Skocz do zawartości


Zdjęcie

Podróżujący w czasie [napisy PL]


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

#1

Serail.
  • Postów: 428
  • Tematów: 52
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 26
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

 
Tytuł: Podróżujący w czasie
Długość: 40 minut
Język: rosyjski
Polska lokalizacja: napisy
Opis: Grupa filmowców przedstawia historię młodego Ukraińca, który mógł być podróżnikiem w czasie. Ponomarienko, wyposażony w nową i wolną od zniszczeń legitymację z lat 50 oraz aparat fotograficzny z tamtej epoki, pojawił się w 2006 roku w Kijowie. Jego podróż została uwieczniona na kamerze psychiatry, do którego skierowano mężczyznę. Wyjątkowego gościa w filmie wspominają także świadkowie jego "podróży" oraz przyjaciółka z młodzieńczych lat, której zdaniem Ponomarienko żyje oraz kiedyś powróci do "swoich" czasów, zaginając wszelkie prawa znanej nam nauki. Czy z domniemanymi podróżami w czasie może mieć coś wspólnego tajemniczy obiekt sfotografowany przez mężczyznę w latach 50.? Tak uważają ufolodzy, którzy przyglądali się sprawie pracownika kijowskiego metra.
 
Wybaczcie, że bez playera w temacie, ale VRP chyba nie obsługuje odtwarzacza DailyMotion. Jeśli się mylę, czy Kurak albo któryś z moderatorów może zedytować wątek?

 

 
Edycja: D.K. 

Forum obsługuje osadzanie filmów z DailyMotion, wystarczy wkleić link do materiału jako czysty tekst. Ty wstawiłeś go jako odnośnik, więc parser potraktował go adekwatnie -- poprawiłam więc. :)


  • 5



#2

coley.
  • Postów: 120
  • Tematów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Te niby nagrania z gabinetu psychiatry trochę sztucznie wyglądają no chyba, że to jakaś próba rekonstrukcji wydarzeń ale nigdzie nie widziałem takiej informacji.

Śmierdzi ściemą.


  • 0

#3

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6626
  • Tematów: 764
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To zapewne jest rekonstrukcja, tylko łaskawcy "zapomnieli" o tym poinformować. Szkoda, że nie złożono filmu z oryginalnych ujęć (jeżeli są takowe). Było by to bardziej wiarygodne, a tak... ciekawe tylko, no i te reklamy co kilka minut...





#4

Serail.
  • Postów: 428
  • Tematów: 52
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 26
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Na Wykopie mówią, że na rosyjskim Facebooku, VK.com nasi bracia zza wschodniej granicy badają, czy ten dokument to coś wiarygodnego, czy raczej bajka na miarę "Dlaczego Ja?", ale niestety nie potrafię czytać rosyjskiego, więc nie jestem w stanie zapoznać was z rezultatami ich śledztwa. Później, wieczorem może usiądę do tematu i postaram się wygrzebać jakieś informacje na ten temat.


  • 0



#5

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6626
  • Tematów: 764
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Może chcą go wyśledzić i dowiedzieć się, czy przypadkiem im w przyszłości Krymu nie odebrano.





#6 Gość_c✪nvers

Gość_c✪nvers.
  • Tematów: 0

Napisano

Daj namiar do dyskusji na VK to moja dziewczyna przeczyta i mi przetłumaczy


  • 0

#7

Serail.
  • Postów: 428
  • Tematów: 52
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 26
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Daj namiar do dyskusji na VK to moja dziewczyna przeczyta i mi przetłumaczy

Tutaj wątek na VK: https://vk.com/club54884671

A tutaj dyskusja na Wykopie (tylko nocny, BTW): http://www.wykop.pl/...cy-w-czasie-pl/


  • 0



#8 Gość_c✪nvers

Gość_c✪nvers.
  • Tematów: 0

Napisano

Z tego co jest w dyskusji na vk nic nie wynika, Same domysły,

 

Osobiście mnie razi jeden fakt. Facet w wieku 35 lat przenosi się w przeszłość. Następnie wraca by po 20 latach znowu zniknąć i po tym czasie ma 45 lat. A gdzie do jasnej ciasnej 10 lat się zgubiło :D ? Nie powinien mieć 55 lat ?, Kolejną kwestią jest strasznie słaba fotoszopka zdjęcia faceta na tle Kijova. Statua przypominająca statuę wolności. Kopiowane budynki ? Brzeg porośnięty tak jak obecnie + wieżowce w tle ?

 

 

Kolejna sprawa taka, że porównali zdjęcie od tej kobiety z innym zdjęciem jak już jest poszukiwany. Nikt sobie nie zadał nawet trudu aby zrobić inne ujęcie tylko jest to samo tyle że wycięte.

 

Kolejny misz-masz z fotkami. Kobieta ta jego przyjaciółka niby ma swoje zdjęcie z tym facetem- jedyne które ocalało. Lekarz pokazał jej to wywołane z aparatu Poroszenki. Dziwnym trafem mają te same ubrania na sobie. Przypadek ? nie sądzę. W dodatku ktoś im te zdjęcia robił. Widać popularne bardzo były w 58 roku sesyjki retro aparatami.

 

 

Nie dziwi was, że facet jest 3 dni na oddziale w prywatnym ośrodku i nie dali mu nawet ubrań do przebrania tylko w tym samym chodził ?

 

Lekarz nie zapytał gościa jak się przetransportował ? Nie dociekał ? Nie rozumiem w końcu, czy to ufo go przeniosło czy to on miał magiczne moce czy też zmajstrował sobie urządzenie do przenoszenia się w czasie. Strasznie namieszali.

 

 

 

Sorki za mój myślotok ale nie umiem tego logicznie poskładać :D


  • 0

#9

Vaqowsky.
  • Postów: 780
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

akurat w Kijowie jest taka statua:)

 

Dla mnie to jeden wielki pic na wode fotomontaż..

 

Wspomniane sesyjki fotograficzne, u ruskich w 58roku :D Kto tam wtedy miał aparat :D ? Jedno radio na całą wieś było a ten z aparatem sobie chodził po ulicy i pstrykał fotki :)


  • 0

#10

Shay.

    Herszt Bandy

  • Postów: 356
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Film bardzo ciekawy, racjonalne wyjaśnienia widzę dwa.

Pierwsze to oszustwo na rzecz programu, całkowita mistyfikacja. Drugi to skomplikowana pozoracja grupy ludzi, którzy usłyszeli o tym człowieku oraz tym co mówił w radio w 1958 roku i" dogranie" przez człowieka podobnego do Ponomarienki pozostałej części historyjki. Sprawienie sobie stroju, aparatu, przyniesienie do poczekalni gabinetu psychiatry czasopisma z artykułem na temat transplantacji serca, podłożenie jej w celu uwiarygodnienia tego, co młody technik w 1958 roku przewidywał w radio na temat przyszłych odkryć...


Ale co z zatrzymanymi zegarkami? Wielka szkoda, że nikt nie postarał się o sprawdzenie czy zdjęcie z" Kijowem przyszłości" jest autentyczne... Bo inaczej można domniemywać, że nie jest.


Użytkownik Shay edytował ten post 07.06.2015 - 17:06

  • 0

#11

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wspomniane sesyjki fotograficzne, u ruskich w 58roku :D Kto tam wtedy miał aparat :D ?

Tak z czystej ciekawości i bardzo pobieżnie poszperałem w temacie aparaty fotograficzne małoobrazkowe w ZSRR (bo w taki właśnie aparat marki FED był wyposażony ten "przybysz z przeszłości") i wygląda na to, że "sesyjki" fotograficzne 58 roku w ZSRR w cale nie musiały być czymś szczególnie wyjątkowym.

 

Przykładowo - właśnie model FED.

Wiesz kiedy zaczął być produkowany?

W roku 1932 powstały trzy pierwsze prototypy tego modelu. a w 1934 r ruszyła produkcja modelu FED1. 

Do roku 55 tego (tylko tego modelu wyprodukowano 700 tysięcy sztuk.

W sumie, samych FED-ów (we wszystkich wersjach) wyprodukowano ponad 3 miliony.

źródło

 

Przypominam - to tylko jedna marka aparatów małoobrazkowych.

 

W tym linku, można przeczytać informacje o innej, bardzo popularnej marce - ZORKA (początek produkcji - 1949 r)

 

A tutaj - dużo informacji o najbardziej popularnych modelach aparatów małoobrazkowych produkowanych w ZSRR.

 

Przypominam - to tylko aparaty małoobrazkowe, czyli takie, które spokojnie można zawiesić na szyi i pstrykać nimi fotki podczas "sesji na mieście".

 

Jedno radio na całą wieś było a ten z aparatem sobie chodził po ulicy i pstrykał fotki

 

 

Na wsi może i tak ale czy również w miastach?


To zapewne jest rekonstrukcja, tylko łaskawcy "zapomnieli" o tym poinformować.

W sumie, to "łaskawcy" poinformowali o tym, że to rekonstrukcja już w 1.41 sec filmu :D

cyt.

"Rekonstrukcja zdarzeń oparta jest na relacjach świadków"

Ale masz rację, że gdyby w filmie udostępniono autentyczne nagrania i zdjęcia zamiast rekonstrukcji, to byłby dużo bardziej wiarygodny.

Na razie oglądnąłem tylko kilka pierwszych minut - zobaczymy, co będzie dalej.

 

 

edit;

 

No, cóż.
Oglądnąłem cały ten film i moje zdanie jest takie - to zgrabnie nakręcony fejk.

 

Coś podobnego to tych filmów o syrenach, które emitowało swojego czasu Discovery i Animal Planet.

Największą słabością tego filmu są fotografie.

O ile jeszcze jakoś można wytłumaczyć brak oryginalnych nagrań filmowych z wizyty Ponomarienki u psychiatry (chociaż ja nie znajduję uzasadnienia dla jego utajnienia) oraz fakt, że zdjęcia, na których widać Ponomarienkę są spreparowane (to logiczne, bo jego twarz musiała pasować do twarzy aktora grającego w rekonstrukcji - skoro już rekonstrukcję zdecydowano się stworzyć), to zupełnie nie znajduję uzasadnienia dla podmienienia fotografii starego Kijowa, która została wywołana z filmu znajdującego się w aparacie Ponomarienki.

 

A zdjęcia tego nie mógł on wykonać z bardzo prostego powodu - bo zostało ono wykonane przez niejakiego Bermana (imienia nie znam) w roku 1965 - czyli siedem lat po "pojawieniu się" Ponomarienki w roku 2006.

 

Można to łatwo sprawdzić pod tym linkiem  (10 fotografia od góry).

Skoro w aparacie Ponomarienki było jakieś zdjęcie Kijowa z czasów mu współczesnych, to dlaczego go nie pokazano, jednocześnie zastępując go zdjęciem wykonanym kilka lat później?
Zupełnie bez sensu.

 

Jeszcze ciekawsza jest fotografia tego UFO, które podobno zarejestrował na kliszy Ponomarienko tuz przed "porwaniem".

 

Z informacji przekazanych na filmie wynika, że jest to zdjęcie zupełnie wyjątkowe ze względu na kształt pojazdu latającego (dzwon).

Czy tak jest rzeczywiście, zostawiam do oceny specjalistom od tematu UFO, chociaż nawet taki laik jak ja kojarzy, że w takim właśnie kształcie budowali (czy też mieli budować) swoje UFO hitlerowcy. A przysiągłbym, ze widziałem więcej fotek UFO w tym kształcie, niż tylko to wspomniane australijskie.
Ale o to nawet mniejsza.

 

Przyjmując, że zdjęcie jest tak wyjątkowe jak usłyszałem na filmie, spodziewałem się, że bez problemu znajdę je w internecie.

W końcu to nie lada sensacja - nie dość, że UFO, to jeszcze przenoszące w czasie.

I znalazłem.

 

Problem jednak w tym, że jedyne zdjęcie, które znalazła wyszukiwarka, prowadzi do bloga niejakiego Ernesta, który... nie zgadniecie - opowiada o przypadku Ponomarienki.
Trochę słabo - co nie?
link 

 

Żeby było jeszcze słabiej, to na tym blogu widnieje inne zdjęcie Kijowa, również pochodzące podobno z aparatu Ponomarienki i wykonane w latach 50-tych.
Przykra sprawa ale to nieprawda.

 

Zdjęcie, na którym widać rynek pocztowy, ulicę Żdanow (to z Ziłem), wykonał w roku 1963 (pięć lat po "podróży w czasie" Ponomarienki) niejaki M.Plaksin.
Można to sprawdzić tutaj  (czwarte zdjęcie od góry).

 

Jak dla mnie, to wystarczy żeby uznać ten materiał za niewiarygodny.

Ale jak ktoś się chce tym nadal interesować... no, cóż. To rzeczywiście zgrabnie nakręcone jest.


Użytkownik pishor edytował ten post 07.06.2015 - 21:05

  • 0



#12

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

Osobiście mnie razi jeden fakt. Facet w wieku 35 lat przenosi się w przeszłość. Następnie wraca by po 20 latach znowu zniknąć i po tym czasie ma 45 lat. A gdzie do jasnej ciasnej 10 lat się zgubiło :D

To jest błąd tłumaczenia.

W oryginale on mówi, że ma 25 lat - co zostało (nie wiedzieć czemu) przetłumaczone 35 lat.

Też się najpierw na to nabrałem, bo pierwotnie oglądałem film bez dźwięku.


  • 0



#13

lorcia.
  • Postów: 4
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano


. Facet w wieku 35 lat przenosi się w przeszłość.

 

 

 

nie w wieku 35 lat tylko w wieku 25 lat .Jeśli czegoś nie rozumiecie piszcie ja przetłumacze


Użytkownik lorcia edytował ten post 08.06.2015 - 16:34

  • 0

#14

malylolo.
  • Postów: 26
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

33d311e98a1a61a5m.jpg565de3ddb119c05bm.jpg

 

Budynki są licho skopiowane zmniejszane i powiększane .


  • 0

#15

JachuPL.
  • Postów: 177
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

a ja tutaj zostawię tylko informację o tym kiedy została wynaleziona kuchenka mikrofalowa ;)
http://pl.wikipedia....nka_mikrofalowa
 

33d311e98a1a61a5m.jpg565de3ddb119c05bm.jpg
 
Budynki są licho skopiowane zmniejszane i powiększane .

 

dokładnie, do tego dolicz jeszcze budynek obok jego lewego ucha, który znajduje się także po prawo od dwóch 'zlepionych' czarnych budynków pomiędzy zaznaczonymi 2 i 3 (od lewej licząc)


Użytkownik JachuPL edytował ten post 08.06.2015 - 19:48

  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych