Skocz do zawartości


Zdjęcie

Sezon piktogramów


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
95 odpowiedzi w tym temacie

#61

Magda72.
  • Postów: 758
  • Tematów: 36
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

G0026904bbb.jpg

Na tym zdjęciu widać jeszcze 3 piktogram
  • 0



#62

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wrzucę kilka zdjęć piktogramu, co prawda starszego, ale zdjęcia ciekawe ze względu na porównanie ich wielkości do wielkości człowieka:

3947WindmillHillOH.jpg

99WindmillHillTailDetail.jpg

 

WindmillMassedHordesA.jpg

 

Ciężko sobie wyobrazić ile ludzi i jak długo musiałoby klepać taki piktogram i jakim cudem zostaliby niezauważeni...


Użytkownik Daniel. edytował ten post 06.09.2014 - 23:31

  • 0



#63

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Bez przesady. Te ostatnie piktogramy mają prymitywne kształty i są zrobione przez ludzi, tak jak wszystkie.
  • -1



#64

StatystycznyPolak.
  • Postów: 2570
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja tak sobię kiedyś wydumałem, czemu przez środek piktogramu przebiega droga? Żeby łatwiej było go zrobić?

Może dlatego, że po polu jeżdżą traktory, lub chodzą ludzie? Jakbyś się przyjrzał to całe pole co kilka metrów ma takie dwie równe drogi. Ciężko by było zrobić piktogram, żeby one go nie przecinały.
No ok zgoda, ale mi chodziło o to, że droga prawie zawszwe przecina okolice CENTRALNEGO punktu kręgu(koła).
EDIT:
O coś takiego mi chodzi:
yjatanan.jpg
emajyme2.jpg
5u5e3uhe.jpg

Sorry za moje umiejętności graficzne :P jeszcze do tego z telefonu to wstawiam.

Użytkownik Seba88 edytował ten post 07.09.2014 - 08:30

  • 0



#65

Kouhei.
  • Postów: 2
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

@Seba88

 

Pomyśl przez chwile, czy w jakikolwiek sposób mógłbyś te rysunki "przemieścić" aby droga nie przechodziła w okolicach ich środka? To tak jakbyś coś namalował w zeszycie w linie. Jeżeli rysunek jest odpowiednio większy niż przerwa między liniami to wiadomym jest, że linie przechodzić będą w okolicach/przez środek tego rysunku. 

 

 

Wracając do mojego poprzedniego postu i tamtego piktogramu. Według tamtego symulatora, takie ułożenie planet ma nastąpić 26 03 2029r. Wpisując w google samo 2029 znajdziemy informacje głównie tylko o jednym, a mianowicie o planetoidzie która znajdzie się w niebezpiecznie bliskiej odległości od Ziemi.

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/(99942)_Apophis 

 

Według danych z 2004r, zbliżenie ma nastąpić 13 kwietnia 2029, także daty są całkiem bliskie. Planetoida ma minąć naszą planetę w odległości 18 000-38 000 km (dla porównania odległość między Ziemią, a Księżycem wynosi 384 400km), a "prawdopodobieństwo" zderzenia z naszą planetą wynosi 1 do 37 (2,7%). 

 

A tu filmik pokazujący zbliżenie tej planetoidy. (Nie mojego autorstwa) 

 

 

Myślicie, że to może mieć jakiś związek między sobą? Czy raczej po prostu na siłę próbuje połączyć te dwa elementy? Nie ukrywam, że zaciekawiły mnie te piktogramy i ostatnio dość dużo o nich rozmyślam. Mam też pewną teorię co do innego piktogramu tylko jest w nim element który mi nie do końca pasuje dlatego na razie go nie wrzucam na forum.


  • 1

#66

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Bez przesady. Te ostatnie piktogramy mają prymitywne kształty i są zrobione przez ludzi, tak jak wszystkie.

Prymitywne czy nie, ale posłużyłem się dobrym zdjęciem. Widać, że w największych kołach człowiek jest tak malutki, że go prawie nie widać. Żeby wyklepać tak duży piktogram musiałaby być ekipa składająca się z kilkudziesięciu osób, a i tak wątpię, że jedna noc to by był wystarczający czas, żeby to zrobić. Poza tym jak w środku nocy na szczerym polu, gdzie ledwo widać kolegę obok(wie to każdy kto był w nocy na wsi na polu) można wyklepać kwadraty, kółka czy trójkąty niemalże idealne z błędem rzędu kilku cm? Musieliby mieć całą ekipę, odpowiednie sprzęty, oświetlenie, a poza tym nie ma szans, żeby nie było chociaż jednego świadka, który by takiej "skromnej" ekipki nie zauważył. Na wsi w nocy jest tak ciemno, że jak auto przejeżdża to światła pół wsi widzi.


Użytkownik Daniel. edytował ten post 07.09.2014 - 15:21

  • 2



#67

StatystycznyPolak.
  • Postów: 2570
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@Seba88
 
Pomyśl przez chwile, czy w jakikolwiek sposób mógłbyś te rysunki "przemieścić" aby droga nie przechodziła w okolicach ich środka? To tak jakbyś coś namalował w zeszycie w linie. Jeżeli rysunek jest odpowiednio większy niż przerwa między liniami to wiadomym jest, że linie przechodzić będą w okolicach/przez środek tego rysunku. 

Są takie kręgi, gdzie droga przechodzi jak cięciwa w okręgu, a nie przez środek.
Ogólnie rzecz biorąc chodzi mi o to, że takie kręgi gdzie droga przechodzi bądz styka się z centralnym punktem są na 99% fake-m.

@Daniel
Zauważ, że większość kręgów powstaje daleko od wszelkich zabudowań, w nocy gdy raczej 98% mieszkańców wsi spi(bo co można na wsi w nocy robić...tak tak ja pochodzę ze wsi to wiem :)) pozostałe 2% mieszkańców np. spełnia obowiązki małżeńskie w sypialni bądź siedzi przed kompem w nocy i wątpie żeby głowę sobie zawracali tym co dzieje się na polu ciemną nocą ok. 1km od domu.
Przemycenie na polę, trochę lepszego sprzętu nie wydaje mi się trudne.

Chociaż niektóre kręgi są naprawdę imponujące, i wyglądają jak nie z tej ziemi :)
  • 1



#68

Monolith.

    ótta

  • Postów: 1248
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

 

@Seba88
 
Pomyśl przez chwile, czy w jakikolwiek sposób mógłbyś te rysunki "przemieścić" aby droga nie przechodziła w okolicach ich środka? To tak jakbyś coś namalował w zeszycie w linie. Jeżeli rysunek jest odpowiednio większy niż przerwa między liniami to wiadomym jest, że linie przechodzić będą w okolicach/przez środek tego rysunku. 

Są takie kręgi, gdzie droga przechodzi jak cięciwa w okręgu, a nie przez środek.
Ogólnie rzecz biorąc chodzi mi o to, że takie kręgi gdzie droga przechodzi bądz styka się z centralnym punktem są na 99% fake-m.

@Daniel
Zauważ, że większość kręgów powstaje daleko od wszelkich zabudowań, w nocy gdy raczej 98% mieszkańców wsi spi(bo co można na wsi w nocy robić...tak tak ja pochodzę ze wsi to wiem :)) pozostałe 2% mieszkańców np. spełnia obowiązki małżeńskie w sypialni bądź siedzi przed kompem w nocy i wątpie żeby głowę sobie zawracali tym co dzieje się na polu ciemną nocą ok. 1km od domu.
Przemycenie na polę, trochę lepszego sprzętu nie wydaje mi się trudne.

Chociaż niektóre kręgi są naprawdę imponujące, i wyglądają jak nie z tej ziemi :)

 

 

Może dlatego, że generalnie większe pola są daleko od zabudowań? Pochodzisz ze wsi, to nie powinno Cię to dziwić.


  • 0

#69

Last Sicarius.

    Ostrzewtłumie

  • Postów: 1437
  • Tematów: 84
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Może to jest jedna z odpowiedzi? :szczerb:

hy5cupo3d4wj.jpg


Użytkownik Ostrzewtlumie edytował ten post 24.09.2014 - 21:31

  • 5



#70

AlanX.
  • Postów: 88
  • Tematów: 0
Reputacja Bardzo zła
Reputacja

Napisano

Jest niemożliwe, żeby człowiek za pomocą deski wydeptał takie dzieła sztuki. To jest sprawka Obcych, moim zdaniem wkrótce dojdzie do objawienia.


  • 0

#71

OpenYourMind.
  • Postów: 272
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Te mniej dokładne i te piktogramy w których łodygi są niechlujnie nadłamane i połamane są oczywiście dziełem dowcipnisiów, aby zdyskredytować fakt (tych prawdziwych piktogramów) że te bardziej dokładne, zaawansowane w których łodygi nie są nadłamane, a są w jakiś sposób wygięte, zakrzywione (wszystkie) i te oczywiście moim zdaniem już nie są dziełem dowcipnisiów, a wyższej i możliwe że nie ziemskiej technologii.


Użytkownik OpenYourMind edytował ten post 10.09.2014 - 14:07

  • 0

#72

The Truth Is Out There.

    Internetowy Alvaro

  • Postów: 276
  • Tematów: 42
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Kilka dni temu, 11 września 2014 roku, w Holandii odkryto kręgi w zbożu, a właściwie w gorczycy, która była tam uprawiana.

 

kru1.jpg

 

Krąg nie jest zbyt skomplikowany i może być wynikiem użycia deski ze sznurkiem. Okręgi jednak nie są zbyt regularne, a to zawsze typowy ślad pozostawiony przez ludzi.

 

kru2.jpg

 

Piktogram udało się zaobserwować dzięki Ronaldowi Sikkingowi, który wykorzystał swojego drona i dokładnie sfotografował to znalezisko.

 

Screen-Shot-2014-09-11-at-19.55.jpg

 

Źródło: http://innemedium.pl...ryty-w-holandii


  • 0



#73

corradam.
  • Postów: 56
  • Tematów: 0
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Czemu ten temat jeszcze nie zostal przeniesiony w odpowiednie miejsce?


  • 0

#74

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Czemu ten temat jeszcze nie zostal przeniesiony w odpowiednie miejsce?

A gdzie jest jego odpowiednie miejsce?


  • 0



#75

ghost25.

    My life in my hands

  • Postów: 67
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jest to bardzo ciekawe zjawisko , gdyż nie każdy krąg jest możliwy do zrobienia jednej nocy bez świateł , konkretnego sprzętu , przynajmniej 4-6 ludzi i bez świadków , jestem ciekaw czy ci od oszóstw dali by rade zrobić 3 kręgi przezemnie wyznaczone i w miejscach gdzie im wskażę?  chciałbym to zobaczyć jak ci ludzie bezszelestnie , bez świadków i w 100% odwzorowują te kręgi wtedy bym uznał że wszystko da się odwzorować . przyznawać to i ja się mogę a co łatwiejsze kręgi to bym z kumplami po 3-4 próbach sam zrobił.

Coś w tym jest i jestem ciekaw co powoduje powstanie tych autentycznych kręgów.

 

Ps.Kiedyś śmiałem się z moją żoną że to obcy robią sobie jaja z nas ziemnian , ustawiają kręgi i mają polewe z tego że my mamy nad tym rozkmine he he.


Użytkownik ghost25 edytował ten post 03.03.2015 - 17:50

  • 1


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych