Skocz do zawartości


Zdjęcie

Siłownia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
195 odpowiedzi w tym temacie

#76

luk26.
  • Postów: 384
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

ja4miechy po powrocie na siłke wszystko fajnie,trening klaty dużym ciężarem i rozwaliłem sobie dłoń,znaczy nadwyrężony cały nadgarste :facepalm: właśnie na sezon grzewczy,załamka,pół karnetu poszło ale może za tydzień postaram się zacząć na nowo na razie orbi...



#77

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dużym ciężarem, tzn jakim? Tylko bez dodawania. :D





#78

luk26.
  • Postów: 384
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

nie no duży na moje możliwości,chodzi o to że jest lipa


ale zawsz gdy ćwicze to nawet przy wstawaniu z wyra gdy podpieram się ręką czuje ból w nadgarstkach może już zniechęcone życiem :>



#79

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Deca-Durabolin podobno jest świetny na stawy. :D





#80

Shi.

    關帝

  • Postów: 997
  • Tematów: 39
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ty Ty żartownisiu  :szczerb:

 

Wzmacniaj nadgarstki i nie mam tutaj na myśli starożytnej "techniki stalowego nadgarstka"  :szczerb:





#81

owerfull.
  • Postów: 1320
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Kiedyś trenowałem na siłowni, ale więcej trenowałem boksu. Jedno z drugim za bardzo w parze nie idzie - zależy jaka to siłownia, bo aeroby przy boksie to chyba w dużej mierze eliminują próby efektywnego przyrostu masy mięśniowej. Pewny tego jednak nie jestem.

Teraz mi się nie chce siłować z ciężarami  :szczerb:



#82

Connor.

    Kings Never Die

  • Postów: 1674
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

W jednym zdaniu zmotywujcie mnie do pójścia na siłownię.



#83

adrenaline.
  • Postów: 54
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Pot, krew i łzy  :serce:  :serce:  :serce:  :serce:



#84

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

W jednym zdaniu zmotywujcie mnie do pójścia na siłownię.

Mógłbym w jednym, ale odwdzięczyłbyś mi się upomnieniem. :D

Póki sam nie zrozumiesz, że tego chcesz, póki nie będziesz miał tego w głowie, póki tego naprawdę nie pokochasz to nikt inny Cię nie zmotywuje. Motywacja musi wychodzić z Ciebie, nie od kolegów, dziewczyn czy kogoś tam jeszcze.





#85

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Podczas treningów często nabawiamy się permanentnego stanu zapalnego stawów tych które najbardziej eksploatujemy, zresztą podobne efekty pojawiają się u osób pracujących fizycznie.  Z wiekiem czyli prędzej czy później pojawia się sztywnienie mięśni czyli brak równowagi magnezowo-wapniowa w mięśniach. 

Wystarczy pilnować aby nie przeciążać stawów, pilnować żeby nie pojawiały się stany zapalne ( czyli ból który utrzymuje się dłużej niż ten określany jako zakwasy), nie dostarczać z zewnątrz wapnia. 


Użytkownik Aidil edytował ten post 11.06.2014 - 10:09




#86

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Najlepiej nic nie robić.

Co mnie interesuje starość, nawet nie wiem czy dożyje, a poza tym jakbym miał się przejmować tym, że będą mnie stawy boleć w wieku 60 lat to powinienem pasjonować się szachami. Równie dobrze mogę nie ćwiczyć i mieć problemy ze stawami, albo ćwiczyć i tych problemów nie mieć.

Gdybym poszedł dziś do lekarza i powiedział mu jak się odżywiam i ile tysięcy ton przerzuciłem to by mi zakazał pewnie trenować, grożąc kalectwem przed 50tką...





#87

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Najlepiej nic nie robić.

Co mnie interesuje starość, nawet nie wiem czy dożyje, a poza tym jakbym miał się przejmować tym, że będą mnie stawy boleć w wieku 60 lat to powinienem pasjonować się szachami. Równie dobrze mogę nie ćwiczyć i mieć problemy ze stawami, albo ćwiczyć i tych problemów nie mieć.

 

 

 

Żartujesz sobie^^,

 

Ucieczka wapnia i magnezu powodująca sztywnienie mięśni zaczyna się w wieku ok. niemowlęcym.  

Bóle stawów i mięśni a zwłaszcza te spowodowane przeciążeniami dopadają nas dużo wcześniej niż Twoje magiczne 60 lat.  

Prawdę powiedziawszy wtedy faktycznie pozostaje tylko wykonywanie ruchów posuwisto-zwrotnych^^,


Użytkownik Aidil edytował ten post 11.06.2014 - 13:24




#88

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Pewnie dlatego kulturyści często ćwiczą jeszcze w wieku 50-60 lat mając sylwetkę jakiej zazdroszczą 30 lat młodsi.

Nie żyj tylko naukowymi teoriami, ale faktami, gdyby Twoja definicja tak działała to każdy ćwiczący byłby kaleką.


Użytkownik Daniel. edytował ten post 11.06.2014 - 13:29




#89

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Pewnie dlatego kulturyści często ćwiczą jeszcze w wieku 50-60 lat mając sylwetkę jakiej zazdroszczą 30 lat młodsi.

Nie żyj tylko naukowymi teoriami, ale faktami, gdyby Twoja definicja tak działała to każdy ćwiczący byłby kaleką.

 

Zabrzmiało jak populizm w czystej postaci^^,

Świetna sylwetka moim zdaniem to za mało ważna jest również dobra kondycja i podobnie dobre zdrowie.

Nie powinno traktować swojego ciała-organizmu stosując politykę rabunkową.  Może dla niektórych to jest podejście naukowe ...  

ale praktyczne i zdroworozsądkowe.





#90

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tylko, że stawy niszczysz przy każdym sporcie. Nie wiem czy czasem uprawiając sztuki walki nie niszczysz stawów bardziej niż przy kulturystyce. Żeby zrobić np szpagat to celowo niszczysz staw biodrowy, kolana dostają przy każdym treningu. To jest nieodłączna część sportu.

Poza tym jeszcze nie słyszałem, żeby sportowcy masowo kończyli kariery z powodu bólu stawów, albo żeby kończyli jako kalecy niezdolni do życia. Są takie przypadki, ale to jest tak niewielki odsetek, że żaden.

Zresztą nikt mi nie zagwarantuje, że na starość nie skończę z chorymi stawami, mimo że nie będę uprawiał sportu. Tylko wtedy będzie już za późno, po co mam żałować. Teraz się spełniam i cieszę sportem, bez którego nie umiem funkcjonować.


Użytkownik Daniel. edytował ten post 11.06.2014 - 14:27





 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych