Skocz do zawartości


Zdjęcie

Electronic Voice Phenomena (EVP)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
223 odpowiedzi w tym temacie

#106

turrkus.
  • Postów: 851
  • Tematów: 15
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

www.sendspace.com
Dajesz przegladaj i wybierasz nagranie z duchem ;)
Zaznaczasz "I have read and agree to the terms of service."
I teraz "Upload file"

Potem wklejasz na forum link do pliku (wyswietli Ci sie, gdy caly plik zostanie zaladowany na sendspace)
  • 0

#107

Davids.
  • Postów: 4
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A jakim sprzętem najlepiej nagrywać? Ja do wyboru mam:
- komputer z mikrofonem(takim za 40 dychy :P )
- mp3 player
  • 0

#108

Dawidek.
  • Postów: 32
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Komputer z mikrofonem tylko uważaj żeby mikrofon nie był za blisko komputera bo się wiatraczki nagrają :P
  • 0

#109

Andzol.
  • Postów: 6
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Przymierzam się do przeprowadzenia na dniach eksperymentu EVP w całkowicie już opróżnionym z mebli (i przygotowywanym do zdania miastu) mieszkaniu mojej zmarłej pod koniec września 2006 Mamy.

Zamierzam posłużyć się dobrej klasy "vintadżowym" deckiem Marantz SD1000 z taśmą żelazową TDK FE90 i mikrofonem dynamicznym. Oczywiście wykorzystane zostanie tylko 45 minut taśmy - jedna strona - podczas nagrywania mieszkanie będzie przecież puste.

Niestety, mikrofon jest monofoniczny, więc wykorzystam jeden kanał, charakterystyka kierunkowa też nie jest zbyt idealna do takich celów - kardioidalna.

Trzeba będzie ustawić mikrofon pionowo tuż nad podłogą, żeby zbierał dźwięki dochodzące od góry i z boków.

No i bez elektronicznego programatora, załączającego ustawiony w tryb nagrywania (z "twardą" mechaniką) magnetofon około godziny 2 w nocy, się nie obejdzie: mieszkanie jest właściwie puste, nieogrzewane - rzekłbym upiorne - więc raczej trudno wyobrazić mi sobie samotne spędzenie tam nocy...

Śp. Mama mieszkała tam przez 61 lat i bardzo była przywiązana do swego gniazda, w którym zresztą przebywała nieomal do śmierci.

Ciekawi mnie czy coś się nagra?

Oczywiście przedstawię wyniki eksperymentu - może zresztą uda się go przeprowadzić przez kilka nocy pod rząd?

Zastanawia mnie jedno: czy wykorzystanie stereofonicznego mikrofonu - a więc nagranie dwukanałowe dałoby jakieś dodatkowe zjawiska - choćby w postaci przestrzennego dźwięku?

Mam jeszcze jeden mikrofon, nieco innego typu - może spróbuję wykorzystać obydwa.

Pzdr. Andzol
  • 0

#110

ciemność.
  • Postów: 1937
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Spróbuj lepiej stereofonicznym chyba, że tamten jest lepszy to jak uważasz.
Jeszcze przed nagraniem postaraj się jej powiedzieć o co chodzi i żeby zostawiła Ci wiadomość na taśmie.
  • 0



#111

Smuggie.
  • Postów: 5
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A czy w ostatecznosci moze byc mikrofon wbudowany w mp3 player,czy lepiej uzyc mikrofonu komputerowego podlaczonego do mp3 playera?? Bede nagrywal,nieraz sie zdarzalo,ze sie TV wlaczalo,radio przyglosnialo,okna same otwieraly. Ciekawa sprawa z tym EVP,znajomy nagrywal,ale wykasowal nagranie,bo bal sie przesluchac...
  • 0

#112

ciemność.
  • Postów: 1937
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Mimo wszystko mikrofony w mp3 playerach są słabej jakości, więc chyba lepiej użyć takiego komputerowego, ale na wszelki wypadek sprawdź, który lepiej wyłapuje ciche dźwięki.
  • 0



#113

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

zdecydowanie mikrofon zewnetrzny np. do komputera. Najlepszy oczywiscie bylby jakis mikrofon profesjonalny.

ps. Andzol zapowiada sie swietnie :) Czekamy na ten material
  • 0



#114

ciemność.
  • Postów: 1937
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Mamy nadzieję Andzol, że nie zapomniałeś o nas i będzie jakiś materiał. :)
  • 0



#115

Kabezecik.

    Magia i Miecz

  • Postów: 480
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

ostatnio oglądałem w tv program o spirytyzmie i przedstawili tam następujący sposób:
kamera i włączony tv . Gdy załączymy kamerę naprzeciwko tv to widoczne będą takie niebieskie "zakłucenia" trzeba to nagrać. Po nagraniu film oglądać
klatka po klatce. W programie uchwycili 2 twarze na taśmie.
Napisałem to tylko dla was,żebyście to ocenili :)
btw używali również EVP i udało im się nagrać głos mówiący : Czas na ciebie .. :)
Pozdrawiam
  • 0

#116

ciemność.
  • Postów: 1937
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Tak, słyszałem o tym już dawno temu, ale nie próbowałem.
  • 0



#117

Kabezecik.

    Magia i Miecz

  • Postów: 480
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

a jak ci się wydaje Ciemność ,jest to możiwe? tzn uchwycenie twarzy ducha na video?
  • 0

#118

Constantine.
  • Postów: 292
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wlasnie zaczynam -ze tak powiem- prace z EVP,czy ktos z was ma dla mnie jakies przydatne rady??
  • 0

#119

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

[url="http://www.paranormalne.pl/index.php?showtopic=6712"]http://www.paranormalne.pl/index.php?showtopic=6712[/url]
  • 0



#120

J.T Yorke.
  • Postów: 160
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mam pewne pytanie...
Czy opłacało by się spróbować EVP tanio kupionym Walkmanem i dobrym mikrofonem?
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych