Skocz do zawartości


Zdjęcie

Haunted Harold - lalka z piekła rodem.

lalka haunted harold nawiedzone

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1

Macabre.

    Oczywiście to tylko teoria.

  • Postów: 83
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 7
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Forum paranormalne.pl znam od dawna, lecz jest to mój pierwszy zamieszczony temat tutaj, więc proszę o wyrozumiałość.

 

haunted_harold.jpg

Haunted Harold (Nawiedzony Harold) był pierwszą nawiedzoną lalką sprzedaną przez eBay. Pierwsza oferta została zamieszczona przez niejakiego Grega w 2003 roku. Sam Greg nabył ją na pchlim targu od starszego mężczyzny. Mężczyzna opowiedział mu o tym, że lalka należała do jego syna, a kiedy ten zmarł mężczyzna zaczął doznawać dziwnych zjawisk w swoim domu jak szepty, śpiewy, śmiech i płacz dziecka dochodzące z pokoju dziecięcego, lecz kiedy wraz z żoną starali się sprawdzić ich pochodzenie w pokoju nie było nikogo poza Haroldem. Lalka przeleżała ponad 60 lat zamknięta w szopie, aż mężczyzna postanowił ją sprzedać. Greg wykupił ją od niego za 20$, lecz była to najgorsza decyzja jego życia. Zaledwie dwa dni po zakupie lalki jego życie zaczęło się sypać. Jego kot zmarł, dziewczyna go zostawiła i zaczęły się u niego chroniczne migreny. Przekonany o tym, że za wszystkim stoi Harold postanowił zamknąć lalkę w swojej piwnicy. Dwa tygodnie później z jego piwnicy zaczęły dobiegać dziecięcy płacz i śmiech. Oczywiście za każdym razem kiedy poszedł to sprawdzić wszystko się uspokajało. 
(Oryginalny tekst z aukcji Grega zamieszczony na oficjalnej stronie bieżącego właściciela lalki)
 

I’m sure it’s happened to each of us at least once or twice. You are walking around the flea market or antique mall looking for a treasure or two, and you come upon a beat up looking doll. You think to yourself, “oh, that’s charming.” or “the child who owned that doll must have really loved that thing”… but what I thought after seeing the doll that day should never ever be repeated.

This doll was purchased in a small dirt lot flea market in the quaint town of Webster, Florida. Webster is a very charming, industrious town about 60 miles south west of Gainesville. They have a weekly flea market offering treasures, bargains, and aisles of kernel corn… anyways, I digress. I had arrived at the flea market fairly late in the day, when most people were packing to go home. That is when I saw an elderly man placing the doll in a box. It looked interesting, so I asked the man if I could see it… the conversation went something like this –

Man: you don’t want to see this doll.

Me: sure I do, what do you want for it?

Man: well, that’s a good question, because it’s very old… (the man looked like he was going to cry)… it was my son’s, I bought it for him when he was born, and he passed away a few years after… this doll has sat in my work shed for over 60 years. I wasn’t going to bring it out today, but I figured I just needed to get it out of here… anyways, I want $20 bucks for it.

I gave the guy twenty bucks, put it in a bag, and walked away. When I was half way down the aisle, the man came running over, visibly out of breath.

Man: I have to warn you about something, I can’t just let you take him like this… the reason it’s been in my shed, is that the doll brought an eerie presence into our house after our son died… we would hear crying and singing from his bedroom… when we went to check it out, there was nothing, just the doll. Other things started to happen, and the priest told me I should burn the doll, I tried and tried, but it would barely burn, that’s why his arms and head are so worn… anyways, I just want to let you know….

I told him okay, and chuckled to myself as I walked away… that was until I got home, and my life has never been the same… Two days later my cat died, my gf left me for the pool guy, I began to have chronic migraines, and this is only 2 days after purchasing the doll!

A week later I began to hear a children laughing and crying in my basement… Every time I would gho check it out, of course, nothing… This doll has been in an armadillo coffin in my basement for the last year and half, and I need to get rid of it… I really do believe it’s cursed, sometimes I touch it, and it seems like it has a pulse, maybe im just paranoid, maybe not…

The cursed doll measures 21″ tall. His/her/its head, arms, and legs are all composition. The eyes are closed when it’s lying down. Please ask any and all questions before you bid on this doll. I have not had it out of the coffin for years, so if anything else happens this week I will be sure to let you know.This auction is sold as is! WITH NO RETURNS! PLEASE! Winner pays exact shipping and optional insurance. Check out my other auctions for more vintage collectibles and other fine antiques. Ask all questions before you bid. Even if you think you are sure about condition, pictures, etc, please ask all SPECIFIC questions, BEFORE BIDDING. Thanks for looking and Good Luck!

Lalka trafiła do dziewczyny imieniem Kathy, nie kupiła jej jednak z powodu niezwykłej paranormalnej historii, Kathy chciała uczyć się renowacji, a jej nauczyciel powiedział że lalka jest do tego idealna. Lalka należała do Kathy cały rok i po śmierci dwóch osób, które miały kontakt z lalką postanowiła ją sprzedać. Bieżący właściciel Harolda Anthony Quinata skontaktował się z Kathy, która opowiedziała mu swoją historię.

I don’t believe Harold is haunted, but I do believe he’s cursed. - zdanie rozpoczynające email od Kathy do Anthony'iego

TEMP-Image_1_10.jpg

Choć z początku Anthony zalicytował lalkę na aukcji nie był bardzo zainteresowany jej kupnem. Kiedy jednak dostał email od kogoś o nicku "Strange Majik", że nie musi się już przejmować aukcją, ponieważ ten go przelicytował Anthony postanowił się z nim podroczyć i podbijał aukcję. Kiedy jednak "Strange Majik" zrezygnował Anthony wylądował z Haroldem. Krótko po aukcji Anthony poprosił swojego znajomego by zbadał lalkę. Badanie trwało nie długo ponieważ zaledwie 2 minuty później znajomy poinformował Anthony'iego, że lalka groziła mu śmiercią. Na nagraniu słychać było wyraźnie męski głos mówiący "I’m going to kill you, bi*ch".

Anthony udostępnił lalkę jako atrakcję turystyczną co poskutkowało mnóstwem paranormalnych doznań ludzi, którzy weszli z nią w kontakt od świecenia oczu na czerwono, przez groźby, aż do siniaków i ran zadanych rzekomo przez lalkę. 
 

(Nagrania EVP znajdują się na stronie Lock Down Paranormal u dołu)

 

Haunted Harold pozostaje jedną z najsławniejszych nawiedzonych lalek w historii. Wystąpił także w jednym odcinku "Ghost Adventures" 25 października 2014 gdzie ekipa zabrała go na sławną meksykańską Wyspę Lalek (podobno także nawiedzoną, lecz jej historii nie będę tu opisywał). Ekipa odnotowała mnóstwo niezwykłych zjawisk, lecz najstraszniejszym z nich było pojawienie się trzech siniaków na lewej ręce jednego z badaczy.

Źródła z których korzystałem:

http://www.lockdownp...ted-harold.html
http://haroldthehaunteddoll.com/ (oficjalna strona założona przez Anthony'iego)

Z góry przepraszam za jakiekolwiek błędy :)


Użytkownik MrMacabre edytował ten post 06.07.2015 - 19:01

  • 14



#2

Legendarny..

    King of Nothing, Slave to No One

  • Postów: 964
  • Tematów: 187
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Kolejna rzecz utwierdzająca mnie w przekonaniu, że słusznie nie cierpię lalek i kukiełek (tych imitujących ludzi), jak bylem mały to się niektórych bałem. A o nawiedzonej Wyspie Lalek chyba był już gdzieś temat na forum.
  • 0



#3

Cadavera.
  • Postów: 337
  • Tematów: 3
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Naprawdę nie rozumiem....jak mozna chciec coś takiego. Ta lalka wygląda tak paskudnie i przerażająco że nie wiem kto chciałby ją kupić...chyba tylko ta legenda o klątwie mogła kogos skusić.


  • 0

#4

NiePewny.
  • Postów: 32
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie lepiej po prostu taką lalkę zakopać(skoro nie można jej spalić), albo wrzucić do jakiegoś jeziora? Czemu ludzie takie paskudztwa trzymają w domach... I ciekawi mnie to, że kto były odpowiedzialny za rzucenie klątwy na tą lalkę, bądź opętanie jej. W artykule jest napisane, że po śmierci syna te wszystkie zjawiska miały miejsce. Dziwne to jest bardzo, ale zarazem ciekawe.


Aha. No i teraz zobaczyłem filmik z tym Haroldem. Na tym filmie jest ukazany moment, w którym oczy tej lalki robią się czerwone.


  • 0

#5

Cadavera.
  • Postów: 337
  • Tematów: 3
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Aha. No i teraz zobaczyłem filmik z tym Haroldem. Na tym filmie jest ukazany moment, w którym oczy tej lalki robią się czerwone.

 

Gdzie oczy tej lalki robią sie czerwone bo naprawde tergo nie widzę...


Mnie tam bardziej zastanawia ten filmik

 

 

(koło 5 minuty zaczyna się chyba) niemniej mozna to wszystko łatwo sfałszować. Glosy niczym z CB radia, zapalająca sie samodzielnie latarka....I co to u diaska niby ma być ten cały ,ghost box'? Jak on ma niby działać


Użytkownik Cadavera edytował ten post 09.07.2015 - 04:38

  • 0

#6

Macabre.

    Oczywiście to tylko teoria.

  • Postów: 83
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 7
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

(koło 5 minuty zaczyna się chyba) niemniej mozna to wszystko łatwo sfałszować. Glosy niczym z CB radia, zapalająca sie samodzielnie latarka....I co to u diaska niby ma być ten cały ,ghost box'? Jak on ma niby działać

Materiałów jest bez liku, zeznań też, nie widzę więc powodu dla którego ten miałby być sfałszowany chociaż nie odrzucam takiej opcji. Co do CB radia właśnie na tym polega "ghost box". Na Rational Wiki pisze, że to urządzenie podobne do radia, które pozwala duchom porozumieć się za pomocą wyszukiwania odpowiednich stacji radiowych (przynajmniej tak zrozumiałem jego działanie). http://rationalwiki.org/wiki/Ghost_box


Użytkownik MrMacabre edytował ten post 09.07.2015 - 11:20

  • 1



#7

NiePewny.
  • Postów: 32
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

 

Aha. No i teraz zobaczyłem filmik z tym Haroldem. Na tym filmie jest ukazany moment, w którym oczy tej lalki robią się czerwone.

 

Gdzie oczy tej lalki robią sie czerwone bo naprawde tergo nie widzę...

 

 

 


Przez cały czas oczy są czerwone. W pewnym momencie ten facet mówi: "The eyes of this doll seem to be red". Czyli, że oczy tej lalki wydają się czerwone. Normalnie są jasnoniebieskie. Widać to, np. na zdjęciach.

 


Użytkownik NiePewny edytował ten post 09.07.2015 - 12:57

  • 0

#8

mischief writer..
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Przypomniało mi się, że jest możliwość odczytywania obrazów za pomocą dźwięku. Czy byłoby to możliwe również za pomocą fal/stacji radiowych?
  • 0

#9

ghost25.

    My life in my hands

  • Postów: 67
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Kolejna rzecz utwierdzająca mnie w przekonaniu, że słusznie nie cierpię lalek i kukiełek (tych imitujących ludzi), jak bylem mały to się niektórych bałem. A o nawiedzonej Wyspie Lalek chyba był już gdzieś temat na forum.

Ja miałem podobnie , zresztą do dzisiaj nie lubię na nie patrzeć.


Nie lepiej po prostu taką lalkę zakopać(skoro nie można jej spalić), albo wrzucić do jakiegoś jeziora? Czemu ludzie takie paskudztwa trzymają w domach... I ciekawi mnie to, że kto były odpowiedzialny za rzucenie klątwy na tą lalkę, bądź opętanie jej. W artykule jest napisane, że po śmierci syna te wszystkie zjawiska miały miejsce. Dziwne to jest bardzo, ale zarazem ciekawe.


Aha. No i teraz zobaczyłem filmik z tym Haroldem. Na tym filmie jest ukazany moment, w którym oczy tej lalki robią się czerwone.

Akurat spalić ją można , to że jakaś lalka się nie fajczy lub niby nie potrafią jej spalić to zwykła brednia i manipulacja.


  • 0

#10

Cadavera.
  • Postów: 337
  • Tematów: 3
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

 

(koło 5 minuty zaczyna się chyba) niemniej mozna to wszystko łatwo sfałszować. Glosy niczym z CB radia, zapalająca sie samodzielnie latarka....I co to u diaska niby ma być ten cały ,ghost box'? Jak on ma niby działać

Materiałów jest bez liku, zeznań też, nie widzę więc powodu dla którego ten miałby być sfałszowany chociaż nie odrzucam takiej opcji. Co do CB radia właśnie na tym polega "ghost box". Na Rational Wiki pisze, że to urządzenie podobne do radia, które pozwala duchom porozumieć się za pomocą wyszukiwania odpowiednich stacji radiowych (przynajmniej tak zrozumiałem jego działanie). http://rationalwiki.org/wiki/Ghost_box

 

Ilośc materiałów ktore latwo sfałszować przyjmujesz jako dowód. Co za problem zmanipulowac nagranie albo uzyć pewnych sztuczek aby wprowadzic widza w błąd? Księża do swoich ,cudow' przemiany zakrzeplej krwi z relikwi w krew płynna tez używali sztuczek chemicznych tacy byli z nich ,spryciarze'. Co za problem umiescić mikrofon przy lalce albo tak zmodyfikowac latarkę by mrugala na zawołanie? Rzaden! To naprawdę dziwne ze te watpliwej jakosci nagrania traktuje sie jako dowód ,opętania'. Tylko gdyby jakis ekspert o powaznej reputacji naukowej by się tym zajął zaczelabym się nad tym zastanawiać. Nie inaczej.


  • 0

#11

Macabre.

    Oczywiście to tylko teoria.

  • Postów: 83
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 7
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ilośc materiałów ktore latwo sfałszować przyjmujesz jako dowód. Co za problem zmanipulowac nagranie albo uzyć pewnych sztuczek aby wprowadzic widza w błąd? Księża do swoich ,cudow' przemiany zakrzeplej krwi z relikwi w krew płynna tez używali sztuczek chemicznych tacy byli z nich ,spryciarze'. Co za problem umiescić mikrofon przy lalce albo tak zmodyfikowac latarkę by mrugala na zawołanie? Rzaden! To naprawdę dziwne ze te watpliwej jakosci nagrania traktuje sie jako dowód ,opętania'. Tylko gdyby jakis ekspert o powaznej reputacji naukowej by się tym zajął zaczelabym się nad tym zastanawiać. Nie inaczej.

 

Są też zeznania światków nie tylko w formie słownej, ale też jak już było napisane cielesnej (siniaki znikąd). Sam mówię, że nie odrzucam opcji, żeby nagrania mogły być sfałszowane jednak musimy mieć jakiś punkt odniesienia. Nie można każdego nagrania spisywać na straty, bo "na pewno sfałszowane"  tak samo nie ma dowodów na to, że takie nagranie jest sfałszowane (nikt nie umie dokładnie powiedzieć co zostało zrobione by uzyskać efekt jak na nagraniach) jak i tego, że są prawdziwe (są sposoby na ich sfałszowanie, ale żeby każdy uwierzył w to, że lalka jest prawdziwa musiałaby chyba wyskoczyć w powietrze w zielonej aurze na samym środku rynku w Warszawie i zwyzywać głębokim, męskim głosem Trójce Świętą). Podchodzenie do każdej sprawy sceptycznie od samego początku nie jest dobrym nastawieniem tak samo z ufnym i wierzącym w każdą bujdę. Zanegować, albo potwierdzić coś można tylko jeśli ma się jednoznaczne, niepodważalne dowody. Jak na razie, możemy sobie co najwyżej pogdybać. Chyba, że chcesz skontaktować się z właścicielem. Na stronie są podane wszystkie kontakty do niego :)


Użytkownik Macabre edytował ten post 05.08.2015 - 19:54

  • 0



#12

Cadavera.
  • Postów: 337
  • Tematów: 3
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

 

Są też zeznania światków nie tylko w formie słownej, ale też jak już było napisane cielesnej (siniaki znikąd).

 

Siniaki z nikad. No siniaki najczęściej z nikąd sie nie biorą. Albo ktoś z rodziny znęca się nad osobą która stara się szukac ,wyjasnień' czy tez ,usprawiedliwień' albo uprawia jakies sporty i jest to dobra ,wymówka' potwierdzająca że legenda jest prawdziwa. Puki ochotnik nie zamknie się z ta lalka w domu z kamerami pod okiem jakiegoś naukowca nikt mi nie powie ze jakikolwiek siniak jest pochodzenia paranormalnego. Nie raz nie dwa bite kobiety zapewniały o ,paranormalnym' pochodzeniu sińcow na swoim ciele a karcone ostro dzieci wypieraly to ze świadomosci. Na moim ciele tez czasem pojawiaja się jakies pojedyncze siniaki-zwłaszcza na nogach bo zawadze gdzieś niechcacy albo się uderze. Nie jest to nic paranormalnego choć tez nie pamietam skad je mam.


  • 0

#13

Macabre.

    Oczywiście to tylko teoria.

  • Postów: 83
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 7
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Siniaki z nikad. No siniaki najczęściej z nikąd sie nie biorą. Albo ktoś z rodziny znęca się nad osobą która stara się szukac ,wyjasnień' czy tez ,usprawiedliwień' albo uprawia jakies sporty i jest to dobra ,wymówka' potwierdzająca że legenda jest prawdziwa. Puki ochotnik nie zamknie się z ta lalka w domu z kamerami pod okiem jakiegoś naukowca nikt mi nie powie ze jakikolwiek siniak jest pochodzenia paranormalnego. Nie raz nie dwa bite kobiety zapewniały o ,paranormalnym' pochodzeniu sińcow na swoim ciele a karcone ostro dzieci wypieraly to ze świadomosci. Na moim ciele tez czasem pojawiaja się jakies pojedyncze siniaki-zwłaszcza na nogach bo zawadze gdzieś niechcacy albo się uderze. Nie jest to nic paranormalnego choć tez nie pamietam skad je mam.

 

Niestety, nie ja jestem osobą, która odpowie na pytania odnośnie pochodzenia siniaków, bądź innych dowodów. Sam lalki nie sprawdzałem oraz nie znam ani właściciela, ani osób poszkodowanych. Tylko podzieliłem się informacją, że taka laka istnieje i, że uważa się, że jest nawiedzona. Nie narzucam na siłę prawdziwości lalki. Moje podejście do takich spraw zwykle balansuje na granicach sceptycyzmu i bycia zwolennikiem. Jednak odrzucanie wszystkich poszlak do rozwiązania tego czy naprawdę w lalce jest coś niezwykłego jest nie za dobre. Lalka była sprawdzana przez grupę Ghost Adventures jednak zgadzam się, że nie są to źródła rzetelne i w pełni naukowe. Jeśli jest się w lokacji lalki można łatwo ją sprawdzić. Właściciel udostępnia lalkę dla wszystkich zaciekawionych. Ja niestety nie miałem tej przyjemności, ale może komuś z forum się uda i opisze swoje wrażenia :D Jak już mówiłem moje podejście jest takie, że nie możemy orzec 100% czy w tym eksponaciku jest coś niezwykłego czy nie, ponieważ żaden naukowiec nie potwierdził, że to przeklęta lalka męcząca śmiertelników czy wyraźnie zniszczony, stary bubel, który nadaje się do śmietnika bądź do renowacji (mam małą słabość do takich starych cudeniek więc raczej wolałbym tą drugą opcję)


  • 0



#14

Cadavera.
  • Postów: 337
  • Tematów: 3
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

,,Ghost Adventures jednak zgadzam się, że nie są to źródła rzetelne i w pełni naukowe''

 

Ci ludzie tak jak w reality show aranzują to co się dzieje na ekranie tak by widz myślał ze to prawda. Zyjemy w czasach w ktorych 50% tego co widzisz w TV to kompletna bzdura a kolejne 30% to manipulowane fakty oczywiście poslugując sie pewnymi uproszczeniami.

Ghost Adventures to program bardziej nieprawdziwy niz programy typu tallent show' i ,master chef' gdzie każda emocja i kazda łezka jest starannie zaplanowana przez rezysera. Jak w ogole możesz twierdzic ze jest w tym chociazby ziarno prawdy i to na podstawie watpliwej jakosci wypowiedzi i programu typu ,tropimy duchy'?

 

Mowisz ze balansujesz na granicy sceptycyzmu i wiary w zjawisko ale tak sie nie da. Mozesz miec watpliwości ale ktoras z tych opcji musi byc dla Ciebie bardziej przekonywująca. I mam wrazenie ze jesteś zdecydowanie zwolennikiem bo ciagle patrzysz od tej strony. Ja powiem tak-jesteśmy dorośli i kazdy ma swoje zdanie.

Ale tak na chłopski rozum -ktora mozliwośc jest bardziej prawdopodobna. Że jakas laleczka jest opętane czy tez ze jest to wyrafinowane oszustwo?

Znam dziesiatki przypadków rożnych oszustw-sfingowanych cudów, potworow z bagien, duchów. Zapewniam ze oszustwo jest dalece bardziej możliwe niz zjawisko paranormalne.


Użytkownik Cadavera edytował ten post 06.08.2015 - 22:08

  • 0

#15

Macabre.

    Oczywiście to tylko teoria.

  • Postów: 83
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 7
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

,,Ghost Adventures jednak zgadzam się, że nie są to źródła rzetelne i w pełni naukowe''

 

Ci ludzie tak jak w reality show aranzują to co się dzieje na ekranie tak by widz myślał ze to prawda. Zyjemy w czasach w ktorych 50% tego co widzisz w TV to kompletna bzdura a kolejne 30% to manipulowane fakty oczywiście poslugując sie pewnymi uproszczeniami.

Ghost Adventures to program bardziej nieprawdziwy niz programy typu tallent show' i ,master chef' gdzie każda emocja i kazda łezka jest starannie zaplanowana przez rezysera. Jak w ogole możesz twierdzic ze jest w tym chociazby ziarno prawdy i to na podstawie watpliwej jakosci wypowiedzi i programu typu ,tropimy duchy'?

 

Mowisz ze balansujesz na granicy sceptycyzmu i wiary w zjawisko ale tak sie nie da. Mozesz miec watpliwości ale ktoras z tych opcji musi byc dla Ciebie bardziej przekonywująca. 

 

Da się balansować kiedy przyjmujesz wszytko z dystansem, nic nie można brać za 100% prawdziwe albo fałszywe jeśli nie ma się rzetelnych dowodów. Zgodzę się z tobą, że jest może to być zmyślna podpucha przyciągająca turystów (fakt takiego udostępnienia lalki przez właściciela jest bardzo podejrzany). Niestety jak już wspomniałem mamy tylko dowody w postaci nagrań zdjęć i przekazów ustnych. Rzetelnym niepodważalnym dowodem było by usłyszeć to na własne uszy i zobaczyć na własne oczy (aczkolwiek nawet tego nie możemy być pewni w pewnych sytuacjach). Nie mamy pewności, bo ani ja i jak mniemam ty także nie mieliśmy okazji przebadać lalki. Ja niestety nie kształciłem się w kierunku rozpoznawania fałszywych duchów na nagraniu więc trudno mi orzec jakie jest dokładnie pochodzenie nagrania (zmyślna mistyfikacja? czy może demon w lalce chce się porozumieć). Poza tym jestem tu tylko jak już mówiłem od przekazywania informacji o istnieniu takiego oto eksponatu. Dokładne dochodzenie nad czymś takim wymaga posiadania bądź odwiedzenia niesławnej lalki, a ponieważ ja takiego dojścia nie posiadam nie mogę orzec co dokładnie jest nie tak z tą lalką. 


  • 0




 


Inne tematy z jednym lub większą liczbą słów kluczowych: lalka, haunted harold, nawiedzone

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych