Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ludzie z ASMR


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1

XGOŚĆ.
  • Postów: 429
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Witam Was!

Określenie "autonomiczną odpowiedzią sensoryczna południk" (ASMR) to neologizm dla podawanej zjawiska biologicznego, charakteryzującej się jako odrębny, przyjemne mrowienie uczucie często odczuwane w głowie, skórę głowy i peryferyjnych organizmie w odpowiedzi na różne wzrokowy, słuchowy i poznawcze bodźce. Zjawisko po raz pierwszy zauważono dzięki kulturze internetowej , takich jak blog i filmów online. Tom Stafford, profesor na Uniwersytecie w Sheffield, mówi: "To może równie dobrze być prawdziwa rzecz, ale jest trudny do badania...".
Źródło: http://en.wikipedia....ridian_response

Czy ktoś z Was spotkał się z tą przypadłością lub zna osoby, które doświadczyły takiego relaxu własnego organizmu.

Co sądzicie na ten temat ?
  • 0

#2

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Coś chyba prosto z translatora, bo mało co zrozumiałem...
  • 0



#3

ELdeR.
  • Postów: 119
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

napisz po polsku, albo przeczytaj zanim wkleisz.
  • -1

#4

BrainCollector.
  • Postów: 1825
  • Tematów: 101
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie wiem co tutaj jest niezrozumiałe.
Oczywiście, że zdarzały się takie sytuacje :)pewnie najczęstrzą odpowiedzą będzie - przy słuchaniu muzyki :) w źródle są podane inne wytażenia tego zjawiska - braingasm, brain orgasm - swoich przeżyć w tej dziedzinie nie porównywałbym aż tak odważnie ale na pewno są i takie osoby które naprawdę intensywnie odczuwają ten fenomen :)
Dziwie się, że dopiero odkryto to dzięki społeczności internetowej.

Użytkownik BrainCollector edytował ten post 26.12.2012 - 22:14

  • 0



#5

shoter.
  • Postów: 41
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ciekawe zjawisko. Szczerze mówiąc to dzięki temu forum poznaje nazwy zjawisk które mnie na codzień dotykają. Do rzeczy :
Jeśli dobrze zrozumiałem ASMR jest to takie przyjemne/fajne mrowienie które można odczuwać na skórze każdej części ciała + w głowie.
Najczęsciej doświadczam tego podczas słuchania muzyki bądź swoich dziwnych fantazji w wyobraźni. Ciekawa rzecz musze przynać i bardzo przyjemna dająca lekkiego kopa do działania.

Właśnie wstukałem ASMR do wyszukiwarki i ludzie próbują to osiągnąć szeptami oraz innymi dziwnymi metodami O_o. Może innym to trudniej przychodzi ale te szepty wydają się dla mnie jakieś dziwne.
  • 0

#6

Lidiana.
  • Postów: 85
  • Tematów: 14
  • Płeć:Nieokreślona
  • Artykułów: 2
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Zjawisko jak najbardziej ciekawe co więcej prawdziwe. Z mojego doswiadczenia wynika że to nie tylko same dreszcze ale także uczucie rozluźnienia mięsni w miejscu gdzie poczuło się te dreszcze. U mnie zaczyna się od karku i schodzi wzdłóż kręgosłupa gdzie kończy się zawsze poniżej połowy pleców. Doswiadczam tego w przeróżnych sytuacjach które z reguły wiążą się z doznaniami szczęscia, zadowolenia, ekscytacji tj. przy słuchaniu muzyki która uwielbiam albo przy oglądaniu scen filmowych które naprawde "trafiają" do mnie. A żeby było smieszniej od jakiegos czasu potrafie to uczucie wywołać tak po prostu.
  • 2

#7

XGOŚĆ.
  • Postów: 429
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Coś chyba prosto z translatora, bo mało co zrozumiałem...


Zgadza się. Chciałem użyć oryginalnego textu aby nie było nie porozumień.

Chciałbym podzielić i po wymieniać doświadczenia z osobami, które to rozumieją. Badam to zjawisko od dziecka. ;]
  • 0

#8

XGOŚĆ.
  • Postów: 429
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Jeżeli ktoś ma ASMR polecam obejrzeć ;)



Zgłodniałem :D
  • 0

#9

Pomaranczka.
  • Postów: 370
  • Tematów: 4
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nienawidzę jak ktoś mlaszcze, a po tym filmiku tylko mnie szlak trafiał i wyłączyłam po 3 pierwszych mlaśnięciach w moich czułych słuchawkach :o
Tak do temu, uczucia ASMR zazwyczaj doznaję podczas słuchania ulubionej muzyki. Zawsze myślałam, że jest to coś zupełnie normalnego i każdy to ma, a naukowcy nagle teraz się o tym dowiadują ? Dziwne
  • 0



#10

XGOŚĆ.
  • Postów: 429
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Nienawidzę jak ktoś mlaszcze, a po tym filmiku tylko mnie szlak trafiał i wyłączyłam po 3 pierwszych mlaśnięciach w moich czułych słuchawkach :o
Tak do temu, uczucia ASMR zazwyczaj doznaję podczas słuchania ulubionej muzyki. Zawsze myślałam, że jest to coś zupełnie normalnego i każdy to ma, a naukowcy nagle teraz się o tym dowiadują ? Dziwne


To uczucie co masz pod czas słuchania muzyki to nie do końca ASMR. Ja też to mam jak i większość ludzi na świecie, przyjemne mrowienie, które promieniuje z głowy po przez szyje w dół kręgosłupa. Przyjemne i krótko trwałe. ;]

ASMR - jest to przyjemne mrowienie w głowie, które roznosi się po całym ciele, bardzo zbliżone uczucie do orgazmu w lżejszej postaci, ale trwające o wiele wiele dłużej. Wszystko zależy jakiego bodźca zewnętrznego się użyje przez jaki czas.

W ASMR jest 1 problem. Każde nowe doznanie jest zapamiętywane przez mózg. Po kilku krotnym odsłuchu efekt ASMR zanika i trzeba szukać następnych przyjemnych częstotliwości. ;]
  • 0

#11 Gość_RekaThora

Gość_RekaThora.
  • Tematów: 0

Napisano

Ja coś takiego doświadczyłam i to nie raz, o ile dobrze zrozumiałam. Skupiam się na danym dźwięku w specyficzny sposób dzięki czemu odczuwam to trochę tak, jakby ktoś mi masował głowę, troche tak jak jestem u fryzjerki i mi włosy robi :P Podobne reakcje wywołują te dzwięki lecznicze różnych dzwonów itp. To nic nadzwyczajnego.
  • 0

#12

Po_prostu.
  • Postów: 264
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

To straszne, nie chcę odczuwać "mrowienia w głowie" !!!! :<
Odczuwam czasem podczas relaksu takie jakby odprężające, delikatne mrowienie ciała, czy też skóry NA głowie, ale nie wewnątrz, brrr : O
  • 0

#13

XGOŚĆ.
  • Postów: 429
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

To straszne, nie chcę odczuwać "mrowienia w głowie" !!!! :<
...


Jest to przyjemne mrowienie, jeżeli wiesz jak działa orgazm to właśnie tak działa ASMR tylko w lżejszym stanie ;]

Ja coś takiego doświadczyłam i to nie raz, o ile dobrze zrozumiałam. Skupiam się na danym dźwięku w specyficzny sposób dzięki czemu odczuwam to trochę tak, jakby ktoś mi masował głowę, troche tak jak jestem u fryzjerki i mi włosy robi :P Podobne reakcje wywołują te dzwięki lecznicze różnych dzwonów itp. To nic nadzwyczajnego.


Coś podobnego tylko w mocniejszej wersji niż u fryzjera można przetestować pod prysznicem. Po wejściu do kabiny ustawiamy temperature wody na 30 - 36 st. C., słuchawka prysznica musi być przestawiona na wszystkie otwory, ręką nie dotykamy głowy. Głowa musi być "surowa". Słuchawka musi być ustawiona w określonej odległości od głowy, wszystko zależy od ciśnienia prysznica około 20cm. Po odkręceniu wody ustawiamy i masujemy górną część czaszki od brwi do czóbka głowy. 8)

Przetestujcie i opiszcie tu swoje wrażenia. ;]
  • 0

#14

MrKap.
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To zależy od tego, jak wrażliwy jestem na czasie. Myślę, że właściwe odżywianie i witaminy, takie jak Omega 3s pomóc z wrażliwością, ale każdy może być inny. Nie wiem! Tak czy inaczej ... To wielki problem, który zmienił moje życie w kierunku lepiej! Co miesiąc wychodzą na nowsze i większe filmów. http:///www.asmrstudio.com zawiera najnowsze te, które wychodzą.
  • 0

#15

anna6000.
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Więcej polskiego ASMR jest na blogu asmrpl.blogspot.com
  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych