Skocz do zawartości


Zdjęcie

Demoniczne zdjęcie....Pomocy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
146 odpowiedzi w tym temacie

#31

Agnieszka81.
  • Postów: 321
  • Tematów: 29
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Huśtawka odpada. Kobieta jest zbyt mała w stosunku do pierwszoplanowych belek. Musiałaby być w oddaleniu, ale wtedy sznurki huśtawki musiałyby być długie. To jednak nie zdaje egzaminu, ponieważ kobieta - zakładając, że jest na huśtawce zaryła by w ziemię nogami jak nic...

Zdjęcie bardzo intrygujące i warte głębszej analizy.

Dziadkowie nie mięli jakiegoś rodzeństwa? Może jeszcze żyją. Może ktoś z Twoich krewnych kojarzyłby miejsce lub nawet kobietę... Być może komuś ta fotografia była jeszcze pokazywana w rodzinie zanim trafiła do Ciebie? Warto podpytać nawet dalszą rodzinę z obu stron babci i dziadka.


  • 1

#32

SoScary.
  • Postów: 22
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No dobra skupiliscie się na huśtawce i kobiecie a nie historii ktora opowiedziała, kobieta nawiedza ja we śnie a to nie jest normalne
  • 2

#33

WysokieLoty.
  • Postów: 19
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nikt nic nie wie...rodzina przyjechała ze Lwowa po wojnie, lecz nikt już nie żyje. Babcia nie pokazywała tego zdjęcia nikomu. Wszyscy widzieli je po raz pierwszy, kiedy trafiło do mnie, ale nikt nie jest mi w stanie powiedzieć nic więcej o nim.
  • 0

#34

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nikt nic nie wie...rodzina przyjechała ze Lwowa po wojnie, lecz nikt już nie żyje. Babcia nie pokazywała tego zdjęcia nikomu. Wszyscy widzieli je po raz pierwszy, kiedy trafiło do mnie, ale nikt nie jest mi w stanie powiedzieć nic więcej o nim.

 

Zdjęcie jest marną przeróbką i nie ma większego sensu co stwarzać wokół niej historii. 


  • -2



#35

Claire.
  • Postów: 294
  • Tematów: 12
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

 

Nikt nic nie wie...rodzina przyjechała ze Lwowa po wojnie, lecz nikt już nie żyje. Babcia nie pokazywała tego zdjęcia nikomu. Wszyscy widzieli je po raz pierwszy, kiedy trafiło do mnie, ale nikt nie jest mi w stanie powiedzieć nic więcej o nim.

 

Zdjęcie jest marną przeróbką i nie ma większego sensu co stwarzać wokół niej historii. 

 

A można wiedzieć na jakiej podstawie tak sądzisz?  Jak dla mnie wygląda dziwnie, ale mimo wszystko wygląda na autentyczne.

Jest intrygujące.  W którym miejscu wg Ciebie jest przerobione i jaki cel miałby osiągnąć ktoś kto przerabia takie zdjęcie? 


Użytkownik Claire edytował ten post 25.03.2015 - 13:24

  • 0

#36

MAHARET.
  • Postów: 152
  • Tematów: 23
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Jeśli chodzi o teorie z huśtawka to mnie nie przekonuje. Argumenty przedstawił juz w swoim poście Pishor i ja sie z nimi zgadzam. Ale nawet jesli to najnormalniejsze zdjęcie dziewczyny na gigantycznej huśtawce....I nawet jesli pominiemy  fakt ze zdjęcie jest groteskowe i niewyraźne a symetria i perspektywa głębi jest nienaturalna...To pozostaje jeszcze pytanie PO CO ktoś wsadził je do oddzielnej szkatułki?. Zdjęcie ma oderwany górny róg co możne świadczyć ze zostało wyrwane z albumu i odseparowane od innych. Co oznacza ze miało jakąś szczególna wartość. Cechy architektury domu nie są zakopiańskie, a pudełko rzeczywiste na takie wygląda. Co do snów to w tym wypadku to osobliwe znalezisko  mogło wpłynąć na twoja podświadomość i je sprowokować. Nie wiem czy warto przywiązywać do nich wagę...


Użytkownik MAHARET edytował ten post 25.03.2015 - 15:53

  • 1

#37

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

A można wiedzieć na jakiej podstawie tak sądzisz?  Jak dla mnie wygląda dziwnie, ale mimo wszystko wygląda na autentyczne.

Jest intrygujące.  W którym miejscu wg Ciebie jest przerobione i jaki cel miałby osiągnąć ktoś kto przerabia takie zdjęcie? 

 

 

Wystarczyła by podstawowa znajomość praw jakie obowiązują w przestrzeni, a należy do nich wiedza o zasadach perspektywy, żeby twórca uniknął zaprezentowania tutaj tego kiksu.
Nie mam pojęcia co chciał uzyskać autor. 


  • 0



#38

Bartlok.
  • Postów: 8
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

W sumie jest jeszcze jeden argument, który jest przeciwko huśtawce. Kto by postawił tak gigantyczną huśtawkę blisko płotu? Zazwyczaj na zdjęciach są one na otwartych przestrzeniach. Choć z drugiej strony miedzy słupami jest szeroka łata ziemi bez trawy co może wskazywać na to, że tam po prostu ludzie hamowali stopami podczas kończenia huśtania. Jeśli chcemy wykluczyć huśtawkę, to musimy znaleźć inną odpowiedź czym mogą być owe słupy.
 


  • 0

#39

StatystycznyPolak.
  • Postów: 2570
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja gdy pierwszy raz zobaczyłem to zdjęcie, skojarzyłem to z takim większym strachem na wróble co stawia się czasem przy drzewkach owocowych.


  • 0



#40

Sent.
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Co do drewnianej konstrukcji nie ma chyba wątpliwości - to huśtawka. Dziwią mnie natomiast proporcje tej postaci: przede wszystkim bardzo chude ręce i dość dziwny kształt głowy. Może to po prostu jakaś kukła czy właśnie strach na wróble (czy coś w tym rodzaju) przywiązany do huśtawki? Jakiś żart dzieciaków. Całe zdjęcie niemniej jest dość nieprzyjemne w odbiorze, co tłumaczyłoby, dlaczego było trzymane oddzielnie (w albumie mogłoby wyglądać dość groteskowo).
Co do snów i bezsenności - bezsenność nie musiała mieć żadnego powiązania z tym zdjęciem. Zwyczajny zbieg okoliczności. Natomiast skojarzenie go z bezsennością mogło sprowokować dziwne sny. Mało tego - nawet te koszmary nie musiały mieć nic wspólnego z fotografią: mogły być z nią powiązane już po fakcie. Zwyczajna autosugestia.


  • 0

#41

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zdjęcie jest prześwietlone, a sylwetka oddalona, dlatego postać wydaje się mniejsza i chudsza. Kształt głowy to chyba wina oświetlenia. Jeśli słupy huśtawki stoją przy rogu domu i mają wysokość ok. 4 metry, a płot jest po drugiej stronie domu, to przy wychyleniu o jakieś 30 stopni, dającym wysokość 2-3 metrów, huśtawka nie ma jak zahaczyć o płot. Najprawdopodobniej taką konstrukcję miała u siebie jedna osoba i inni przychodzili czasem aby się pobawić. Nie wiem, może spróbuję to rozrysować (bo to w sumie ciekawa zagadka - właśnie przez takie tematy lubię to forum).

 

Co do całej tej historii - bezsenność to pewnie wynik dojrzewania a złe sny związane ze zdjęciem to wynik autosugestii. Autor tematu nie wiedział jaką sytuację przedstawia zdjęcie i uznał, że to tajemnicza postać, może duch, unosząca się w powietrzu. Potem wyobraźnia działała dalej aż wyobrażenie przeniknęło do snów.


  • 0



#42

Cait Sith.
  • Postów: 685
  • Tematów: 159
  • Płeć:Nieokreślona
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mi się wydaje, że w ręku ma torebkę, a kobieta stoi na drodze. A zdjęcie pod spodem to zdjęcie domu. Czyli dwa zdjęcia na sobie i wyszło jak wyszło.

 

zl80i8.jpg


  • 1



#43

PWU.
  • Postów: 93
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Może ktoś przeprowadzi rekonstrukcję(eksperyment) ? Potrzebna odwaga i sprawność fizyczna.
  • 1

#44

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Widzę, że teoria "demonicznej huśtawki" nadal ma wielu zwolenników, dlatego (chociaż nadal uważam, że nie mamy do czynienia ze zdjęciem kobiety na huśtawce), przygotowałem rysunek, który pokazuje jak ta huśtawka mogłaby wyglądać.

 

hustawka.jpg

 

Przyjąłem założenie, że osoba huśtająca się musiałaby znajdować się w osi konstrukcji. Nadal twierdzę, że tak nie jest ale na potrzeby tego szkicu udaję, że tak nie myślę.

Drugie założenie, to takie, że poprzeczna belka huśtawki (na której zawieszone są linki, sznurki, czy to czym umocowano siedzisko) znajdują się tuż ponad kadrem.

Sznurki, linki na których wisi siedzisko ustawiłem tak, żeby ich układ pasował do ułożenia rąk kobiety - one również muszą być zamocowane w osi całej konstrukcji, stąd, taki, a nie inny ich układ i długość.

 

Informacje dodatkowe.

Czarna postać kobiety znajduje się tuż pod miejscem na którym widzimy ją na fotografii  - w tym miejscu stałaby gdyby spadła z "huśtawki".

Zielona postać znajduje się w miejscu, w którym stałaby kobieta gdyby przesunęła się w stronę budynku i stanęła tuż przy jego ścianie.

Postać czerwoną ulokowałem mniej więcej w osi konstrukcji "huśtawki".

 

Oczywiście perspektywa nie jest doskonała, bo elementy na fotografii nie są proste - zarówno konstrukcja na pierwszym planie, jak i sam budynek - ten wyraźnie pochylony jest w stronę płotu.

Jeżeli ktoś pokusi się o lepszą - chętnie obejrzę.

 

Na tą chwilę, nadal podtrzymuję swoje wcześniejsze twierdzenie (a ten rysunek mnie w tym utwierdza), że nie jest to zdjęcie kobiety na huśtawce.

A raczej na huśtawie - bo jej gabaryty, wynikające z tego rysunku świadczyłyby o tym, że gdyby to była rzeczywiście huśtawka, to jej konstruktor musiałby cierpieć na jakąś gigantomanię - inaczej nie pokusiłby się na postawienie tego koromysła w swoim ogródku.

 

Druga kwestia to wielkość samej kobiety - zarówno w stosunku do konstrukcji "huśtawki" jak i chałupy obok.

Zakładam, że to osoba dorosła a nie dziecko, na co wskazywałby jej ubiór. W takim razie - jest to bardzo malutka osoba dorosła.

 

Inaczej mówiąc: Huśtawka? Nie sondze.


  • 7



#45

Bartlok.
  • Postów: 8
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mnie również zastanawia wąskość lewej ręki kobiety, ale może to być po prostu to być niedoskonałość w wykonaniu zdjęcia.


  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych