Skocz do zawartości


Zdjęcie

Daniel.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
36 odpowiedzi w tym temacie

#1

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Witam!

Późna pora na przywitania, ale jak to mówią - ' lepiej się witać niż żegnać ', a więc idę w imię tej zasady;)!

Myślę, że przedstawiać z imienia się nie muszę, wszystko czytelnie mam w nicku ;). Forum śledzę od bardzo dawna, ale zarejestrowałem się raptem dwa miesiące temu - też troszkę niekulturalnie z mojej strony, zamiast od razu się przywitać to ja na forum wypisywać posty poleciałem :D, ale mam nadzieje, że owe posty są kulturalne i to się jakoś zrekompensuje :).

Cóż o mnie? Przede wszystkim nie jestem łatwowierny, ale również nie jestem sceptykiem - bardziej może twardy racjonalista - staram się wszystko wyjaśniać w jak najbardziej logiczny sposób.

Pewnie zapytacie co ja w takim razie robię na forum paranormalne? Uważam, że to miejsce nie tylko dla osób wierzących w każdą historie, ale również dla osób takich jak ja - po to, żeby można było dyskutować i mam nadzieję, że właśnie to Nam się uda, oczywiście na jak najwyższym poziomie.

Moje hobby, a właściwie spora część życia to kulturystyka, zajmuje się tym już kawałek czasu i mimo, że nie posiadam jakiegoś dyplomu w tej dziedzinie to chętnie służę pomocą. Prowadziłem kilku młodych chłopaków na początku ich przygody z siłownią, kilku prowadzę nadal, mimo że sam jestem można powiedzieć - dzieciuch. Jeśli ktoś by potrzebował pomocy, jakiejś porady w kwestii diety, czy treningu to śmiało pisać tutaj, bądź na pw.

Swego czasu tworzyłem też muzykę, obecnie nie mam na to za bardzo czasu i możliwości, a pewnie i chęci, ale sporo nagranych numerów można znaleźć na yt.

Hmm, myślę że tyle wystarczy na dobry początek :)

Użytkownik Daniel. edytował ten post 24.12.2012 - 02:37




#2

Kajman.
  • Postów: 694
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Witaj.

Jaką muzykę nagrywałeś? Daj linka do swoich nagrywek na yt.



#3

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jesz placki z płatków owsianych?
Koksujesz?



#4

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Kajman - rap - pierwszy kawałek z brzegu, więcej jest na koncie kolegi, z którego kawałek został wrzucony. W tym akurat moje są refreny i ostatnia zwrotka.

Wszystko - akurat placków owsianych nie jem, nie koksuje ;).



#5

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ale dietę jaką masz na masę?



#6

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ale dietę jaką masz na masę?


Dietę mam tak ułożoną, żeby dziennie wychodziło około 1,5-2g białka na 1kg masy ciała, węglowodanów około 4-5g przy minimalnym dostarczeniu tłuszczu.

Zwykle wychodzi 6-7 posiłków dziennie, w tym 3 pełnowartościowe, najważniejsze śniadanie i posiłek potreningowy.

Tu jest bardzo fajna strona, żeby sobie wszystko wyliczyć -> http://fitwit.pl/ile-kalorii/5,0,drob - polecam!



#7

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Witaj.
Sporo muzykantów się ostatnio wita. ;)

Z tą kulturystyką, celujesz w wygląd pudzianowy czy coś bardziej zrównoważonego?



#8

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Aha dzięki za linka.
A nieczym innym się nie wspomagasz? Jakieś skondensowane białko albo kreatyna? Nic z tych rzeczy?

Użytkownik Wszystko edytował ten post 24.12.2012 - 20:27




#9

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

mylo jasne, że coś bardziej zrównoważonego. Kulturystyka w dzisiejszych czasach poszła w trochę złą stronę, kiedyś polegało to na jak najlepszej proporcji, estetyce, kulturysta miał wyglądać jak młody Bóg, a dziś to wszystko poszło w rozmiary, każdy chcę być największy zapominając o co w tym wszystkim chodzi. Dzisiejsi kulturyści to dla mnie przesada, nie chcę mówić kalectwo, bo wiem ile trzeba na to poświęcić, ale to na pewno nie dla mnie.

Wszystko oczywiście, że się wspomagam - ludzki organizm ma swoje granice, których nie przekroczy jeśli go nie wspomożesz. Z tym, że wszystko trzeba robić z głową i w granicach rozsądku. Białka, gainery, kreatyny czy jakieś bardziej skomplikowane stacki kreatynowe są jak najbardziej wskazane w pewnym okresie treningowym. Oczywiście na początku wystarczy dobra dieta i będzie szło do przodu.



#10

Paweł.
  • Postów: 1000
  • Tematów: 22
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Hej Daniel. Fajnie wiedzieć, że trenujesz kulturystykę, może mi coś poradzisz. Od około roku regularnie wykonuję ćwiczenia na brzuch. Zaczynałem od szóstki Weidera i kiedy ją już przeszedłem, kontynuowałem to ćwiczenie w cyklu 6 ćwiczeń x 24 powtórzeń x 3 serie. Z czasem ją nieco modyfikowałem, niektóre ćwiczenia wyrzucałem i urozmaicałem nowymi, jednak od jakiegoś czasu wróciłem do standardowej wersji, ale gdy wykonuję powtórzenia, to nie dotykam nogami podłogi ( chyba, że w odstępach między poszczególnymi ćwiczeniami). Chciałbym, abyś polecił mi jakiś zestaw ćwiczeń na brzuch, najlepiej jeszcze bardziej wyczerpujący od A6W. Jeśli chodzi o efekty, to z dotychczasowych jestem całkiem zadowolony. W połączeniu z innymi ćwiczeniami i lekką zmianą w żywieniu schudłem i nabrałem rzeźby. Chodzi o to, że od nowego roku chciałbym pójść nowym systemem, żeby trochę urozmaicić te ćwiczenia.
Druga sprawa. Znasz może jakiś efektywny sposób, aby zwiększyć ilość wykonywanych podciągnięć na drążku? Zatrzymałem się na pewnej liczbie i dalej jakoś nie mogę się przełamać.

Użytkownik Paweł edytował ten post 24.12.2012 - 22:38




#11 Gość_RekaThora

Gość_RekaThora.
  • Tematów: 0

Napisano

mylo jasne, że coś bardziej zrównoważonego. Kulturystyka w dzisiejszych czasach poszła w trochę złą stronę, kiedyś polegało to na jak najlepszej proporcji, estetyce, kulturysta miał wyglądać jak młody Bóg, a dziś to wszystko poszło w rozmiary, każdy chcę być największy zapominając o co w tym wszystkim chodzi. Dzisiejsi kulturyści to dla mnie przesada, nie chcę mówić kalectwo, bo wiem ile trzeba na to poświęcić, ale to na pewno nie dla mnie.


Zgadzam się, Ci napakowani z przerostem mięśni wyglądają obrzydliwie i niestety dziś ludziom kulturystyka się kojarzy z takimi mutantami a nie przystojnymi, fajnie umięsnionymi, wysportowanymi.

#12

żaba.
  • Postów: 1070
  • Tematów: 32
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

każdy ma swoje priorytety - osobista sprawa (nawalony to i wyrozumiały) - co do brzucha to przedewszystkim ujemny bilans kaloryczny, redukcja - wtedy dopiero widać mięśnie brzucha. tak to możesz robić jakie chcesz ćwiczenia i tak Twoje mięśnie będą ukryte pod fatem

#13

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Paweł, a potrafisz określić swój typ budowy? Chodzi mi czy jesteś ektomorfikiem, endomorfikiem czy mezomorfikiem, bo to też ważne.

Ja ogólnie do a6w, czy innych tego typu zestawów podchodzę sceptycznie dlatego, że znam osoby, które wykonywały ten system treningowy i nie miały prawie żadnych efektów, bądź znikome. Oczywiście tak jak wspomniałem w pierwszym zdaniu - to sprawa indywidualna, ale skoro można mieć podobne rezultaty przy mniejszym wysiłku, to po co się przemęczać.

Ja osobiście bardzo polecam wykonywać ćwiczenia na skośne mięśnie brzucha - skłony boczne na ławce. Do tego bardzo mocno rozwijają brzuch tzw zwisy. Łapiesz się drążka rękami i unosisz zgięte nogi do góry jak najwyżej możesz, dla utrudnienia możesz wykonywać to ćwiczenie na prostych nogach - naprawdę ciężkie.

To tak pokrótce, musiałbyś mi coś więcej napisać, np jakim sprzętem dysponujesz, czy ćwiczysz na domowej siłowni, czy na profesjonalnej, czy masz wyciągi, bo są fajne ćwiczenia z użyciem maszyn, bądź linek. Bardzo dobre ćwiczenie to skłony tułowia z linką wyciągu klęcząc.

A co do podciągania to tak samo musisz mi sprecyzować jak się podciągasz: czy nachwytem, czy podchwytem, wąsko czy szeroko.



#14

Paweł.
  • Postów: 1000
  • Tematów: 22
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Określiłbym się jako endomorfik. Z lekką nadwagą, ale i trochę zbudowaną klatką piersiową. Tkanka tłuszczowa zawsze odkładała się u mnie na brzuchu. Teraz już tak nie wyglądam.
Tak, wykonując A6W przez 42 dni też nie miałem zadowalających efektów. Te pojawiły się dopiero po 4 miesiącach. I to pewnie nie od samych ćwiczeń, ale również od tego, że odstawiłem słodycze, jadłem lżejsze kolacje, itp.
Ćwiczenie na skośne mięśnie brzucha wplotłem w A6W. Te z unoszeniem nóg na drążku również robiłem, zarówno skośnie jak i z wyprostowanymi nogami (3 serie po 24 powtórzenia). Ćwiczę w domu, mam drążek i takie 2 poręcze. I robiłem unoszenie nóg najczęściej po A6W. Na siłownię nie chcę się zapisywać, bo kiedyś już chodziłem i będzie mnie korciło, żeby ćwiczyć zaraz na masę, a tego nie chcę.

Na drążku podciągam się na zmianę nadchwytem, tydzień szerokim, tydzień wąskim i drążek robię 2 razy w tygodniu.

Użytkownik Paweł edytował ten post 24.12.2012 - 23:23




#15

Osh Maya.
  • Postów: 17
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Swego czasu tworzyłem też muzykę, obecnie nie mam na to za bardzo czasu i możliwości, a pewnie i chęci, ale sporo nagranych numerów można znaleźć na yt.


Hmmm swojego czasu też tworzyłem muzykę, ale życie mnie zweryfikowało negatywnie w tym zakresie :)
Pod jakim wykonawcą szukać utworów na yt?

Edit: aha, podałeś linka, nie zauważylem

Użytkownik Osh Maya edytował ten post 24.12.2012 - 23:31



 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych