Skocz do zawartości
Zdjęcie

Istnienie w iluzji ?

iluzja matrix rzeczywistość

 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1

CoNaN123.
 • Postów: 5
 • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czasem badając sens istnienia warto pomyśleć holistycznie. Nie wiem jak Wam, ale mi łatwiej operować pojęciem MATRIX niż RZECZYWISTOŚĆ. Moim zdaniem rzeczywistość to suma wszystkich procesów kosmicznych i kombinacji doświadczeń wszystkich istot w całym wszechświecie, którego pełne zrozumienie posiada wyłącznie Bóg (Rdzeń, Absolut, Ojciec). Rzeczywistość dla istot takich jak my jest niestety nie do pojęcia. Ludzki, prymitywny umysł jednak nas ogranicza. Na szczęście jako istoty ludzkie mamy pewne potencjały pozwalające nam na zrozumienie fragmentu rzeczywistości jakim jest MATRIX.
Bracia Wachowscy po wyprodukowaniu swojego filmu powiedzieli, że ludzie „Matrix” zrozumieją dopiero za 30 lat..
Pojęcie Matrixa jest bardzo złożone i nie sprowadza się wyłącznie do tytułu filmu. Ludzie na ogół rozumieją to pojęcie jako coś negatywnego, a Matrix nie ma nic wspólnego z dualizmem czy też jakąkolwiek polaryzacją. Matrix po prostu musi istnieć !!! Jest niezbędnym elementem wszechświata, który pozwala istotom doświadczać i definiować potencjały stworzone przez Boga. Istota ludzka jest tylko fragmentem przestrzeni i nie ma odpowiedniej „możliwości”, by móc ogarnąć celowość wszystkich możliwych kombinacji, jakie daje „wesołe miasteczko”, którym nazywamy – WSZECHŚWIAT.
 
Matrix ogólnie to system przekonań programowany ludziom (w umyśle) na czas ich egzystencji w określonym środowisku – „to wszystko to, co Ci powiedzieli że jest” – Morfeusz. Ten Matrix jest zaprojektowany i wdrożony przez istoty, które karmią się specyficzną informacją (negatywną emocją) i środowisko jakie tworzy ten system przekonań, można porównać z hodowlą zwierząt – farmą. Wielu się obudziło, bo jak twierdzą zrozumieli przekręt, na którym opiera się ekonomia. Niektórzy mówią, że zrozumieli politykę elit i to daje im wyzwolenie. Inni myślą, że Matrix w swojej okrutności sprowadza się do depopulacji, którego efektem jest chemtrails, natarczywa ekspansja przemysłu farmaceutycznego, rozpowszechnianie upraw z GMO…itp. Jednak zapewniam Was kochani, ten Matrix i jego patologia sięga znacznie głębiej, gdyż doprowadził do tego, że istoty bronią iluzji, która jest dla nich destruktywna na poziomie duchowym.
 
Życie w przekonaniach i programach umysłu serwowanych lemingom uniemożliwia im dalszy duchowy rozwój. Ten system prowadzi do zahamowania ewolucji istoty na poziomie duchowym, czego efektem jest globalne zahamowanie poziomu świadomości i wiedzy. Ludzie w większości nie są świadomi tego, że mają umysły, lecz SĄ UMYSŁEM, który ma nad nimi kontrolę. To właśnie jest ogromna patologia kosmiczna. Wielu obawia się przyszłości widząc działania elit, a ja myślę, że ten cały globalny Matrix, mimo, iż jest już tak powszechny to dawno przegrał z ewolucją samej przestrzeni. Dowodem na to są istoty, które obecnie postrzegają wszechświat holistycznie. Widzą całościowo. BIG PICTURE !!! Reinkarnacja, ewolucja przestrzeni, cywilizacje, polityka kosmiczna, wszechświat. Wszystkiego tego nie da się zablokować.
Żyjmy według swoich zasad i starajmy się istnieć poza systemem.

 Edycja: D.K.
 
rekl.gif
 • 0

#2 Gość_c✪nvers

Gość_c✪nvers.
 • Tematów: 0

Napisano

RZECZYWISTOŚĆ to jest to jak odbieramy nasze otoczenie. Dla każdego może być inna. Nie bez przyczyny mówi się o ludziach po swojemu interpretujących świat, że są " oderwani od rzeczywistości".


 • 0

#3

Radosuaff.
 • Postów: 16
 • Tematów: 1
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Uwielbiam takie teorie. Jak dla mnie całość powyższego tekstu można zaliczyć jako "prysznicowe filozofie". Naprawdę nie jest trudno nawoływać do "obudzenia się", że system ma nad nami władzę i tak dalej. Trudniej jest to udowodnić. Cokolwiek powiem, że nie jestem "lemingiem", że widzę "big picture" i jestem poza systemem możesz zgasić twierdząc, że tego nie wiemy, że nie jesteśmy świadomi. Ale z drugiej strony udowodnij Ty mi, że nie jestem świadomy i nie jestem w stanie ogarnąć, że to wszystko podpucha. Czcze gadanie, jak w przypadku religii. 

Swoją drogą, system ma nad nami władzę, może to być prawdą - jesteśmy uzależnieni od polityki, od tego jak ma się nasz kraj. Ale to nie jest jakiś wielki sekret, tego jest świadoma każda osoba z minimalnym pojęciem o tym jak to wszystko działa. Nie trzeba do tego jakiegoś wielkiego programatora :)


 • 0

#4

pishor.

  sceptyczny zwolennik

 • Postów: 4740
 • Tematów: 275
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zabawne, bo prawie dokładnie rok temu popełniłem tekst - oczywiście dużo przaśniejszy w formie i w nieco bardziej przyziemnym ujęciu, niemniej, odnoszący się do podobnego problemu (o ile dobrze zrozumiałem przesłanie).

 

Matrix, w którym żyjemy


 • 0


Inne tematy z jednym lub większą liczbą słów kluczowych: iluzja, matrix, rzeczywistość

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych

stat4u