Skocz do zawartości


Zdjęcie

REKLAMA


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
47 odpowiedzi w tym temacie

#31

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

noxili, powiedz mi czy Ty w ogóle przeanalizowałeś ten filmik? Wydaje mi się, że obejrzałeś raz, może dwa razy i tyle.

Idąc Twoim tokiem rozumowania to wszystko może być fejkiem, każda reklama, filmik, teledysk - prosty, trudny, łatwy, skomplikowany, itp.

Na tym filmiku wszystko ze sobą współgra - ruch koszulek, bujanie tułowiem, rozjazd nóg, układanie stóp pod powierzchnie lusterek, zsunięcie się nogawki, korygowanie pozycji, zjazd stopy z lusterka, gdzie mocno nim ruszyło i o mało nie spadł. Chcesz mi powiedzieć, że to WSZYSTKO zainicjowali w studiu na wózkach? Pamiętali o tym, żeby odpowiednio układał stopy, do tego balansował tułowiem jak w czasie jazdy, żeby ZSUNĄŁ STOPE z jednego lusterka prawie powodując upadek? A do tego odpowiednie warunki odzwierciedlające te w czasie jazdy, które ruszają jego koszulką, itp. Wszystkie takie szczególiki? To brzmi wręcz ABSURDALNIE. Mogliby to zrobić w sto razy prostszy i mniej czasochłonny sposób.

Ta reklama to obupólna MEGA korzyść. Wystarczy spojrzeć na wyświetlenia, 21mln(!) w 4 dni! To ile kasy z tej reklamy zbije Volvo, ile zbije pomysłodawca reklamy i ile w końcu zbije sam aktor to prawdopodobnie potężna suma.

Poczytaj trochę wypowiedzi na zagranicznych forach, gdzie ludzie też analizują ten fimik, nierzadko graficy i praktycznie każdy z nich piszę iż to w 99% prawdziwy film.

Ja to widzę tak, że panowie zwyczajnie się dogadali. Volvo chciało pokazać w jak najlepszym świetle swój cud techniki, gdzie chodzi o to iż można jechać ciężarówkami do tyłu, a ktoś może sobie stać i robić takie pozycje, bo jazda jest tak bezpieczna i płynna, dzięki nowoczesnemu systemowi, a Van Damme..no cóż, on w swoim żywiole. Pomysł idealny dla dwóch stron - i jak widać wypalił, a teraz czas odcinać kupony.

Brakuje jeszcze, żeby ktoś napisał, że to fejk, bo nie można mieć tak silnych nóg, żeby odepchnąć dwa samochody ciężarowe. :rotfl:

EDIT: Też fejk? ;)

Użytkownik Daniel. edytował ten post 18.11.2013 - 04:09




#32

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Na tym filmiku wszystko ze sobą współgra - ruch koszulek, bujanie tułowiem, rozjazd nóg, układanie stóp pod powierzchnie lusterek, zsunięcie się nogawki, korygowanie pozycji, zjazd stopy z lusterka, gdzie mocno nim ruszyło i o mało nie spadł. Chcesz mi powiedzieć, że to WSZYSTKO zainicjowali w studiu na wózkach?


A czy według ciebie w studiu na tych platforemkach nie działa grawitacja??? Czy JCVM podlega jakims drastycznie innym siłom???Bo jesli tak to słuchamy jakim... Czy ma inne umiejetności ?? Wg ciebie na wysokości 3 metrów JCVD ma jakies inne umiejętności niz na wysokośc i np 30cm!!!!

Bo jak niema innych umiejetnoości i działają na niego bardzo podobne siły to niestety takie drobnostki wychodza same.


noxili, powiedz mi czy Ty w ogóle przeanalizowałeś ten filmik? Wydaje mi się, że obejrzałeś raz, może dwa razy i tyle.




Sciągłem filmik w jakości Full HD i obejżałem klatka po klatce Obejzałem też materiały bakstejdżowe (inne niz te z agecji PR Volvo). Przeczytałem wypowiedzi minnymi reżysera...
I tak... to jest scena składana.

Ta reklama to obupólna MEGA korzyść. Wystarczy spojrzeć na wyświetlenia, 21mln(!) w 4 dni! To ile kasy z tej reklamy zbije Volvo, ile zbije pomysłodawca reklamy i ile w końcu zbije sam aktor to prawdopodobnie potężna suma.


Kto tu twierdzi że to zła reklama? Jako viral z szeptaną propagandą o " bohterskim JCVD , bije wszelkie rekordy i jest przykładem jak prawidłowo to zrobić taką viralową kampanie. Jednak to nieświadczy o braku manipulcji obrazem.


EDIT: Też fejk? ;)

Tak.


Mogliby to zrobić w sto razy prostszy i mniej czasochłonny sposób.


No i zrobili.. :mrgreen: Cały czas ci tłuke do głowy że zrobili to łatwiejszym, tańszym sposobem :mrgreen: Składka w komputerze jest tańsza :mrgreen: niz dodatkowy czas na przećwiczenie takiego ekstremalnego rozkroku, koszt ubezpieczenia itp.

Poprawki sa liczne i doskonale widoczne na filmie.
W cudowny sposób znikły wzorki z skrzyń samochodui(mimo że na poczatku ujęcia sa widoczne powstałe od tego odblaski ) Na jakości HD widac że poprawiono odbalski w źrenicach JCVD .

Tak naprawde to traki w czasie kręcenia filmu wygladały tak:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Na nagrane jadące pojazdy nałożono obraz tekstur sfotografowanych w studio.

Zupełnie inny światłocień.

Identycznie jest z JCVM . Na reklamie jest oświetlony 2 softboxami ustawionymi po bokach. A realu powinien być
oświatlony silnie czerwonym swiatłem z tyłu i słabo niebieskawym od góry od nieba.

Dołączona grafika

Są wzorki na pojazdach...

Dołączona grafika


a potem ...
Dołączona grafika



#33

Ksiądz Cerber.

    Siostra Zakonna

  • Postów: 404
  • Tematów: 12
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Moim zdaniem prawdą jest, że zrobił szpagat na tych dwóch tirach, lecz one stały w bezruchu, a cała ta obróbka ma nam dać złudzenie, że się poruszają, a co za tym idzie to jest REKLAMA, właśnie tego nowego systemu, o którym pisaliście wyżej.



#34

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ale tu nie chodzi, że w studiu są inne siły, tylko, że musieliby wszystko odzwierciedlić dokładnie tak jak jest w czasie jazdy na tirach. Razem z takimi ważnymi szczegółami jak opadanie nogawki spodni, poślizgnięcie stopy z lusterka, itp. Poza tym nie wiedzieli jakie dokładnie będą warunki, musieliby najpierw sprawdzić, żeby później to nagrać, aby pasowało w efekcie końcowym.

Co do tych wzorków to chyba musisz obejrzeć film jeszcze dokładniej, bo wzorki są na początku filmu i są później. Tracą się tylko na kilka sekund, kiedy oświetla je słońce.

1:01 i dziwnym trafem ja tam widzę wzorki. Nic nie było nakładane. Ciężarówki jadą normalnie po trasie, jadą BARDZO WOLNO, złudzeniem jest ich spora prędkość. Odsuwa się tylko ciężarówka z jego prawej strony - czyli ta bez naczepy, co ZDECYDOWANIE ułatwia manewr. Ciężarówka z naczepą jedzie ciągle w linii prostej - to również nie jest łatwe, ale właśnie ten nowy system na to pozwala i to jest pokazane w tej reklamie. Film kręcony na zamkniętym lotnisku w Hiszpanii.

Co do tych umiejętności, to jest różnica wykonać szpagat na podłodzę, a jest różnica wykonać go 3m nad ziemią. O ile wiele osób zrobi szpagat na podłodze, tak większa ich część na takich lusterkach od ciężarówek, by się zwyczajnie mówiąc delikatnie uszkodziła. Trzeba mieć bardzo silne nogi. Na zagranicznym blogu jest wszystko opisane, wychodzi, że film kręcony od początku do końca naprawdę, a JCVD jest tylko zabezpieczony przy lusterkach.



#35

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ten film krecono 8 godzin ... A zachód trwa minuty... mały zonk??


Razem z takimi ważnymi szczegółami jak opadanie nogawki spodni, poślizgnięcie stopy z lusterka, itp. Poza tym nie wiedzieli jakie dokładnie będą warunki, musieliby najpierw sprawdzić, żeby później to nagrać, aby pasowało w efekcie końcowym.

Krecili to 8 godzin . Był czas na wiele powtórek. Poza tym niema problemu z dopasowaniem takiej sekwencj. Jest możliwośc programowego minmalnego zwolnienia lub przyspieszenia akcji by zgadzła się z z drugim filmem.

Co do tych umiejętności, to jest różnica wykonać szpagat na podłodzę, a jest różnica wykonać go 3m nad ziemią. O ile wiele osób zrobi szpagat na podłodze, tak większa ich część na takich lusterkach od ciężarówek, by się zwyczajnie mówiąc delikatnie uszkodziła. Trzeba mieć bardzo silne nogi.


A to jest argument na co ???
Skoro trudniej wykonać to na lusterkach, widać jak Van Damme o mało sie nie przewrca to jest argument ze chyba lepiej zrobić to 30 cm nad ziemia. Przypominam ze mówimy o lusterkach przyczepionych do platforemek na paleciakach.To jest standardowa procedura przy takich efektach specjalnyxh i bardzo ułatwia zmontowanie obrazu.
Mikro cienie się zgadzaja, sposób ułozenia stóp , ugięcia kończyn itp. Ale to standard w takich ujeciach.

Przy zabawie w Chroma key elementy na których stoi mode , siedzi czy trzyma w ręku powinny byc maksymalnie realistyczne.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

http://www.youtube.com/watch?v=aWoZpePY1go



#36

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Skąd Ty wziąłeś informacje, że kręcili to 8 godzin, jak wczoraj wklejałem tutaj informacje z oficjalnej strony Volvo, gdzie wyraźnie było napisane, że mieli tylko 15 minut na nagranie całej sceny, dlatego nie było możliwości na powtórki?

"Ten test ma na celu zademonstrowanie niesamowitej stabilności oraz precyzji w sterowaniu nowym Volvo. Film nakręcono w jednym ujęciu, bez żadnych przerw. Przed nakręceniem klipu ekipa trenowała przez 3 dni, ponieważ nagranie musiało odbyć się w ciągu 15 minut o poranku, kiedy oświetlenie było najbardziej sprzyjające."

To ze szpagatem nie miało być żadnym argumentem tylko odpisanie na to co napisałeś, czy JCVD ma inne umiejętności na wysokości 3m niż lekko nad ziemią.

I ja nie neguje, że nie można tego było zrobić w studiu, bo dziś można wszystko wyreżyserować, tylko podaje mase argumentów, że film jest prawdziwy. Twoje argumenty to cały czas to, że MOŻNA zrobić to wszystko w studiu. Przecież nawet jakby spadł z tych tirów i się połamał to można by napisac, że przecież to też MOGLI ZROBIĆ w studiu.



#37

Connor.

    Kings Never Die

  • Postów: 1674
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Rozwiewając wątpliwości: http://blogs.wsj.com...an-damme-video/

W skrócie: reklamę nakręcono w jednym ujęciu, w ciągu 15 minut. Na lusterkach tirów są małe platformy, na których Van Damme trzymał stopy. Dodatkowo był przymocowany linkami, których nie widać w reklamie, w razie ew. upadku. Wszystko było pod kontrolą.



#38

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No o tym wspominałem już w poprzednich postach, nagranie jest PRAWDZIWE. Z tymi linkami mam małe wątpliwości, ale z drugiej strony to byłoby szalone ryzyko, żeby ustawić go tam bez zabezpieczenia, wystarczy, że np zakręciłoby mu sie w głowię.

Jedno ujęcie, 15 minut, a gość sadzi szpagat na dwóch ciężarówkach, czy tu trzeba coś dodawać? PRAWDZIWY MISTRZ :)



#39

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jeśli macie racje to JCVD (a dokładnie jego agent) to idiota i amator. rezyser to idiota i amator, dyrektor Volvo odpowiedzialny za ta reklamę to idiota i amator i wiekszość osoby odpowiedzilnych za cały ten film to idioci. Zadziwiajce zagęszcenie idiotów. :mrgreen: Wybrali droższe , niebezpieczne rozwiązanie mogąc łatwo i szybko zrobic ten film kombinacja blue boxa i obróbki komputerem.

Ps Proponuje znaleść ujecie z dostawiona drabiną, jak wchodzi JVCD pomiedzy te cięzarówki. Mimo dużej ilości fotek niema takiego . Niema tez foty samochodu z doczepionymi platformami do luster.

Stunt balerina ukazało sie rok wcześniej , odniosło sukces dzięki umiejętnego w mawianiu ze było to bez cięć i montarzu. Mimo to od poczatku sporo osób podejżewało fake. Rok później pokazuje się film z JCVD i nikomu nie przychodzi sfotografowac JCVD jak stoi miedzy samochodami na ich lustrach zanim ruszyli??? Przeciez o sukcesie juz poprzedniego filmu zadecydowało umiejętne wmawianie że było to jedno długie ujecie bez trików. Kaskaderka w ostatniej chwili zdażyła przed zagada. Podobnie wcześniej wmawiano że samochodem steruje bohaterski/łakomy chomik :mrgreen: A tera dał sie puścić świetny filmik jak to zostało zrobione. Sukces murowany. Dlaczego ? Ja twierdzę że to był fake. A ujawnienie tego faktu ograniczyło by potęge sukcesu virala.

http://www.youtube.com/watch?v=7N87uxyDQT0

Connor to co podałeś to standardowy komunikat biura odpowiedzialnego za PR Volvo.
Jest dostepne na co najmniej kilkudziesięciu stronach.
Zarówno .Daniel jak i ja odnieśliśmy się do tego kilka postów wcześniej.Nic to nie rozwiewa.

zakręciłoby mu sie w głowię

skurcz , drgniecie mechanizów , pekniecie czegokolwiek ,przekrecenie sie pręta na którym jest lustro, awaria elektroniki. rozszczelnienie sie opony , awaria łożyska ..... Mozna długo wymieniać. Cokolwiek by tam zaszło JCVD zmnalazł by sie pod kołami samochodu z kamerą na wyciagniku.

Zmojej strony to juz wszystkko, chcecie wierzyc wasza sprawa . Ja mam ciekawsze zajecia.



#40

Zbeeanger.
  • Postów: 504
  • Tematów: 67
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 9
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Panowie tak się pocisnąć o relkamę... bez sensu.

Sparnig by się przydał :) wtedy emocje można wyrazić po męsku ;).

W końcu to tylko film, czy prawdziwy czy nie. Przy tej technologii można nie rozróżnić co jest montażem a co faktycznie nakręconą sceną.

@noxili oglądałeś Grawitację?, tak z innej beczki ale tematycznie bo się już obraziłeś na temat. Jak nie... to polecam dla samtch efektów. Jeśli tak...to mam ptyanie ( do reszty adwersarzy również), jak bardzo oddano realizm w porównaniu do prawdziwych nagrań z operacji prowadzonych w przestrzeni kosmicznej? Na ile wierny jest film nakręcony w studio z pobytu w kosmosie mniejsza o dialogi i wątek. Interesuje mnie Twoje zdanie na temat procentowego określenia wierności odwzorowania pobytu w przestrzeni kosmicznej.

Użytkownik Zbeeanger edytował ten post 19.11.2013 - 20:40


#41

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie ogladałem, ale obejżę. Zdradzę sekret: ... Ogladając za pierwszym razem nigdy nie zastanawiam się ile z filmu to efekty specjalne. To psuje nastój w czasie oglądania filmów.Zazwyczaj bardzo wczuwam sie w film i bardzo go przeżywam. Troche takie wieczne dziecko. Nieogladam niektórych horrorów, bo za bardzo się boję :mrgreen: . Żeby było śmieszniej w realu bez problemu robię rzeczy które niezrobia 99% wielbicieli gatunku. Efekt zanika gdy kończy się film.Niewiem czy to wpływ muzyki czy czegos innego ale tak mam.Choć na przykład Rec, Blair Witch Project czy Paranormal Acivity po prostu mnie zanudziły.



#42

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Paranormal Activity to chyba każdego by zanudził, tam cały film się nic nie dzieje - tylko przy ostatniej akcji można się wystraszyć, kiedy ten koleś nagle wlatuje w kamere. Jak ktoś ogląda po cichu to nawet to go raczej nie ruszy.

Co do reklamy JCVD i VOLVO - 34 000 000 wyświetleń w 6 dni. Prawdopodobnie jest to najwięcej razy obejrzana reklama w historii.

Użytkownik Daniel. edytował ten post 20.11.2013 - 01:58




#43

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Paranormal Activity to chyba każdego by zanudził, tam cały film się nic nie dzieje - tylko przy ostatniej akcji można się wystraszyć, kiedy ten koleś nagle wlatuje w kamere. Jak ktoś ogląda po cichu to nawet to go raczej nie ruszy.

Co do reklamy JCVD i VOLVO - 34 000 000 wyświetleń w 6 dni. Prawdopodobnie jest to najwięcej razy obejrzana reklama w historii.

W historii youtuba i internetu być może. Niestety ogólnie przegrywa z reklamami choćby proszków do prania , podpasek czy Coca Coli. Wystarczy wykupić czas antenowy w TV i od razu mamy wyższą oglądalność. Puszczą kampanię w kilku krajach przed jakimś (lub w czasie ) popularnym programem a już masz wiele dziesiątków milionowa oglądalność.Taki mecz potrafi tylko w Polsce zgromadzić 15 000 000 a jak reklama jest nadawana ciągle przez jakiś czas i w kilku krajach na raz to spokojnie wychodza gigantyczne liczby. W 2008 reklame Coca Coli w TV tylko 1 dnia i tylko w Polsce obejzało 8 milionów ludzi.
Choć trzeba przyznać, że na naszych oczach rodzi sie nowa jakość w reklamie. Jest coraz więcej reklamy, którą sami widzowie poszukuja, albo wręcz za nią płacą np product placement w filmach.

Przy okazji viral Volvo stał sie tak silnym memem, że obecnie jest powszechnie dośc często parodiowany czy przerabiany.



http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=EMlpiey20b8

http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=PkisoC4cBVU



#44

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jeszcze jedna parodia.





#45

Zbeeanger.
  • Postów: 504
  • Tematów: 67
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 9
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Naśladowców jest wielu ...




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych