Skocz do zawarto¶ci


Zdjęcie

M¦ 2014 - Liga Typerów


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedĽ
183 odpowiedzi w tym temacie

#181

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Krótkie podsumowanie 1/2.
 

No panowie, najważniejsze to to, że na Naszych oczach napisała się historia. O meczu Niemcy - Brazylia będzie się mówiło przez dziesięciolecia. Wydarzenie bez precedensu i kilka rekordów przy okazji:
-Brazylia nigdy nie przegrała tak dużą ilością bramek
-Nigdy nie straciła tak wielu goli
-Nigdy w historii MŚ nie padł tak wysoki wynik w fazie pucharowej
-4 bramki w 6 minut(pomijam rekordowy mecz 149:0, bo tam sobie wbijali samobóje)

W ogóle nadal jak sobie powiem 7:1 i przypomnę, że to Niemcy i Brazylia, a nie Wyspy Owcze, Malta czy San Marino to mam wrażenie, że to jakiś żart. Brazylia, jeden z faworytów, GOSPODARZ, mecz PÓŁFINAŁOWY, a wynik jak w hokeja. No, a przecież trzeba dodać, że od 30min Niemcy grali na pół gwizdka i tylko to, że mają przed sobą finał sprawiło, że wynik nie był dwucyfrowy.

Po drugiej stronie mamy marną Argentynę, marną tak bardzo, że dawno nie pamiętam tak słabego finalisty. Na internecie nawet się przewiajają głosy, że to jeden z najgorszych finalistów w historii MŚ.

2:1 z Bośnią - wymęczone, szczęśliwe i dzięki Messiemu
1:0 z Iranem - wymęczone, szczęśliwe i dzięki Messiemu
1:0 ze Szwajcarią po nudnej i brzydkiej grze
1:0 z Belgią po nudnej i brzydkiej grze + gra na czas od 10min(co?)
0:0 z Holandią - jak wyżej

Argentyna niczym Grecja w 2004, straszny antyfutbol. Nic nie grają, nic nie strzelają, zero polotu i pomysłu. Chaos i padaka. Ich plan to brak planu. Kopnij do Messiego, a może się uda. Patrząc na drużynę Niemiec i patrząc na drużynę Argentyny i obraz ich poprzednich meczy to wynik powinien być gdzieś koło 8:0. Ale to jest piłka i mam takie złe przeczucie, że to właśnie ta nic nie grająca Argentyna wygra przewagą jednej bramki.

Mecz o 3 miejsce - upokorzona Brazylia vs obrażona Holandia. Wygrają kanarki, bo są u siebie i nie mogą pożegnać się z turniejem 1:7. Holandii natomiast się nie chce grać, bo się obrazili, więc wynik może być tylko jeden.

Król strzelców - pewnie Muller, aczkolwiek mam nadzieję, że zostanie nim James Rodriguez.


  • 0



#182

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wpadłem tylko napisać o największym skandalu i przekręcie tych mistrzostw - złota piłka dla Messiego.

Statystyki na szybko - 0 goli w fazie pucharowej i 1 asysta. 2.5km mniej przebiegane niż średnia km jego drużyny. Ponad 240min bez gola - NAPASTNIK!!

Taki o to zawodnik zdobywa złotą piłkę i jest najlepszym piłkarzem turnieju. Przypominam sobie w tym momencie złotą piłkę dla Zidane z 2006r, gdzie sam ograł Brazylie i zaciągnął Francję do finału. Porównuje to do dzisiejszej decyzji i chcę mi się płakać.

Gdzie Rodriguez? 6 goli i 2 asysty(na 5 meczy!!), Muller? 5 goli i 3 asysty(najlepsza statystyka), gdzie Robben?(którego nie lubię). I można tak długo...w samej Argentynie było kilku lepszych od Messiego, choćby Mascherano.

SKANDAL, SKANDAL, SKANDAL!


  • 0



#183

Jenot.
  • Postów: 32
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nagroda dla Messiego niezasłużona, ale to tylko indywidualne wyróżnienie, osobiście nie przykładam do niego większej wagi. Jedynie Złoty But jest istotny, bo tutaj nie decydują niczyje sympatie (swoją drogą, dawno królem strzelców nie został zawodnik, którego drużyna odpadła już w ćwierćfinale).

 

A same mistrzostwa znakomite, już za nimi tęsknię. Pewnie pierwsze kolejki Ligi Mistrzów będą wydawały mi się jakieś blade; jednak nie ma to jak piłka reprezentacyjna.

Finał zakończył się tak, jak chciałem. Mecz stał na niezłym poziomie (wystarczy porównać z finałem sprzed czterech lat), Argentyna zagrała chyba najlepsze spotkanie turnieju, a ostatecznie wygrali Niemcy, którzy w przekroju całych mistrzostw najbardziej zasłużyli na złoto. 

 

O wielu sytuacjach będzie się mówiło latami: bolesne zakończenie hiszpańskiej dominacji. kolejny wybryk Suareza, zaskakująco dobra postawa Algierii i Kostaryki, piękna Kolumbia, półfinałowa miazga, jaką Niemcy sprawili Brazylijczykom, no i w ogóle koszmarny finisz gospodarzy. To teraz dwa lata czekania na Euro...


  • 0

#184

D.K..

    Semper invicta

  • Postów: 2994
  • Tematów: 2565
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Z pewnym poślizgiem spowodowanym urlopem zabieram się za finalizację konkursu. Nagrody przyznałam, blachę zwycięzcy także.

 

Gratuluję wszystkim uczestnikom bez wyjątku, a najlepszą trójkę traktuję zwyczajowym szampanem. O tak:

 

78b149g.jpg

 

:)


  • 0




 

Użytkownicy przegl±daj±cy ten temat: 0

0 użytkowników, 0 go¶ci oraz 0 użytkowników anonimowych