Skocz do zawartości


Zdjęcie

Poltergeist zarejestrowany przez CCTV.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
39 odpowiedzi w tym temacie

#16

ufo1987.
  • Postów: 357
  • Tematów: 79
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 14
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Nie no oczywiście że kochają się bać, sam to lubię :)
  • 0



#17

Naele.
  • Postów: 110
  • Tematów: 5
  • Płeć:Kobieta
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Chciałabym "podczepić" się pod ten temat ze swoim pytaniem - przeglądałam forum i byłam zaskoczona, że nie znalazłam żadnych wzmianek o pewnym użytkowniku YT, który od trzech lat wrzuca na swój kanał NQGHOSTHUNTER nagrania "zaprzyjaźnionego" poltergeista. Facet ma ponad 10k subskrypcji, grono zwolenników, jak i osób usiłujących obalić jego filmiki.

Nazywa się Ken Goldstein, mieszka w Australii i jest fotografem. Wspomniane trzy lata temu odkrył, że w garażu/piwnicy budynku, w którym pracuje (o ile dobrze pamiętam) można zaobserwować pewną niewyjaśnioną aktywność, którą zaczął nagrywać i umieszczać na kanale. Szybko się okazało, że swoim zainteresowaniem ściągnął poltergeista do własnego domu (i nie tylko, w którymś filmiku wspomniał, że duch "podróżuje" razem z nim - tym tłumaczy to, że się nie wyprowadził). Zamontował dookoła domu oraz we wszystkich pomieszczeniach kamery i nagrywa jego aktywności.

Oglądam go chyba od roku i muszę przyznać, że mam mieszane uczucia - wiele filmików wygląda tak jak ten przedstawiony w temacie, ale są też takie, które wydają się naprawdę przekonywujące. Osobom zainteresowanym tematem polecam zapoznanie się z filmikami. Według mnie warto oglądać je od najstarszego do najnowszego, ponieważ Ken wyjaśnia po drodze wiele rzeczy, jak i sam poltergeist wydaje się w pewien sposób zmieniać/rozwijać swoje umiejętności.

Moje pytanie brzmi - co na ten temat sądzicie? Czy mogą to być nareszcie jakieś wiarygodne nagrania ducha?

Przykładowe filmiki:

http://www.youtube.com/watch?v=WfQRJJUhEiQ

http://www.youtube.com/watch?v=lSnO0UzZmTA
  • 0

#18

Robakatorianin.
  • Postów: 1732
  • Tematów: 41
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To z łóżkiem jest najprostsze-wystarczy umieścić kogoś za nim, dorobić uchwyty i można takim meblem rzucać. Szafki i różne drzwiczki-cienkie linki lub siłowniki w środku które wymuszają otwarcie drzwiczek. Najtrudniej z szafą-za szybko gość kamerą lata przez co można nie zauważyć linek lub ukrytej osoby.
  • 0

#19

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Da się to wszystko zrobić bez duchów. od 2:28 mamy odkręcający się korek. Cała butelka nie jest pokazana. Można to zrobić w ten sposób. Robimy otwór w spodzie butelki i przez niego wkładamy szczypce, rękę ubraną w gumową rękawicę( żeby nie było jej widać) czy cokolwiek innego i odkręcamy nakrętkę od środka.
Na drugim filmie mamy podskakującą kanapę. Wystarczy posadzić gościa za kanapą, nie będzie go widać. Ręcznie poruszy ją kilka razy, podniesie.
  • 0



#20

Zbeeanger.
  • Postów: 504
  • Tematów: 67
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 9
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

A jeśli za kanapą nikogo nie było... przecież istnieje taka opcja, nie było nitek w restauracji a korek odkręcił bez udziału żywego człowieka.

Czy taka aktywność jest niemożliwa? Rozumiem że prawie każdą sytuację można sobie wyjaśnić, ale co z tymi gdzie wyjaśnienia nie ma i takich przykładów na tym forum znajdziemy naprawdę sporo.

Mistyfikacja jest możliwa w tym przypadku jak najbardziej ale w równej mierze co paranormalna aktywność.

Użytkownik Zbeeanger edytował ten post 29.11.2013 - 22:16

  • 0

#21

Naele.
  • Postów: 110
  • Tematów: 5
  • Płeć:Kobieta
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Tak, jak najbardziej, ale naprawdę polecam obejrzenie wszystkich przesłanych filmików w kolejności od najstarszego. Wrzuciłam tylko dwa typowe nagrania z jego kanału, ale ma też sporo znacznie ciekawszych.

Tutaj chyba mój ulubiony. Nie mogłam znaleźć samego czystego filmu, ale macie fragment takiego zestawienia zrobionego przez Kena i tutaj od 7 minuty jest to nagranie wraz z komentarzem jakiegoś niby-specjalisty.

http://youtu.be/DqP4uNdSYVg?t=7m

EDIT:

Znalazłam, to jest to nagranie:


Użytkownik Naele edytował ten post 29.11.2013 - 22:21

  • 0

#22

Robakatorianin.
  • Postów: 1732
  • Tematów: 41
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dobra-skoro jest to para zdarzenie i występuje u gościa tak często to powinien do niego przywyknąć i spokojnie, powoli tą kamerą rejestrować całość z każdej dostępnej perspektywy.
W chaosie jest metoda

EDIT:
Nie wiem jakie możliwości kamuflażu są w takim filmiku ale podejrzewam że jasne linki umieszczone na rogach telewizora śmiało się ukryją w tle ściany. Cały mechanizm sterujący można zamontować na suficie-którego autor nawet kawałeczkiem nie raczył przedstawić.

Użytkownik Robakatorianin edytował ten post 29.11.2013 - 22:28

  • 0

#23

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To z łóżkiem jest najprostsze-wystarczy umieścić kogoś za nim, dorobić uchwyty i można takim meblem rzucać. Szafki i różne drzwiczki-cienkie linki lub siłowniki w środku które wymuszają otwarcie drzwiczek. Najtrudniej z szafą-za szybko gość kamerą lata przez co można nie zauważyć linek lub ukrytej osoby.

Widać górę, widać boki ( bo pokazuje drugą kamerką boki) a co nam zostaje ? Zgadza sie dół :mrgreen: . Pod szafka ukrywasz np silnik nisko obrotowy(np od wkrętarki) z mimośródową korbą i on bez problemu buja tą szafka . Coś jak tłok i korbowód. tylko siła idzie z korbowodu do tłoka a nie odwrotnie. Zauważyliście że ta szafa jak na taka "ciuchowa" była prawie pusta? Pewnie z pełnym obciążeniem ubraniami nie "gibała się" zbyt efektownie.

Codo telewizorka:

Mechanizm wykonawczy został osadzony wewnątrz szafki. Wiercimy przelotowy otwór w blacie szafki . Od spodu mechanizm wypycha pomalowana na czarno szpryche albo długi pręt podnoszćy ok 0,5 cm podstawke .To juz wystarczy do takich efektów.
  • 0



#24

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Naele skoro to jest zaprzyjaźniony duch, to po kij on przychodzi i rzuca mu meblami? Przecież to od razu rzuca się w oczy. Zawsze, dosłownie ZAWSZE jak ktoś ma ducha w domu to on:

a) rzuca talerzami
b) trzaska wszystkimi możliwymi drzwiami
3) rusza meblami

Wszyscy mają tego samego poltergeista czy oni po prostau tak mają, że muszą sobie u kogoś coś porozwalać?

Po drugie co się rzuca w oczy to to, że ten gość zawsze ma ustawioną kamere tam, gdzie się coś dzieje, no chyba, że to poltergeist celebryta i lubi występować przed kamerą.

Na tym forum ten temat nie był może poruszany, ale na necie już jakiś czas temu czytałem jak go łatwo krok po kroku obalali.

A tego ducha z restauracji to szkoda nawet komentować, te przedmioty latają tak sztucznie, że mogli się lepiej postarać - tym bardziej, że dziś można naprawdę coś fajnie wykombinować.
  • 0



#25

Zbeeanger.
  • Postów: 504
  • Tematów: 67
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 9
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

W naszym doczesnym zmechanizowanym świecie zawsze znajdziemy wyjaśnienie. Jak nie silniczek to inne sznurki, zapadki, przekładki pawie piórka. A jak ktoś mówi że nie miała miejsca mistyfikacja to jest określany mianem naiwniaka i dziwaka.
Tak bardzo świat eteryczny i duchowy nas przeraża, przynajmniej co poniektórych lub wcale nie wierzymy w niego że popadamy w duchową pustkę czysto fizyczne i przyziemne istnienie gdzie życie pozbawione jest jakiegokolwiek sensu.
Po prostu jest przez tą chwilę i potem już go nie ma. Można i tak... doszukiwać się wszędzie oszustwa i przekrętów ( każdy mierzy swoją miarką), co też nie znaczy że trzeba być dziecinnie naiwnym.

Ile ludzi tyle zdań... każdy wierzy w to co chce i potem tak ma jak wierzy...
  • -1

#26

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zbee jeśli dla Ciebie życie bez duchów, czy jakiejś tam duszy jest pozbawione sensu to pozostaje mi współczuć. Ja nie wierzę w te pierdoły i dałbym wszystko, żeby żyć jak najdłużej, bo życie jest piękne, ciekawe, można sobie ciągle wyznaczać nowe cele i do nich dążyć - a sięgnąć wyznaczonego szczytu po takiej ciężkiej drodzę jest najpiękniejsze i nie ma tu miejsca na jakieś duchowe opowieści. Życie ma taki sens jaki sami w nim odnajdujemy.
  • 0



#27

Zbeeanger.
  • Postów: 504
  • Tematów: 67
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 9
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Wiesz twoje współczucie akurat nic mi nie daje... najeść się nim nie najem rozwinąć jakkolwiek tym bardziej. Co dla ciebie jest pierdołą dla innych jest faktem.
Przyjmij to na klatę jak mężczyzna a nie jak dzieciak. Kijem Wisły nie zawrócisz, ale możesz mieć odmienne zdanie. Ja też uważam że życie jest piękne... ale co po osiągnięciu szczytu pustka spadasz w przepaść jest nicość. To nie ma sensu i są na to dowody.
  • -1

#28

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A kto powiedział, że można zdobyć jeden szczyt? Możesz sobie wyznaczyć tyle szczytów ile zapragniesz.

Ja sobie ciągle wyznaczam nowe cele, kiedy je osiągam - znów mam nowe. Marzenia się spełnia, już w samym tym roku spełniłem kilka i jestem niesamowicie szczęśliwy i czuję, że się spełniam, a mam nadzieje, że jeszcze całe życie przede mną. I nie potrzebuje do tego ani dóbr materialnych, ani żadnej duchowości, tak samo jak nie potrzebuje boga, żeby być dobrym człowiekiem, wiedzieć co ludzkie, jak się zachować i jak traktować innych.

" pan wysyła do Nas sygnał, że tracimy oba skrzydła
idę panie - bez znaczenia jest dla mnie czy żeś mnie wybrał "

Ty nie widzisz sensu - okej, masz takie życie jakie wybrałeś. Ja widzę sens - i oby tak pozostało. Koniec OT z mojej strony.
  • 0



#29

Vaqowsky.
  • Postów: 780
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

To z łóżkiem jest najprostsze-wystarczy umieścić kogoś za nim, dorobić uchwyty i można takim meblem rzucać. Szafki i różne drzwiczki-cienkie linki lub siłowniki w środku które wymuszają otwarcie drzwiczek.




Da się to wszystko zrobić bez duchów. od 2:28 mamy odkręcający się korek. Cała butelka nie jest pokazana. Można to zrobić w ten sposób. Robimy otwór w spodzie butelki i przez niego wkładamy szczypce, rękę ubraną w gumową rękawicę( żeby nie było jej widać) czy cokolwiek innego i odkręcamy nakrętkę od środka.
Na drugim filmie mamy podskakującą kanapę. Wystarczy posadzić gościa za kanapą, nie będzie go widać. Ręcznie poruszy ją kilka razy, podniesie.



Mówiłem już miliony razy. To, że da się coś zrobić w "normalny" sposób nie znaczy, że cos jest 'hoaxem'.
  • -1

#30

Robakatorianin.
  • Postów: 1732
  • Tematów: 41
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Widać górę, widać boki ( bo pokazuje drugą kamerką boki) a co nam zostaje ? Zgadza sie dół :mrgreen: . Pod szafka ukrywasz np silnik nisko obrotowy(np od wkrętarki) z mimośródową korbą i on bez problemu buja tą szafka . Coś jak tłok i korbowód. tylko siła idzie z korbowodu do tłoka a nie odwrotnie. Zauważyliście że ta szafa jak na taka "ciuchowa" była prawie pusta? Pewnie z pełnym obciążeniem ubraniami nie "gibała się" zbyt efektownie.

Zatem wystarczyło przytrzymać szafę i powinno być słychać silniczek który próbuje pokonać za duży opór. Zapewne niektórzy uznaliby to za głos istoty

Co do telewizorka:

Mechanizm wykonawczy został osadzony wewnątrz szafki. Wiercimy przelotowy otwór w blacie szafki . Od spodu mechanizm wypycha pomalowana na czarno szprychę albo długi pręt podnosząc ok 0,5 cm podstawkę .To już wystarczy do takich efektów.

Wystarczyłoby podnieść telewizor pokazując że szafka nie jest połączona z TV. Patrząc na kamerę nr 3 widać że TV przesunął się o co najmniej 5cm do przodu-ale podstawka jest dość szeroka powinna zamaskować ukryty mechanizm. Interesujący jest straszny stan szafki pod podstawką i dziwny głos (szum) w tle jakby praca jakiegoś silnika. Chyba kamera tak głośno nie pracuje?

Mówiłem już miliony razy. To, że da się coś zrobić w "normalny" sposób nie znaczy, że cos jest 'hoaxem'.


Jeżeli coś jest czymś więcej niż manipulacją to należy to wykazać. Jeżeli się nie mylę to nikt nie udowodnił że takie zjawisko istnieje więc osoba twierdząca że jest inaczej powinna bezsprzecznie pokazać że relacjonuje autentyczne zdarzenie.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych