Skocz do zawartości


Zdjęcie

Demon Anneliese Michel

demon opętanie anneliese michel egzorcyzmy emily rose diabeł

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
48 odpowiedzi w tym temacie

#31

luk26.
  • Postów: 384
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

jak widać każdy może mieć braki,jeżeli patrzy na to co mówi jedna strona,naukowcy zawsze wszystko będą starali się wytłumaczyć w sposób naukowy(co jest normalne)a kosciól będzie robic swoje


Użytkownik luk26 edytował ten post 17.10.2014 - 21:08

  • 0

#32

McNugget.
  • Postów: 562
  • Tematów: 10
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

 

Zgodnie z „Rytuałem Rzymskim” (Rituale Romanum), księgą liturgiczną Kościoła z 1614 roku, człowiek może zostać uznany za opętanego, gdy w jego zachowaniu wystąpią 3 elementy:

okresowe dysponowanie ponadnormalną siłą fizyczną,
posługiwanie się obcym, niewyuczonym językiem oraz jego rozumienie,
dysponowanie wiedzą dotyczącą kwestii odległych i tajemnych

1. Tak jak w sytuacji zagrożenia życia, o ile dobrze słuchałem na EDB.

2. Może powtarzać zasłyszane już zwroty albo coś bełkotać... Napiszę sobie randomowe słowo, niech będzie heper. Okazuje się, że to Chepri w wersji węgierskiej (nie interesuję się starożytnym Egiptem, słowo na poczekaniu). I patrzcie, jaki świetny materiał na domysły.

3. A może to czyjaś wersja brzmiąca bardzo wiarygodnie?


Użytkownik McNugget edytował ten post 17.10.2014 - 22:19

  • 0

#33

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Psychologowie i lingwiści badali glosolalię u zielonoświątkowców[2]. Okazało się, że teksty wypowiadane przez osobę w tym stanie na ogół nie mają sensu w żadnym znanym języku, co więcej nie tworzą zdań. Nie jest prawdopodobne, aby mogły reprezentować jakikolwiek istniejący kiedyś język, gdyż w dowolnym języku istnieją słowa, które budują jego strukturę i daje się je wyróżnić za pomocą metod statystycznych. Tymczasem słowotok glosolalii znanych danej osobie, bądź zasłyszanych przez nią języków, które na ogół nie tworzą żadnych rozpoznawalnych struktur.


http://pl.m.wikipedi...wiki/Glosolalia

Użytkownik Wszystko edytował ten post 18.10.2014 - 07:26

  • 0



#34

Persephone.
  • Postów: 60
  • Tematów: 3
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Moja  przyjaciółka uczestniczy regularnie w rekolekcjach oczyszczających, gdzie dokonuje się egzorcyzmów. Nie raz opowiadała mi o ludziach latających po kościele,czarnych oczach itd. Nie to, żebym jej nie wierzyła, ale ona myśli, że w noc świętojańską ludzie tańczą nago wokół ogniska... ;) Czy Anneliese rzeczywiście była opętana? Być może, jednak bardziej skłaniam się ku śmierci z przedawkowania leków i racjonalnym wytłumaczeniom zachowań osób rzekomo opętanych. 


Użytkownik Persephone edytował ten post 19.10.2014 - 15:14

  • 0

#35

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To nic dziwnego że ludzie latają po kościele. To się tak potocznie mówi np. Dziś latałem po sklepach.
  • 0



#36

Persephone.
  • Postów: 60
  • Tematów: 3
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

W sumie... ;) Ciekawostką jest portal egzorcyzmy.katolik.pl, gdzie można znaleźć jakąś nowennę do Anneliese Michel. Kto niewierzący i chce się ubawić, niech poczyta. Nagrania z jej egzorcyzmów można odsłuchać tylko po zmówieniu określonych modlitw... 

Generalnie jest tam wiele ciekawych informacji, np. że można zostać opętanym słuchając heavy metalu i techno, czytając horoskopy i uczestnicząc w bioenergoterapii przez telewizor... 


  • 0

#37

StatystycznyPolak.
  • Postów: 2567
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Generalnie jest tam wiele ciekawych informacji, np. że można zostać opętanym słuchając heavy metalu i techno, czytając horoskopy i uczestnicząc w bioenergoterapii przez telewizor... 

Kocham te zabobony :D idąc tym tropem po Woodstocku powinny odbywać się masowe egzorcyzmy.
Dobrze że słucham polskiej muzyki tanecznej.

Użytkownik Seba88 edytował ten post 19.10.2014 - 16:16

  • 0



#38

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

W sumie... ;) Ciekawostką jest portal egzorcyzmy.katolik.pl, gdzie można znaleźć jakąś nowennę do Anneliese Michel. Kto niewierzący i chce się ubawić, niech poczyta. Nagrania z jej egzorcyzmów można odsłuchać tylko po zmówieniu określonych modlitw... 

Generalnie jest tam wiele ciekawych informacji, np. że można zostać opętanym słuchając heavy metalu i techno, czytając horoskopy i uczestnicząc w bioenergoterapii przez telewizor... 

A jak powiesz do lustra trzy razy "candyman" to przyjdzie murzyn z pszczołami i hakiem w ręcę.


  • 0



#39

luk26.
  • Postów: 384
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

to może napiszcie cyrograf,że oddajecie duszyczke diabłu za jakieś korzyści majątkowe albo zamiast candymana wezwij jakies czarne moce,potem opiszecie czy coś się zmieniło :> ja nie robie bo wolę nie ryzykować ale tu sami nie wierzący to może się ktoś poświęci dla reszty i opisze póżniejsze przeżycia


  • 0

#40

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Autor tego bloga podpisał cyrograf

 

http://czajniczek-pa...nko-piasku.html


  • 0



#41

Persephone.
  • Postów: 60
  • Tematów: 3
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Lepiej już mówić do lustra krwawa mary... ;)
  • 0

#42

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Na forum też są osoby, które cyrograf podpisały Co ciekawe - piszą o tym w sposób bardzo sensowny.

Z drugiej strony, można znaleźć tu też swoistego rodzaju "poradniki" - dla wszystkich chętnych, którym taki zamiar chodzi po głowie :D

Tak, że sam nie wiem...


  • 0



#43

Hecate.
  • Postów: 2
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dziewczynę karmiono od dłuższego czasu lekami wyniszczającymi organizm, były to leki na epilepsję. Leki takie jak zentropil i tegretol wykazują silne działanie uboczne, a Anneliese brała ich jeszcze więcej.


Użytkownik Hecate edytował ten post 20.10.2014 - 09:15

  • 1

#44

luk26.
  • Postów: 384
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Na forum też są osoby, które cyrograf podpisały Co ciekawe - piszą o tym w sposób bardzo sensowny.

Z drugiej strony, można znaleźć tu też swoistego rodzaju "poradniki" - dla wszystkich chętnych, którym taki zamiar chodzi po głowie :D

Tak, że sam nie wiem...

czy podpisać :>


  • 0

#45

trebmal.
  • Postów: 178
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Takie rzeczy nie zdarzają się na zwyczajnych mszach, ale w czasie rekolekcji dla dorosłych często jest odmawiana specjalna modlitwa o wyjście złych duchów z ciał ludzi i wtedy potrafią się różne rzeczy dziać. Osobiście nigdy nie byłem na takiej mszy, ale moja ciotka chodzi od kilku lat i widziała co nieco.

 

Co do opętania, nie zakładałbym jako podstaw psychozy czy choroby psychicznej. Nawet we współczesnej psychiatrii w ICD-10 istnieje termin "transu i opętania" i jak dowiedziałem się od profesorki od psychiatrii, na każdym szanującym się oddziale psychiatrycznym, znajduje się przynajmniej jeden ksiadz egzorcysta, który interweniuje w takich przypadkach.

 

Opętania to po prostu sytuacje, kiedy występujące objawy nie pasują pod żadną znaną jednostkę chorobową z zakresu chorób umysłu i dziwnym trafem osoby takie często w toku egzorcyzmów przedstawiają się z imienia demona oraz cierpią na awersję do przedmiotów kojarzonych z religijnością, co raczej jest niezbyt normalne.

 

Można nie wierzyć, ale żeby uciekać ze wstrętem na znak krzyża...zresztą, wierzymy w wielowymiarowość świata, być może jeden z wymiarów zamieszkują właśnie demony?


Użytkownik trebmal edytował ten post 29.01.2016 - 21:17

  • 0


 


Inne tematy z jednym lub większą liczbą słów kluczowych: demon, opętanie, anneliese michel, egzorcyzmy emily rose, diabeł

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych