Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ciemnogród czyli psi smalec


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
120 odpowiedzi w tym temacie

#31

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Casco napisałeś:

"Ale my żyjemy w Polsce. Po drugie chodzi tu o metodę zabijania i brak wiedzy w stosunku do wyrobów z psów. Czytaj uważnie temat zanim się wypowiesz."

Czyli to, że w Chinach, Indiach czy gdzieś tam jeszcze morduje się psy i koty masowo to już mniejsza o to, bo MY ŻYJEMY W POLSCE, a to się dzieje W POLSCE?

Zresztą nie dziwi mnie takie podejście do tematu. Zazwyczaj te osoby, które tak zawcięzie bronią zwierzaczków na różnych forach, obrażając przy tym innych bez powodu(przykład Magda) to w zasadzie martwią się zwierzaczkami pod swoim nosem, a gdzieś tam po drugiej stronie świata to już to nie moja sprawa.

Mam akurat rodzinę na wsi i widziałem jak wygląda zabijanie choćby takiej kury i zwyczajnie nie mogłem na to patrzeć, chciało mi się płakać i wróciłem do domu. Pewnie jesteście zdziwieni(Casco i Magda) jak to, skoro taki ze mnie zimny człowiek, nie? Po prostu wiem, że nic z tym nie zrobię i choćbym książkę o tym napisał i wydał to i tak gdzieś w jakimś miejscu ktoś dalej będzie te zwierzęta mordował. I dla mnie naprawdę nie ma wielkiego znaczenia czy ginie pies, kot, krówka, baranek czy choćby ta kura. One wszystkie żyją, one czują, one się boją przed tą śmiercią. Już teraz dokładnie nie pamiętam, ale słyszałem, że baran czy owca(?) normalnie płacze podczas zabijania. To już w Was nie wzbudza takich emocji? Bo barana nie możecie pogłaskać trzymając na kolanach? Bo baranowi nie rzucicie piłeczki? To o co Wam tak naprawdę chodzi? O cierpienie zwierząt(WSZYSTKICH zwierząt) czy może jednak o to, że to WŁAŚNIE pieski i kotki, które tak kochacie?

Jak chodziłem kiedyś jak byłem młodszy z dziadkiem na ryby to swoje wyrzucałem, bo nie chciałem patrzeć jak je dziadek później zabija. Ta Wasza niby dobroć nie robi na mnie żadnego wrażenia, bo piesek lepszy, bo mu piłeczkę rzucę, super..


Użytkownik Daniel. edytował ten post 30.05.2014 - 16:38

  • 0



#32

Magda72.
  • Postów: 758
  • Tematów: 36
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

A co to za wycieczki osobiste i insynuacje???? Nie obrażaj mnie bo to nie piaskownica.

Coś się tak personalnie przyczepił?_Daniel wypisujesz do mnie PW ja grzecznie Ci odpisuję ale widzę, że masz jakiś problem....

Co do reszty Twojej wypowiedzi - widzę, że po raz kolejny nie czytałeś ze zrozumieniem, a tego uczą już w podstawówce...i po raz kolejny udowadniasz, że nie rozumiesz tematu i moich intencji przy jego zakładaniu._No cóż.
Gdzie napisałam, że nie szkoda mi innych zwierząt?
Czytaj a dopiero potem odpisuj....

 

3.2 Pisz na temat wątku, w którym się wypowiadasz. Jeśli nie masz nic konkretnego do napisania to nie pisz wcale.

offtop.gif

Popracuj nad interpunkcją, tego również uczą w podstawówce.

 

Blitz Wolf


Użytkownik Blitz Wolf edytował ten post 30.05.2014 - 17:06

  • 0



#33

Blitz Wölf.
  • Postów: 495
  • Tematów: 7
  • Płeć:Nieokreślona
  • Artykułów: 1
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Uprasza się userów (zwłaszcza Magdę72 i Cascco) o zaprzestanie wycieczek osobistych i skupienie się na temacie, a nie na wmawianiu komuś problemów psychicznych i kłopotów z czytaniem ze zrozumieniem. Bez zabawy w ''ale to on zaczął'' - macie pisać na temat. Koniec, kropka.


  • 0



#34

Cascco.
  • Postów: 589
  • Tematów: 9
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Czyli to, że w Chinach, Indiach czy gdzieś tam jeszcze morduje się psy i koty masowo to już mniejsza o to, bo MY ŻYJEMY W POLSCE, a to się dzieje W POLSCE?

 

Najpierw zmieniamy otoczenie a potem świat, tak trudno to zrozumieć? Czepiasz się byle czego teraz.

To już w Was nie wzbudza takich emocji?

 

Oczywiście że wzbudza , ale co to ma do tematu? Jeśli widzę psa którego ktoś kopie mam go olać bo nic to nie zmieni? Mam przejść obojętnie ? To masz na myśli?


  • 0

#35

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To już w Was nie wzbudza takich emocji?

 

Oczywiście że wzbudza , ale co to ma do tematu? Jeśli widzę psa którego ktoś kopie mam go olać bo nic to nie zmieni? Mam przejść obojętnie ? To masz na myśli?

 

Casco mam Cię za mądrego osobnika, więc mam nadzieję, że tak ten przykład palnąłeś bez zastanowienia i że jednak odrózniasz rzeczywistość od internetu. Czy jak ktoś kopie teraz psa na ulicy, a Ty piszesz ten swój dobroczynny post to ten ktoś go przestaje kopać?

A do tematu ma to to, że jakoś nie widzę oburzenia, że morduje się krówki czy świnki, albo norki na futro.


  • 0



#36

Magda72.
  • Postów: 758
  • Tematów: 36
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Czyli w/g Ciebie nie wolno piętnować oprawców,nagłaśniać takich spraw ? Mówić sobie-ok.takie jest życie i co mnie to obchodzi?
Ja uważam że trzeba ukazywać skalę problemu i nagłaśniać takie kwiatki.Co do tematu świnek i krówek temat był wałkowany przez ponad dwie strony.
Amen.

Użytkownik Magda72 edytował ten post 30.05.2014 - 19:37

  • 0



#37

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Można nagłaśniać, ja nikomu nie bronię, tylko moim SKROMNYM zdaniem to niczego nie zmienia. Przypuśćmy, że jakimś cudem zapuścił się na forum Wiesiek z jakiejś wsi, który prowadzi ubój psów i kotów na smalec. Trafił na ten temat, czyta Twoje oburzenie i Casco i co robi? Wyłącza internet, wraca na podwórko, wypuszcza wszystkie ofiary i sam zgłasza się na policję. Naprawdę tak sądzicie?

To ja Wam powiem jakby było, przeczytałby ten temat(pewnie od niechcenia ze dwa posty), zaśmiałby się, dodał coś pod nosem niecenzuralnego i wrócił do swoich praktyk.

Podsumowując: moim zdaniem takie tematy są bezsensu, bo nic nie zmieniają, nie uratują żadnego psa, ani nie zmienią myślenia takiej osoby. Skoro nie działają na nich różnego rodzaju organizacje, nie działa na nich prawo, żadne wyrzuty sumienia, to myślicie, że zmieni coś Wasz post na forum? Oczywiście jak ktoś lubi walić głową w mur to niech tworzy takie tematy i w gronie kilku osób wymienia się epitetami na temat tych osób i doda jakie to brutalne. Ja mam inne zdanie.


  • 0



#38

Cascco.
  • Postów: 589
  • Tematów: 9
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Bardziej chodziło mi o to że jeśli będę przechodził obok takiej sytuacji, napisałem "widzę" a to oznacza że jestem na miejscu . To co się teraz dzieje , nie mam na to wpływu to jest fakt. Jednak jeśli taka sytuacja nastąpi w mojej obecności to będę reagował, czy to źle? Jeśli zobaczę że ktoś kopie psa (zaznaczam ZOBACZĘ) to podejdę i zareaguję, będę bronił psa przed agresją człowieka, czy to źle?

 

Takie tematy nie zmienią niczego w ułamku sekundy, tak naprawdę masz rację nie zmienią nic w zachowaniu takich ludzi. Ale są osoby na forum i ogólnie w internecie na które takie informacje mają wpływ, zapytasz niby jak?

 

Otóż jak już wspomniałem a pominąłeś to zdanie, osoby które interesują się psami i zwierzakami będą bardziej wyczulone na wszelkie oznaki agresji wobec zwierząt np. Ktoś zauważy że sąsiad ma już 3 psa , 2 poprzednie nagle zniknęły nikt się tym nie zainteresuje ale ja dzięki informacjom z internetu i takim tematom będę wyczulony na takie sytuacje. Sprawdzę tą osobę i dowiem się co stało się z poprzednimi psiakami.

Była taka sytuacja u mnie w bloku , i dzięki takim tematom i informacjom z internetu jak postępować w takiej sytuacji udało mi się uratować psa dlatego nie sądzę by takie tematy były bez sensu.

 

Ktoś kto zobaczy na sprzedaż psu smalczyk w mieście czy gdzieś po drodze może zainteresować się skąd go ma, dowiedzieć się, interweniować. Wiesz co jest najlepsze? Ja nie wiedziałem że z psa można zrobić taki smalec i że stosują go w taki a nie inny sposób. Teraz wiem, nadal uważasz że ten temat jest bezsensu?

 

A może tematem zainteresuje się ktoś z TV ? Nagłośni sprawę przez co uratują choćby 10 psów?

 

A może jakieś dziecko u którego kształtuje się obraz dobra i zła przeczyta taki temat, zobaczy potępienie wśród użytkowników co spowoduje wzrost empatii u niego. W dorosłym życiu taki osobnik nie postąpi jak ten facet z tematu. Czy to mało?

 

3 lata temu było schronisko gdzie katowano zwierzęta, dzięki takim tematom zostało to nagłośnione a sprawa trafiła do telewizji która jeszcze bardziej to nagłośniła. Schronisko ma teraz innego właściciela a dzięki ludziom i ich dotacjom psiaki żyją spokojnie i krzywda już im się nie dzieje. Tak więc choćby na podstawie tej historii twierdzę że takie tematy są potrzebne.


Użytkownik Cascco edytował ten post 30.05.2014 - 20:20

  • 0

#39

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Przecież cały czas piszę o reakcji rzeczywistej, czyli jasno z tego wynika, że w opisanej przez Ciebie sytuacji powinieneś zareagować, każdy powinien.

A może to, a może tamto...a gdyby babcia miała wąsy to by była dziadkiem. Są specjalne strony o takich sprawach i jeśli cokolwiek ma pomóc to właśnie takie miejsce, odpowiednie do tego. Tam możesz zapewne podać swój kontakt, przesłać datki, etc

Zauważyłem, że jesteście wyczuleni w tym temacie(sam gdzieś pisałeś, że jesteś miłośnikiem psów) i z tego powodu nie potraficie racjonalnie spojrzeć na całą tę sprawę, tylko podchodzicie zbyt emocjonalnie. Czuć wyraźnie faworyzowanie akurat tych zwierząt. Dlatego wypadałoby zadać sobie pytanie. Czy naprawdę chodzi mi o dobro zwierząt(zwierząt jako ogółu, wszystkich, bez wyjątku), czy może jednak poruszenie wynika z tego, że chodzi akurat o psa czy kota? W zasadzie nie spodziewam się odpowiedzi innej niż pierwsza, bo nawet gdyby było inaczej to nikt nie miałby odwagi się tu przyznać.

Jeśli chcesz, żeby sprawą zainteresowała się telewizja to wystarczy zgłosić się do super wizjera, uwagi czy innego tego typu i działać. Bo argument, że być MOŻE wejdzie tu jakiś dziennikarzyna, przeczyta sprawe i nagłośni jest tak samo prawdopodobne jak te historie o duchach w sąsiednich tematach.


Użytkownik Daniel. edytował ten post 30.05.2014 - 20:19

  • 0



#40

Magda72.
  • Postów: 758
  • Tematów: 36
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Sprawa innych zwierząt była już wałkowana przez prawie 3 strony tego tematu i wystarczajaco mój stosunek do innych zwierzaków tam opisałam-wystarczy poczytać.
Dodam jeszcze że zakładając ten temat nie myślałam o resocjalizacji troglododytów pastwiących się nad psami -bo do nich nic nie dotrze ale o uwrażliwienie na to co często się dzieje za naszym płotem.Chciałam też przestrzec potencjalnych konsumentów tego specyfiku by mieli świadomość że kupując go napędzają ten proceder.
Ps.ta konkretna sprawa jest już w prokuraturze-o czym było napisane w pierwszym poście.Ale niestety to wierzchołek góry lodowej.
Tak jak napisałam na początku jeżeli choć jedna osoba -po przeczytaniu tego wątku-nie kupi takiego smalcu czy kociej skórki to już będzie sukces....

Użytkownik Magda72 edytował ten post 30.05.2014 - 20:38

  • 0



#41

Robakatorianin.
  • Postów: 1732
  • Tematów: 41
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zacznijmy od uporządkowania kilku spraw:
jeżeli zamierzacie dyskutować o znęcaniu się nad zwierzętami to tu jest odpowiedni temat:
http://www.paranorma...ad-zwierzetami/
jeżeli o wegetarianizmie to tu jest odpowiedni temat:
http://www.paranorma...l=wegetarianizm

Mnie interesuje głównie smalczyk.
 

Wiara w cudowne właściwoci smalecu z psa jest głupia i zabijanie psów jedynie w tym celu to kolejna głupota. To jest jak samo bezsensownie jak zabicie człowieka żeby napić się jego krwi myśląć że od tego nastąpi przemiana w wampira. Podobnie postępują zabójcy nosorożców ponieważ ich róg jest uważany przez niektórych za afrodyzjak.

Tu by wypadało przedstawić jakieś badania przed wyrokowaniem-chyba ich nie robiono, szkoda bo ten smalec pomaga. Nie wiem czy to zasługa samego smalcu czy siły sugestii ale...
 

Przeszkolony pies potrafi wykryć narkotyki, znaleźć zaginionego po zapachu, pomóc osobie niewidomej, jest skuteczny w terapiach z dziećmi, jeśli nauczysz tego pająka to wtedy możemy pogadać.

Co ze świnkami?
Lochy są troskliwymi matkami, a świnia o czym niewiele osób wie obdarzona jest doskonałym węchem, porównywalnym nawet z psim. Co więcej pod względem inteligencji świnia zdecydowanie góruje nad psem. Według naukowców świnia dysponuje intelektem porównywalnym do trzylatka, co zarazem stawia ją w czołówce świata zwierząt.

 

 

Co z myszami?
Myszy mogą zastąpić psy w wykrywaniu materiałów wybuchowych i amunicji. Dodatkowo gryzonie mogłyby odnajdywać osoby w pomieszczeniach zamkniętych albo pod ziemią - powiedział gazecie przedstawiciel rosyjskiego Sztabu Generalnego.

Co z konikami? Ile naszych koników jedzie na zachód aby stać się kiełbaską-a ich więzi z człowiekiem świadczy trafne powiedzenie:
Nie sztuką jest kochać konie, sztuką jest sprawić by konie pokochały Ciebie

​A co z małpami-przecież to przysmaki w niektórych regionach-a zupa z małpy potrafi być traumatyczna dla Europejczyka...

A może hiena?
 

No niestety, póki co nasze społeczeństwo (nie będę wymieniał poszczególnych grup społecznych) jest troche zacofane w niektórych kwestiach i wierzy w tym przypadku w "medycynę" z poprzedniej epoki.

Czemu skreślać stare metody leczenia? Skupił się ktoś nad ich weryfikacją? 

 

Na szczęście miastowych jest więcej...

I niestety nie mają pojęcia o życiu innych zwierząt. Świat widzą jedynie z punktu widzenia swych pupili-pluszowa rzeczywistość.

 

Dokładnie, dopóki  będzie pozwalać na to "mniejsze" zło nigdy nie zwalczymy tego większego.

Zbrodnia to zbrodnia, mniejsza większa nie ma znaczenia. Po co to dzielisz?

Wybór mniejszego zła to często jedyna słuszna konieczność i niektórych praktyk nie nazwałbym zbrodnią lecz koniecznością. 

Twardy facet nie stoi obok i patrzy się na to co się dzieje, twardy facet nie jest neutralny. Twardy facet działa .

Czasem zaniechanie jest lepsze od działania.

Ktoś zauważy że sąsiad ma już 3 psa , 2 poprzednie nagle zniknęły nikt się tym nie zainteresuje ale ja dzięki informacjom z internetu i takim tematom będę wyczulony na takie sytuacje. Sprawdzę tą osobę i dowiem się co stało się z poprzednimi psiakami.

Niestety to też działa w drugą stronę. Podobnie z dziećmi-ludzie w rodzicach widzą pedofilów i dziecka w niektórych krajach nie wolno przytulać, myć ręką itd.  Z przewrażliwionymi obrońcami zwierząt jest podobnie-widzą jak człowiek kopie psa-bandyta! Niestety nie zauważyli że przed chwilą chciał dzieciakowi z twarzy zrobić schabowy. Ma trzeciego psa-sadysta i morderca niewinnych istot-szkoda że złośliwy sąsiad wszystkie mu wytruł...

Schronisko ma teraz innego właściciela a dzięki ludziom i ich dotacjom psiaki żyją spokojnie i krzywda już im się nie dzieje.

Żart miał miejsce? 

Chciałam też przestrzec potencjalnych konsumentów tego specyfiku by mieli świadomość że kupując go napędzają ten proceder.

Jak bym cierpiał na jakąś dolegliwość i ten smalczyk by mi pomógł to nie widzę powodu aby go nie kupić-a tym bardziej nie wahałbym się nawet sekundy gdyby to miało pomóc memu dzieciakowi. 

 


  • 1

#42

Cascco.
  • Postów: 589
  • Tematów: 9
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Nie pojmuję waszego nastawienia. Kompletnie jest dla mnie niezrozumiałe i nie wiem gdzie tkwi błąd. Dobro i wrażliwość na tym świecie już dawno zniknęły z życia ludzkiego? 

 

Czuć wyraźnie faworyzowanie akurat tych zwierząt.

 

Pies to najczęściej spotykany zwierzak w mieszkaniach i dlatego taka reakcja a nie inna, dlatego mówi się i pisze o psach najczęściej. Następne są koty a dopiero potem inne gatunki zwierząt.

 

Czy naprawdę chodzi mi o dobro zwierząt

 

Tak tu chodzi o dobro zwierząt. Temat jest o psach i o nich pisałem to ty zacząłeś pisać o innych zwierzętach a ja podjąłem dyskusję. Twoja opinia jest błędna reaguję tak samo na krzywdę każdego zwierzęcia, wydaje mi się że traktujecie mnie tak a nie inaczej ponieważ jestem wrażliwszy na takie sytuacje i reaguję oburzeniem na takie działania. Człowiek kiedyś udomowił psa i inne zwierzęta, zmienił je genetycznie, mieszał w genach, używał jako narzędzia pies się przywiązywał i my do psa też. Naszym obowiązkiem jest teraz dbać o te zwierzęta a nie zabijać bo smalczyk bo kocie mięso jest dobre. Jeżeli już hoduje się zwierzęta by zrobić z nich pożywienie to niech giną śmiercią bezbolesną, naprawdę czego nie pojmujecie w tym komentarzu? Którego zdania no ludzie co z wami. Facet zabijał psy okładał je kijem, dla mnie to barbarzyństwo. Co innego gdyby je uśpił , naprawdę tak trudno zadbać o godną śmierć nawet dla zwierzaka?

 

Nawet plemiona miały jakąś dozę szacunku dla upolowanych i zabitych zwierząt, dziękowali za to że wykarmią ich plemię i czynili modły nad ich ciałem (nie pamietam jakie to plemię) a tu mamy człowieka który za pieniądze zabijał psy w sposób oburzający. 

 

jeżeli zamierzacie dyskutować o znęcaniu się nad zwierzętami to tu jest odpowiedni temat:

 

W temacie jest wzmianka o znęcaniu się nad tymi psami "okładanie kijem" a dopiero potem zabijanie. Wydaje mi się dyskusja na ten temat również temu podlega tutaj.

 

Tu by wypadało przedstawić jakieś badania przed wyrokowaniem

 

Badania nie są potrzebne wystarczy wziąć na logikę. Bezdomny pies je odpadki, psy jedzą kału swoje czy końskie nawet gdy brakuje mu witamin, pies je padlinę nawet. W skrócie pies je co popadnie. To wszystko odkłada się właśnie w tkance tłuszczowej z której wyrabiany jest owy smalec, osoba taka zażywa smalec , to tak jakbyś dostarczał do organizmu wszystkie te toksyny. Ludzie biją na alarm gdy woda morska jest lekko zanieczyszczona to przekłada się na ryby i już strach jeść ryby, zaczynają one mieć za dużo toksyn w ciele co jest niezdrowe po spożyciu takiej ryby. Tak samo jest z psem, musiałby być specjalnie hodowany, pilnowany by nie jeść byle czego , zdrowy by taki smalec miał jakiekolwiek właściwości lecznicze. Sądzisz że ten facet miał pieniądze na to wszystko? 

 

Wegetarianie unikają jedzenia mięsa też z tego powodu, chcą uniknąć kumulujących się toksyn na poszczególnych drabinach dietetycznych.

 

 Równie dobrze można robić taki smalec z szczurów ale zakładam że miałby jeszcze więcej toksyn.

 

Co ze świnkami?

 

Wyobrażasz sobie świnkę która ratuje cię przed bandziorem? Chroni twego domu albo posesji przed złodziejami? 

 

Myszy mogą zastąpić psy w wykrywaniu materiałów wybuchowych i amunicji. Dodatkowo gryzonie mogłyby odnajdywać osoby w pomieszczeniach zamkniętych albo pod ziemią

 

Mogą też uciec, mogą też zostać zjedzone przez kota , łatwo zdeptane, zabite, nie robią takiego hałasu jak pies. Pies da ci znać że znalazł cel szczekając a mysz? Piskiem? :) Proszę cię...

 

Co z konikami? Ile naszych koników jedzie na zachód aby stać się kiełbaską-a ich więzi z człowiekiem świadczy trafne powiedzenie:

 

Nie bardzo wiem czemu teraz porównujesz te wszystkie zwierzęta. Chodzi ci czy konie są lepsze od psów? W niektórych sytuacjach na pewno, ale jaki to ma związek z tematem.

 

Czemu skreślać stare metody leczenia? Skupił się ktoś nad ich weryfikacją?

 

Nie nad wszystkimi ale nad niektórymi tak.

 

I niestety nie mają pojęcia o życiu innych zwierząt. Świat widzą jedynie z punktu widzenia swych pupili-pluszowa rzeczywistość.

 

 Tak? Discovery, stadniny koni, filmy na YT, albo takie tematy jak ten, ZOO np... albo nie zrozumiałem wypowiedzi albo coś pokiełbasiłeś.

 

Wybór mniejszego zła to często jedyna słuszna konieczność i niektórych praktyk nie nazwałbym zbrodnią lecz koniecznością.

 

Zgadzam się, ale smalczyk z psów akurat do tego się nie zalicza.

Czasem zaniechanie jest lepsze od działania.

 

 Zależy od sytuacji nie wnikajmy w poszczególne przypadki, jasno odniosłem się do jakiej sytuacji w postach.

 

Niestety nie zauważyli że przed chwilą chciał dzieciakowi z twarzy zrobić schabowy. Ma trzeciego psa-sadysta i morderca niewinnych istot-szkoda że złośliwy sąsiad wszystkie mu wytruł...

 

 Chwila chwila...to nie wina psa tylko jego wychowania. Są jasne reguły, pies na smyczy, duże psy kaganiec i smycz, te przepisy chyba nie są dla picu.Każdy odpowiedzialny posiadacz pupila tych przepisów przestrzega, odpowiednie wychowanie psa nie doprowadzi do takich sytuacji. Dziecko też musi zostać uświadomione jak do psa podejść np 

 

Ruch ręka z góry pies odczytuje jako atak, natomiast ruch z pod pyska odczyta jako przywitanie.  Wszystko zależy od wyszkolenia psa, odpowiedzialności oraz uświadomienia własnego dziecka jak traktować psy. 

 

Żart miał miejsce?

 

Nie rozumiem?  Taka sytuacja miała miejsce dobre 4 lata temu w programie "Uwaga". Czemu zarzucasz mi żart?

 

Jak bym cierpiał na jakąś dolegliwość i ten smalczyk by mi pomógł to nie widzę powodu aby go nie kupić-a tym bardziej nie wahałbym się nawet sekundy gdyby to miało pomóc memu dzieciakowi.

 

Równie dobrze mógłbyś je otruć i co wtedy?


Użytkownik Cascco edytował ten post 30.05.2014 - 22:08

  • 0

#43

Robakatorianin.
  • Postów: 1732
  • Tematów: 41
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

W temacie jest wzmianka o znęcaniu się nad tymi psami "okładanie kijem" a dopiero potem zabijanie. Wydaje mi się dyskusja na ten temat również temu podlega tutaj.

 

Nie zauważyłem aby ktokolwiek pochwalał okładanie kijem zwierzaka tylko dlatego aby mięsko było bardziej kruche

Tak samo jest z psem, musiałby być specjalnie hodowany, pilnowany by nie jeść byle czego , zdrowy by taki smalec miał jakiekolwiek właściwości lecznicze. Sądzisz że ten facet miał pieniądze na to wszystko?

Pieski (nawet te bezpańskie), szczury i inne szwendające się zwierzęta są wybredne i dopiero jak muszą to zjedzą byle co. Patrząc na włóczące się zwierzęta rzadko widzę u nich kości na wierzchu-bo zawsze znajdzie się jakaś babcia czy dzieciaczek któremu będzie szkoda wspomnianego włóczęgi i poczęstuje kanapeczką. 

Wyobrażasz sobie świnkę która ratuje cię przed bandziorem? Chroni twego domu albo posesji przed złodziejami?

Pokaż mi ratlerka lub inne efektywne rasy które to potrafią. 

Mogą też uciec, mogą też zostać zjedzone przez kota , łatwo zdeptane, zabite, nie robią takiego hałasu jak pies. Pies da ci znać że znalazł cel szczekając a mysz? Piskiem? :) Proszę cię...

Siadając na łapkach i prosząc o nagrodę za znalezienie miny. Dodatkową zaletą gryzoni jest ich mała waga-miny zwyczajnie nie reagują bo zapalniki są przeznaczone dla cięższych obiektów. 

Nie bardzo wiem czemu teraz porównujesz te wszystkie zwierzęta. Chodzi ci czy konie są lepsze od psów? W niektórych sytuacjach na pewno, ale jaki to ma związek z tematem.

Sentyment i przywiązanie do zwierząt. Dlaczego mogę zabić poczciwą Kasztankę a nie mogę Reksia?

Tak? Discovery, stadniny koni, filmy na YT, albo takie tematy jak ten, ZOO np... albo nie zrozumiałem wypowiedzi albo coś pokiełbasiłeś.

Sto lat oglądania najlepszych kanałów w TV nie da tego co rok obcowania ze zwierzętami, różnymi, reagującymi różnie. Dzięki temu nie zamykamy się w schemacie myśląc o pluszowym misiu na widok Gryzli. 

Każdy odpowiedzialny posiadacz pupila tych przepisów przestrzega, odpowiednie wychowanie psa nie doprowadzi do takich sytuacji. Dziecko też musi zostać uświadomione jak do psa podejść np

Nie wszystko przewidzisz i nie wszystkiemu zapobieżesz. Miałem psa który kaganiec zdejmował a kolczatkę też potrafił ściągnąć-był wybór albo się udusi albo ją zdejmę. Widziałem jak niektóre psy nawet w kagańcu potrafiły innego psa tłuc.

 

Ruch ręka z góry pies odczytuje jako atak, natomiast ruch z pod pyska odczyta jako przywitanie.  Wszystko zależy od wyszkolenia psa, odpowiedzialności oraz uświadomienia własnego dziecka jak traktować psy.

Pies reaguje różnie na poszczególne czynniki. I nawet szkolenie nie daje pewności i 100% posłuszeństwa. Obecnie i w najbliższej przyszłości nie jest możliwe aby wyszkolić większość psów. Nie ma takiej siły przerobowej. 

Nie rozumiem?  Taka sytuacja miała miejsce dobre 4 lata temu w programie "Uwaga". Czemu zarzucasz mi żart?

Aha...

Zatem tak było kiedyś-teraz wszystko wróciło do normy? Przeludnione klatki, za małe wybiegi, kilkanaście % psów mogących liczyć na adopcję...raj na ziemi.

Równie dobrze mógłbyś je otruć i co wtedy?

O leczniczych właściwościach słyszałem-a o zgonach czy innych powikłaniach już nie. 


  • 0

#44

Cascco.
  • Postów: 589
  • Tematów: 9
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Pieski (nawet te bezpańskie), szczury i inne szwendające się zwierzęta są wybredne i dopiero jak muszą to zjedzą byle co. Patrząc na włóczące się zwierzęta rzadko widzę u nich kości na wierzchu-bo zawsze znajdzie się jakaś babcia czy dzieciaczek któremu będzie szkoda wspomnianego włóczęgi i poczęstuje kanapeczką.

 

Tego nie możesz być pewien. Nawet jeśli, to taki hodowca czy raczej, osobnik z tematu nie kwapił się by karmić psy zdrowym jedzeniem. Dawał byle co, byleby pies był tłusty i byle by było więcej smalcu. A o tym piszemy.

 

Pokaż mi ratlerka lub inne efektywne rasy które to potrafią.

 

Taki ratlerek narobi więcej hałasu podczas włamania niż taka świnka nie sądzisz? Ratlerki słyną z donośnego szczekania.

 

Co do szczurów, mają one swoje zastosowanie tak samo jak psy nadal nie wiem po co wrzucasz te filmy....

 

Sentyment i przywiązanie do zwierząt. Dlaczego mogę zabić poczciwą Kasztankę a nie mogę Reksia?

 

A czy ja pisałem gdzieś że nie możesz? Zostałem upomniany już raz więc nie będę pisał znowu o tym samym. 

 

Sto lat oglądania najlepszych kanałów w TV nie da tego co rok obcowania ze zwierzętami, różnymi, reagującymi różnie. Dzięki temu nie zamykamy się w schemacie myśląc o pluszowym misiu na widok Gryzli.

 

Bardzo mocno to naciągasz, bardzo mocno. Pokaż mi dziecko które na widok misia w Zoo będzie chciało wejść do klatki.

 

Nie wszystko przewidzisz i nie wszystkiemu zapobieżesz. Miałem psa który kaganiec zdejmował a kolczatkę też potrafił ściągnąć-był wybór albo się udusi albo ją zdejmę. Widziałem jak niektóre psy nawet w kagańcu potrafiły innego psa tłuc.

 

 Kaganiec dobieramy w sklepie tak by pies nie mógł go ściągnąć, kolczatka nie jest przyjmowana przychylnie do szkolenia, Bólem psa nie nauczysz dużo, nie przewidzisz wszystkiego to fakt, ale stosując się do zasad zminimalizujesz takie sytuacje. Jeżeli pies zdejmuje kaganiec to oznacza że kaganiec jest za duży, idziemy kupić nowy , mniejszy . To ty masz mieć kontrolę nad psem a nie pies nad tobą. 

 

Pies reaguje różnie na poszczególne czynniki. I nawet szkolenie nie daje pewności i 100% posłuszeństwa. Obecnie i w najbliższej przyszłości nie jest możliwe aby wyszkolić większość psów. Nie ma takiej siły przerobowej.

 

 

Nigdy nie masz pewności, ale odpowiednie szkolenie zwiększa ta pewność do 99%. Szkolenie psa, bycie jego przewodnikiem, stosowanie się do zasad to wszystko wyobraź sobie ma rewelacyjne skutki. Nie trzeba szkolić wszystkich psów, wystarczy uświadomić właścicieli że pies potrzebuje przewodnika .

Zatem tak było kiedyś-teraz wszystko wróciło do normy? Przeludnione klatki, za małe wybiegi, kilkanaście % psów mogących liczyć na adopcję...raj na ziemi.

 

 

Wróciło do normy? Schronisko zostało rozbudowane,klatki powiększone , zapewniona opieka weterynaryjna i jedzenie,  było i jest to schronisko w Łodzi. Niekoniecznie raj na ziemi dla nas ale dla tych psów na pewno.Zaczyna się od małych rzeczy by stworzyć te wielkie.

 

 O leczniczych właściwościach słyszałem-a o zgonach czy innych powikłaniach już nie.

 

Mhm a ja słyszałem że sok z Nonii leczy wszelkie schorzenia, założyłem temat nawet, po 3 miesiącach zażywania nie czułem kompletnie różnicy. Słyszałem wiele rzeczy które mają właściwości lecznicze i nie słyszałem by ktoś od nich umarł co nie znaczy że są skuteczne. 


Użytkownik Cascco edytował ten post 30.05.2014 - 23:26

  • 0

#45

pebl91.
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tak naprawdę to prawdziwym Ciemnogrodem są ludzie pokroju autorki tego tematu. "Nie wolno ruszać pieska, bo ja lofciam wszystkie pieskim, o ty bandyto przyrównujesz pieski które tak lofciam do jakiejś świni ?! Ty Bandyto!!!!". Pies to tylko narzędzie dla człowieka jak każde inne stworzenie, obroni posiadłość przed bandziorami ? Fajnie. Ktoś przerobi go na smalec, też dobrze. W każdym przypadku przyniesie jakieś pozytywny efekt dla człowieka. A smalec z psa czy ze słoniny ? Co za różnica ? Uwaga objawienie tematu: pies to takie samo stworzenie jak każde inne zwierzę i nawet przelot meteorytu nad budą Reksia tego nie zmieni.

 

7.8 Zabronione są wszelkie formy rasizmu i nietolerancji tj. wypowiedzi antynarodowe i szerzące nienawiść, wypowiedzi wulgarne odnoszące się do innych nacji, kolorów skóry, wierzeń, osób, wypowiedzi obraźliwe skierowane pod adresem innych Użytkowników Forum.

obraza.gif

 

Blitz Wolf


Użytkownik Blitz Wolf edytował ten post 31.05.2014 - 07:27

  • -1


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych