Skocz do zawartości


Zdjęcie

Bóg


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

#16

equilibrium.
  • Postów: 144
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

(...) Dlaczego, stworzył raj posadził sobie "drzewo poznania dobra ze złem" Ewka zaimała jabłko(czy owoc pochodny, może melon?) podzieliła się z Adasiem, i już przestawał on latać tak wysoko na skrzydłach niebieskich(nie mylić z Małyszem), bóg wywalił te dwie persony na klatkę swego ogrodu, no i (...)


... zaczęli się w końcu rozmnażać!
Prosty stąd wniosek, że ludzkość (w tym również ja, Ty i cała reszta tego Forum), istnieje dzięki interwencji Szatana.
  • 0

#17

sowcia_masterka.
  • Postów: 7
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

(...) Dlaczego, stworzył raj posadził sobie "drzewo poznania dobra ze złem" Ewka zaimała jabłko(czy owoc pochodny, może melon?) podzieliła się z Adasiem, i już przestawał on latać tak wysoko na skrzydłach niebieskich(nie mylić z Małyszem), bóg wywalił te dwie persony na klatkę swego ogrodu, no i (...)

... zaczęli się w końcu rozmnażać!Prosty stąd wniosek, że ludzkość (w tym również ja, Ty i cała reszta tego Forum), istnieje dzięki interwencji Szatana.

A szatan był tak dobry i miłosierny w swym działaniu, iż oszczędził nam przez tysiące lat wad genetycznych, które powstają przy rozmnażaniu blisko spokrewnionych ze sobą osób hahaha :P Ewa przy każdym zapłodnieniu miała inny kod genetyczny. Istne cuda :)
  • 0

#18

ELdeR.
  • Postów: 119
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

bóg istnieje albo nie istnieje. zależy od świadomości osobniczej. najgorzej jak się waha. to tak, jakby nie wiedzieć czy podskoczyć czy polecieć.
  • -1

#19

equilibrium.
  • Postów: 144
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

A szatan był tak dobry i miłosierny w swym działaniu, iż oszczędził nam przez tysiące lat wad genetycznych, które powstają przy rozmnażaniu blisko spokrewnionych ze sobą osób hahaha :P Ewa przy każdym zapłodnieniu miała inny kod genetyczny. Istne cuda :)


W rzeczy samej. Cuda skończyły się wraz z Potopem, po którym rodzina Noego musiała zaludnić Ziemię.
  • 0

#20

sowcia_masterka.
  • Postów: 7
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

W rzeczy samej. Cuda skończyły się wraz z Potopem, po którym rodzina Noego musiała zaludnić Ziemię.

Można by wręcz rzec, że Bóg potopem skończył "idyllę", którą zapoczątkował sam diabeł.

Użytkownik sowcia_masterka edytował ten post 05.12.2012 - 21:16

  • 0

#21

brewka.
  • Postów: 7
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Po co wiedzieć czy Bóg jest czy nie jak umrzemy to się przekonamy. A na razie żyjmy tak jak mówi nam sumienie.
  • 0

#22

Guy Fruit.
  • Postów: 111
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Bardzo zła
Reputacja

Napisano

To juz było. <---- tooooojuzbylooo<echo112>

Do dziś jest tak zwane kazirodztwo.....Nie wierzycie? Ty mężu kochany ,gdzie twa niewiasta już spokojnie tej nocy zasypia a dzieci zamiast w prawdziwego niedźwiadka wtulone ,patrzą -nie rozumiejąc plastikowych zabawek.Ona już myśli czy by nie mieć kolejnego dziecka z własnym bratem a ty Bracie czy nie mieć kolejnego z własną siostrą.Kto ma uszy niech słucha....

Użytkownik Guy Fruit edytował ten post 06.12.2012 - 13:32

  • 0

#23

Osh Maya.
  • Postów: 17
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Osho napisał na ten temat: "Koncepcja boga w starych religiach wynika z lęku. Ludzie wierzą w boga, bo nie potrafią ufać sobie samym. Potrzebują postaci ojca, wielkiego tatusia. Są ciągle dziecinni, potrzebują kogoś, kto dałby im odwagę i zapewnił ochronę. Po prostu boją się zostać sami"

Jednak moim zdaniem, tak naprawdę klucz do zrozumienia pojęcia "bóg", tkwi w udzieleniu sobie szczerej odpowiedzi na pytanie: Jaka jest ilość możliwości tego, co rzeczywiście możesz zrobić ze swoim życiem? Odpowiedź na to pytanie uświadomi nam, że jedyna możliwość jest taka, że Bóg, którym musimy być my sami, głęboko nas ogranicza, w zakresie określonego głębszego celu, do którego dochodzimy przez całe życie.
  • 0

#24

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Bóg jakiego kreują religie - nie istnieje, żadna osobowość, żadna postać.

Bóg jako początek wszystkiego, jako coś co zapoczątkowało wszystkie procesy - jasne, mogę się zgodzić. Tylko, że do takiego Boga nie będę się modlił, ani z nim rozmawiał.

Moim skromnym zdaniem Bóg/Bogowie to wymysł ludzi, zobaczcie jak łatwo wszystko zganiać na Boga, lub za wszystko mu dziękować, można też niwelować strach i czuć się bezpiecznym.

' jak Bóg pozwoli to znajdę prace '
' Boże dlaczego pozwalasz, żeby ginęli niewinni '
' Gdzie był Bóg jak trwała wojna '

I takich przykładów można podawać setki, ludzie wtedy zrzucają winę, lub jak komuś lepiej pasuje - szukają wytłumaczenia na różne sytuacje.

Nie rozumiem dlaczego Bóg katolicki to ma być ten właśnie prawdziwy Bóg, a co z innymi religiami? A co ze starożytnymi ludami? Czemu ludzie wierzą w takiego Boga jak się im dziś przedstawia, a nie np w Zeusa?

Wydaje mi się, że tak jak dla Nas Bogowie typu Zeus, Posejdon, itp to mitologia, tak samo dla cywilizacji za ileś tam setek lat Nasz katolicki Bóg również może być taką mityczną postacią, o ile przetrwają jakieś dowody, że taka religia istniała.

Często w życiu ludzi pojawia się Bóg, bo tak jest Nam łatwiej. Jak nie mamy już siły, by żyć, zwalają się na Nas problemy to wtedy rozmawiamy sobie z Bogiem i co się dzieje? Czujemy ulgę, jest Nam lepiej - tu Bóg działa jako taki idealny przyjaciel, który zawsze Nas słucha.
Jak Nam się uda wyjść cało z wypadku, z którego nie mieliśmy prawa wyjść, to się dziękuję Bogu za to, że żyjemy, ale jak znowu Nasi bliscy zginą w wypadku to się woła ' Boże DLACZEGO?! ' - Człowiek tak już ma, mamy świadomość, mamy rozum, więc szukamy różnych rozwiązań, na które nie mamy racjonalnego wytłumaczenia.

Poza tym rozmowa o Bogu nie ma sensu, bo ten co wierzy i tak będzie wierzył, bo na wiarę nie potrzeba dowodów i tak samo w drugą stronę - ten co nie wierzy to i tak nie zmieni zdania.

Bóg to kwestia indywidualna Naszego podejścia, myślenia, logiki i postrzegania świata. A nie tego kto był jak wychowywany. Ja byłem wychowany w rodzinie mocno katolickiej, każdy był wierzący i i wierzącym nadal jest. Ja natomiast pomimo tego ' nacisku ' mam swój rozum i ' oderwałem ' się od ich sposobu postrzegania Boga i nie jestem osobą wierzącą.
  • 1



#25

puzzelkowa.
  • Postów: 20
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie chciało mi się czytać całej dyskusji, więc odpowiem to co wiem.
Wiem, że Biblia jest pełna paradoksów (Lucyfer odwrócił się od Boga, wszystkie anioły pozostały niewinne, człowiek odwrócił się od Boga, cała ludzkość przeklęta grzechem pierworodnym). Jednak zacznijmy of dekalogu.

Patrząc na przykazania są one oczywiste. Czy lubisz jak cię ktoś okrada? Pewnie nie. Czy lubisz jak ktoś cię okłamuje? No właśnie. Dekalog, krótko mówiąc opiera się na życzliwości do drugiego człowieka.

Bog nie zsyła chorób. Przynajmniej ja uważam, że wszystko działa na podstawie Prawa Przyciągania. Bogu pewnie nie podoba się to całe zło, ale nie zwalaj na niego winy. Jeśli ktoś zabije ci matkę, to będziesz obwiniał Boga czy zabójcę za to, że umarła? Tutaj znów kłania się Prawo Przyciągania (więcej o nim w filmie "The Secret" napisy/lektor PL)

Noszenie krzyża nie czyni cię lepszym. To tylko symbol ukazujący, że nie wstydzisz się Boga (ja osobiście go nie noszę).

Jeśli chodzi o Kościół to tu w większości jak zauważyłeś- rządzą ludzie. Jeśli znasz idealnego człowieka daj mi na niego namiary.

Moim zdaniem nie należy przejmować się ludźmi Kościoła tylko swoją wiarą. Jeśli masz swoje zdanie OK, ja wyraziłam tylko swoją opinię.
  • 0

#26

HeyMacarena1s.
  • Postów: 10
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

i taka ciekawostka biblijna pełna sprzeczności

(Księga Wyjścia 34, 6)
"Bóg miłosierny i litościwy, cierpliwy, bogaty w łaskę i wierność,
zachowujący swą łaskę w tysiączne pokolenia."
(Księga Izajasza 63, 3)
,,Ja rozdepczę ich w swym gniewie i podepczę ich w mej zapalczywości, ich krew zbryzga moje szaty i splamię całe swe odzienie"


6.Nie zabijaj
(Księga Liczb 31, 7)
,,Według rozkazu jaki otrzymał Mojżesz od Pana, wyruszyli przeciw Madianitom i pozabijali wszystkich mężczyzn"


(Psalm 37,8 )
,,Zaprzestań gniewu i zaniechaj zapalczywości! Nie gniewaj się, gdyż to
wiedzie do złego..."
(Na 1,2 -3)
,,Zazdrosnym i niszczącym Bogiem jest Pan, mścicielem i władcą gniewu, Pan mści się nad swoimi wrogami i gniewa się na swoich nie przyjaciół"


Cześć

Rozwieję twoje wątpliwości:

pierwszy przykład pokazuje po prostu jak Bóg straszy ludzi sam na pewno wiesz z własnego doświadczenia,że ludzie szanują cię bardziej kiedy się ciebie boją nie chodzi mi oczywiście o strach typu korea do przywódcy

drugi przykład przykazania najważniejsze to te pierwsze w PŚ napisane jest,że powinno się przestrzegać przykazań,ale ważniejsze jest wykonywanie woli Boga

trzeci przykład patrz przykład pierwszy
  • 0

#27

Nothing.
  • Postów: 200
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Spór wyżej, o to kto jest lepszy, szatan czy bóg, przypomina mi spór o to kto ma lepszego wymyślonego przyjaciela...
  • 0

#28

Nosferatoo.
  • Postów: 298
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Zdumiewające, by poprzeć lub obalić twierdzenie, opieramy się na ,,świętych pismach,,...które wiele mogą wskazać, ale nie wiemy czy są krystalicznie czysta prawdą. Pojęcie ,,Boga,, zdaje się wychodzić poza nasze rozumienie, Wszechświat zdaje się opierać nie na ,,przypadku,, dlatego wielu przyjmuje że musi się kryć za kreacją jakaś inteligentna siła. Możesz być wolnym człowiekiem od wszelkich ludzkich wymyślnych ugrupowań i czuć że jest coś więcej niż to co widzimy na co dzień. Nasz punkt widzenia świata sprawia że stajemy się puzzlem pasującym do tej wielkiej układanki, dlatego warto trzymać się swojej prawdy mimo iż będzie inna od prawdy twojego sąsiada. A Religie...wielu znajduje w nich siłę i inspirację inni odnajdują w nich ścieżkę i miłość a inni całą masę pierdół...ale myślę że naprawdę niewielu odnajduje w nich Boga. Wierzę że największym darem jaki otrzymujemy, kiedy rodzimy się na tej planecie jest nasz wolny wybór, dlatego zostawiłem wszelkie ograniczenia swojej osoby i bez żadnych ograniczeń i nakazów szukam prawdy w tym jakże pięknym świecie, a droga po której idę podpowiada mi że istnieje jakaś wyższa siła w wszechświecie, (Bóg, Kreacja, Miłość)...głęboko wierzę że musi być coś więcej...
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych