Skocz do zawartości


Zdjęcie

Urodził się z głową do góry nogami


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

#1

Simba.

    Simbarosa

  • Postów: 441
  • Tematów: 290
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 51
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

"Urodził się z głową do góry nogami - lekarze powiedzieli matce, żeby dała mu umrzeć - nie posłuchała".

 

Zaradny Claudio podkreśla: "mój świat nie jest do góry nogami". O pokonywaniu przeciwności losu wie chyba więcej niż ktokolwiek inny. Pomimo swoich fizycznych ograniczeń - nie tylko przeżył - ale radzi sobie w życiu bardzo dobrze. Dzisiaj jest księgowym i profesjonalnym mówcą motywacyjnym. Uczy innych, jak nie poddawać się w życiu.

 

11aljwx.jpg

 

Claudio Vieira de Oliveira ma dzisiaj 37 lat i mieszka w Monte Santo w Brazylii. Urodził się z rzadką chorobę stawów, przez co ma poważnie zdeformowane kończyny oraz głowę do góry nogami. Lekarze powiedzieli jego mamie Marii Jose, że lepiej będzie, jak pozwoli dziecku po prostu umrzeć z głodu... Kobieta nie miała zamiaru ich posłuchać.

 

Początki nie były łatwe, ale Maria postawiła sobie jeden cel, chciała wychować syna tak, jak każde inne dziecko. Jak sama podkreśla, nigdy nie miała zamiaru go "naprawiać". Maria marzyła, żeby syn wypracował sobie pewną niezależność i - przede wszystkim - żeby nigdy się siebie nie wstydził.

 

Claudio szybko nauczył się nie poddawać. "Już od dziecka starałem się zawsze mieć dla siebie jakieś zajęcie. Nie lubię polegać całkowicie na innych ludziach" - mówił w wypowiedzi dla Daily Mail.

 

Claudio nie mógł poruszać się na wózku inwalidzkim z powodu bardzo nietypowego kształtu jego ciała. Ma specjalnie wykonane buty, które pozwalają mu przemieszczać się po mieście.

 

xfrxvl.jpg

 

"Nauczyłem się włączać telewizor, odbierać telefon, włączać radio, korzystać z internetu, komputera - to wszystko potrafię zrobić sam" - mówił Claudio. Dzięki tym umiejętnościom może zajmować się rachunkowością i doradztwem dla osób prywatnych.

 

Jego samozaparcie i potrzeba wypracowania niezależność owocowały sukcesami w szkole. Claudio skończył studia w Państwowym

Uniwersytecie Feira de Santana i został księgowym oraz profesjonalnym mówcą motywacyjnym zapraszanym na wykłady do różnych krajów. Wielokrotnie był gościem w telewizji, podróżował po świecie i odwiedzał uniwersytety.

 

Jak sam mówi osobie: "Całe życie starałem się dopasować moje ciało do otaczającego świata. Dzisiaj mogę powiedzieć, że nie jestem odmieńcem. Jestem zupełnie normalną osobą".

 

 

 

 

 

źródło : http://kobieta.onet....mrzec-nie/1t315


  • 7



#2

AlanX.
  • Postów: 88
  • Tematów: 0
Reputacja Bardzo zła
Reputacja

Napisano

Nie jest normalną osoba, bo ma odwrotnie umocowaną do tłowia głowę, na litość Boską! Panowie i Panie, nie dajmy się zwariować. Matki zabraknie, chłop zginie.


  • -8

#3

OnlyDreams.
  • Postów: 158
  • Tematów: 8
  • Płeć:Kobieta
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Jest normalna osoba! ma rozum, serce i uczucia (do tego jest inteligentnym czlowiekiem, czego niestety w wiekszosci "normalnym" brakuje) - jedynie jego cialo jest nietypowo znieksztalcone.

Nie wazne! Niech sobie zyje, niech daje nadzieje innym, niech bedzie inspiracja.


  • 4

#4

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Po prostu wygląda tak jakby bardzo mocno wychylił głowę do tyłu, nie jest to na pewno przyjemne, ale da się z tym żyć.


  • 0



#5 Gość_Mira

Gość_Mira.
  • Tematów: 0

Napisano

*
Popularny

Wszystko co ma w swoim życiu wypracował swoją cieżką pracą. Skończył studia, pracuje - jest zupełnie normalnym człowiekiem. To ludzie, którzy oceniają go tylko przez pryzmat powierzchowności powinni się wstydzić, a nie on.


  • 7

#6

Tenhan.
  • Postów: 758
  • Tematów: 52
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Lekarze powiedzieli jego mamie Marii Jose, że lepiej będzie, jak pozwoli dziecku po prostu umrzeć z głodu... Kobieta nie miała zamiaru ich posłuchać.

 

Może celowe zagłodzenie brzmi dość drastycznie ale uśpienie co bardziej po ludzku nazywa się eutanazją powinno być zastosowane ale wiadomo że ludzie jeszcze nie dojrzeli do tego aby wszystko co białe było białe a wszystko co czarne było czarne i jest za dużo hipokryzji i wywalania świata do góry nogami. Jego matka ma sadystyczny charakter tak jak wszyscy rodzice którzy chcą aby ich niepełnosprawne dzieci żyły. Już widzę te kobiety co tu piszą że to normalny człowiek jak idą z nim na randke :D


  • -1

#7 Gość_Mira

Gość_Mira.
  • Tematów: 0

Napisano

@up
W takim razie mało wiesz o kobietach... Gdyby było tak jak piszesz to tacy ludzie jak Nick Vujicic (cyrk motyli) byliby samotni.


  • 0

#8

Lis.

    jeden, jedyny i prawdziwy

  • Postów: 638
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Jest normalna osoba!

Tak, bo rodzenie się z głową do góry nogami jest normalne :). Nie dajmy się zwariować i nie dawajmy sobie wmawiać, że ślimak to ryba.

Nie jest normalną osobą, ale jest osobą i to się liczy. Jest człowiekiem, jak ja czy Ty. Osobiście podziwiam samozaparcie i siłę.


  • 1



#9

Tenhan.
  • Postów: 758
  • Tematów: 52
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@up
W takim razie mało wiesz o kobietach... Gdyby było tak jak piszesz to tacy ludzie jak Nick Vujicic (cyrk motyli) byliby samotni.

 

Cóź, czasem trafiają się desperatki.


  • 2

#10 Gość_Mira

Gość_Mira.
  • Tematów: 0

Napisano

To co dla Ciebie jest desperacją, dla mnie mieści się pod pojęciem miłości, ale kto wie... może się mylę.


  • 2

#11

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Przecież kobiety nigdy nie patrzą na wygląd, dlatego na ulicy uśmiechają się do przystojnych mężczyzn...

Oczywiście, że nie jest normalny z wizualnego punktu widzenia i nie oszukujmy się, że jest inaczej, a to że normalnie funkcjonuje to już jego zasługa. Człowiek wąż czy wilkołak też nie są normalni, co nie znaczy, że nie mogą normalnie żyć.

 


  • 1



#12

StatystycznyPolak.
  • Postów: 2569
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Popieram poprzedników że jest normalną osobą, ale tylko w sensie umysłowym. W sensie biologicznym nie jest przystosowany do samodzielnej egzystęcji.

Przenieśmy się teraz do świata zwierząt, w którym to osobniki z wadami wrodzonymi najczęściej giną.
Dopiero człowiek i to całkiem niedawno dzięki medycynie i technice nauczył się żyć z takimi wadami.
  • 0



#13

Tenhan.
  • Postów: 758
  • Tematów: 52
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To co dla Ciebie jest desperacją, dla mnie mieści się pod pojęciem miłości, ale kto wie... może się mylę.

 

Ja tam nie wierzę w bezwarunkową miłość, żeby ona wystąpiła trzeba spełniać pewne wymogi. Gdyby było tak idealnie to wszyscy mieliby takie samo powodzenie :)


  • 0

#14

Evanger.
  • Postów: 18
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie rozumiem niektórych zarzutów Kolegów i Koleżanek. W artykule zostało wyraźnie napisane, iż Claudio Vieira de Oliveira ma specjalne buty umożliwiające mu poruszanie się po ulicach, potrafi odbierać telefon, obsługiwać komputer... na tej podstawie można też podejrzewać, że raczej nie ma problemów z umyciem się, czy z przyszykowaniem sobie jedzenia. Na czym zatem polega sadyzm jego matki? Na tym, iż, być może, nie znajdzie sobie nigdy kobiety? Cóż, niektórzy całkiem zdrowi fizycznie czy psychicznie ludzie również pozostają całe życie samotni, z różnych powodów. To nie powód, by zabić dziecko. Tym bardziej, iż teraz jako dorosły mężczyzna ma pracę i jakoś sobie radzi. Może nawet lepiej od tysięcy osób z syndromem Downa chociażby. 


  • 0

#15

Tenhan.
  • Postów: 758
  • Tematów: 52
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Na czym zatem polega sadyzm jego matki? Na tym, iż, być może, nie znajdzie sobie nigdy kobiety?

 

Właśnie na tym polega. Co to za życie dla mężczyzny jak nie może mieć kobiety.


  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych