Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wklejanie zdjęć na forum


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

#1

D.K..

    Semper invicta

  • Postów: 2988
  • Tematów: 2559
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zdaję sobie sprawę, że część z mniej zaawansowanych użytkowników może mieć problemy ze wstawianiem obrazków na forum tak, żeby nie robić z nich hotlinków. Niniejszy temat ma służyć pomocą w tej kwestii.

Ogólna zasada umieszczania obrazków na forum polega na przeniesieniu ich na dowolnie wybrany serwer hostingowy i wstawienie do własnego posta na forum odnośnika do takiego pliku. Obsługa praktycznie wszystkich serwisów tego typu jest identyczna i polega na wybraniu pliku z obrazkiem z własnego komputera (lub w niektórych przypadkach odnośnika do niego), a następnie zatwierdzenia go przyciskiem Wyślij, Wrzuć lub o podobnej nazwie. Po zakończeniu przesyłania dostępny będzie bezpośredni odnośnik do obrazka, który należy następnie skopiować i wstawić do posta na forum.

Polecane serwery oferujące darmowy hosting obrazków:

Proszę również o wyrażenie opinii na temat powyższych propozycji, negatywnych lub pozytywnych lub też podanie własnych, ulubionych serwisów do wrzucania obrazków.



#2 Gość_wadm. Aton

Gość_wadm. Aton.
  • Tematów: 0

Napisano

No to żeby nie było niejasności w imieniu świeżych użytkowników pytam o co chodzi z tymi hotlinkami i w jaki sposób szkodzą forum?

#3

D.K..

    Semper invicta

  • Postów: 2988
  • Tematów: 2559
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No to żeby nie było niejasności w imieniu świeżych użytkowników pytam o co chodzi z tymi hotlinkami i w jaki sposób szkodzą forum?

Proszę o odrobinę cierpliwości. W przygotowaniu jest osobny poradnik (FAQ), w którym co istotniejsze sprawy będą wyjaśnione, również hotlinki. Mam nadzieję, że z pożytkiem dla wszystkich. Pojawi się jeszcze w ten weekend.






#4

pdjakow.
  • Postów: 1340
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja czasem wklejam zdjęcia hostowane na serwerze, który opłacam (zarówno serwer, jak i domenę). Mam nadzieję, że nic się w tej kwestii nie zmieni i nadal będę mógł to robić :)

#5

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja jestem zadowolony z Imgura
imgur.com



#6

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Proszę również o wyrażenie opinii na temat powyższych propozycji, negatywnych lub pozytywnych lub też podanie własnych, ulubionych serwisów do wrzucania obrazków.


Jeżeli można to kilka słów..
Te wszystkie "fotosiki" "imageshacki" itp. mają jedną zasadniczą wadę... Czas przechowywania wrzuconych na nie materiałów jest ograniczony . Niby nie jest to problem, pod warunkiem, że ogląda się je na bieżąco, biorąc udział w toczącej się dyskusji. Jak się trafi na takie linki w postach po jakimś czasie, to zwykle nic już nie da się pod nimi oglądnąć, bo tych plików po prostu tam nie ma. To sprawia, że w wielu przypadkach, czytanie takich postów traci sens (szczególnie kiedy zdjęcia stanowią ich integralną część). Brak takich materiałów zdjęciowych, które już "wygasły" wypacza sens danego wpisu, bo bez nich, nie jest on tak samo czytelny. Przykładem jest cała masa wpisów w temacie 9/11 (z wiadomych względów boleję nad tym faktem :P) sprzed kilku lat, które same w sobie są ciekawe ale pozbawione zdjęć zamieszczonych przez autorów na (przykładowych) "fotosikach", są dla czytającego zupełnie niezrozumiałe lub - nie do końca czytelne. Ja osobiście preferuję darmowy hosting, np. na Interii, w którym można zamieszczać fotografie (przynajmniej było tak jeszcze chwilę temu), które pozostaną tam dopóki nie zostaną skasowane przez autora. To gwarantuje, że nawet osoba, która znajdzie dany wątek np. po 5 latach, będzie mogła nie tylko przeczytać ale i ZOBACZYĆ, co jego autor miał na myśli pisząc go...

Użytkownik pishor edytował ten post 10.11.2012 - 01:47




#7

LocoGreen.
  • Postów: 66
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

ja wrzucam na photobucket

#8

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Na wielu forach jest możliwość wrzucenia zdjęcia bezpośrednio, a nie przez inne serwery. Wybiera się przy pisaniu posta opcję ,,dodaj zdjęcie" i z dysku ładuje na forum.
Dziwię się że tutaj nie można by zrobić tak samo.



#9

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dołączam się do pytania Wszystko. Było by prościej, łatwiej i przyjemniej ;-).



#10

kamilus.
  • Postów: 1231
  • Tematów: 106
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja osobiście korzystam z imgupload.pl - strona bardzo szybko działa i ma możliwość uploadu kilku(nastu) zdjęć naraz, co się czasami przydaje.



#11

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja używam imgur.com, bo ma ładną skórkę i działa jak każdy inny hosting. ;)



#12

Pit.

    pies Darwina

  • Postów: 1034
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Z popularniejszych jest jeszcze Flickr, a z mniej znanych Majhost



#13

Serail.
  • Postów: 428
  • Tematów: 52
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 26
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ale przy możliwości wrzucania wszystkiego na serwery VRP, to Kurak będzie musiała dokupić kilka maszyn. W zależności od tego, z usług jakiej firmy korzysta obecnie, serwer obsługujący sprawnie forum o takim a nie innym natężeniu ruchu kosztuje w okolicach 1,5 tysiąca. A i tak czasami się nam forum wysypuje, jak przy okazji tematu o wybuchowym tupolewie, gdzie musiałem się z fanpejdża fejsbukowego paranormalne.pl dowiadywać, czy to ABW nas zdjęło, czy serwer nie wytrzymał.

Dodawanie zdjęć przez użytkowników tylko spowolniłoby forum lub zmusiło do inwestycji Kuraka w lepszy sprzęt. Nie znam bilansu zysków z reklam ani wysokości opłaty za dzierżawę, więc nie wiem, czy takie coś by się opłaciło, szczególnie, że alternatywą jest skorzystanie z serwisów hostujących zdjęcia, co zajmuje do 30 sekund.

A jeśli nie chcecie, żeby foty wam poznikały, to załóżcie sobie tam konta. Ja na iFotosie i imageshack.us mam, dzięki czemu fotki będą w Internecie żyły dłużej ode mnie.



#14

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6614
  • Tematów: 764
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja hosta mam z imageshack i sobie chwalę, poza jednym wyjątkiem. Czasem admin hosta cenzuruje pliki, jeżeli uważa, że któryś jest "niewłaściwy".
Przez to bywało, że grafiki znikały z postów, pomimo posiadania konta na hoście.

 

Zmieniłem, teraz TinyPic i jest dobrze.





#15

loriena.
  • Postów: 2
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja używam darmowy hosting linków http://www.imagic.pl/ tak trochę z przyzwyczajenia. 




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych