. Kupili jakieś miski, rzucali, robili fotki. Stwierdzili, że nie da rady zrobić takiego zdjęcia z żadną dostępną miską więc temat/dogmat potwierdzony. Kolega Veckas coś pod temat wkleił w pierwszym poście. I to jest problem prawdziwy - nie to, czy było UFO, czy nie, tylko sam fakt podejścia do tematu, bo sorry, ale no ze ścianą to się nie da dyskutować rzeczowo. A Nautilus jest niestety taką "ścianą", do której można gadać, krzyczeć, a oni swoje.

 

Narażam się (tam) pisząc to, ale no taka jest prawda.

 

PS. @Wszystko - to normalka na FN - stwierdzenia typu "bezsporny fakt", "sprawa bezdyskusyjna", "internetowe moćki", to niestety chleb powszedni na ich stronie. No więc jak tutaj dyskutować, skoro jest się jedynie moćkiem, a bezsporne fakty są sprawą bezdyskusyjną? Na to jest jedno słowo - fanatyzm. Tutaj akurat taki nieinwazyjny, ale mimo wszystko jest to fanatyzm.

 

PPS - Nie wiem czy wiecie, ale wszelkie linki do paranormalne.pl są na nautulisowym forum zablokowane.

Regulamin twierdzi, że...konkurencja :D Autentycznie - paranormalne, infra, poblokowane jest wszystko. Czy to jest zdrowe? No chyba nie. Ale co ja tam wiem, ja jestem tam tylko marnym modem z 4 tysiącami postów, z czego połowa została nabita podczas obalania teorii made in FN. :)


U篡tkownik szczyglis edytowa ten post 27.07.2015 - 17:55

 • 0#9

Zaciekawiony.
 • Post闚: 7662
 • Tematów: 80
 • P貫:M篹czyzna
 • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Oj. Takich absurdów było tam mnóstwo. Sportowiec spluwający ektoplazmą. Znak drogowy wzięty za tajemniczą energię. "tajemniczy obłok energii na pewno nie drzewo" z Auschwitz, który okazał się drzewem. Film z "tajemniczą zieloną istotą" przebiegającą koło dziecka, która okazała się być liściem róży. Strzałki piorunowe wzięte za "artefakty dawnej, zaawansowanej cywilizacji". Tajemniczy niebieski dysk nad plażą, ale "na pewno nie freeshbie".

Pamiętam zdjęcie dyskoidalnego obiektu nad górami, który okazał się dorodną kanią wystającą z trawy - perspektywa powodowała, że kapelusz wydawał się wisieć nad doliną za zboczem.

 

Było też niego zdjęć bulwersujących - w kilku artykułach fundacja pokazywała zdjęcie z prosektorium z orbem nad głową zmarłego, przy czym twarz zmarłego nie była zasłonięta.


 • 0#10

szczyglis.
 • Post闚: 1174
 • Tematów: 23
 • P貫:M篹czyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zaciekawiony, ektoplazmę i znaki drogowe to pamiętam jak wałkowaliśmy na forum, ale ta postać zielona obok dziecka, to kurcze nie pamiętam. Przypomnisz?

Dużo tam było tego, oj dużo, najczęściej pyłki, pajączki (oficjalnie - UFO, ORBy) i te wieczne wojny, że to na bank UFO, to na bank energia. A pamiętasz Zaciekawiony jak ktoś z nas zrobił jaja, już nie pamiętam kto, chyba Art, jak zrobił fotkę jakiegoś kominka z ogniem, czy coś, czy jakiś firanek, bądż żyrandola przez szybę i wysłał do FN i było na głównej?

 

Ja bym nie miał nic do FN, gdyby pod każdym zdjęciem był podpis pt. "ktoś uwiecznił coś dziwnego, nie wiadomo na tą chwilę co to jest, przebadamy", a nie teksty typu - to jest bez dyskusji UFO, tam leci ORB, też bez dyskusji, bo to u nas dogmat....No jak tak można? To z miejsca, prawie automatycznie burzy jakąkolwiek rzetelność, zaufanie, że oni mogą to w jakiś sposób badać. Ja jako stary dziadek wiem, że tego nie robią, ale ktoś młody sobie tam wejdzie, zobaczy i uwierzy we wszystko. Bardzo nieprofesjonalne podejście, godne pudelka.pl.

 

Staram się pisać najłagodniej jak potrafię,  bo w rzeczywistości to człowieka kur...ca strzela.

Tyle fajnego mogli ogarnąć, a sami siebie pokopali.

 

PS. A najbardziej to kiedyś padłem ze śmiechu przy temacie, jak napisali na stronie o zakupie jakiegoś super ściśle tajnego oprogramowania rodem z CSI za grube miliony, które pozwoli określać odległość obiektów na zdjęciach. Po tym wpisie nie miałem już więcej pytań. Po prostu jako programista z zawodu, a hobbystycznie grafik zwyczajnie zbaraniałem i aż trzy razy musiałem przeczytać, bo za pierwszym razem pomyślałem - przywidzenie, za drugim - WTF - czy ja o czymś nie wiem? Za trzecim - nie, to jednak przecież strona Nautilusa  :)


U篡tkownik szczyglis edytowa ten post 27.07.2015 - 18:46

 • 0#11

Last Sicarius.

  Ostrzewt逝mie

 • Post闚: 1437
 • Tematów: 84
 • P貫:M篹czyzna
 • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jak ktoś nie potrafi krytycznie podejść do informacji, tym bardziej tych z internetu lub od anonimowych ludzi, to wychodzą takie kwiatki. Każdy racjonalnie myślący człowiek pierw będzie chciał odrzucić wszystkie możliwe rozwiązania zanim pomyśli o  tych paranormalnych...


 • 0#12

Agnieszka81.
 • Post闚: 307
 • Tematów: 29
 • P貫:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Dla mnie Nautilus był na poziomie jeszcze z czasów audycji radiowych w Radiu ZET. Były to audycje ciekawe, ciekawi goście się wypowiadali i całość sprawiała wrażenie solidnej i rzetelnej roboty p. Bernatowicza&Co. Przede wszystkim rozpalała wyobraźnię i fascynację tym co nieznane.

Dziś? Dziś to już stek bzdur, gdzie każda drobinka kurzu i każdy naturalny kształt czegokolwiek nosi znamiona paranormalności. Wrzucają zdjęcia z byle czym nawet nie analizując ich i nie dokonując jakichkolwiek ,,badań'' nad nimi. Szkoda gadać... 


 • 1

#13 Go嗆_Veckas

Go嗆_Veckas.
 • Tematów: 0

Napisano

szczyglis napisał:

 

 

Veckas, chyba dość dużo osób tutaj miało jakiś mniejszy, czy większy wkład w Nautilusa.
A które forum stawiałeś? To obecne, czy to poprzednie, co padło przy update'cie?

To było dawno, w czasach zmiany starej głównej strony opartej na 3 tabelach html i troszkę php, ale z tego co widzę to na forum ocalały niektóre moje posty, także nie wiem co oni później kombinowali...

 

Wchodząc tam na forum zauważyłem że toczyliśmy dyskusję z Tobą jak i z Zaciekawiony, gdybym nie zajrzał to bym nawet nie pamiętał :) No to lecimy z następnjym tematem.

 

 

Latający Czajnik - FN

 

Czytelnicy Fundacji NAUTILUS przysyłają zdjęcia, na których dostrzegli "coś" dziwnego.

 

To: nautilus
Subject: dziwny obiekt

Witam mam bardzo ciekawe zdjęcie na którym znajduje się dziwny obiekt można to porównać do czajnika albo helikoptera ale to na pewno nie on ale o tym później. Zdjęcie zrobili moi rodzice będąc w zakopanym w 24-25 września tego roku. Gdy zgrałem zdjęcia na komputer zacząłem je oglądać doszedłem do tego zdjęcia i zobaczyłem dziwny obiekt z początku byłem pewien że to helikopter. Pokazałem zdjęcie rodzicom oboje stwierdzili że w tej chwili nic tam nie przelatywało. Według mnie każdy zwraca uwagę gdy przelatuje albo chociaż go słyszy. Więc helikopter tam na pewno nie przelatywał. A dziwny obiekt oceńcie sami co wam przypomina. Pozdrawiam
Damian S Częstochowa

Czas na zdjęcie:

zakopa.jpg

 

Kiedy się robi ciekawie? Kiedy zaczynamy sprawę analizować na programie graficznym. I robimy zbliżenie obiektu. FN

 

czajnikzblizenie.jpg

Fundacja Nautilus

 

Doprawdy? Przypatrzmy się temu zdjęciu jeszcze raz i zmienmy dla ułatwie delikatnie gamma

f0d39539.jpg

ad2dc5a7.jpg

 

Jest to ptak podczas startu, albo lądowania, na poniższym zdjęciu widać animacje lądowania, oczywiście ptak jest zapewne innego gatunku, ale proces jak zachodzi przy tym zjawisku jest podobny u innych ptaków.

dbfb386d.jpg

 

Osobiście obstawiałbym jakiegoś 'grubaskowego' ptaszka, przykładowo gołąb, albo jakies 'wróblowate'...

edcba58a.jpg

Tutaj na fotografii jest pod innym kątem, podobny ptaszek siedzi na wieży po lewej stronie w głównym zdjęciu powyżej.

 

Link:

http://www.forum.nau...php?f=52&t=1504

Pan Jerzy_Warszawa to nie kto inny jak sam Bernatowicz :)


U篡tkownik Veckas edytowa ten post 28.07.2015 - 17:19

 • 0

#14 Go嗆_Veckas

Go嗆_Veckas.
 • Tematów: 0

Napisano

Pan Bernatowicz naciera z następną rewolucyjną wiadomością.

 

cyt.

Prezentujemy zdjęcia, które zostały wykonane w domu bardzo silnego medium. Jak wygląda robienie takich zdjęć? Według naszej znajomej (osoby, której wiarygodność dla nas nie podlega dyskusji) jest to bardzo proste: w domu tej osoby wystarczy być tam "we właściwym momencie, kiedy w tym domu jest jakaś energia", zrobić zdjęcie pustego pokoju czy korytarza, aby potem ze zdumieniem zobaczyć, że na fotografii "jest coś jeszcze". Oto te zdjęcia:

 

aniol1.png

aniol2.png

aniol3.png

 

Przy okazji tych zdjęć pozwolimy sobie na jedną uwagę "z pokładu Nautilusa, na którym są tysiące dziwnych zdjęć". Wiele osób oceniając zdjęcia popełnia dość częsty błąd wynikający z absurdalnego założenia, że "skoro można wykonać jakieś zdjęcie, to jest ono fałszywe". Z tym idiotycznym myśleniem zetknęliśmy się podczas pracy nad incydentem ze Zdanów. Wiele osób wtedy rozumowało tak: "acha... jak się rzuci dwie połączone miski do góry, to zdjęcie wyjdzie podobnie, no to... sprawa jest wyjaśniona". Rzuciliście talerz do góry i zrobiliście zdjęcie? Jak dobrze i wysoko go rzucicie, to wygląda prawie identycznie jak 99.99% zdjęć latających spodków. Czy to znaczy, że sprawa fotografii "latających spodków" została wyjaśniona raz na zawsze? Absurd!

 

Podobnie jest w przypadku takich zdjęć jak te, które prezentujemy powyżej. Oczywiście, że wykonanie takich zdjęć jest "banalnie proste". Na programie graficznym nasi graficy mogą zrobić wszystko, takie zdjęcie zajmie im "5 minut". Jeszcze prościej będzie zrobić inaczej: wyciąć z tektury koślawą figurkę anioła i podstawić przed aparat. Raz, dwa, trzy i... po sprawie! Zdjęcia jak malowane!

 

W sprawach zdjęć typu "X`Files" ważny jest jednak kontekst, świadkowie, ich wiarygodność, ich opisy, relacje. Tu jest właśnie taka sytuacja. Wygwizdać i wyśmiać zdjęcie "figurki przed aparatem typu fikimiki" można w 5 sekund. Potem tarzając się ze śmiechu gdakać, że "toż to takie proste oszustwo". Ale kiedy popatrzymy w oczy autora zdjęcia, osoby poważnej i nie skłonnej do żartów, która zajmuje się profesjonalnie badaniem przypadku tego medium od lat (napiszemy o tej historii wtedy, kiedy będziemy mieli zgodę rodziny, u której jest ten fenomen), kiedy przyjdzie nam wysłuchać uważnie i bez emocji osób, które w mieszkaniu tego mężczyzny także przeżyły owo zdumiewające przeżycie, że swoim beznadziejnym aparatem (często są to przestarzałe aparaty na zwykłe klisze zwane powszechnie "fotoidiotami") wykonali zdjęcia, po wywołaniu których nagle z przerażeniem zauważyli, że jest tam jakaś postać lub dziwny kształt... wtedy - możecie nam wierzyć - wyśmiewająco-wykpiwający uśmiech z twarzy naprawdę znika. I to błyskawicznie! Ale to taka "uwaga na marginesie".

 

link

http://www.forum.nau...php?f=52&t=1532Tutaj

 

Jak już kiedyś żartobliwie wspomniałem..., "to jest anioł Pocahontas, wszystko pasuje." Szczerze, nie wiem jak to analizować :)

 

Panie i Panowie fotografowie, co myślicie o tym zdjęciu, które pan Bernatowicz uważa za bezdyskusyjny realizm i mówi... (osoby, której wiarygodność dla nas nie podlega dyskusji) Co tam w ogóle u Roberta podlega dyskusji? Co Wy na to? :)


U篡tkownik Veckas edytowa ten post 28.07.2015 - 20:19

 • 1

#15

Zaciekawiony.
 • Post闚: 7662
 • Tematów: 80
 • P貫:M篹czyzna
 • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Zdjęcie z twittera FN:

CCsia3rUgAAdHE3.jpg

 

"Bardzo osobliwe zdjęcie przysłane przez naszego czytelnika... z Węgier! Z ziemi wychodzi rodzaj energetycznego pola"

 

Nie mogę się oprzeć wrażeniu, że to odbijająca się w szybie firanka...

https://twitter.com/...602022598836225


U篡tkownik Zaciekawiony edytowa ten post 01.08.2015 - 15:21

 • 7
 

U篡tkownicy przegl康aj帷y ten temat: 0

0 u篡tkownik闚, 0 go軼i oraz 0 u篡tkownik闚 anonimowych

stat4u