Skocz do zawartości


Zdjęcie

ROSETTA KRĄŻY WOKÓŁ KOMETY CZURIUMOW-GIERASIMIENKO


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
65 odpowiedzi w tym temacie

#31

Cinnamon Girl.
  • Postów: 18
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Daje do myślenia. Dobry materiał, ciekawe zdjęcia. Oby lądowanie się udało.


  • 0

#32

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ciekawy zestaw zdjęć ukazujący, jak ciemnym obiektem jest jądro komety 67/P C-G. Dla porównania zdolności odbijania światła słonecznego (albedo) zestawiono zdjęcia: lodowej powierzchni księżyca Saturna - Enceladusa,  Ziemi oraz Księżyca. Nie zachowano skali obiektów.

 

06067790685064101941.jpg


  • 3



#33

Sykes.

    Curious

  • Postów: 74
  • Tematów: 15
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ciekawe to wygląda.

Co najlepsze, nie wiem czy tylko ja tak to widzę, ale kometa C-G z tej perspektywy przypomina lwa :P


Użytkownik Sykes edytował ten post 21.10.2014 - 19:31

  • 1

#34

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Kolega @Dager pokazał nam zdjęcia na których widać nawet większe kamienie na powierzchni tej komety. w tym samym czasie na youtubie krążą filmiki spiskowe pokazujące dziwne struktury. https://www.youtube....h?v=Xpfohcyjo3k  Na filmiku prawie nic nie widać ale twórca tego "dzieła" dopatrzył się tam zamku posągu buddy i innych rzeczy. Filmik kręcony chyba jakimś starym telefonem.Przepraszam za offtop. Chciałem tylko pokazać jak rodzą się teorie spiskowe. 


  • 0



#35

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Skoro pan juzek zrobił mały przerywnik, to pozostając klimacie OT (mam nadzieję, że mój nie będzie zbyt duży) - myślę, że to powinno was zainteresować.

 

Powstał już film o misji Rosetta.

Jego autorem jest... Tomasz Bagiński.

 

"Przez długi czas pochodzenie wody i życia na Ziemi pozostawały tajemnicą. Potem zaczęliśmy szukać odpowiedzi poza Ziemią i zwróciliśmy oczy na komety. Bilion kul pyłu, lodu i złożonych molekuł pozostałych po początkach Układu Słonecznego. Uznawane za zwiastuny zagłady i zniszczenia, a jednocześnie tak inspirujące. I postanowiliśmy jedną z nich złapać – zdumiewająco ambitny plan."

 

AMBITION

 

 

AMBITION the making off

http://www.youtube.c...RDHO1dCtc#t=100

 

źródło


  • 0



#36

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Film jest świetny. W dodatku przy scenariuszu pracował też Dukaj.


  • 0



#37

Sykes.

    Curious

  • Postów: 74
  • Tematów: 15
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

9pFVDGO.jpg

 

Najnowsze zdjęcie powierzchni komety 67/P C-G z odległości 7,8 km świeżo wrzucone na facebookową stronę ESA :)


  • 2

#38

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Fascynujące jest to iż nawet przy tak małej grawitacji jaką posiada ta kometa, można zaobserwować na jej powierzchni luźne kamienie (przynajmniej takimi się wydają)   


  • 0



#39

ultimate.

    Animam debeo !

  • Postów: 500
  • Tematów: 46
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@up

 

Odległość 7.8 km, to raczej nie "kamienie" a głazy. BTW - przepiękne zdjęcie :) 


  • 0



#40

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Jedno z najnowszych zdjęć z kamery nawigacyjnej z 26 października: odległość od powierzchni komety - 7,8km, rozdzielczość - 66cm/piksel, powierzchnia sfotografowanego obszaru - 1200x1350m.

 

59456219150623830831.jpg


  • 5



#41

Chorabek.
  • Postów: 3
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Co do AMBITION - The Film na temat misji Rosetta wyłapałem dwa ciekawe zdania, które tam wypowiedziano. 

- "Z technologią, którą wtedy mieliśmy..." Badania rozpoczęto 2 marca 2004,czyli stosunkowo niedawno. 10 lat badań i nauk pozwoliły im poznać taką technologię, której nie mogą pokazać ludzkości, bądź nie chcą tego zrobić. Ich technologia na dzień dzisiejszy jest na bardzo wysokim poziomie, ale mimo wszystko najbardziej nowoczesnych technik nie zna nikt, poza "wyższą warstwą ludzi" czyli osobami się tym zajmującymi (naukowcy,profesorowie).

- "Chcieliśmy też pokazać co jest możliwe..." Wszelkie odkrycia naukowe zostają zatajane. Tylko nieliczna grupa ludzi może wiedzieć co tak na prawdę  człowiek potrafi zrobić. Co wie o kosmosie i o technologi. 

Na końcu pojawia się scena z kometami spadającymi na ziemie po wypowiedzeniu słowa "woda". Można zakładać, że naukowcy znają już dokładną wersję pochodzenia wody na naszej planecie. Czyżby nie mogli pokazać wszystkiego co jest już odkryte, ponieważ ludzie by za mocno spanikowali ? Może chcą nas przygotować do poznania prawdy stopniowo?

Wychodzi na to, że nasz poziom wiedzy o rozwoju technologicznym i naukowym zależy nie od nas, ale od innych ludzi. Wielu rzeczy dowiemy się z czasem, lecz nigdy nie dowiemy się wszystkiego.

 

PS: Jestem osobą, która dopiero zaczyna "rozkminiać" takie rzeczy, także prosiłbym o troszeczkę wyrozumiałości :)


Użytkownik Chorabek edytował ten post 30.10.2014 - 23:22

  • 1

#42

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Dla odgrzania tematu:

 

1. Widok komety z 30 października 2014

95785452622347311134.jpg

 

Lądowanie PHILAE za 6 dni - 12 listopada 2014. Miejsce lądowania to nierówny płaskowyż u góry zdjęcia.


  • 5



#43

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6632
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

Jestem osobą, która dopiero zaczyna "rozkminiać" takie rzeczy, także prosiłbym o troszeczkę wyrozumiałości :)

Spoko, ale nie idź w kierunku teorii konspiracyjnych. Nigdy nie pojmę narzekania ludzi na to, że coś odkryto i nikt nie chce im o tym powiedzieć, albo się podzielić odkryciem. Część odkryć ma zastosowanie militarne, więc dzielenie się takimi technologiami jest raczej wykluczone. Inne odkrycia, mają zastosowanie w produkcji urządzeń codziennego użytku, jak również materiałów potrzebnych teraz i w przyszłości. To są realne pieniądze i nikt nie chce ich stracić. Dziesięć lat temu, o takim telefonie jak masz dzisiaj nawet nie marzyłeś, bo to było S-F. Dzisiaj są tablety przewyższające możliwościami najlepsze pecety z przed dziesięciolecia. Tylko nieliczna grupa zawsze będzie mieć wiedzę przewyższającą naszą przeciętną o dostępnych technologiach, czy technice. Pytanie, na co Ci to potrzebne. Jeżeli jesteś naukowcem, prawdopodobnie byłbyś doskonale zorientowany w tym, czym dysponuje ludzkość, ale jako szaraczek, nawet nie wiesz, skąd takiej wiedzy zasięgnąć i jak ją wykorzystać. Część wiedzy nie jest nam zwykłym ludkom potrzebna, bo po co znać wyniki badań rozpędzania jakiegoś atomu i doprowadzania do zderzenia z innym? Tylko jako ciekawostka zrobi to na nas wrażenie i nic ponadto. Piękno nauki jest podziwiane tylko przez tych, których to interesuje, czego przykładem jest ten temat ( za co chwała Dager'owi ). Mnie, jako laikowi w sprawach astronomii wystarczy podziwianie piękna kosmosu, a nie jego badanie, bo się na tym nie znam, a właśnie do tego badania są używane technologie, o których, być może długo nie będziemy wiedzieli.

Co do paniki ludzkości, większy strach wywołuje brak jedzenia, zanik napięcia w sieci, albo brak dostępu do internetu, niż spotkanie z obcymi lub nasze pochodzenie. Wyjątek, to sytuacja, gdybyś spędzał większość życia w kościele, i fakt, że możemy pochodzić z kosmosu, mógłby zawalić Ci Twój cały światopogląd.


Użytkownik Staniq edytował ten post 08.11.2014 - 12:43




#44

Mastiff.
  • Postów: 274
  • Tematów: 25
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Czy lądownik z sondą wracają na Ziemię po misji ?


  • 0

#45

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

up@ Nie sprawdzałem ale wydaje mi się że lądownik i sonda zostaną tam gdzie są. Powrót na ziemię to nie jest takie Hop Siup.Należy nadmienić iż lądowanie na tej komecie, jest kolejnym wielkim krokiem w historii "podboju"  kosmosu. Zastanawiające jest to że bardzo mało słychać o tym wydarzeniu w mediach.


Użytkownik pan juzek edytował ten post 08.11.2014 - 17:49

  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych