Skocz do zawartości
Ciągle trwa jeszcze głosowanie w kolejnej edycji Złotych Szaraków! Kliknij tutaj i zagłosuj w tej jakże prestiżowej imprezie!


Zdjęcie

Amerykanie testują mini-drony

Amerykanie testują mini-drony dron miniaturowe Czarne Szerszenie

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1

Miłosz.
  • Postów: 522
  • Tematów: 47
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Amerykanie testują miniaturowe Czarne Szerszenie. 

1d4ae87eefccd4599c2b6340fd99ba71.jpg
 
Armia amerykańska rozpoczęła testy miniaturowych systemów latających PD-100 Black Hornet. Drony o wielkości dłoni wyposażone są w kamery wideo działające w paśmie światła widzialnego i w podczerwieni. Wojsko zainteresowane jest wykorzystaniem tych urządzeń do prowadzenia rozpoznania taktycznego.
 
Miniaturowy pojazd latający PD-100 to produkt norweskiej firmy Prox Dynamics. Masa drona wynosi zaledwie 18 g, jednak urządzenie zapewnia do 25 minut ciągłego przekazu wideo o zasięgu 1500 metrów lub większym przy wykorzystaniu łącza cyfrowego. Kontrolujący je żołnierz może kierować manualnie lub poprzez wyznaczenie planu lotu na ekranie niewielkiego tabletu – dron kieruje się wówczas koordynatami GPS. Dodatkowo możliwe jest też niezależne sterowanie samymi kamerami obserwacyjnymi, przekazującymi strumień wideo lub zdjęcia. Przygotowanie systemu do lotu trwa zaledwie minutę, a do przenoszenia służy zasobnik mieszczący się w kieszeni lub plecaku. Drony tego typu wykorzystywane są już w warunkach bojowych przez oddziały brytyjskie w Afganistanie. Służą tam do prowadzenia rozpoznania taktycznego podczas przeszukiwania potencjalnych kryjówek bojowników – w takich sytuacjach ogromną zaletą tych miniaturowych „latających zwiadowców” jest możliwość wlatywania do wnętrza budynków.

 

Źródło: http://www.defence24...arne-szerszenie

 

Bardzo przydatne są te małe dranie :)

 


Użytkownik Miłosz edytował ten post 08.06.2015 - 23:06

  • 2


Inne tematy z jednym lub większą liczbą słów kluczowych: Amerykanie, testują, mini-drony, dron, miniaturowe, Czarne Szerszenie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych

stat4u