Skocz do zawartości


Zdjęcie

Projekt "Piktogram VRP 2007" !!!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
101 odpowiedzi w tym temacie

#16

Apophis_.
  • Postów: 637
  • Tematów: 36
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

@oglądanie kręgu z powietrza
Po to właśnie potrzebne nam będą kamery na kijkach ;) A jak będzie w pobliżu jakieś wzgórze, to już będzie totalny no problem.

@małe kręgi
To prawda, przydałaby się jakaś próba naszych sił i wogóle zobaczenia czy dalibyśmy radę zrobić większy krąg. Jak to się robi: znam teorię. Np. robimy kółko. Wbijamy palik, zawiązujemy nitkę. Mamy deskę powiązaną sznurkami tak, że możemy chodzić "tą deską" przy pomocy rąk którymi trzymamy sznur. Łapiemy tą nitkę, i tak jak cyrklem robimy idealny krąg. :) Widziałem to TV :P To prawda, zapewne to jakiś malutki procencik wiedzy, ale przecież zawsze można improwizować :)

@jesteśmy dziwni?
Chcemy sprawdzić, jak trudne jest wykonanie kręgu, oraz czy wykonany krąg zostanie uznany za autentyczny. Będziemy mieli dzięki temu większą wiedzę i bardziej pewne podejście do sprawy piktogramów.
  • 0

#17

Bercik.
  • Postów: 353
  • Tematów: 14
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

jesteśmy dziwni?

Nie....my jesteśmy oryginalni :)
  • 0

#18

Apophis_.
  • Postów: 637
  • Tematów: 36
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

`Pi3gi~` uważa inaczej :P No, ale gdyby ktoś z poza forum dowiedział się o tym co chcemy zrobić, puknął by się w głowę.

Aha, i trzeba będzie też uważać na wkurzonego właściciela pola, no wiecie, jakaś gonitwa w zbiorzu i takie tam. To dodatkowa adrenalina ;)

Oczywiście przesadzam :P
  • 0

#19

michalp.
  • Postów: 1792
  • Tematów: 98
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

To ułatwiłoby nam rozpoznawanie tych prawdziwych....

To juz lepiej jechać do Wylatowa i tam oglądać prawdziwe ;-)
  • 0

#20

Bazzg.
  • Postów: 86
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Można by sie DYSKRETNIE rozejrzec, popytać, czy ktoś dobrowolnie się zgodzi na wykonanie kręgu (i żeby zachował tajemnicę), żeby zdobyć sławę. Potem powie, że od tej do tej godziny (kiedyś cie/my) robili krąg nawe po polu spacerował, ludzie mu uwierzą. On oczywiście wszystko by widział, a może nawet pomógł zorganizować.
  • 0

#21

Mayo.
  • Postów: 210
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Aha, i trzeba będzie też uważać na wkurzonego właściciela pola,


2 robi 15 obserwuje teren. Z noktowizorami byśmy mieli przewagę.

możemy chodzić "tą deską" przy pomocy rąk, którymi trzymamy sznur


Nie zagłębiałem się jeszcze na Forum w dział o Piktogramach. Z tego, co zrozumiałem czytając dotychczas różne info o kręgach, to te uważane za prawdziwe mają chyba taką charakterystyczne cechę, że miejsce zgięcia wygląda tak jakby było poddane działaniu jakiejś wysokiej temperatury. Powstają takie dziurawe kolanka (czy jak to się nazywa), wygięcia a nie złamania, których nie można zrobić za pomocą sznurka i deski. Tak, więc ten sposób chyba nie wystarczy, żeby krąg był uznany za wiarygodny?
  • 0

#22

Apophis_.
  • Postów: 637
  • Tematów: 36
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

W tym programie TV, oni robili takie zagięcia rozpylaczem rozgrzanego metalu (po stworzeniu pola poprostu drobinki rozgrzane metalu rozsiewali po polu). Ale nie wydaje mi się, żeby było to konieczne. Wystarczy, że się porobi fotki i wyśle do jakiś zagracznicznych organizacji, myślisz, że przyjadą na pole sprawdzić to? :) W razie czego powiemy, że jakiś religijny farmer to skosił bo uważał, że to szatańskie znaki ;)
  • 0

#23

zaks.
  • Postów: 137
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jesli to beda jakies okolice Lodzi, to ja sie na to pisze. :P
  • 0

#24

Apophis_.
  • Postów: 637
  • Tematów: 36
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

zaks, jeśli chodzi o miejsce, to zobaczymy ile osób się zadeklaruje i wybierzemy najbardziej optymalne dla wszystkich. ;-)
  • 0

#25

Mayo.
  • Postów: 210
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A też widziałem ten filmik chyba na Discovery. Grupa studentów, czy coś, chodzili z takim odkurzaczem i zamiatali promieniowaniem po tym kręgu żeby były kuleczki. Ale jak pamiętam to ledwo się w jedną noc wyrobili z jednym średnim kręgiem.

się porobi fotki i wyśle do jakiś zagranicznych organizacji, myślisz, że przyjadą na pole sprawdzić to?


No, ale u nas też są jakieś grupy badaczy kręgów i nawet jak się ich pominie, to ci z zagranicy mogą się z nimi skontaktować, żeby je (kręgi) dokładnie zbadali (jeżeli na zdjęciach będą wyglądały dobrze).

Ale upierdliwy jestem :P

Trzeba ten projekt dokładnie zaplanować. Ale ja to się na kręgach za bardzo nie znam, trochę czytałem tu i tam, ale bez szczegółów. Zresztą na razie to muszę się uporać z innymi rzeczami, może w trakcie zimy trochę nad tym pomyślę? Trzeba by przestudiować wszystkie charakterystyczne cechy piktogramów i obmyślić na nie sposoby.

Można się podpytać zawodowców :> : http://www.circlemakers.org/
  • 0

#26

Apophis_.
  • Postów: 637
  • Tematów: 36
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ale jak pamiętam to ledwo się w jedną noc wyrobili z jednym średnim kręgiem.


Tylko dlatego, że 3/4 nocy obmyślali jak to zrobić i budowali ten rozpylacz kuleczek :P
  • 0

#27 Gość_chruszczow

Gość_chruszczow.
  • Tematów: 0

Napisano

Jeśli będzie gdzieś na podkarpaciu to się pisze na to :D

i mam plan co to mże być... zrobimy podobizne Grzegorza Rasiaka !!! tak tak, wkońcu wszyscy się dowiedzą że gra tak wspaniale bo jest kosmitą :crazy:

albo inny pomysł... jedno wielkie koło na 1 kilometr średnicy :D

z promieniowanie kręgu da się załatwić, wystarczy rozpylić troche ziemi z okolic czarnobyla i całe pole będzie przez następne 2 lata świeciło w nocy :D

a co do tych przypalonych trawek to myśle że to bedzie zbędne, przecież różni kosmici mają różne techniki, skąd wiadomo że tylko przypalone sa prawdziwe ? jeszcze znajdzie się ze 20 mieszkańców okolicznych wsi którzy za pół litra bedą opowiadać o światłach które latały przez pół nocy nad ich wsią i gra gitara :D
  • 0

#28

ciemność.
  • Postów: 1937
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Jak już piktogram, to logo VRP :mrgreen:
  • 0



#29

Ejael.
  • Postów: 1261
  • Tematów: 56
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Logo VRP to bardzo dobry pomysł bo to genialna reklama dla serwisu. Można swobodnie na legalu, zapłacić za kawałek pola rolnikowi a gwarantuje że przyciągnie dużo ludzi do VRP.
  • 0

#30

Apophis_.
  • Postów: 637
  • Tematów: 36
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

A kasę na profesjonalny sprzęt wyciągnie się ze sponsoringu :-D

<joke>
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych