Skocz do zawartości


Zdjęcie

Demon Anneliese Michel

demon opętanie anneliese michel egzorcyzmy emily rose diabeł

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
48 odpowiedzi w tym temacie

#16

luk26.
  • Postów: 384
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

nie ,nie byłem,mój kumpel w Bydgoszczy pracuje obok kościoła gdzie robią takie rzeczy,raz widział jak wprowadzają taką laskę do środka,potem słyszał jej krzyki.Mówił mi póżniej,że żałował,że był świadkiem tego wszystkiego bo naprawdę ciary szły po plecach,dodam,że to normalny ziomal a nie mamisynek,który boi się zostawać sam w domu.znajomy z pracy opowiadał o rekolekcjach z egzorcystą i mówił,że gościu naprawdę ciekawie gadał


a jeżeli chodzi o to co napisałem,to mam na myśli to ,że przebywanie z takim osobnikiem który zachowuje się jak jest to nam przedstawiane może spowodować,że największym kozakom zrobiło by się ciepło w majtach :>


  • 0

#17

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Aha, czyli kumpel widział, że niosą laskę, a potem słyszał tylko krzyki, reasumując - nic nie widział.

Świadkowie Jehowy też fajnie i ciekawie gadają, albo Cyganie/Rumunii w centrum miasta jak chcą Ci opchnąć "złoty", kradziony zegarek.

Oczywiście, że nawet największy kozak(normalny) czułby strach w sytucji sam na sam z chorym psyhicznie, agresywnym człowiekiem.


  • 0



#18

luk26.
  • Postów: 384
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

i o to mi chodziło a jak tak bardzo potrzebujesz naocznych świadków,to udaj się do takiego kościoła,bo jest ich wiele,bo przecież zaraz ktoś ci napisze,że widział osobiście ale równie dobrze będzie mógł zmyślać.To co on widział i słyszał bardzo długo siedziało mu w głowie i nie chciałby widzieć tego drugi raz i tyle


  • 0

#19

Urgon.
  • Postów: 1297
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

AVE...

Mi dzikie, potępieńcze wrzaski zdarzyły się, jak upuściłem gorącą lutownicę na gołe udo. Bycie opętanym można zbyt łatwo sfingować, a wiele przypadków to zwykłe, plebejskie choroby psychiczne. Tylko rodziny chorych zamiast szukać pomocy u lekarza, idą do księdza lub innego szamana.
  • 0



#20

luk26.
  • Postów: 384
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

ale pewnie nie nawijałeś wtedy w innych językach,prócz przekleństw i nie trwało to kilka dni :>


  • 0

#21

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ale opętani nie gadają w innych językach. Poczytaj trochę na ten temat, bo jak na razie masz braki
Tu masz dobry wywia
http://m.onet.pl/wie...nic/duchy,4pzb3

Użytkownik Wszystko edytował ten post 16.10.2014 - 06:32

  • 0



#22

Cascco.
  • Postów: 589
  • Tematów: 9
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ja zawsze słyszę o opętaniach ale nigdy nie widziałem osobiśćie. Tam jakaś historyjka tutaj wujek znajomej znajomego miał styczność i widział.

 

Bardzo prawdopodobne kdla mnie że to choroby psychiczne biorąc pod uwagę ostatni artykuł o policjancie który sam był mordercą z choroba psychiczną (o czym nie wiedział) a który sam rozwiązał zagadkę zabójstw.  Taki detektyw podchodził do sprawy operając się tylko i wyłacznie na logice i swoim rozumie, inni natomiast mogli stwierdzić że to "szatan zabija tych ludzi" i pewnie tak by pozostało :)

 

Zmierzam do tego że łatwiej jest po prostu powiedzieć "szatan go opętał" niż szukając prawdziwej przyczyny. Ludzie są leniwi ;p


Użytkownik Cascco edytował ten post 16.10.2014 - 11:35

  • 0

#23

luk26.
  • Postów: 384
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

 


Ale opętani nie gadają w innych językach. Poczytaj trochę na ten temat, bo jak na razie masz braki
Tu masz dobry wywia
http://m.onet.pl/wie...nic/duchy,4pzb3

Zgodnie z „Rytuałem Rzymskim” (Rituale Romanum), księgą liturgiczną Kościoła z 1614 roku, człowiek może zostać uznany za opętanego, gdy w jego zachowaniu wystąpią 3 elementy:

okresowe dysponowanie ponadnormalną siłą fizyczną,
posługiwanie się obcym, niewyuczonym językiem oraz jego rozumienie,
dysponowanie wiedzą dotyczącą kwestii odległych i tajemnych.


Użytkownik luk26 edytował ten post 16.10.2014 - 21:37

  • 0

#24

Last Sicarius.

    Ostrzewtłumie

  • Postów: 1437
  • Tematów: 84
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

dysponowanie wiedzą dotyczącą kwestii odległych i tajemnych.

Czyli?


  • 0



#25

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Niestety z reguły "mówienie językami" wygląda tak, że egzorcyzmowani albo bełkoczą albo powtarzają słowa pochodzące z treści modlitw łacińskich. Annelise mówiła za każdym razem po niemiecku.

 

@ Ostrzewtlumie

Egzorcyści zwykle powołują się na znajomość cudzych grzechów, przy czym zazwyczaj chodzi o ich własne. Wyobrażam to sobie:

"- Sss! Nie dotykaj mnie swoimi łapami, brudny klecho! trząchałeś kapucyna w konfesjonale!

- Chm... skąd ona wiedziała? To demon..."


Użytkownik Zaciekawiony edytował ten post 16.10.2014 - 22:03

  • 2



#26

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No tak, zapomniałeś napisać że też lewitują i rzygają dziwnymi rzeczami.
  • 0



#27

Urgon.
  • Postów: 1297
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

AVE...

Swego czasu modna była też zmiana głosu, coś w stylu "Charczmy razem dla Szatana". Odpowiednio niewyraźne charczenie moze brzmieć jak dowolny język obcy dla przeciętnego egzorcysty i typowej gawiedzi. Jak jakiś przypadek badał lingwista, to zwykle wychodziły z tego albo zbitki losowych słówek, albo coś co miało tylko sylaby z danego języka przemieszane z bełkotem.

Raz widziałem nagranie z kościoła, gdzie ludzie wykasływali złe duchy z siebie do chusteczek, specjalnie poświęconych...
  • 0



#28

Dovahkin.
  • Postów: 15
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja bym nie chciał trafić na coś takiego.Bez znaczenia czy to choroba czy opętanie życie zniszczone na zawsze
  • 0

#29

luk26.
  • Postów: 384
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

No tak, zapomniałeś napisać że też lewitują i rzygają dziwnymi rzeczami.

nie zapomniałem,tylko ty się sugerujesz wywiadem profesora,a ja ci pokazuję,że jednak mówią w innych językach,inaczej by tego nie pisali w swoich dokuimentach


  • 0

#30

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ale też piszą o lewitacjach. Jeśli wierzysz w mówienie językami to twoja sprawa, wierz dalej.
  • 0




 


Inne tematy z jednym lub większą liczbą słów kluczowych: demon, opętanie, anneliese michel, egzorcyzmy emily rose, diabeł

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych