Skocz do zawartości


Zdjęcie

Co się dzieje w Twoim ciele, kiedy pijesz Coca-Colę lub Pepsi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
54 odpowiedzi w tym temacie

#1

Ripsonar.
  • Postów: 215
  • Tematów: 53
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Co się dzieje w Twoim ciele, kiedy pijesz Coca-Colę lub Pepsi



Lada dzień napiszę więcej na ten temat.

Ave
  • 1



#2

Connor.

    Kings Never Die

  • Postów: 1674
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To by wyjaśniało dlaczego tak bardzo lubię pić coca-colę i szczerze to przez ten filmik mam ochotę na puszeczkę, lub dwie.
Same informacje fajne, no ale co z tego? Mało kto sobie uświadomi ewentualne zagrożenie i postawi przyjemność nad zdrowie.
  • 0



#3

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6614
  • Tematów: 764
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

...tssss... gulgulgulgulgulgul....ghaaaaa...
Oto dlaczego pijam colę i pepsi. Aha, pijam, bo lubię.



#4

skittles.
  • Postów: 1323
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Porównywanie coli do heroiny wypada niestety cokolwiek śmiesznie, tak jak i cała reszta - gdy słyszę o rozszerzonych źrenicach, nagłym przypłwie energii etc to wyobrażam sobie co najmniej amfetaminowy rush, a każdy z nas wie jak wygląda i zachowuje się człowiek po wypiciu szklanki coli - dokładnie tak samo jak człowiek po wypiciu szklanki wody.

Oczywiście, mamy tam kofeinę i tonę cukru co niewątpliwie wpływa na organizm, ale gdy ten wpływ jest opisywany w tak dramatyczny i niemal odrealniony sposób, to podświadomie traktuję ten materiał niezbyt poważnie.

A pepsi piję bo lubię jej smak.

Użytkownik skittles edytował ten post 06.08.2013 - 22:40

  • 6



#5

ServusSnajper.
  • Postów: 240
  • Tematów: 4
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ja się tam nie przejmuję, bo i tak nie lubię gazowanego. Nie lubię też np, kiełbasy i ogólnie mięsa, a są różne afery z tym związane, więc cieszy mnie mój gust smakowy xD Aha, nikt się nie przejmie, ale w Coli jest barwnik uzyskiwany z koszenili (jest jako Ecoś tam), a to jest robak :) Smacznego ^^
  • 1

#6

dżek.

    Muzyka Śnieżnych Pól

  • Postów: 1196
  • Tematów: 280
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 39
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

aaa tam do 1903 r, przeciętna szklanka Coca-Coli zawierała ok. 9 mg kokainy i nikt nie narzekał :P
  • 1



#7

Wrty.
  • Postów: 193
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Widziałem to gdzieś wcześniej w formie tekstowej.
Wiadomo, Cola zdrowa nie jest, ale ten materiał to poziom gazetek sprzedawanych w niedzielę przed kościołem. Wystarczy pić szklankę mleka dziennie i takie napoje nam nie straszne.
  • 1

#8

rainman.
  • Postów: 483
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Widziałem to gdzieś wcześniej w formie tekstowej.
Wiadomo, Cola zdrowa nie jest, ale ten materiał to poziom gazetek sprzedawanych w niedzielę przed kościołem. Wystarczy pić szklankę mleka dziennie i takie napoje nam nie straszne.


Wystarczy szklanka mleka? Popatrz Pan...

Dołączona grafika

Użytkownik rainman edytował ten post 07.08.2013 - 01:59

  • 0

#9

hubiii p.
  • Postów: 500
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

hehe dobre :D, juz kiedys o tym czytalem, niestety jak to juz wczesniej Connor napisal wiekszosc stawia przyjemnosc ponad zdrowie a stany sa pod tym wzgledem chyba na 1 miejscu ( wielkosci kubków w fast foodach ) i ludzie pozniej tak wyglądają http://www.peopleofw...8/gulp-it-down/.
Staram sie pic wode, nie ciagnie mnie do coli ani pepsi ale jak juz sie coli napije to fakt cos w niej jest co uzaleznia i chcialo by sie wiecej . Wczoraj trachnalem sobie puszeczke pepsi, bo 34 stopnie i jako jedyna w sklepie byla w miare chlodna, wypilem dosc powoli - nie wiem czy mam dobre odczucia ale smak tego byl jak popluczyny z chlorowaną wodą ble .. pepsi sie popsulo . Coca cola jest smaczna, mozna by ją pic i pic, najlepiej ocenic ilosc cukru w niej pijac ja nie schlodzona i wygazowaną - wtedy dokladnie czuc te lyzki slodkiego.
  • 0

#10

BagiennaSzamanka.
  • Postów: 50
  • Tematów: 4
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Skittles - napisałeś, że człowiek po wypiciu coli zachowuje się tak, jak człowiek po wypiciu szklanki wody, czyli sugerujesz, że nie ma wpływu na organizm, otóż ja jestem przykładem osoby (choć to dość rzadkie zjawisko i znam tylko jedną inną osobę ktora tak ma) na który cola ma wplyw bardzo duży. Po pewnym czasie od wypicia doznaję takiego stanu pobudzenia - śmieję się, macham rękoma, mowię dużo i trochę bez sensu, ogolnie jestem nadaktywna psychruchowo ale w pozytywny sposob. Może powinni mnie badac naukowcy? ;p Kawy nie lubię i nie działa na mnie w ten sposób, wręcz przeciwnie - po kawie mam kołatania serca. Slodycze lubię i miło mi zjeść je, ale... po nich też się tak dziwnie nie zachowuję.
Pierwszy raz piłam colę jak byłam mała, wtedy nie było takich filmików ostrzegawczych, nikt o tym nie mowił, nie jestem silnie uzależniona, choć latem piję częściej. Ostatnio piłam litrami podczas górskich wspinaczek, inaczej nie dałabym rady wspiąć się na żaden szczyt.
  • 4

#11

WYP3H.
  • Postów: 98
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie oglądam, bo właśnie nie chcę sobie psuć przyjemności :D
  • 2

#12

McNugget.
  • Postów: 562
  • Tematów: 10
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Gada ona jak przeciętny rodzic. Pewnie codziennie kawę pije.

Jakoś piję colę i nie mam pobudzenia ani rozszerzonych źrenic. Przy 157 cm ważę 46 kg. Nie mam nadmiaru ani niedoboru cukru. Krew w normie.

ale gdy ten wpływ jest opisywany w tak dramatyczny i niemal odrealniony sposób

Zazwyczaj wszystkie "złe wpływy" są opisywanie w sposób odrealniony lub przesadzony.

Kofeina jest też w gorzkiej czekoladzie i w mniejszym w stopniu w mlecznej. To może zacznijmy ostrzegać gości przed przynoszeniem dzieciom czekolady...
  • 0

#13

Pomaranczka.
  • Postów: 370
  • Tematów: 4
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja tam bardzo lubię Colę i Pepsi, ale uzależniona nie jestem ;) Na co dzień pijam wodę gazowaną, a colę jak po prostu mam na nią ochotę, lub jak jest promocja i opłaca się kupić, albo do wódki-jak pijemy, to zazwyczaj z colą. Nie oglądałam materiału z pierwszego postu i nie zamierzam, bo wiem jakie wyolbrzymione bzdury tam pewnie gadają. Oczywiście, że cola nie jest zdrowa, ma bardzo dużo cukru i połowę tablicy Mendelejewa, ale przecież jak się pije ten napój raz na miesiąc, lub tam dwa razy to co ma się stać...
Wpływ jaki może mieć na nas cola zależy od indywidualnego organizmu. To tak jak z kawą, na jednego działa na innego nie działa, albo inaczej działa.
No ale nie przesadzajmy, na dobrą sprawę to nawet woda w zbyt dużych ilościach jest dla nas szkodliwa i wyczytałam to gdzieś u nas na forum, 100 lat temu :P Mleko też szkodliwe... Wtf, nie odbierajmy sobie wszystkich przyjemności z życia, bo co nas więcej będzie czekać.

Ostatnio piłam litrami podczas górskich wspinaczek, inaczej nie dałabym rady wspiąć się na żaden szczyt.


Pewnie dlatego, że zawiera dużo cukru, który jak wiemy daje nam energię. Himalaiści i inni górscy wspinacze zabierają ze sobą sporo czekolady na "zakąskę" właśnie min. z powodu cukru w niej zawartego.
  • 1



#14

McNugget.
  • Postów: 562
  • Tematów: 10
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

i połowę tablicy Mendelejewa

Woda, karmel e150d, kwas ortofosforowy H3PO4, cukier, kofeina C8H10N4O2, aromaty. Widzę tutaj 5 pierwiastków nie licząc cukru (sacharoza jest organiczna, więc nowych nie będzie), nie 56. Dojdzie jeszcze od karmelu e150d siarka.

Użytkownik McNugget edytował ten post 07.08.2013 - 11:30

  • 0

#15

Wrty.
  • Postów: 193
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Wczoraj trachnalem sobie puszeczke pepsi, bo 34 stopnie

Błąd - Pepsi dehydruje. W taką pogodę powinno się pić jedynie wodę i soki owocowe.
  • 3


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych