Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ziema jest płaska mamy dowody.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
134 odpowiedzi w tym temacie

#61

StatystycznyPolak.
  • Postów: 2570
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A dlaczego my mamy wszystko ci udowadniać? Może ty pofatygowałbyś się o jakieś filmy i zdjęcia na  których ludzie spadają z krawędzi Ziemi lub jak ktoś karmi żółwia sałatą.

Do tego zostałem nazwany tępakiem!

 

No sorry z głupotą trzeba ostro postępować. Płaskoziemcy powinni zrzec się dostępu do współczesnej technologii, powinni zamieszkać w chatach krytych strzechą i wrócić do tradycji średniowiecznych wróżenia z wnętrzności i leczenia raka okładem z pokrzyw.

 

Zgadzam się - ostro, ale w ramach regulaminu proszę.

Aquila


Użytkownik Aquila edytował ten post 16.12.2016 - 10:07

  • 0



#62

Ogarnięty.
  • Postów: 384
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

"A dlaczego my mamy wszystko ci udowadniać?"

 

Nie prosiłem byście mi cokolwiek udowodniali, tylko poprosiłem o zdjęcia ziemi, które uważacie za prawdziwe, takie, które was przekonały do kształtu ziemi. Prosiłem też o nagrania obracającej się ziemi, które z uwagi na ilość misji kosmicznych, musiało chyba kiedyś powstać. Proste prośby, proste pytania, a tyle agresji wywołały. Zastanawiające. 

 

No i co z tym człowiekiem, który twierdził, że malował dla NASA planety i obrazy kosmosu? Świr, czy może jednak nie? Co z kilkudziesięcioma mocnymi argumentami przemawiającymi za płaskością ziemi? Czy waszą jedyną odpowiedzią jest nazwanie pytającego tępakiem, głupkiem?


  • -1

#63

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

. Do tego zostałem nazwany tępakiem!

 

 

 Nie nazwałem cię tępakiem. napisałem :

 

Nie wierzę że są takie tępaki. które nie przyjmują do wiadomości oczywistych faktów.

 

 

A skoro nie wierzę to znaczy że nie uważam cię za tępaka. W innym przypadku to zdanie było by logicznie niespójne.  Co to trolowania, to tak trolujesz prosisz o zdjęcia dowody które ignorujesz. Tak samo jak w temacie o chemitrails.

 Chcesz materiały od NASA? Proszę bardzo. http://www.ustream.t...live-iss-stream

 Masz transmisję na żywo z ISS. możesz sobie obejrzeć krągłości ziemi. Raczej trudno by było to namalować.


  • 0



#64

Ogarnięty.
  • Postów: 384
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

up

Gdy napiszę, że nie wierzę, że jesteś aż tak totalnie głupi, zabrzmi to raczej, jak ocena, że uważam Cię za totalnie głupiego, choć nie chcę mi się w to wierzyć...

 

Krągłość ziemi z ISS

iss.jpg

 

żeby uzyskać efekt krągłości ziemi wystarczy nałożyć na kamerkę filtr i tyle.

 

Tutaj jest to bardzo fajnie wytłumaczone na podstawie analizy skoku tego kolesia od red bulla.

 

Koleś zanim wyszedł z balona widział płaską ziemię...

 

image.jpg

 

ale skakał już na okrągłą.... do tego krągłość ziemi wygięła nieco sam balon.... impressive

rb2.jpg


Użytkownik Ogarnięty edytował ten post 16.12.2016 - 12:02

  • 0

#65

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6632
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Quintusie, nie chce się szukać? Może nie umiesz znaleźć i liczysz, że nam się też nie uda.

Masz stream ze stacji powyżej. Ode mnie tutaj:  http://www.space.com...o-webcasts.html

i tutaj:  http://www.satflare.com/track.asp#TOP

 

Myślę, że czas, abyśmy zanegowali Twoje istnienie. Nie potrafisz udowodnić, że jesteś żywą osobą przy zdrowych zmysłach. Chyba zaczniemy traktować Cię jak bota i to źle napisanego, bo nawet nie udajesz mądrego.





#66

StatystycznyPolak.
  • Postów: 2570
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Chcesz materiały od NASA? Proszę bardzo. http://www.ustream.t...live-iss-stream

Masz transmisję na żywo z ISS. możesz sobie obejrzeć krągłości ziemi. Raczej trudno by było to namalować.

 

Problem w tym że do spiskowców to nie dotrze, oni i tak napiszą że kręcone jest to gdzieś w basenie a graficy domalowują później gwiazdy i słońce.


  • 0



#67

Ogarnięty.
  • Postów: 384
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Staniq

Nie musisz mnie obrażać by zwiększyć moc swoich argumentów. 

Prosty filtr nałożony na kamerę i mamy efekt krągłości.

 

Co z pozostałymi argumentami, co ze zdjęciami, nagraniami okrągłej kręcącej się z zawrotną prędkością ziemi?


  • 0

#68

StatystycznyPolak.
  • Postów: 2570
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Co z pozostałymi argumentami, co ze zdjęciami, nagraniami okrągłej kręcącej się z zawrotną prędkością ziemi?

 

Z resztą i tak w to nie uwierzysz.

 

A mogę prosić o twój komentarz na temat horyzontu o którym pisałem na poprzedniej stronie?


  • 0



#69

Ogarnięty.
  • Postów: 384
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

UP

Znam to nagranie/animację zrobioną na podstawie zdjęć ziemi. Pytania:

1. Dlaczego nie mogli nagrać obracającej się ziemi, tylko musieli sklejać zdjęcia i łączyć je w animację?

 

2. Dlaczego na tym nagraniu CHMURY W OGÓLE SIĘ NIE PRZEMIESZCZAJĄ? Czy dlatego, że są stałe i niezmienne, czy tez dlatego, że graficy się nie postarali i zapomnieli pozmieniać obraz chmur tak, by wyglądały na ruszające i zmieniające się? Dlaczego przez minutę i 45 sekund chmury się nie ruszają, nie widzimy żadnych zjawisk atmosferycznych, a dopiero po zbliżeniu w 1:48 cudownie wszystko ożywa? 

 

3. Jak się ma idealny kulisty kształt ziemi na nagraniu/zdjęciach do oficjalnej informacji, że "Kształt Ziemi zbliżony jest do elipsoidy obrotowej, kuli lekko spłaszczonej na biegunach i wybrzuszonej wzdłuż równika[85]" (za wikipedią)

Gdzie jest to spłaszczenie i wybrzuszenie??


Użytkownik Ogarnięty edytował ten post 16.12.2016 - 12:51

  • 0

#70

jako_taki.
  • Postów: 114
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

 

 

3. Jak się ma idealny kulisty kształt ziemi na nagraniu/zdjęciach do oficjalnej informacji, że "Kształt Ziemi zbliżony jest do elipsoidy obrotowej, kuli lekko spłaszczonej na biegunach i wybrzuszonej wzdłuż równika[85]" (za wikipedią)

Gdzie jest to spłaszczenie i wybrzuszenie??

generalnie nie chce się wdawać w dyskusję ale faktycznie coś mi świta,  chyba uczyli że ziemia ma kształt elips czy coś w ten deseń chyba że nie za bardzo uważałem w szkole, jak co to chętnie przyswoję wytłumaczenie

 

Ogarnięty  a dlaczego już hen w przeszłości budowano statki z bocianimi gniazdami albo stawiano wysokie latarnie morskie na wybrzeżach...


Użytkownik jako_taki edytował ten post 16.12.2016 - 13:21

  • 0

#71

Flayed One.
  • Postów: 94
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

3. Jak się ma idealny kulisty kształt ziemi na nagraniu/zdjęciach do oficjalnej informacji, że "Kształt Ziemi zbliżony jest do elipsoidy obrotowej, kuli lekko spłaszczonej na biegunach i wybrzuszonej wzdłuż równika[85]" (za wikipedią)

Gdzie jest to spłaszczenie i wybrzuszenie??

 

To spłaszczenie i wybrzuszenie jest tak małe, że aż niewidoczne. Kula ziemska jest bliższa idealnej kuli niż piłka golfowa. Różnica odległości równika i biegunów od środka ziemi wynosi około 1/300 tej odległości. 


Użytkownik Flayed One edytował ten post 16.12.2016 - 13:29

  • 0

#72

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6632
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Staniq

Nie musisz mnie obrażać by zwiększyć moc swoich argumentów. 

Prosty filtr nałożony na kamerę i mamy efekt krągłości.

 

Co z pozostałymi argumentami, co ze zdjęciami, nagraniami okrągłej kręcącej się z zawrotną prędkością ziemi?

Nie, nie muszę Cię obrażać, czego zresztą nie czynię. Wykazywanie czyjejś głupoty nie jest obrażaniem go w żadnym wypadku, czemu świadectwo dał jeden z sądów polskich w swoim wyroku (nie będę Ci ułatwiał i nie wskażę jaki to sąd i w jakiej sprawie to było).

Poza tym nikt nie używa w takim celu filtrów. Przesadzone krągłości i wybrzuszenia to wina (i zarazem zaleta) optyki/soczewek. Gdyby Ci się chciało (a nie chce), szybko byś znalazł coś na temat optyki typu "rybie oko".

Gdybyś trochę czasu poświęcił na myślenie i czytanie, szybko byś zauważył, że taki film ma na celu pokazanie ruchu obrotowego jako takiego, a nie go symulować, bo taki film musiałby trwać 24 godziny. Nie ośmieszaj się więc takimi marnymi prowokacjami.

Tak jak w innych tematach, brak Ci elementarnej wiedzy i to takiej z podstawówki.





#73

Maska.

    Entuzjastyczny sceptyk i spiczastonose dulary

  • Postów: 711
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Nie są to zdjęcia rotacji ziemi, tylko przelotu satelity (czy czegoś innego) nad ziemią. Stąd początkowa nieruchomość ziemi. Zdjęcia były robione jak podejrzewam w czasie kilkudziesięciu minut.

Edit: Dość szybko musiał by wiać wiatr, aby było widać ruch chmur w tak wielkiej skali. Jak nie wieżysz, to sobie policz.

Użytkownik Post edytował ten post 16.12.2016 - 16:04

  • 0



#74

Ogarnięty.
  • Postów: 384
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Nie są to zdjęcia rotacji ziemi, tylko przelotu satelity (czy czegoś innego) nad ziemią. Stąd początkowa nieruchomość ziemi. Zdjęcia były robione jak podejrzewam w czasie kilkudziesięciu minut.

Edit: Dość szybko musiał by wiać wiatr, aby było widać ruch chmur w tak wielkiej skali. Jak nie wieżysz, to sobie policz.

To dlaczego w końcowej fazie animacji/nagrania widać jak chmury bardzo szybko się przemieszczają, widzimy zjawiska atmosferyczne itd.? Wiatr nagle zaczął wiać od 1:48 nagrania? I skąd wiesz, że zdjęcia wykonywała przelatująca satelita lub coś innego lecącego nad ziemią, skoro zdjęcia te wykonane zostały z bardzo znacznej odległości od ziemi...?


  • 0

#75

Maska.

    Entuzjastyczny sceptyk i spiczastonose dulary

  • Postów: 711
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Bo w 5 sek filmu jest to napisane.

Od tamtego momentu, widzimy mocno przybliżony kadr. W połączeniu z huraganem lub innym zjawiskiem widzieli byśmy właśnie to. Nie jest to jedyne wytłumaczenie, ale według mnie wystarczające.
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych