Skocz do zawartości


Zdjęcie

firefox - problem ze stroną domową


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

#1

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Potrzebuję podpowiedzi jak ustawić stronę domową w Firefox.

 

Przypadkowo ściągnąłem jakieś wirusa (malware chyba), który powodował, że wyszukiwarka przełączała mi się na wyszukiwanie w Omiga Plus.

 

Usunąłem dziadostwo z komputera przy pomocy Malwarebytes, wyczyściłem pozostałości przy pomocy CC Cleanera, w efekcie czego zniknęło to to z Firefoxa.

Teraz jednak nie mogę ustawić jego strony startowej na taką, jakby chciał.

Pomimo wpisywania adresu w zakładce Narzędzia Firefoxa, nadal, konsekwentnie pojawia mi się "adres" ?type=hppp.(pewnie pozostałość po tej Omidze)

Próbowałem to zmienić w ustawieniach about:config - resetowałem, nadpisywałem i nic.

Nie wiem, czy coś robię nie tak, czy może to nie tutaj należy zmieniać te ustawienia?

Ktoś mógłby mi podpowiedzieć jak ustawić ta stronę domową? Tak łopatologicznie, bo średnio kumaty jestem w tych sprawach.





#2

Lupus28.

    ¯\_(ツ)_/¯

  • Postów: 641
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Może spróbuj wejść we właściwości skrótu na pulpicie, być może program dodał odnośnik do swojej strony w polu "Element docelowy".


Użytkownik Lupus28 edytował ten post 12.02.2015 - 22:04




#3

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

W docelowym mam taki wpis: "C:\Program Files (x86)\Mozilla Firefox\firefox.exe"

Jaki powinien byc prawidłowy?





#4

Lupus28.

    ¯\_(ツ)_/¯

  • Postów: 641
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Jeśli jest tylko tyle, to wpis jest prawidłowy.

Ja też jakiś czas temu męczyłem się z takim dziadostwem i mi pomógł właśnie Malwarebytes, ale widzę, że go używałeś. Niestety inne rozwiązania nie przychodzą mi do głowy :/


Użytkownik Lupus28 edytował ten post 12.02.2015 - 22:11




#5

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6626
  • Tematów: 764
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Najpierw powiedz, czy czyściłeś CCleanerem rejestr systemu, bo tam lubią sobie leżeć odpady po skasowanych śmieciach. Jeżeli tam masz czysto, najszybsza opcja, to reinstalacja.

Pishor, zgraj sobie zakładki do jakiegoś foldera, i zainstaluj przeglądarkę na nowo. Oczywiście odinstaluj starą i przeczyść CClaenerem.


Użytkownik Staniq edytował ten post 12.02.2015 - 22:13




#6

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No nic - dzięki i za to. W ostateczności po prostu przeinstaluję go ale chciałbym tego uniknąć żeby sie nie bawić w ustawienia od nowa.





#7

D.K..

    Semper invicta

  • Postów: 2994
  • Tematów: 2565
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Znajdź katalog z profilem Firefoksa (nie instalacją) i przeszukaj wszystkie pliki z rozszerzeniem .js pod kątem takiej frazy:

user_pref("browser.startup.homepage", "?type=hppp");

Jeśli znajdziesz plik zawierający taki zapis, wyedytuj go notatnikiem, usuń całą linię i zapisz go ponownie. Jeśli nie znajdziesz żadnego, przeszukaj wszystkie pliki w całym katalogu z profilem. Jeśli znów nic nie będzie, poszukaj tylko type=hppp.

 

Zgaduję, że pewien problem może wiązać się z odpowiednim narzędziem do wyszukiwania :), proponuję więc na przykład Total Commandera -- uruchamiasz, przechodzisz do odpowiedniego katalogu, wciskasz Alt+F7 i wpisujesz dane do wyszukiwania.





#8

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Najpierw powiedz, czy czyściłeś CCleanerem rejestr systemu, bo tam lubią sobie leżeć odpady po skasowanych śmieciach. Jeżeli tam masz czysto, najszybsza opcja, to reinstalacja.

Pishor, zgraj sobie zakładki do jakiegoś foldera, i zainstaluj przeglądarkę na nowo. Oczywiście odinstaluj starą i przeczyść CClaenerem.

Czyściłem i rejestr i przeglądarki.

Ciekawią mnie tu ustawienia w about:config

Tam jest ze cztery linijki browser.startup.homepage - ja zmieniałem tylko ta jedną, w której był błędny "adres" ?type=hppp

Może trzeba pozmieniać również coś w pozostałych?





#9

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zajrzyj do opcji i tam gdzie masz okienko ze stroną startową albo skasuj co jest i wklej nowy adres, albo kliknij wykorzystaj bieżące. Miałem podobny problem.


Użytkownik Zaciekawiony edytował ten post 12.02.2015 - 22:19




#10

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@Zaciekwiony

Od tego to ja zacząłem - przerobiłem wszystkiw warianty i nic to nie dało. Co ciekawe, jak zmieniałem zapis w about:config to sklutkowało to ale tylko w danej sesji. PO ponownym włączeniu firefoksa, wszystko wracało do punktu wyjścia.

 

@D.K.

Szukam tej frazy w Commanderze. Ale po przeszukaniu całego dysku C (jedynego na laptopie) - nic nie znaleziono.

To miało być dokładnie to? : user_pref("browser.startup.homepage", "?type=hppp");

 

edit: type=hppp. też nie znalazło


Użytkownik pishor edytował ten post 12.02.2015 - 22:30




#11

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja miałem analogiczną sytuację jak kolega pishor. Skanowanie typowymi (dobrymi) anytywirusami nie dało żadnego efektu, czyszczenie i  reinstalacja dwóch przeglądarek , w których siedziało to g***o również nic nie dała.

Ale po użyciu ciężkiej artylerii w postaci programu GridinSoft Trojan Killer problem od razu ustąpił.

Jest to oczywiście płatne oprogramowanie ale bez trudu można znaleźć wersję scrackowaną.





#12

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@Jarecki

Ale mówisz o próbie usunięcia tej Omigi, czy o problemach z ustawieniem strony domowej?





#13

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

U mnie ustawiła się strona o takiej frazie "mystartpage" , niestety nie mam już do niej linka. I dopóki przeglądarki były nią zainfekowane, dopóty nie można było w żaden sposób ustawić innej strony domowej (startowej). Żadne czyszczenie, skanowanie, reinstalacja czy nawet przywracanie systemu nie dawały rady. Dopiero wspomniany przeze mnie program usunął to zagrożenie i przy okazji znalazł jeszcze dziesiątki innych trojanów w systemie.

 

Jeszcze tylko krótki cytat z recenzji programu Trojan Killer

 

"Resetowanie ustawień przeglądarki
Niektóre z zagrożeń (adware) swoim działaniem potrafią zmienić domyślne ustawienia przeglądarki internetowej, jak np. domyślną stronę startową. Trojan Killer pozwala na przywrócenie wprowadzonych modyfikacji (zmiana strony startowej, wyszukiwarki, dodanie niechcianego dodatku) do stanu pierwotnego we wszystkich popularnych przeglądarkach internetowych (Internet Explorer, Google Chrome, Mozilla Firefox, Opera). Istnieje również możliwość resetowania do stanu pierwotnego pliku HOSTS, ustawień proxy dla przeglądarki Internet Explorer lub wyczyszczenia pamięci podręcznej DNS."

 

http://avlab.pl/troj...-gridinsoft-llc





#14

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Chyba idzie ku dobremu. Ustawiłem skanowanie Malwarebytes z uwzględnieniem rookitów i jeszcze coś znajduje. Zobaczymy jaki będzie efekt.





#15

D.K..

    Semper invicta

  • Postów: 2994
  • Tematów: 2565
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

edit: type=hppp. też nie znalazło

 

W takim razie podsuwam kolejne dwie opcje:

 

  • Resetowanie Firefoksa
  • Ściągnij i uruchom (jako administrator) program RogueKiller. Puść skanowanie, zapisz raport i wstaw go tutaj (najlepiej w tagu spoiler, żeby nie zaśmiecać). Zobaczymy, co Ci tam miesza w tle :)





 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych