Skocz do zawartości


Zdjęcie

Paranormalne przedszkole


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
31 odpowiedzi w tym temacie

#1

Tenhan.
  • Postów: 758
  • Tematów: 52
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

O samym forum mam bardzo dobre zdanie, jest tutaj wiele ciekawych tematów oraz ludzi ale niestety minusem jest to że nadgorliwa moderacja obrzydza ludziom przesiadywanie na forum. Dokładniej chodzi mi o wulgarny język a raczej przewrażliwienie na tym punkcie. Rozumiem że nie chcecie robić z forum rynsztoka i też nie pochwalam tego żeby ktoś używał słów na k jako przecinek czy notorycznie rzucał tu innymi słowami które w TV przed godz. 23 należy wypikać ale to że nie chcecie na forum rynsztoka nie oznacza że musicie robić z forum przedszkole. Prawdopodobnie bierze się to z mylnego przekonania że jak ktoś nie użyje nawet słowa typu "pieprzyć" to oznacza że reprezentuje super poziom intelektualny i wyżyny społeczne no i automatycznie to też znaczy że zawsze ma racje. A niestety bywa i tak że niektórzy poza przesłodzonym stylem wypowiedzi nie mają nic więcej do zaoferowania w dyskusji (jeszcze tylko brakuje żeby niektórzy zaczęli pisać do użytkowników na pan). Także tutaj apeluje do zdrowego rozsądku administratorki i moderatorów żeby nie zgrywali jakiś wielkich milordów których kłują w oczy jakże wulgarne słowa typu dupa czy nawet kiedyś widziałem już szczyt nadgorliwości i ocenzurowanie i upominanie za słowo lizodup. To jest już znowu przesada w drugą stronę i zakrawa to o paranoje. Jest tu wielu dorosłych ludzi i naprawdę nie sądzę żeby szczególnie zdemoralizowało ich to że ktoś użyje słowa typu dupa :P Kolejna sprawa to przekleństwa w cytatach. Czyli uważam za paranoje jeżeli ktoś dostanie ostrzeżenie za to że zacytuje kogoś gdzie w jego wypowiedzi pojawił się wulgaryzm choć wypowiedź jest bardzo trafna a już szczytem jest jak ktoś wygwiazdkuje to słowo a i tak dostanie za to ostrzeżenie :D Jak nie ma dużo przekleństw (a nie ma) to być może ktoś kto pierwszy raz zajrzy na forum powie "o spoko forum, nie siedzi tu jakaś banda buraków" ale jednak jak zobaczy nadgorliwość moderatorów to zawsze może pomyśleć że może nie siedzi tu banda buraków ale za to jest tu banda buców. Także mam nadzieję że moderacja nie uniesie się honorem (a raczej nie pokaże braku honoru) i da się ludziom wypowiedzieć a nie zamkną szybko tego tematu.

Użytkownik Tenhan edytował ten post 10.01.2013 - 14:10


#2

Eldim.
  • Postów: 461
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Poniekąd masz rację, ale idąc w myśl powiedzenia "apetyt rośnie w miarę jedzenia" pozwolenie na drobną wulgarność może pociągnąć za sobą łańcuch (on może to dlaczego ja nie? Raz przekląłem i nic się nie stało to dlaczego nie mogę znów? ). Jakie wg Ciebie miałyby być kryteria właściwie użytych przekleństw w postach? Rozumiem frustrację, aczkolwiek trzeba się też postawić na miejscu zielonych. :) Z pewnością część użytkowników widząc, że pozwala się na nawet lekkie bluzgi będą chcieli nadużyć tego przywileju i wtedy zrobi się naprawdę nieciekawie. Czasem lepiej tłumić problem w zarodku, niż pozwolić mu urosnąć. Spójrz na inne, szanujące się fora - czy tam nie ma cenzury na wulgarne wypowiedzi?

Użytkownik Eldim edytował ten post 10.01.2013 - 14:39


#3

Tenhan.
  • Postów: 758
  • Tematów: 52
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tylko że to już nie jest dławienie w zarodku tylko wręcz dławienie w plemniku :P Nie sądzę żeby brak reakcji moderatorów na używanie słowa dupa spowodował że nagle niektórzy zaczną rzucać na lewo i prawo słowami na k, p, ch itd. Owszem że na innych forach cenzuruje się wulgarne wypowiedzi ale przyznam że nie widziałem na żadnym forum cenzurowania słowa lizodup. To już mnie lekko zaszokowało i uważam że wiele osób miałoby podobne odczucia i czytając w regulaminie że nie można używać wulgaryzmów to nie sądzę żeby mieli na myśli m.in. słowo lizodup. Bo równie dobrze żeby uniknąć spamu można dać próg że żeby post nie był spamem musi zawierać conajmniej 20 linijek. I owszem wtedy spamu nie będzie ale czy dobre będzie karanie za treściwe 10 linijkowe posty?

#4

optymista.
  • Postów: 504
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

IMHO wyrazić każdą opinię można nie stosując wulgaryzmów i nic taka wypowiedź nie traci na ich braku.



#5

Eldim.
  • Postów: 461
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Jeśli o tego lizodupa chodzi to nie mam nic na obronę moderatorów, jest to faktycznie nadgorliwość. Choć z drugiej strony nie znam kontekstu, w jakim to słowo zostało użyte. Może tutaj należy dopatrywać się jakiegoś potencjalnego przewinienia.

IMHO wyrazić każdą opinię można nie stosując wulgaryzmów i nic taka wypowiedź nie traci na ich braku.

Jestem dokładnie tego samego zdania, jeśli o język pisany chodzi. Nieco inaczej sprawa wygląda w odmianie mówionej, ale rzecz jasna tutaj nie mamy z tym do czynienia.

Użytkownik Eldim edytował ten post 10.01.2013 - 14:36


#6

Shi.

    關帝

  • Postów: 997
  • Tematów: 39
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jednak trzeba przyznać, że wlepianie warna za Piłsudzkiego jest co najmniej szokujące.

Ogólnie na forum panuje zasada, iż wykładnią odnośnie wulgaryzmów jest SJP - jednak w takim przypadku np. słowo "dupa", d*pa" czy dvpa nie powinny być już takowo traktowane. Zmiany w regulaminie ? Czy po prostu podejdziemy do sprawy na zdrowy chłopski rozum :).

Ja przychylam się tylko do opinii prof. Miodka odnośnie represjonowania wulgaryzmów :

Newsweek.pl: Czy represjonowanie jest skuteczne?

Prof. Jan Miodek: Nie. Absolutnie w to nie wierzę. Niestety za język karać nie można.


Źródło

Użytkownik Shinji77 edytował ten post 10.01.2013 - 14:46




#7

ultimate.

    Animam debeo !

  • Postów: 500
  • Tematów: 46
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie Tenhan, nie zamknę tematu... Pozwolisz jednak że przytoczę od czego zaczęła się dyskusja :

Tenhan napisał:
Tak jak jest że "Naród wspaniały tylko ludzie K****" tak tutaj pasuje ten cytat tylko trzeba słowa forum i moderatorzy wstawić w odpowiednie miejsca


Po mojej reakcji założyłeś ten temat, czemu nie zapytałeś w nim czy reakcja na takie wpisy to tez przedszkole ?



#8 Gość_mroova

Gość_mroova.
  • Tematów: 0

Napisano

Spójrz na inne, szanujące się fora - czy tam nie ma cenzury na wulgarne wypowiedzi?



Na tych forach, o których wspomniałeś jest cenzura całych postów ;], nie będę wymieniać nazw żeby nie robić reklamy.
Miałam nadzieję, jako użytkownik, który za "dupę" dostał bana dożywotniego :-), (jeszcze przed usunięciem konta), że nowy Administrator wniesie jakąś świeżość, jak było u Eurego, upomnienie słowne a potem ban :/ ewentualny. Zasmuciłeś mnie...Tenhanie :(

Użytkownik mroova edytował ten post 10.01.2013 - 14:52


#9

Shi.

    關帝

  • Postów: 997
  • Tematów: 39
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dokładnie do tego wpisu się odnosiłem ultimate - warn za obrazę, ok; ale warn za wulgarny język w cytacie historycznym już jest raczej nie na miejscu. Chciałbym jeszcze dodać parę słów odnośnie cytatu z mojego posta - represjonowanie takowych zachowań nie daje nic, brak przyzwolenia naszej paranormalnej społeczności na nadużywanie "łaciny" byłby bardzo fajną zasadą.

Najpierw trzeba wymagać od siebie i stworzyć miejsce gdzie nie bedziemy używać w/w zwrotów jako przecinków, wtedy potencjalna "persona" po prostu uzna, że takie słownictwo jest tutaj nie na miejscu.

Użytkownik Shinji77 edytował ten post 10.01.2013 - 14:56




#10

Tenhan.
  • Postów: 758
  • Tematów: 52
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

IMHO wyrazić każdą opinię można nie stosując wulgaryzmów i nic taka wypowiedź nie traci na ich braku.


Mimo iż jest to słuszna wypowiedź to nic ona nie wnosi do tego tematu bo tu nie chodzi o to że ja proszę administracje żeby mi pozwalano bluzgać do woli tylko chodzi mi o konkretne zastanowienie się nad tym czy aby na pewno niektóre słowa powinny być traktowane jako wulgaryzmy.

Nie Tenhan, nie zamknę tematu... Pozwolisz jednak że przytoczę od czego zaczęła się dyskusja :

Cytat
Tenhan napisał:
Tak jak jest że "Naród wspaniały tylko ludzie K****" tak tutaj pasuje ten cytat tylko trzeba słowa forum i moderatorzy wstawić w odpowiednie miejsca


Po mojej reakcji założyłeś ten temat, czemu nie zapytałeś w nim czy reakcja na takie wpisy to tez przedszkole ?


Szczerze to nosiłem się z tym tematem od czasu jak zobaczyłem cenzurę i upomnienie za lizodupa bo mogę się założyć że zaraz wyjdzie że to tylko płacz po warnach szczególnie że z jednym z ostrzeżeń zgadzam się w pełni, wiem że słusznie zostałem ukarany, gorzej już z ostrzeżeniem nr. 2 czyli jeżeli chodzi o ostrzeżenie za wulgaryzm który zawarłem w cytacie, może i wykropokowanie nie jest w pełni łagodzące ale jednak to zrobiłem także tu jest lekka przesada.

Nie chodzi mi o tą konkretną sprawę tylko ogólnie. Żeby odpuścić karanie za określenia typu dupa, lizodup, co tam jeszcze dla was jest wulgarne, fiut też? No i żeby też odpuścić karanie za przeklenstwa w cytatach historycznych czy nawet w cytatach obecnych osób publicznych, pierwsze z brzegu, cytat Kukiza o elitach czy cytat Palikota o prawie w Polsce itp.

Użytkownik Tenhan edytował ten post 10.01.2013 - 15:09


#11

Bobek.
  • Postów: 476
  • Tematów: 30
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Dyskusja na forum to nie rozmowa na przystanku autobusowym, gdzie czasami rzuci się mięsem bo słów brakuje. Tu można wszystko przemyśleć i nie trzeba używać tego rodzaju 'przecinków'.
Uważam, że to forum jest na najwyższym poziomie ze wszystkich jakie znam, dlatego nie chciałbym jakichkolwiek zmian w moderacji i regulaminie.

#12

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6632
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tenhan@
Wiesz, sam w sobie cytat jest cytatem, ale kontekst jest obrażający i o to w tym chodzi. Lizodup, jako słowo banał, ale w kontekście do osoby podlizującej się, jest obrazą. Tak jest z całą resztą słów, ogólnie uważanych za wulgarne i obrażające. Założenie tego tematu nic nie zmieni, bo administrator forum ma takie, a nie inne podejście.

Użytkownik Staniq edytował ten post 10.01.2013 - 15:57




#13

Lia.
  • Postów: 412
  • Tematów: 6
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Po co komu przekleństwa na forum...? Nie rozumiem argumentacji, że czasem nie można wyrazić swych myśli w inny sposób. Język polski jest naprawdę bogaty w słownictwo i nie trzeba przeklinać, by trafnie przekazać wszystko co się głębi w naszej głowie. Dołączona grafika

#14

Tenhan.
  • Postów: 758
  • Tematów: 52
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Po co komu przekleństwa na forum...? Nie rozumiem argumentacji, że czasem nie można wyrazić swych myśli w inny sposób. Język polski jest naprawdę bogaty w słownictwo i nie trzeba przeklinać, by trafnie przekazać wszystko co się głębi w naszej głowie. Dołączona grafika


Czy dla Ciebie słowo dupa to przekleństwo i uważasz że usunięcie komuś konta za to że użył słowo dupa jest normalne? (a po jednym wpisie widzę że i do takich rzeczy dochodziło). Język polski jest bogaty w słownictwo ale i czasem trzeba podkreślić dobitność wypowiedzi. I niekoniecznie największymi wulgaryzmami bo nie chodzi mi o to ale załóżmy że ktoś w temacie o samobójcach napisze że np. rozumie ich bo życie czasem naprawdę mocno kopie w dupe i czy jak napisze tak to jest to aż takie karygodne? Czy koniecznie musi pisać że niektórych los mocno doświadcza czy niektórych życie nierozpieszcza, czasem to w odpowiedni sposób nie odda rozgoryczenia.

Użytkownik Tenhan edytował ten post 10.01.2013 - 16:54


#15

Lia.
  • Postów: 412
  • Tematów: 6
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Nie było mnie na tym forum długo, więc nic o przypadku usuwania konta przez słowo określające tylną część ciała nie wiem - wydaje mi się to absurdalne. ;) Można użyć innego określenia na tę część ciała, słownik również i w tym wypadku oferuje synonimy, które brzmią mniej obrazoburczo. Jednak zgodzę się z Tobą, że w naszym języku funkcjonują kolokwializmy oraz takie sformułowania jak "kopać w dupę/tyłek" - no właśnie, czy tyłek nie brzmi lepiej od dupa? ;) Można, jeśli się chce.


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych