Skocz do zawartości
Zdjęcie

Najbardziej zagadkowe Starożytne artefakty.

800 telefon komórkowy

 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
70 odpowiedzi w tym temacie

#1

Staniq.

  In principio erat Verbum.

 • Postów: 5620
 • Tematów: 707
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 24
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny


Spośród całej palety znalezisk wybrałem właśnie te. Pomimo tego, iż jest to bardzo subiektywny wybór, właśnie te moim zdaniem zmuszają do zastanowienia się. Chociaż przez chwilę...
Według niektórych fundamentalistycznych interpretacji, Biblia mówi, że Bóg stworzył Adama i Ewę kilka tysięcy lat temu. Nauka informuje nas, że jest to jedynie fikcja i że człowiek zamieszkuje tę planetę od kilku milionów lat, a cywilizacja, to zaledwie kilkadziesiąt tysięcy lat. Czy jednak możliwe jest, że konwencjonalna nauka jest w błędzie, jak i biblijne opowieści?
Istnieje dużo dowodów archeologicznych na to, że historia życia na ziemi może być zupełnie inna niż to, co geologiczne i antropologiczne teksty nam mówią.
Czyż te artefakty nie chcą nam tego właśnie powiedzieć?


Wtyczka w kamieniu.
williamsconnector.jpg

fot/google

John Williams opowiadał, że znalazł ten artefakt podczas wędrówki na wiejskim odludziu. Przedzierał się właśnie przez chaszcze w szortach i kiedy spojrzał w dół, aby zobaczyć jak bardzo jego nogi zostały porysowane przez krzaki, znalazł ten niezwykły kamień.
Kamień, jak kamień. Skała sama w sobie nie jest niczym niezwykłym, z wyjątkiem faktu, że ma on jakąś rzecz osadzoną w nim. Cokolwiek to jest, ma trzy metalowe zęby, wystające z niego jak jakiś rodzaj złącza.
Miejsce, w którym znalazł go Williams, jest co najmniej 7-10 metrów od najbliższego uczęszczanego (rzadko) szlaku, a nie w pobliżu jakichkolwiek obszarów miejskich, kompleksów przemysłowych zajmujących się elektroniką, bądź oprzyrządowaniem elektrycznym, zakładów nuklearnych, lotnisk, czy miejsc operacji wojskowych.
Skała, to naturalny granit, a więc kwarc i skaleń, które nie wytworzą skały przez dziesięciolecia, a tym samym nie są w stanie obudować litą skałą obiektu stworzonego ręką współczesnego człowieka. Szacuje się, że obiekt ma co najmniej 100.000 lat.

Pręt w kamieniu.
rod-in-stone.jpg

fot/google

To znalezisko, zostało odkryte przez zbieracza minerałów Zhilin Wang'a w górach Mazong w Chinach. W bardzo twardej czarnej skale, został osadzony metalowy pręt nieznanego pochodzenia i przeznaczenia, wyglądający na wytworzony ludzką ręką. Znajdował się w ziemi wystarczająco długo, aby wokół niego wytworzyła się twarda skała, a to oznacza, że to musiały być setki tysięcy, miliony lat.
Sugerowano nawet, że skala jest meteorytem, który spadł na ziemię z kosmosu, co oznacza, że artefakt może być pozaziemskiego pochodzenia.

Co ciekawe, nie jest to odosobniony przypadek metalowych przedmiotów znajdowanych w litej skale. Wiele z nich zostało znalezionych i opisanych.
Na początku 2000 roku, dziwne skały zostały znalezione na przedmieściach Moskwy w Rosji, w których wnętrzu były osadzone dwa obiekty wyglądające jak śruby.
Również w Rosji znaleziono skałę, w której, po poddaniu jej prześwietleniu RTG, stwierdzono aż osiem podobnych śrub.

Aluminiowy artefakt.
aiudartifact.jpg

fot/google

Ten przedmiot waży 5 funtów i mierzy 8 cali długości. Jest wykonany z prawie czystego aluminium. Znaleziono go w Rumunii w 1974 roku. Pracownicy, którzy kopali rów wzdłuż rzeki Mures, odkryli kości Mastodonta i ten tajemniczy obiekt, nad którym do dziś głowią się naukowcy.
Jest to rzecz wyprodukowana, a nie naturalna formacja, gdyż samorodki aluminium w przyrodzie nie występują. Artefakt został wysłany do analizy i stwierdzono, że składa się w 89% z aluminium ze śladami miedzi, cynku, ołowiu, kadmu, niklu i kilku innych pierwiastków. Jak wspomniałem, aluminium w tej formie nie występuje w przyrodzie w stanie wolnym, ale musi być wytwarzane z rudy i nie było produkowane aż do 1800 roku.
Ostatni z Mastodontów wyzionął ducha jakieś 11.000 lat temu. Jeśli artefakt jest w tym samym wieku, to zagadką jest geneza jego powstania. Analiza utlenionej ( czyli produktu stykania się metalu z powietrzem atmosferycznym ) powłoczki artefaktu, wskazuje na czas jej powstania około 300 - 400 lat temu, czyli jeszcze długo przed tym, zanim wynaleziono proces jego wytapiania z rud.
Przypisuje mu się również pozaziemskie pochodzenie, ale żadne fakty na to nie wskazują.
Co dziwne, obiekt ów został gdzieś ukryty i nie jest możliwe oglądanie go, bądź dalsze analizy.

Młotek zatopiony w skale.
fossilhammer.jpg

fot/google

Obuch młotka i część uchwytu znalezione zostały w Teksasie przez Państwa Hahn w 1936 roku w pobliżu Red Creek. Zauważyli oni skamieniały kawałek drewna wystający ze skały, lecz nie mogli go z niej wydobyć. Dopiero w 1947 roku, ich syn zdołał odłupać skałę, odsłaniając obuch młotka wewnątrz.
Narzędzie to stanowi problem dla archeologów, ponieważ wapień, w którym jest zamknięte, szacowano na 110-115 mln lat. W rzeczywistości uchwyt jest skamieniały, jak starożytny kawałek drewna, obuch składa się z litego żelaza, lecz jego wzór jest stosunkowo współczesny.
Jedno z możliwych wyjaśnień, jest autorstwa Johna Cole, badacza w National Center for Science Education:
"Kamień jest prawdziwy, i to robi wrażenie na kimś. kto jest nieobeznany z procesami geologicznymi", napisał w 1985 roku. "Jak nowoczesny artefakt utkwił w skale ordowiku? Odpowiedź jest prosta, gdyż ta skała nie jest zrostem z ordowiku. Minerały w roztworze mogą stwardnieć wokół rzeczonego obiektu, który wpadł w szczelinę, lub pozostał porzucony na ziemi czy skale macierzystej ( w tym przypadku, na osadach ordowiku ). Nacieki takie mogą stwardnieć, gdyż te minerały są chemicznie rozpuszczalne."
Innymi słowy, rozpuszczone części skały, są normalnym tworem geologicznym, otaczającym zatopiony w niej młotek, wzorem przypominający takie, jakich używali górnicy około 1800 roku.
Wszystko by pasowało, ale ta skamielina drewna z uchwytu...

Opracowanie własne.


 • 17#2

Akinci.
 • Postów: 318
 • Tematów: 32
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Znalazłem takie trzy ciekawostki na naszym forum w dziale Creepypasty(nie wiem dlaczego skoro to naukowo udowodnione znaleziska). Autorem jest Cherub ultima.

Kto zastrzelił człowieka neandertalskiego?


Dołączona grafika


Muzeum Historii Naturalnej w Londynie posiada czaszkę z wczesnego paleolitu, datowaną na 38 000 lat, została wydobyta w 1921 roku w Zambii. Po lewej stronie czaszki znajduje się idealnie okrągły otwór mający blisko 3 cale średnicy. Co ciekawe, nie ma żadnych linii pęknięcia lub innych znaków wokół otworu, które powinny być pozostawione przez broń taką jak strzała lub włócznia. Po drugiej stronie czaszka jest zniszczona, a rekonstrukcja fragmentów pokazała, że czaszka została rozsadzona od wewnątrz, tak jak od strzału z pistoletu. W rzeczywistości, każdy wolniejszy pocisk nie spowodowałby ani tak równego otworu, ani takiego efektu roztrzaskania kości.

Jeśli faktycznie taką bronią zastrzelono tego człowieka, można uznać jeden z dwóch wniosków: albo czaszka nie jest tak stara, jak myślano i została po prostu postrzelona w Europie w ostatnich stuleciach, albo nadal jest tak stara jak stwierdzono a strzelcem był też ktoś ze starożytności. Z uwagi na fakt, że czaszka z paleolitu została wydobyta z głębokości 60 stóp, głównie z grafitowych skał, drugi wniosek jest bardziej prawdopodobny.

Ale kto posiadał prochu 38.000 rok temu? Na pewno nie człowiek z ery kamienia łupanego. Musiała istnieć inna rasa o wiele bardziej zaawansowana i ucywilizowana, a jednocześnie nowoczesna.

Pytaniem jest, skąd ten strzelec pochodził?


Kryształowa czaszka


Dołączona grafika


Bez wątpienia najbardziej znanym i tajemniczym kryształem starożytności jest czaszka odkryta w 1927 roku przez F.A. Mitchell’a-Hedges’a na szczycie ruiny świątyni w starożytnym mieście Majów w Lubaantum w Hondurasie Brytyjskim, teraz Belize.

Czaszka została wykonana z jednego bloku czystego kwarcu, 5 cali wysokości, 7 cali długości i 5 cali szerokości. To jest mniej więcej rozmiar małej, ludzkiej czaszki, z niemal idealnymi szczegółami. W 1970 r. konserwator sztuki Frank Dorland otrzymał zgodę na przeprowadzenie badań nad czaszką w Hewlett-Packard Laboratories. Ujawniło się wiele anomalii.

Czaszka została wyrzeźbiona z całkowitym pominięciem naturalnej osi kryształu, proces niespotykany w nowoczesnej krystalografii. Nie użyto żadnych narzędzi metalowych. Dorland nie był w stanie znaleźć żadnych rys. Faktycznie, większość metali byłaby bezskuteczna. Nowoczesny nóż nie zostawia żadnego śladu. Z małych wzorów w pobliżu rzeźbionej powierzchni, Dorland określił, że na początku była rzeźbiona, zapewne za pomocą diamentów. Do końcowego kształtowania, szlifowania i polerowania Dorland uważa zastosowanie mnóstwa wody i krzemowego piasku. Jeśli to prawda, zajęłoby to 300 lat ciągłej pracy. Musimy zaakceptować ten niemal niemożliwy wyczyn, albo przypuszczać korzystanie z jakiejś formy utraconej technologii.

Współczesna nauka ma kłopot w wyjaśnieniu takich umiejętności a zarazem wiedzy. Jak podsumował to Garvin: To jest praktycznie niemożliwe, dzisiaj, w czasach, gdy ludzie latają na Księżyc, powielając to osiągnięcie ... To nie byłaby kwestia umiejętności, cierpliwości czy czasu. Byłoby to po prostu niemożliwe.

Jak to jeden krystalografów z Hewlett-Packard powiedział, tej cholernej rzeczy nie powinno w ogóle być.


Wyprodukowane metale miliony lat temu.


Dołączona grafika


W ciągu ostatnich trzech dekad górnicy w kopalni Wonderstone Silver w pobliżu Ottosdal w zachodnim Transwalu, RPA, wydobyli z głębokich skał kilka dziwnych, metalowych kul. Do tej pory znaleziono co najmniej 200. W 1979 roku, kilka z nich zostało dokładnie przeanalizowanych przez J.R. McIver’a, profesora geologii na Uniwersytecie Witwaterstand w Johannesburgu i geologa profesora Andries’a Bisschoff’a z Uniwerystetu Potsshefstroom.

Metalowe sferoidy wyglądają jak spłaszczone kule, około 1 do 4 cali średnicy, a ich powierzchnia jest zazwyczaj w stalowo-niebieskim kolorze z czerwonawym blaskiem, w metalu osadzone są małe, białe plamy włókien. Kule wykonane są ze stopu niklu i stali, który nie występuje naturalnie, a ich skład jest pochodzenia meteorycznego. Niektóre z nich mają jedynie cienką powłokę około ćwierć cala grubości, a po jej przebiciu w środku znajduje się pełno dziwnego, gąbczastego materiału, który rozpada się w pył po zetknięciu z powietrzem.

Wszystko to jest bardzo niezwykłe, gdyż sferoidy wydobyto z warstwą skał pirofilitu, geologicznie datowaną przez technikę radioizotopów na co najmniej 2,8 do 3 miliardów lat.

Roelf Marx, kustosz Muzeum Klerksdorp w Południowej Afryki, odkrył, że sferoida na wystawie powoli obraca się wokół własnej osi z własnym napędem, podczas gdy była zamknięta w gablocie, niewrażliwa na jakiekolwiek zewnętrzne wibracje.

Wewnątrz tych kul może nadal być zachowana energia, działająca po trzech eonach czasu.


http://www.paranorma...907&qpid=386662

Użytkownik Akinci edytował ten post 03.05.2013 - 14:00

 • 6

#3

Sato.
 • Postów: 55
 • Tematów: 5
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ta pierwsza ''wtyczka'' wygląda trochę jak to

I believe this is an audio XLR connector and the rock was manufactured for spying purposes... possibly cold war era


Szpiegowski gadżet pierwsza klasa - wtyczka w kamieniu :D
 • 0

#4

skittles.
 • Postów: 1323
 • Tematów: 8
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Coś zbyt porowaty i jednolity ten kamień z wtyczką jak na granit. Poza tym granit jest skałą magmową głębinową, więc powstaje w środowisku, w którym taka wtyczka by ani chwili nie przetrwała w pierwotnej postaci, nie mówiąc już o tym, że dostać też nie bardzo by się tam miała jak ;) Ten kamień jest najprawdopodobniej wytworem człowieka.

Użytkownik skittles edytował ten post 03.05.2013 - 16:08

 • 0#5 Gość_Kochanie

Gość_Kochanie.
 • Tematów: 0

Napisano

oooooo Staniq, wszystko już widziałam, ale tych dwóch pierwszych zdjątek niet.
 • 0

#6

Staniq.

  In principio erat Verbum.

 • Postów: 5620
 • Tematów: 707
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 24
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Up@
Nie mogę nigdzie znaleźć tych kamieni z Rosji, w których jest kilka śrub. A może źle szukam...
 • 0#7

Robakatorianin.
 • Postów: 1732
 • Tematów: 41
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Bez wątpienia najbardziej znanym i tajemniczym kryształem starożytności jest czaszka odkryta w 1927 roku przez F.A. Mitchell’a-Hedges’a na szczycie ruiny świątyni w starożytnym mieście Majów w Lubaantum w Hondurasie Brytyjskim, teraz Belize.

Z tą czaszką to podobno lipa...
http://www.youtube.com/watch?v=dtAoclCbyoU
 • 0

#8 Gość_Wielki Imperator

Gość_Wielki Imperator.
 • Tematów: 0

Napisano

*
Popularny

Ta wtyczka w kamieniu wygląda jak jakiś sprzęt RTV z domu Flinstonów..
 • 7

#9

Simson.
 • Postów: 164
 • Tematów: 5
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

"Muzeum Historii Naturalnej w Londynie posiada czaszkę z wczesnego paleolitu, datowaną na 38 000 lat, została wydobyta w 1921 roku w Zambii. Po lewej stronie czaszki znajduje się idealnie okrągły otwór mający blisko 3 cale średnicy"

3 cale to 7.62cm. Jak ten otwór na zdjęciu ma tyle to ja jestem zakonnica ....
 • 1

#10

Nosferatoo.
 • Postów: 297
 • Tematów: 40
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 3
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ostatnio wpadłem na trop tego artefaktu, co ciekawe wyczytałem również gdzieś, że artefakt ten, ważący około tony...znikł w niejasnych okolicznościach...

Dołączona grafika
Przeszukując stare dokumenty rosyjski badacz natrafił na informację o tajemniczym kamieniu spoczywającym w pobliżu jednej ze wsi w Baszkirii. Postanowił go odnaleźć , co po pewnym czasie mu się udało, choć nikt nie spodziewał się, że sprawa przybierze tak sensacyjny obrót. Pokryta siecią znaków biała płyta według części uczonych przedstawiać ma mapę regionu, co potwierdzić miały analizy przeprowadzone przy pomocy wojska. Jednak najbardziej tajemnicza pozostaje kwestia jej pochodzenia, gdyż domniemana mapa mogła powstać przed kilkudziesięcioma milionami lat, a do jej stworzenia wymagana była zaawansowana technologia.

Tutaj jest odnośnik do tematu odnośnie tej Mapy kamiennej...

Użytkownik Nosferatoo edytował ten post 04.05.2013 - 16:49

 • 0

#11

Staniq.

  In principio erat Verbum.

 • Postów: 5620
 • Tematów: 707
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 24
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Temat tej mapy, jako pierwszy poruszył na tym forum Radosław. Bardzo niejednoznaczna jest wiedza, jaką posiadamy na jej temat. Ogólnie ciekawa, ale zbyt dużo sprzeczności.
 • 0#12

Nosferatoo.
 • Postów: 297
 • Tematów: 40
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 3
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Najgorsze jest to, że zwykli śmiertelnicy, jeśli jakiegoś ,,artefaktu,, sami nie wykopią z ziemi, albo nie znajdą w zapomnianej grocie...to tylko mogą o nich poczytać...i zastanowić się, czy takowy istnieje w ogóle i który z badających go ma racje odnośnie informacji o nim.
 • 0

#13

Staniq.

  In principio erat Verbum.

 • Postów: 5620
 • Tematów: 707
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 24
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wiesz, w przypadku tej mapy, wiadomo dość sporo, ale czasem jedno wyklucza drugie. Gdyby ta właśnie mapa obrazowała teren z domniemanych czasów jej powstania, czyli zakładanych ok. 50 mln temu, nie było by większych zgrzytów, ale obrazuje teren po przejściu lodowców, ruchach tektonicznych itp. Lodowce cofnęły się chyba jakieś 1-2 mln. lat temu, nie pamiętam dokładnie.
Czyli jak możliwe było wykonanie mapy terenu po wydarzeniach, zanim one się rozpoczęły? Wehikulik czasu? Czyj?
 • 0#14

Nosferatoo.
 • Postów: 297
 • Tematów: 40
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 3
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Albo nasze datowanie jest marne...
Różne założenia i nieprecyzyjne datowanie dają wynik niejednoznaczny...
Wehikuł czasu...przyjmuje do siebie każde prawdopodobieństwo, rzeczywistość pokazuje, że jest tu ogrom możliwości.
Choć najbardziej skłaniam się ku niedoskonałości naszej, zwyczajnie za mało wiemy, nasz sprzęt i umysły są niewystarczające, a środowisko naukowe w większości nie jest otwarte na nowe założenia...
...zobaczmy na to...
,,Słynna mapa tureckiego admirała Piri Reisa z XVI w. przedstawia m.in. fragment wybrzeży Antarktydy. Wykonano ją na... 300 lat przed odkryciem południowego kontynentu. Jeszcze bardziej tajemnicza jest mapa Oronteusa Finaeusa z 1531 r. Widać na niej całą Antarktydę, i to bez pokrywy lodowej, a więc z dość odległej przeszłości! Znamy wprawdzie obu autorów, ale nie wiemy, skąd czerpali oni swą wiedzę. A może wzorowali się na gigantycznej mapie świata z Baszkirii?,,

Skąd informacje by wykonać taką mapę...?

Antarktyda - przed okresem zlodowacenia, klimat przypominał umiarkowany, dzięki czemu Antarktyka była “zielona wyspą”.

Dzień zagłady: nastąpił w skutek nagłego ochłodzenia klimatu. Wiele osób zna kawał, że na Syberii można zjeść pieczeń z zamarzniętego 10000 lat temu mamuta. W rzeczywistości mamuty zostały uległy zamrożeniu tak szybko, że nawet nie zdążyły przetrawić treści żołądkowych Na ogromnych terenach w ciągu kilku dni temperatura uległa obniżeniu o ponad trzydzieści stopni Celsjusza. Wskutek zmiany biegunów magnetycznych ziemi i klimatu, dziś Antarktydę pokrywa gruba warstwa lodu, a Saharę pokryło morze piasku, które dalej się rozszerza.

Mapy Antarktydy – powstałe w XVIII wieku są kopiami wcześniejszych map. Pokazują nie tylko linię brzegową Antarktydy, ale także rzeki, które kiedyś płynęły (było to około 10 000 lat temu). Zostały one sporządzone w układzie wskazującym na przyjęcie Antarktydy jako centralnego punktu odniesienia. Na wzmiankę zasługuje fakt, iż Antarktyda do połowy XX wieku, była praktycznie nieznana, a jej mapy obszarów znajdujących się pod lodem zdołano określić dzięki najnowszym zdobyczom techniki stosunkowo niedawno.

Coś tu jest nie tak...
Albo...

Sfinks powszechnie przyjmuje się, że Sfinksa kazał zbudować jeden z Faraonów. Jednakże badania skały z którego został on zbudowany pokazują iż nosi ona ślady erozji spowodowanej padającymi deszczami (padały one 10 000 lat temu na obszarze dzisiejszej Sahary). Być może robotnicy Faraona odkopali jedynie Sfinksa i upodobnili głowę zwierzęcia do głowy władcy. Dlatego jest ona tak nieproporcjonalnie mała w stosunku do reszty “kota”.

Zupełnie nie rozumiem dlaczego badania, które zbierają nowy materiał, nowe informacje nie są kompletowane, porównywane a historia nie jest opowiadana na nowo, na podstawie najnowszych domysłów(bo to nadal będą domysły)

Albo tutaj...
,,W 1844 r. w jednym ze szkockich kamieniołomów znaleziono gwóźdź. Tkwił w bloku piaskowca pochodzącego sprzed co najmniej... 360 mln lat! Jeszcze starszy miałby być metalowy wazonik odkryty w 1852 roku, zatopiony w wysadzonej dynamitem skale liczącej 600 mln lat. Na wazoniku namalowany był bukiet kwiatów, a jego spód był ozdobiony motywem winorośli! Najstarszym znaleziskiem na Ziemi świadczącym o tym, że naszą planetę mogła zamieszkiwać kiedyś nieznana nam cywilizacja (lub że Ziemia była odwiedzana przez kosmicznych podróżników, gubiących różne rzeczy), są metalowe kule z RPA. Przez ostatnich kilkadziesiąt lat górnicy znaleźli ich setki. Jedna z nich przypomina globus, na którym zaznaczono równik i równoleżniki. Wszystkie kule wydobywane są ze złóż datowanych na 2,8 mld lat!,,

Gwóźdź w piaskowcu sprzed co najmniej 360mln lat! No to ja już nie mam pytań...

Ja chcę wiedzieć co tu jest grane!


http://www.gwiazdy.c...5-mapa-stworcy-
http://siechu.dmw.wr...er/10000lat.htm

 • 2

#15

Staniq.

  In principio erat Verbum.

 • Postów: 5620
 • Tematów: 707
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 24
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zrobienie mapy wstecznej na podstawie źródeł, to nie jest wielki wyczyn. Wyczynem jest, te źródła znaleźć. Fakt wykonania mapy, jak coś wyglądało 1 mln. lat temu jeszcze nie powala, jeżeli mamy na czym się oprzeć. Dzisiejsza nauka, dysponująca o wiele bardziej ścisłymi danymi, może mieć problem z usytuowaniem kontynentów za 10 mln. lat, pomimo tego, że znają szybkość i kierunek ich przemieszczania. Przyczyna jest prozaiczna - nie znają czynników dodatkowych, takich jak trzęsienia ziemi, wybuchy wulkanów, działalność człowieka itp.

Niewytłumaczalnych artefaktów jest więcej. Jeden z nich:

ancientfootprint.jpg

Ślad ludzkiej stopy w skamieniałym osadzie, anatomicznie współczesnego człowieka. Datowany na 290 - 248 mln. lat wstecz. Dinozaurów jeszcze wtedy nie było.
Więc kto to był?


 • 2
 


Inne tematy z jednym lub większą liczbą słów kluczowych: 800, telefon, komórkowy

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości oraz 0 użytkowników anonimowych

stat4u