Skocz do zawartości


Zdjęcie

[Turbodebata] Diabeł - realny byt czy fikcyjne zagrożenie?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
39 odpowiedzi w tym temacie

#1

D.K..

    Semper invicta

  • Postów: 3013
  • Tematów: 2585
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Temat ten służy do zamieszczania komentarzy związanych z debatą pod tytułem: [Turbodebata] Diabeł - realny byt czy fikcyjne zagrożenie?


  • 0



#2

może tak może nie.
  • Postów: 504
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Jeśli chcecie zadać pytanie do tych dwóch jegomości dyskutujących w debacie: Seraila, opowiadającego się za istnieniem diabła lub niewiernego Amontillado, który się temu sprzeciwia, to zostawiajcie je tutaj.


  • 0

#3

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6632
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Czym jest diabeł w/g Serail'a?

Czym nie jest, nie będę pytał Amontillado, bo to się mija z celem, choć takie pytanie może prowadzić do zaskakujących odpowiedzi...





#4

Serail.
  • Postów: 428
  • Tematów: 52
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 26
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Czym jest diabeł w/g Serail'a?

Czym nie jest, nie będę pytał Amontillado, bo to się mija z celem, choć takie pytanie może prowadzić do zaskakujących odpowiedzi...

Odpowiem na pytanie przy najbliższej okazji.

 

A tymczasem chciałbym powiedzieć, że jeśli nie zdążymy napisać tego, co chcemy w wyznaczonym czasie, a będą chęci na kontynuowanie rozmowy, to jestem gotowy do przedłużenia debaty o ustalony czas.


  • 0



#5

może tak może nie.
  • Postów: 504
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Właśnie widzę, też myślałem, że będzie to iść odrobinkę szybciej (choć w porównaniu z tradycyjną debatą to prędkość światła). Krócej piszcie, tak jakbyście stali i to mówili, a nie, nie wiem jak to ująć, nie jakbyście "czytali z kartki".


  • 0

#6

Serail.
  • Postów: 428
  • Tematów: 52
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 26
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@ może tak może nie, Czekałem czy się wypowiesz w temacie i nie do końca wiedziałem, czy mogę już pisać, ale nie odezwałeś się, więc opublikowałem moją odpowiedź. Mam nadzieję, że nie pokrzyżowałem ci szyków.

 

No postaram się pisać krócej, ale nie można popadać też z jednej skrajności w drugą.


  • 0



#7

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Gdybym wiedział że to będzie tak krótko trwało to sam bym wziął udział. Bo w tych klasycznych debatach jest za dużo pisania.


  • 0



#8

może tak może nie.
  • Postów: 504
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Gdzieś tam pisałem, w temacie ze zgłoszeniami: "Jeśli będę chciał się wciąć w waszą dyskusje, to tuż po opublikowaniu przez kogoś posta napisze JA, a po chwile zedytuje to w pytanie. Jeśli po minucie od opublikowania postu przez przeciwnika, nie widzicie mojego JA to znaczy byście pisali i wrzucali swoje". Także, jak dosłownie od razu nie ma nic mojego to już się nie wtrącę :) 


  • 0

#9

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

do seraila: szatan daje szczęście tutaj i po życiu? według jakiej to wiary jest?


  • 0



#10

D.K..

    Semper invicta

  • Postów: 3013
  • Tematów: 2585
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Właśnie widzę, też myślałem, że będzie to iść odrobinkę szybciej (choć w porównaniu z tradycyjną debatą to prędkość światła). Krócej piszcie, tak jakbyście stali i to mówili, a nie, nie wiem jak to ująć, nie jakbyście "czytali z kartki".

 

Wprawdzie powinnam o tym napisać w "Zgłoszeniach do debat", ale tutaj zapewne szybciej do Was dotrze -- jeśli będzie taka potrzeba, możecie bez żadnych przeszkód przedłużyć debatę o ile będzie trzeba.


Gdybym wiedział że to będzie tak krótko trwało to sam bym wziął udział. Bo w tych klasycznych debatach jest za dużo pisania.

 

Wygląda na to, że koncepcja się sprawdza, będą więc kolejne debaty tego typu. Możesz także sam zaproponować temat.


  • 0



#11

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A mnie BARDZO zaciekawił ten fragment:

 

Jest jeszcze jedna zasadnicza różnica, chrześcijanie nie mają możliwości, aby nawiązać kontaktu ze swoim bóstwem. Natomiast bardziej doświadczeni i "otwarci" słudzy szatana mają ten przywilej.

 

Spodziewam się, że Serail przedstawi NAPRAWDĘ mocne dowody na poparcie tego twierdzenia.


  • 0



#12

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6632
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mnie ciekawi rozwinięcie zagadnienia czym jest diabeł, bo nazwanie go bogiem równym Jahwe, nawet mnie razi.





#13

Serail.
  • Postów: 428
  • Tematów: 52
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 26
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ok, kiedy mój rozmówca napisze odpowiedź, to obiecuję, że postaram się wyjaśnić część waszych wątpliwości.


  • 0



#14

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nadal czekam cierpliwie ale ten fragment :

 

Wiem, że Ty oraz czytelnicy oczekujecie dowodów na prawdziwość rytuałów, które odprawiałem. Ale w jaki sposób mam je wam dostarczyć? Jedyne, co mogę wam gorąco polecić, to wypróbowanie ich samodzielnie.

 

...kiepsko rokuje.

Nie tracę wciąż nadziei, bo debata trwa ale obawiam się, że pójdzie to w kierunku deklaracji światopoglądowych i prób przekonywania o słuszności wybranych wierzeń.


  • 0



#15

może tak może nie.
  • Postów: 504
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Panowie, widzę że jesteście nieustępliwi w pisaniu mini-referatów i nie dacie się przekonać na krótkie i częste wypowiedzi.


Do której, do 22:30?


  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych