Skocz do zawartości
Zdjęcie

Tulpa - Istota w naszej głowie


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
88 odpowiedzi w tym temacie

#1

Arthur.
 • Postów: 21
 • Tematów: 3
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Tulpa

Witam najserdeczniej forumowiczów. Błądząc po najdziwniejszych zaułkach internetu, przedzierając się przez najdziwniejsze jego zakamarki i przerzucając sterty bezsensownych artykułów natrafiłem na jeden, który mnie w pewnej mierze zaciekawił. Ów artykuł opisywał dość ciekawe zjawisko jakim jest Tulpa. Wpadłem w wir tego zjawiska i moje błądzenie po internecie zmieniło się w wesołe hasanie po jakiejś już ścieżce, na której chłonąłem kolejne to informacje i artykuły na temat Tulpy. Postaram się wam w przynajmniej podstawowym stopniu przedstawić to ciekawe ...coś ... może nawet zaczerpnąć więcej informacji na temat tego fenomenu od osób, które z tym fenomenem miały może już jakiś kontakt.Czym tak na prawdę jest Tulpa.

Tulpa jest bytem kontrolowanym przez naszą podświadomość. Bytem tak silnie wykreowanym przez nas, że jesteśmy w stanie ten byt usłyszeć, poczuć, zobaczyć a nawet porozmawiać z nim. Jest to stworzona przez naszą świadomość a kontrolowana przez podświadomość istota, która charakteryzuje się własną osobowością. Może działać niezależnie od naszej woli. Podczas, gdy my wykonujemy jakieś codzienne czynności, tulpa cały czas nam towarzyszy. Kręci się gdzieś wokół nas sama podejmując decyzje na co ma w danej chwili ochotę. I to właśnie między innymi wyróżnia ją od dobrze nam znanego zjawiska szczególnie praktykowanego przez małe dzieci jakim jest zmyślony przyjaciel. Takim zmyślonym przyjacielem trzeba się ciągle zajmować i poświęcaćmu uwagę. W przypadku Tulpy tak nie jest. Posiada ona własne emocje i uczucia, zachcianki. Zachowuje się zupełnie jak inna, żywa osoba z tą różnicą, że tylko my jesteśmy w stanie ją zobaczyć, ponieważ istnieje tylko i wyłącznie w naszej głowie. To tak w ogromnym streszczeniu.Tworzenie Tulpy.

Proces tworzenia takiej tulpy jest żmudny i czasochłonny. Do łatwych rzeczy na pewno to nie należy. Czego potrzebujemy żeby sobie sprawić takiego kolegę bądź koleżankę? Trzeba się przygotować na wiele godzin medytacji. Mówiąc "wiele" mam na myśli na prawdę wiele. Niektórym to może zająć 50 godzin a innym 100, 200. Także na pewno w co musimy się uzbroić to cierpliwość. Kolejnym warunkiem koniecznym do stworzenia oddzielnej świadomości jest wiara, ale myślę, że wiekszość rzeczy, które robimy wymaga wiary. Cóż by był za sens w robieniu czegoś skoro i tak byśmy nie wierzyli w to, że nam się uda? Od razu z wiarą traciłoby się ten pierwotny zapał i chęci. Przydatne też mogą być poradniki, które sa dostępne na stronie TULPA.INFO. Trzeba jednakże pamiętać, że każdy człowiek jest inny. Ma inną wyobraźnie, inne upodobania i inną psychikę z czym się wiąże elastyczność tych poradników. Każdy powinien sam dobrać odpowiednią technikę a poradniki traktować jedynie za drobne wskazówki i rady niż za konkretną ścieżkę.
Teraz gdy mamy już potrzebne elementy możemy przystąpić do procesu kreacji. Musimy nadać jakieś podstawowe cechy naszej tulpie. Musimy stworzyć jej jakieś cechy charakteru i wygląd. Od czego zaczniemy jest to już chyba nasz wybór. Nasza kreacja może wyglądać jak piękna niewiasta, jak dziecko, może być zwierzęciem jak i może nawet przypominać jakiś przedmiot, ale nie wiem czy to byłby dobry pomysł. bo kto chciałby być np. odkurzaczem czy kaloryferem? Nieciekawa opcja :). Można także najpierw uformować cechy, charakter i głos. Wtedy twór nie bedzie miał ciała, będzie jedynie głosem w naszej głowie z którym wspólnie można zdecydować jak ma wyglądać. Jest to ciekawa praktyka. Bo kto niechaiłby sam wybrać jak ma wyglądać. Taką mozliwość możemy dać naszemu stworzonku.Dołączona grafika
Postrzeganie

Po tym całym żmudnym procesie kreacji nastanie moment w którym nasza Tulpa w końcu zrobi coś niespodziewanego. Coś bez wiedzy naszej świadomości, niespodziewanie odpowie na nasze pytanie bądź zrobi jakąś inna czynność bez naszej wiedzy. W tym momencie będziemy wiedzieć, że nam się udało. Mamy naszą Tylpę! Mamy istotę nakładającą się nam na świat rzeczywisty. Będzie ona dla nas jak prawdziwa. Pewnie wielu osobom jest trudno sobie takie coś wyobrazić. Wyobrażać sobie możemy bardziej ją jako półprzezroczysta istotę, coś na podobieństwo ducha, lecz to nie jest prawa. Bardzie to pełnoprawny członek realnego świata tak jak każdy inny człowiek, oczywiście członek tylko naszego świata. Świata jakim my go widzimy. Forma idealnie udająca fizyczny obiekt.Co Tulpa potrafi

Pewnie nurtują was pytania:" po co tak na prawdę takie coś?"; "Co to w ogolę potrafi?". Ciężko mi jest odpowiedzieć bo nie mam pojęcia po co coś takiego. Jednym na pewno sięprzyda, innym nie. Postaram siękrótko opisać na jakich zasadach ona działa. Możliwę, że w jakimś stopniu naświetli wam to cały tan fenomen.
Tak jak już wspomniałem wcześniej Tulpa jest swoistym hologramem nałożonym na obraz, który widzimy. Cowięcej taka Tulpa skoro jest w naszej głowie to widzi, czuje i postrzega dokładnie to samo co my. Łatwo więc z tego wywnioskować, ze jeżeli każemy jej pójść do pokoju obok i opisać to pomieszczenie, ona może to zrobić tylko w momencie kiedy sami widzieliśmy wcześniej to miejsce. Jeżeli nigdy tam nie byliśmy i nie wiemy co tam jest to Tulpa nam tego nie zdradzi. Oczywiscie może nam próbować opisać to miejsca w sposób w który możemy jej wierzyć, ale z pewnością będzie zmyślać a szczegółowość tych bredni będzie zależeć od naszej wyobraźni i od poziomu na jakim udało nam się stworzyć koleżkę. Podobnie będzie jeśli na przykład będziemy jej pokazywac losowo karty których sami nie znamy. Także możliwe, że będzie nam odpowiadać ale podobnie jak w poprzednim przypadku same kłamstwa. Inna sprawa może się tyczyc takiego przypadku: Wykonujemy jakieś czynności codzienne, do pokoju wchodzi siostra i wkłada do szawki zeszyt. Widzieliśmy to, lecz nasza świadomość tego nie uchwyciła, bo byliśmy zajęci ważniejszą czynnością. Zapewne ślad tego zdarzenia ukrył się gdzieś w naszej podświadomości. A jak w takim przypadku dotrzeć najprościej do naszej podświadomości? No własnie poprzez naszego wybawiciela jakmim jest w tej sytuacji Tulpa która w prawdzie jest odbiciem naszej podświadomości więc ma do niej dostęp. Jeżeli taki ślad wystarczająco mocno odbił się w podświadomości Tulpa będzie w stanie nam ujawnić co siostra schowała w szawce.Zagrożenia

I kolejne pytania suną by się zadać. "Czy to bezpieczne?" Uważam, że w zupełności tak. Taka tulpa ma służyć usprawnieniu życia. Ma ona świadomość, że jest naszą tulpą i bez nas nie może istnieć. Wie, że jeżeli tylko zachcemy to ona zniknie, wyklucza to więc jej złe zamiary wobec nas. Cowięcej gdy będziemy się do niej zwracać z szacunkiem, również zmniejsza to szansę na to, że coś będzie knuć za naszymi plecami. Pojawiały się także pytania czy to nie ma jakiegoś związku z rozdwojeniem jaźni. Ze wszystkich materiałów, które wyczytałem kategorycznie dementuje sie takie powiązania. Rozdwojenie jaźni jest stanem chorobowym, zaś tutaj mamy do czynienia ze stanem zamieżonym. Także tak jak napisałem wcześniej w każdej chwili możemy się bez większego problemu pozbyć Tulpy ignorując ją. Po jakimś czasie zacznie blednąć i całkowicie zniknie.


Jeżeli również was to zaciekawiło odsyłam do poradników i informacji na stronie www.tulpa.info. Można tam znaleść dużo ciekawych materiałów. Również zachęcam do dyskusji na ten temat na forum.

Pozdrawiam Arthur321.
 • 20

#2

Ladd.
 • Postów: 1115
 • Tematów: 49
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano


Było
ale plus za chęci. :)

Użytkownik Ladd edytował ten post 26.01.2013 - 19:07

 • 0

#3 Gość_wadm. Aton

Gość_wadm. Aton.
 • Tematów: 0

Napisano

Swego czasu głośno było o servitorach ale tworzyło się z ograniczonym czasem życia żeby przypadkiem nie zaczął samodzielnie myśleć. Tak przynajmniej głosi chaos ;)
 • -1

#4

Arthur.
 • Postów: 21
 • Tematów: 3
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No właśnie ciekaw jestem czy może on kontrolować ciało. Skoro jeden człowiek może manipulować drugim a z naszego punktu widzenia tulpa to samodzielny człowiek to możliwe że pewna kontrolę może przejąć.
 • 0

#5

Edward IV Groźny.

  Greater than you

 • Postów: 248
 • Tematów: 43
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 12
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

A mnie ciekawi co tulpa robi kiedy śpimy...#6

Kinuu.
 • Postów: 17
 • Tematów: 2
 • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tworzę od 28-go października 8D
 • 0

#7

nerka123.
 • Postów: 47
 • Tematów: 7
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Swoją drogą to jeżeli jesteśmy w stanie stworzyć takiego Tulpana, ktory ma dostęp do naszej podświadomości, w sumie to on sam w sobie nią jest, to możemy wykorzystać większy procent naszego umysłu czy może się mylę?
 • 0

#8

Mika’el.
 • Postów: 810
 • Tematów: 34
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

Swoją drogą to jeżeli jesteśmy w stanie stworzyć takiego Tulpana, ktory ma dostęp do naszej podświadomości, w sumie to on sam w sobie nią jest, to możemy wykorzystać większy procent naszego umysłu czy może się mylę?


Autor tematu napisał, że to jest cuś i ponoć to fenomen. Nie pisał,że o ktokolwiek widział, ale ci co fenomena w sobie maja zdążyli zagłosować na plus,bo się czują cuś inaczej od innych, więc mniemam, że jak piszesz jest. Skoro Pułpana pomnożyć, to samo przez siebie się rozumie, że korzyść jest, gorzej, gdy o 0 (zero) całe nasze mniemanie i daremne a wynik nadal egal.
...może z %mato związek, ale nie mnie oceniać, choć gdy spojrzymy na datę tematu w odniesieniu do rejestracji samego użytkownika nicka
...heh dziwne, ale mogę się myli.
 • -4

#9

Arthur.
 • Postów: 21
 • Tematów: 3
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Kinuu, możesz napisać jak Ci idzie? Udało Ci się juz coś wytworzyć?

Tomorrow, nie wiem jaki ma związek moja rejestracja do daty utworzenia tematu.
 • 0

#10

cysiasty.
 • Postów: 227
 • Tematów: 6
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Arthur zainteresowałeś. Kinuu fajnie by było jak byś mówił jak ci idzie. :)

Użytkownik cysiasty edytował ten post 27.01.2013 - 10:50

 • 0

#11

Edward IV Groźny.

  Greater than you

 • Postów: 248
 • Tematów: 43
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 12
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ja tworzę od wczoraj godziny 23:30 ;]#12

Kinuu.
 • Postów: 17
 • Tematów: 2
 • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Sama radzę poczytać na forum.tulpa.pl , gdyż tam większość ludzi dzieli się tym, jak im idzie :> ..
W odróżnieniu od innych spędzam dość mało czasu (wczoraj to było jakieś 10min w Wonderlandzie).
Jestem obecnie na etapie, kiedy od czasu do czasu usłysze coś w Wonderlandzie.. :|
Ciekawostka : Istnieje historia o Alexandrze David-Neel, której tulpa zaczeła istnieć w fizycznym świecie, i stała się wobec niej wroga.. Polecam wpisać w google ^^
 • 0

#13

Arthur.
 • Postów: 21
 • Tematów: 3
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Życzę powodzenia :) Ja chętnie bym może i spróbował ale niestety zbyt mało wolnego czasu posiadam. Może kiedyś... :)

Spoko. Dzięki za info Kinuu. Chętnie poczytam na ten temat.
 • 0

#14

barakudo.
 • Postów: 237
 • Tematów: 6
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Brednie.
Takie kontrolowane (do pewnego momentu) wprowadzanie się w chorobę psychiczną.
Żadna Tulpa nie istnieje -_-, podobnie jak duchy, gremliny czy wiedzmy na babiej górze.
Wszystko to jest tylko wytworem naszej wyobrazni i to się leczy, bo wiara w coś takiego jest zła.
W niczym człowiekowi nie służy, a może jedynie pobudzić uśpioną chorobę psychoczną, schizofrenię czy jakieś paranoidalne myśli, których uwierzcie mi, nie chielibyście w swojej głowie ale w pewnym momencie one tam już są i jedynie lekarz wam będzie w stanie pomóc.
 • 1

#15

cysiasty.
 • Postów: 227
 • Tematów: 6
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Barakudo czy wierzysz w coś ?
 • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych

stat4u