Skocz do zawartości


Zdjęcie

Tajemnicze ślady


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

#1

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tajemnicze odciski stóp gigantycznych istot pojawiły się w piątek wieczorem na wyspie Mai Pai (Bamboo Island, na północ od Phi Phi). Ślady występujące w lesie, przechodzą przez podwórze miejscowej szkoły i prowadzą prosto do morza.

Dołączona grafika

Tajemniczymi śladami są bardzo zainteresowani uczniowie, rodzice i nauczyciele. Według nich ślady pozostawił po sobie ogromny wąż. Ślady stanowią długi pasek, składający się z par kół po mackach. Każda średnica koła ma 20 centymetrów. Miejscowi eksperci szacują, że długość węża, który pozostawił ślady jak te, nie powinna być nie mniejsza niż piętnaście metrów.

Dołączona grafika

Atwar Payne, nauczycielka z tej szkoły, w której pojawiły się ślady tajemniczego gada mówi, że wyspiarze obawiają się o życie i chodzą plotki, że może to być zapowiedzią wielkiej katastrofy. Sansamut Anan, sołtys wioski Baan Koh Pai powiedział, że w przeddzień, gdy pojawiły się ślady poziom morza był bardzo wysoki. Około 11 wieczorem, usłyszał on rozpaczliwe odgłosy ptaków, ale nie przywiązywał do nich żadnej wagi. Mężczyzna powiedział, że niedawno na wyspie była fala tajemniczych zniknięć kóz i kaczek, ale mieszkańcy wioski sądzili, że były one spożywane przez wielkiego pytona. Kilkanaście lat temu, ośmiometrowy pyton ważący ponad 40 kilogramów zostały złowiony na tej samej wyspie. Jednak ten trop nie wygląda na trop pytona.

Dołączona grafika

Po analizie śladów zafrapowani eksperci sprowadzeni na wyspę postanowili na jakiś czas nie wyłączać na noc generator prądu na wyspie i przygotowali narzędzia do połowu lub przynajmniej ochrony przed domniemanym gadem. Naukowcy i policja wraz z wolontariuszami z ludności cywilnej patrolują obszar wyspy Bamboo przez 24 godziny na dobę. Celem jest znalezienie i zneutralizowanie tajemniczego zwierzęcia, które pozostawiło tajemniczy ślad.

Źródło - http://fedpost.ru/so...izvestnogo.html
Tłumaczenie - innemedium.
  • 3



#2

Akinci.
  • Postów: 318
  • Tematów: 32
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Kolejny materiał na scenariusz do filmu.
  • 0

#3

Zielona Małpa.
  • Postów: 135
  • Tematów: 4
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Mi osobiście na węża to nie wygląda. Z tego, co mi wiadomo, wąż się ślizga, więc nie zostawiłby śladów w kształcie kół. Moim zdaniem ktoś próbuje przyciągnąć uwagę na wyspę i wykonał te ślady jakimś narzędziem.
  • 1

#4

equilibrium.
  • Postów: 144
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Dobry dowcip miejscowych urwisów. Na fotkach widać, gdzie zakręcali kołem - w jednym miejscu "wąż" był nieco wklęsły. Przed zrobieniem psikusa, powinni byli przyjrzeć się wężom w ruchu albo zajrzeć w google :)
http://www.terrarium...-weze-1163.html
  • 0

#5

Phiaas De'Sarlan.
  • Postów: 119
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Mi to wygląda na ślad pozostawiony przez gąsienicę jakiegoś pojazdu. Jaki wąż miałby pozostawić taki ślad? Jak już napisała zielona_malpa węże się wiją.
  • 0

#6

Lidiana.
  • Postów: 85
  • Tematów: 14
  • Płeć:Nieokreślona
  • Artykułów: 2
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

up@ Chyba nie ma gąsienic które mogły by dawać taki wzór.

Wąż napewno to nie jest, jak dla mnie kiepski żart.
  • 1

#7

Phiaas De'Sarlan.
  • Postów: 119
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

@Lidiana
Nie staram się uchodzić za jakiegoś znawcę w tym temacie, bo tak nie jest, po prostu tak mi się skojarzyło. Swoją drogą to wygląda podobnie:
Dołączona grafika

Użytkownik Phiaas De'Sarlan edytował ten post 27.12.2012 - 14:01

  • 2

#8

Lidiana.
  • Postów: 85
  • Tematów: 14
  • Płeć:Nieokreślona
  • Artykułów: 2
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

@Lidiana
Nie staram się uchodzić za jakiegoś znawcę w tym temacie, bo tak nie jest, po prostu tak mi się skojarzyło. Swoją drogą to wygląda podobnie:
Dołączona grafika


O to się nazywa twardy dowód ;p więc i gąsienica całkiem możliwa to teraz pokaż mi jednosladowiec na takiej gąsienicy xD
  • 0

#9

Phiaas De'Sarlan.
  • Postów: 119
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

@Lidiana

Polecę na Mai Pai, znajdę gówniarza, który zrobił ten żart, zmuszę go, żeby pokazał mi swój pojazd, zrobię zdjęcie i wrzucę. Do tego czasu musimy się zadowolić przypuszczeniami :mrgreen:. Poza tym ten ktoś, kto to zrobił, mógł jechać czołgiem, a potem zmazać drugi ślad... niczego nie można wykluczyć. Mai Pai to gdzieś blisko Rosji? :mrgreen:

Użytkownik Phiaas De'Sarlan edytował ten post 27.12.2012 - 15:07

  • 0

#10

Lidiana.
  • Postów: 85
  • Tematów: 14
  • Płeć:Nieokreślona
  • Artykułów: 2
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

@Phiaas De'Sarlan

Nie mogę się doczekać zdjęć xD.
Jasne ten ktos mógł jechać czołgiem..i oczywiscie nikt nic nie słyszał. A potem zaparkował nim pod wodą ;p Nie wspominając o tym że raczej nie każdy trzyma czołg pod strzechą ;p no chyba że jakis wojskowy chciał sobie pożartować o ile mają tam czołgi w ogóle..
Nie zdecydowanie pojazdy odpadają, zostaje ręczna (nożna) robótka dowcipnisia albo..
Rzeczywiscie jakis specyficzny stwór morski
  • 0

#11

Striker.
  • Postów: 580
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Po analizie śladów zafrapowani eksperci sprowadzeni na wyspę postanowili na jakiś czas nie wyłączać na noc generator prądu na wyspie i przygotowali narzędzia do połowu lub przynajmniej ochrony przed domniemanym gadem. Naukowcy i policja wraz z wolontariuszami z ludności cywilnej patrolują obszar wyspy Bamboo przez 24 godziny na dobę. Celem jest znalezienie i zneutralizowanie tajemniczego zwierzęcia, które

"ekspert" te słowo jest strasznie nadużywane ;)
Nie jestem ekspertem ale powiem Wam, że albo jakieś dzieciaki odbijały w tym błotku wiaderka albo przejechał po nim skuter śnieżny.

Użytkownik Striker edytował ten post 27.12.2012 - 15:31

  • 0

#12

Nerubis.
  • Postów: 154
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Wygląda mi to na ślad po gąsięnnicy takiej jak od czołgu, kto wie, może to jakiś skuter. Ślad kończy się na plaży, więc pewnie załadowano go tam spowrotem na łódź. "dowcip" pewnie miał przywrócić popularność wyspie, aby znów odwiedzali ją reporterzy, czy jacys fani polowań na węze. Po śladzie widać, że dość nieudolnie bo żaden wąz sie tak nie prusza.

Wszystko dla kasy ;)
  • 0

#13

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie no, wyjaśnienie z wężem jest nieco zabawne, jeśli już to upatrywałbym to w jakimś innym zwierzęciu, co prawda nie mam pojęcia w jakim. Na rozgłosie chyba im nie zależy, sama nazwa wyspy jest bardzo fajna - Mai Pai (Bamboo Island, na północ od Phi Phi). :D
  • 0



#14

Lidiana.
  • Postów: 85
  • Tematów: 14
  • Płeć:Nieokreślona
  • Artykułów: 2
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Nie jestem ekspertem ale powiem Wam, że albo jakieś dzieciaki odbijały w tym błotku wiaderka albo przejechał po nim skuter śnieżny.



Przeszła mi przez mysl taka możliwosć jednak skutery też do cichych nie należa napewno ktos by cos usłyszał. Dochodzi jeszcze kwestia któż by tam taki skuter posiadał wystarczy popatrzeć po zdjęciach żeby stwierdzic że bieda ;p..No chyba że to jakas lokalna zmowa mająca na celu przyciągniecię turystów zainteresowanych kryptozoologia ^^...
  • 0

#15

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Pozostawiło te ślady coś kroczącego . Być może dzieciak z przywiązanymi do klapek przykrywkami od wiaderek. Ślady nachodzą na siebie(jak łuska rybia) przynajmniej na części śladu , zmienia sie tez nieco dystans miedzy krążkami. Krążki są ustawiane na przemian jak ślady stóp człowieka a nie przypomina śladów zwierząt wielonożnych . Nie jest też to ślad gąsienicy , czy koła z przyczepionymi krążkami. Widać zmiany w długości "kroku".Miejscami krok tak maleje, że nakładają się na siebie odciski.
Wysepka jest u brzegów Tajlandii ,bardzo daleko od Rosji(dystans jak z Polski do Sudanu). Można ją znaleść w google maps na podstawie opisu

Mai Pai (Bamboo Island, na północ od Phi Phi)


https://maps.google....ved=0CAgQ_AUoAA

Na rozgłosie chyba im nie zależy, sama nazwa wyspy jest bardzo fajna - Mai Pai (Bamboo Island, na północ od Phi Phi).


Zależy im na turystach . Sasiednie Phi Phi kasuje na nich naprawdę niezłe pieniadze.


http://paradiseinthe...sland-thailand/


Dołączona grafika

Dołączona grafika
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych