Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nie czytać o zmierzchu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
147 odpowiedzi w tym temacie

#16

denpakei.
  • Postów: 17
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

 

Hmm, trochę to dziwne ale mieszkam na Dolnym Śląsku i też miałem dwa razy styczność z postacią która pasowałaby do opisu. Po poszukaniu w google doszedłem do wniosku, że mógł być to Cienisty Człowiek - według opisów w internecie jest to cienista postać z czerwonymi/żółtymi oczami (ta, którą widziałem miała żółte oczy) i kapturem lub kapeluszem. Poczytaj trochę o tym, bo może się okazać, że to to.

czerwone, gdy nabierał energii - nie wiedziałam, że coś jest teraz, kiedyś szukałam, dzięki


 

 Nie biorę i nigdy nie brałam narkotyków, nie piję alkoholu, nie stwierdzono choroby umysłowej. Piszę to po to, aby wykluczyć wszelkie omamy związane z działaniem środków halucynogennych itd.

Pamiętam, zanim zacząłem pić alkohol. . . palić papierosy, i cokolwiek zażywać to potrafiłem mdleć minimum 1 do roku. Gdy traciłem przytomność to znajdowałem się przynajmniej dzień w tym śnie, następnie dziwił mnie widok pochylających się nade mną osób i ta nagła narastająca świadomość gdzie właściwie się znajduję i kim są Ci ludzie. . . płakałem, bo jednak zdałem sobie sprawę że to był sen. Z zewnątrz to była chwila, i moja podróż trwała o wiele więcej niż ta chwila gdy klasa spanikowała, zanim położyli mnie na ziemie. . . to pewnie był moment. . . ale jak tu teraz mi wytłumaczysz że istnieje coś takiego jak czas?  co do picia itp. też ciekawe zjawisko, nagle jak zacząłem mieć nałogi to omdlenia zniknęły xP

 

Nie omdlewałam, to było takie uczucie ciężkości, konieczności położenia się spać. Czasami mamy tak, gdy jesteśmy baardzo zmęczeni.

 

Cóż, można powiedzieć że wyrwałem coś z kontekstu i przypomniało mi się coś. . . i raczej to nie był atak w Twoją stronę. . . co do całej treści to musiałbym skoczyć sobie do kiosku po fajki i przemyśleć. Póki co nie mam zdania także wolę się już nie udzielać


  • 0

#17

Gamdela.
  • Postów: 217
  • Tematów: 3
  • Płeć:Kobieta
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Cieniu - swoją drogą to ciekawe z tym kapeluszem, bardzo ciekawe, wyjaśniałoby całkiem inną historię, aczkolwiek bardzo z tą powiązaną. Dziękuję jeszcze raz.

denpakei - nie poczułam się zaatakowana, absolutnie :)


Użytkownik Gamdela edytował ten post 19.07.2014 - 20:49

  • 0

#18

Cień.
  • Postów: 11
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Cieniu - swoją drogą to ciekawe z tym kapeluszem, bardzo ciekawe, wyjaśniałoby całkiem inną historię, aczkolwiek bardzo z tą powiązaną. Dziękuję jeszcze raz.

denpakei - nie poczułam się zaatakowana, absolutnie :)

Ktoś z twoich znajomych widział tą postać z kapeluszem? Ja choć widziałem to przez ułamek ułamek sekundy (nie kontem oka jak większość ludzi), to właśnie zapamiętałem, że postać miała żółte oczy i kapelusz. Wtedy zacząłem szukać informacji w internecie co to może być, bo byłem pewny, że mi się przewidziało. Dopiero rok później (w sumie to przez przypadek natrafiłem na jakiś artykuł) dowiedziałem się, że ludzie-cienie są też widziani w kapeluszach. Nie ukrywam, trochę mnie to przeraziło ;p


  • 0

#19

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6632
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Eeeee... Kazuhaki też ma kapelusz.... i to na psie mopsie.





#20

Gamdela.
  • Postów: 217
  • Tematów: 3
  • Płeć:Kobieta
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

 

Cieniu - swoją drogą to ciekawe z tym kapeluszem, bardzo ciekawe, wyjaśniałoby całkiem inną historię, aczkolwiek bardzo z tą powiązaną. Dziękuję jeszcze raz.

denpakei - nie poczułam się zaatakowana, absolutnie :)

Ktoś z twoich znajomych widział tą postać z kapeluszem? Ja choć widziałem to przez ułamek ułamek sekundy (nie kontem oka jak większość ludzi), to właśnie zapamiętałem, że postać miała żółte oczy i kapelusz. Wtedy zacząłem szukać informacji w internecie co to może być, bo byłem pewny, że mi się przewidziało. Dopiero rok później (w sumie to przez przypadek natrafiłem na jakiś artykuł) dowiedziałem się, że ludzie-cienie są też widziani w kapeluszach. Nie ukrywam, trochę mnie to przeraziło ;p

 

Nie, ale jest rzeźba człowieka w kapeluszu - Szary Mężczyzna. Nie wiedziałam o niej. Po tym zdarzeniu ciągnęło mnie w góry, poszliśmy z kolegą. Doszliśmy do tej rzeźby. Obok jest Ścieżka Wielkiego Strachu i Droga Zbłąkanych Wędrowców. Tam odczuwaliśmy jego obecność. A spotkaliśmy go w innym miejscu. Potem okazało się, że jest kamień z napisem Granica Złego - pomiędzy tymi miejscami. Myślałam jednak, że człowiek, któremu rzeźbę postawiono był ofiarą, a Granica Złego zwiazana była z inna legendą.


Eeeee... Kazuhaki też ma kapelusz.... i to na psie mopsie.

ja też mam ;p


  • 0

#21

Cień.
  • Postów: 11
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A tak z ciekawości, to pierwsze zdarzenie miało miejsce gdzieś niedaleko gór? Może gdzieś niedaleko mnie ;p


  • 0

#22

Gamdela.
  • Postów: 217
  • Tematów: 3
  • Płeć:Kobieta
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Góry Bystrzyckie

351s2er.jpg


to sprzed wojny, teraz tam jest las, droga Wieczność i nowa rzeźba, oryginalna została zniszczona


  • 0

#23

Cień.
  • Postów: 11
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Góry bystrzyckie to jakieś 2 godziny drogi ode mnie, ale też w Sudetach. Choć wątpię, żeby ta postać była powiązana z tym miejscem, bo przypadki cienistych ludzi podobno zdarzają się na całym świecie.


  • 0

#24

Gamdela.
  • Postów: 217
  • Tematów: 3
  • Płeć:Kobieta
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Początkowo myślałam, że z miejscem, ale tak jak piszesz. To nie ma znaczenia. Mogło po prostu zostać upamiętnione tutaj.


  • 0

#25

awjp.
  • Postów: 112
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Pamiętam, że jak byłem dzieckiem 9-10 letnim, to dziadek pojechał na pogrzeb brata z jeleniogórskiego. Pamiętam, to bo dziadek i większa część rodziny używała go za dziwaka, marzyciela, bajarza i pod koniec życia pijaka. Wydaje mi się, że był za takiego uznawany, bo opowiadał, że "nieszczęście" za nim chodzi i co by się mu nie przytrafiło to na nie zrzucał winę- wypadek na WSce, zmarła potrącona przez autobus jego dziewczyna,stracił dłoń i 2 palce z drugiej (tyle pamiętam, możliwe, że było więcej).

 

Bardzo mało mam wspomnień z nim. W najwcześniejszym wspomnieniu się uśmiecha i bawi z małym kotkiem (tylko to, bo miałem wtedy z 4-5 lat), w ostatnim to teraz mogę powiedzieć (nabrawszy trochę doświadczenia życiowego i rozpoznawania emocji), że widziałem zrezygnowanego człowieka o przepitym zapachu, pustym wzroku i odpowiadającym pozornym uśmiechem i pozornym spokojem (miałem chyba z 7 lat, bo po pierwszej klasie byłem i wtedy pojechaliśmy na pogrzeb prababci). Ponoć w dniu śmierci pijany powiedział sąsiadom, że "nieszczęście" dziś po niego przyjdzie (słowa dziadka- na podstawie przekazu jakże to życzliwych sąsiadów na pogrzebie), ale czy przyczyną jego śmierci było picie, czy "nieszczęście" tego raczej nigdy nikt sie nie dowie.

 

Osobiście myślę, że to pierwsze, ale kto wie, w końcu to poratl o rzeczach paranormalnych, a ludzki umysł pomimo wielu badań nie jest do końca poznany i może rzeczywiście wierzył, że owo "nieszczęście" go prześladuje. Jeżeli to co piszesz na prawdę się wydarzyło, to może jest to także jakiś mentalny mix autosugestii-zbiorowej halucynacji-podświadomej telepatii-prekognicji? Na pewno uznanie takiego tłumaczenia jest lepsze niż wiara, że był to jakiś nieznany byt, nawet jak się go widziało na własne oczy...


  • 0

#26

Gamdela.
  • Postów: 217
  • Tematów: 3
  • Płeć:Kobieta
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

awjp - jestem jak najbardziej za jakimkolwiek racjonalnym wytłumaczeniem. I tak całkiem wbrew logice może - wcale nie uznaję tego za zło, o sobie mogę powiedzieć, że jestem szczęśliwym człowiekiem i mam szczęście w życiu.


  • 0

#27

osiem.
  • Postów: 34
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam, w gwoli ścisłości, mam 30 lat staram sie być człowiekiem który ufa temu co widzi itp.etc...Z zaciekawieniem przeczytałem post autora.Chciałbym dodać tu pare swoich życiowych faktów:
1)Napisałas ze w nocy jest ciemno...tu potwierdzam.Pare razy chodziłem  po lesie,ba, czesto nawet spałem nawalony:] i fakt jest taki ze w lesie o 2 w nocy widzisz co najwyzej zarys gałęzi które masz 10 cm przed soba,wiec tu by sie wszytko zgadzało
2)Odgłosy-zgadza sie,jak wszyscy wiemy w lesie jest dużo różnorakich żyjątek, od małych bączków po kozły.Moja żona mieszka 10 metrów od dosyć dużego lasu i byłem pare razy w nocy,dzieje się dzieje...
3)Postacie w nocy.Tu akurat nie dziwię ci sie ze mogłaś odebrać ową postać jako zwierze.Proszę sobie poswiecic ,czy to kot czy królik czy co tam....oczy dają specyficzny odblask...napisałaś że po pewnej chwili zrozumieliście że zarys nie może być zwierzęciem,jak wiemy kangurów u nas w lasie nie biega za dużo a wkur...ych misiów na Dolnym Sląsku nie ma zbyt dużo,wiec wierze ci tu co do tego czegoś.
Pisze do was ponieważ mam pytanie do kogoś ogarniętego w temacie tych...tego całego cienistego koleśia.Niech ktoś powie jaki może miec zamiar to coś i po co?czy to jest jakis zagubiony byt?i dlaczego upatrzył sobie pewna grupę ludzi?Autor napisał że uważa się za zdrową na umyśle osobę wiec nie ma powodów żeby jej nie wierzyć.To tyle odemnie,wybaczcie mi gramatyczność i haotyczność ,jest to mój pierwszy post i boli mnie ząb;] Pozdrawiam serdecznie!


  • 1

#28

Orbitka.
  • Postów: 34
  • Tematów: 3
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mam pytanie. O tego kolegę który umarł na strychu. Od czego tak na prawdę umarł? Co powiedział policja czy co wykazała sekcja zwłok??


  • 1

#29

Pensativ.
  • Postów: 29
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ej no bez przesady hahah w pewne rzeczy mogę uwierzyć ale w jakieś stwory? Jeśli to prawda czemu nigdy zdjćia nie zrobiłas??


  • -2

#30

Gamdela.
  • Postów: 217
  • Tematów: 3
  • Płeć:Kobieta
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Mam pytanie. O tego kolegę który umarł na strychu. Od czego tak na prawdę umarł? Co powiedział policja czy co wykazała sekcja zwłok??

z tego co zostało mi przekazane - atak padaczki skroniowej, miał pojawić się też krew - dbał o zdrowie, robił badania, nigdy nie było mowy o tego typu zaburzeniach. Nie wypytywałam o szczegóły, to chyba zrozumiałe.


Ej no bez przesady hahah w pewne rzeczy mogę uwierzyć ale w jakieś stwory? Jeśli to prawda czemu nigdy zdjćia nie zrobiłas??

Rozumiem. Też byłoby mi trudno. W tamtych czasach nie stać mnie było nawet na zwykły aparat fotograficzny, zapomnij o telefonach komórkowych, pierwsze dostępne nie miały opcji foto. Pierwsze cyfrówki były drogie i w porównaniu do dzisiejszych zdjęć dawały makabrycznej jakości zdjęcia, szczególnie w nocy. Jak napisałam - mój tato jako jedyny żywiciel rodziny ciężko zachorował, musiałam utrzymywać się sama w szkole średniej a potem na studiach dziennych, na zabawki nie było mnie stać. Potem też nie było wesoło pod względem ekonomicznym. Dzisiaj z pewnością wykorzystałabym sprzęt. Ale dzisiaj nic się nie dzieje. To było o tyle dziwne, że nie zawsze pokazywał się. Czasami wyczuwało się obecność (wówczas nie tylko ja ale i goście go odczuwali), czasami w snach - tego nie da się sfotografować, ale były takie sytuacje, że rzeczywiście może aparat/kamera zarejestrowałyby.


Użytkownik Gamdela edytował ten post 20.07.2014 - 10:55

  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych