Skocz do zawartości
Zdjęcie

Tam, gdzie mieszkamy też jest straszno...


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

#16

Staniq.

  In principio erat Verbum.

 • Postów: 5626
 • Tematów: 707
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 24
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dzisiaj literka G i H ( taki bonusik ).

Chciałbym jednak rozpocząć troszkę z innej beczki. Kolega MuhomorniczyKropkaCylon raczył się odnieść do poziomu historii tutaj opisanych, swoją wypowiedzią zaniżając poziom całego tematu.
Ale nie chciałem tutaj o poziomach. Kolega nie zwrócił uwagi na jeden istotny fakt: ja tych historii nie wymyśliłem, ani nie usłyszałem od babci. Wygrzebałem je z istniejących dokumentów, do których miałem dostęp. W UK takie rzeczy są możliwe, bo to co nie jest utajnione, jest dostępne. W Polsce, kiedyś próbowałem dotrzeć do podobnych dokumentów i nie było to możliwe. Dlaczego? Z prostej przyczyny. W cywilizowanym kraju, jak ktoś wymyśla przepisy, dodaje do nich obowiązującą interpretację, nie pozostawiając urzędnikowi pola do popisu, bo to obywatel jest najważniejszy, a nie urzędas. W Kraju Widzimisię Urzędnika, pani, od której zależało, czy będę mógł sobie coś sprawdzić w dokumentach powiedziała mi: nie, bo nie chce, aby pan tam grzebał(?). I odesłała mnie do sądu, bo tylko sąd może jej coś kazać...
Dlatego to, takie, a nie inne historie opisuję na forum. Szkoda, że Ci nie przypadły do gustu, bo niepolskie? To właśnie jest takie infantylne. Zapewne zapomniałeś, iż to forum ma w nazwie paranormalne.

Ad rem.

Dzieci

Lokalizacja: Gonalston - Gonalston Mill (obecnie blok), oraz w pobliżu mostu
Typ: Haunting/ Manifestacja
Data / Czas: nieznany
Zanim budynek został przebudowany i przystosowany do zamieszkania, miał reputację nawiedzonego przez duchy zmarłych dzieci, które pracowały w młynie. Głosy dzieci, były również słyszane pod pobliskim mostem.

Biały kot

Lokalizacja: Gunthorpe - River Trent, nadbrzeżna droga prowadząca do West Stockwith na końcu Lane Commonpiece
Typ: ABC
Data / Czas: 1890
Ten kot o białej sierści, jak powiadają, miał być wielkości świni. Zniknął, kiedy miejscowy człowiek próbował kopnąć stwora.

Mała dziewczynka

Lokalizacja: Gunthorpe - Unicorn Hotel
Typ: Haunting/ Manifestacja
Data / Czas: Późny wiek XX
Mówi się, że upiorna dziewczynka z upodobaniem prześladuje pokój numer siedem. Ściąga nakrycie z łóżka i żywi niechęć do każdego mieszkańca, robiąc mu niewybredne żarty.

Wieś Radley

Lokalizacja: Halam - Valley na południowy wschód od wsi
Typ: Manifestacja środowiska
Data / czas: 24 grudnia (ponownie się pojawiła)
Dawno temu spalona do gołej ziemi i potem nieodbudowana wieś Radley, jest gdzieś w tej okolicy ukryta przed ludzkim wzrokiem. W Wigilię Bożego Narodzenia słychać dzwony kościelne, chociaż w okolicy nie ma takowych.

Elizabeth "Bessie" Shepherd

Lokalizacja: Harlow Wood - Droga z Mansfield do Nottingham przechodząca przez ten obszar
Typ: Haunting/ Manifestacja
Data / Czas: dwieście lat temu - obecnie
Ta młoda dama, została obrabowana i zamordowana na tej drodze dwieście lat temu. Jej zabójca, Charles Rotherham, został złapany po tym, jak próbował sprzedać jej buty. Jej duch pojawia się ( ale nie każdemu ) po tym, jak ktoś dotyka małego pamiątkowego kamienia, którym oznaczono miejsce, gdzie została zabita. Według niektórych raportów jej nazwisko to Sheperd lub Sheppard.

Kawaler

Lokalizacja: Hawton - Droga przez most
Typ: Haunting/ Manifestacja
Data / Czas: nieznany
Idący przez most rybak natknął się na kawalera samotnie przejeżdżającego przez most na koniu. Kiedy się minęli, rybak się odwrócił. Kawalera i konia już nie było.

Nan Scott

Lokalizacja: Holme - St Giles Church
Typ: Haunting/ Manifestacja
Data / Czas: nieznany
Mówi się, ze to duch kobiety, która przeżyła wielką zarazę niosąc pomoc chorym, ale umarła z głodu. Nan lubi pędzić wokół cmentarza, lub słychać ją, jak porusza się w górnej części kościoła.

Żołnierze

Lokalizacja: Hucknall - Seven Stars dom publiczny/ karczma
Typ: Haunting/ Manifestacja
Data / Czas: 2000
Pracownik raportował, że podczas pracy poczuł chłodne dotknięcie na ramieniu, gdy nikogo nie było w pobliżu. Karczma była badana przez drużynę "Ghost Of Nottingham". Przypuszcza się, że budynek może być nawiedzony przez żołnierzy, którzy zginęli w wyniku zamachu bombowego w sąsiednim budynku w czasie II wojny światowej.

Przerażające Dzieci

Lokalizacja: Hucknall - Yew Tree Public House, Nottingham Road
Typ: Haunting/ Manifestacja
Data / Czas: 2008
"East Midlands Paranormal group" poinformował, że pub jest nawiedzany przez duchy przerażających dzieci, które przeraźliwie się śmieją.

Grey Lady

Lokalizacja: Huthwaite - Biblioteka
Typ: Haunting/ Manifestacja
Data / Czas: nieznany
Czasami bywa widziana w szarej jedwabnej wiktoriańskiej sukni. Najczesciej jednak, generuje uczucie "bycia obserwowanym", gdy w pobliżu nie ma nikogo.

Starzec

Lokalizacja: Huthwaite - Mill Lane
Typ: Haunting/ Manifestacja
Data / Czas: nieznany
Ten starszy pan, jest widywany, jak przechodzi przez jezdnię, podpierając się laską.

Następna będzie literka K.

Opracowanie własne.
Wykorzystanie fragmentów lub całości po uzyskaniu zezwolenia.

 


 • 0#17

Staniq.

  In principio erat Verbum.

 • Postów: 5626
 • Tematów: 707
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 24
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Obiecałem literkę K.
Oto jest.


Skok nauczyciela

Lokalizacja: Keyworth - South Wolds szkoła
Typ: Haunting/ Manifestacja
Data / Czas: obecnie
Istnieje mit, że w 1960r. jeden z nauczycieli pracujący w szkole zabił się, skacząc z trzeciego piętra. Mit oparty jest na tym, ze co najmniej kilku studentów, o różnych porach dnia i roku słyszało odgłos upadku, znajdując się w pobliżu miejsca zdarzenia.

Człowiek w odblaskowej kurtce

Lokalizacja: Kimberley - nieużywane budynki na wzgórzu, prowadzące do Kimberley, Main Street (własność prywatna)
Typ: Manifestacja środowiska
Data / Czas: 2002
Nastolatek wraz z grupą przyjaciół, penetrował stare kurniki w pobliżu budynków. W jednym z nich, zauważył mężczyznę stojącego w otwartych drzwiach, ubranego w odblaskową kurtkę. Nastolatek zawołał resztę grupy, ale oni nic takiego nie widzieli. Miesiąc później wrócili w to samo miejsce i nastolatek zdał sobie sprawę z tego, że drzwi w których miał stać ten człowiek, w rzeczywistości nie istnieją. Jeden z jego kolegów, a również świadek zdarzenia, przypomniał sobie, że przyjaciel jego ojca spotykał w tym miejscu upiornego człowieka. Natknął się również na niego wzdłuż drogi w pobliżu szop. Spotkany mężczyzna wydawał się być "normalny", po minięciu się ze świadkiem, nagle zniknął.

Wielki pies

Lokalizacja: Kimberley - pole niedaleko wieży ciśnień
Typ: zwierzę/upiór
Data / czas: wrzesień 2012
Popychając swój rower przez pole, świadek zmęczył się i zatrzymał, aby odpocząć, podziwiać widoki. Rozglądając się, dostrzegł czarnego psa wielkości konia. Istota biegła przy żywopłocie na szczycie wzgórza. Świadek odwrócił na chwilę wzrok, a pies w tym czasie zniknął.

Szare konie

Lokalizacja: Kirkby - The Dumbles
Typ: Haunting/ Manifestacja
Data / Czas: Lato 1984
Mężczyzna spacerujący z psem, raportował szarą kolaskę ciągnięta przez dwa szare konie. Powozili szarzy ( a jakże! ), mający upiorny wygląd mężczyźni.

Bałagan

Lokalizacja: Kirkby in Ashfield - Duke of Wellington pub/ karczma
Typ: Poltergeist
Data / Czas: 1980
Zarządzający pubem, zgłosili właścicielowi mieszkającemu na piętrze, że ma zejść do lokalu, aby pomóc poukładać porozrzucane po pomieszczeniu meble. Właściciel zeznał, że w nocy nic nie było słychać, a lokal zamknięto nad ranem. Stoły i krzesła, były wtedy na swoim miejscu. Włamania nie stwierdzono.

Walka

Lokalizacja: Kirkby in Ashfield - Kirkby Castle (fundamenty pozostają na zachód od kościoła) i okoliczne lasy
Typ: Haunting/ Manifestacja
Data / Czas: listopad 1989
Dwie osoby idące pieszo przez ten obszar, usłyszały walkę, zbrojne starcie dużej grupy ludzi. Słychać było okrzyki i szczęk broni, choć nic nie było widać.


Następne będzie L.

Opracowanie własne.
Wykorzystanie fragmentów lub całości po uzyskaniu zezwolenia.
 • 0#18

daboo.
 • Postów: 1
 • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Odcinek na literę B.

Diabeł

Lokalizacja: Bramcote - Hemlock Stone, Stapleford Hill
Typ: Legenda - stare podanie
Data / Czas: nieznany do czasow obecnych
Z nieznanych powodów diabeł próbował rzucić dziesięciometrowej wysokości skałę na Lenton ( dzielnica Nottingham ) ze swojej jaskini w Castleton. Chybił, a kamień wylądował na Stapleford Hill, gdzie pozostaje do dziś.


Witam, chcialem tylko dodac, ze diabel chcial kamieniem trafic w kosciol w Lenton, by skutecznie uciszyc zarliwie modlacego sie kaplana. Ta i inne historie sa opisane na tablicy bezposrednio pod kamieniem :) polecam bo fajne miejsce spacerowe i blisko samego parku Bramcote. Pozdrawiam i czekam na literke 'S' (Stapleford).

ps. Wybaczcie prosze brak polskich znakow.
 • 0

#19

Staniq.

  In principio erat Verbum.

 • Postów: 5626
 • Tematów: 707
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 24
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Up@
Niestety, archiwa milczą na ten temat, a miejsca jeszcze nie odwiedzałem, jakoś nie było okazji.
 • 0#20

Staniq.

  In principio erat Verbum.

 • Postów: 5626
 • Tematów: 707
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 24
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dotarliśmy do L. Tylko kilka pozycji na tą literkę widniało w archiwach dotyczących hrabstwa Nottingham.

Pilot RAF

Lokalizacja: Langar - Stara baza RAF
Typ: Haunting/ Manifestacja
Data / Czas: 1973 i 1983
W 1978 roku świadek obserwował mężczyznę w mundurze idącego wolnym krokiem w dol ulicy. Postać uśmiechnęła się do świadka i zanurzyła się w ścianie.
Inny świadek, dyrektor przedsiębiorstwa działającego na miejscu dawnej bazy RAF, opuszczając zakład, uderzył w umundurowanego mężczyznę, który pojawił się nie wiadomo skąd. Zatrzymał się, spodziewając się rannego człowieka, ale nikogo nie znalazł. Zdarzenie miało miejsce w 1983 roku. Kilka tygodni później, podobny wypadek przydarzył się innemu pracownikowi.

Krzykliwa Peggy

Lokalizacja: Laxton - Most niedaleko Bolembeck Lane
Typ: Haunting/ Manifestacja
Data / Czas: nieznany
Według podań, wszystko się zaczęło wtedy, kiedy tuż przy drodze zamordowano kobietę. Od tego czasu Peggy zaczęła z rozkoszą denerwować konie przechodzące przez most. Jej wrzask wzbudzał panikę u tych zwierząt, które niejednokrotnie zrzucały swoich jeźdźców.

Stąpania

Lokalizacja: Laxton - Kościół
Typ: Haunting/ Manifestacja
Data / Czas: nieznany
W tym kościele słyszano dziwne dźwięki, w tym głośne stąpania i huki. Proboszcz widywał upiorną postać.

Mężczyzna z bródką

Lokalizacja: Lenton - Kościół św. Antoniego
Typ: Haunting/ Manifestacja
Data / Czas: Druga polowa XX wieku
Ten kościół miał być domem dla ducha mężczyzny z kozią bródką. Egzorcysta miał trochę z nim roboty, ale ( jak napisał do protokółu ), udało się.

George

Lokalizacja: Lenton - Lenton Hall (aka Lenton Firs Farm)
Typ: Haunting/ Manifestacja
Data / Czas: okolo 1940r.
Mieszkająca tutaj rodzina, "swojego" ducha nazwala George ( Jerzy ). Jurek dawał o sobie znać, chodząc po pomieszczeniach nad pokojem, w którym przebywali. Poprzedni właściciel uprzedzał o manifestacjach.

Strażnik więzienny

Lokalizacja: Lenton - White Hart/ karczma
Typ: Haunting/ Manifestacja
Data / Czas: 2000r.
Ten budynek był kiedyś częścią więzienia, z rezydującym tu duchem, którego uważa się za byłego strażnika więziennego. Manifestuje się w postaci ciemnego cienia, jak również dziecięcego śpiewu. Chóralnego.

Lord Byron

Lokalizacja: Linby - Newstead Abbey
Typ: Haunting/ Manifestacja
Data / Czas: nieznany
Ta historia jest taka: Lord Byron spotkał się raz z upiornym, czarno odzianym zakonnikiem, który prześladuje ten budynek od przeszło 500 lat. Współczesny stan legendy, ma się nieco inaczej. Mówi się, że teraz to Lord Byron snuje się po korytarzach, a jak nie ma co robić, to chowa się za własnym obrazem, lub przesiaduje w jego pobliżu. Co ciekawe, raportowano również obecność Białej Damy, która pachnie płatkami róż, psa Byrona ( nie wiadomo czym pachniał - raporty milczą na ten temat ), oraz Kobietę w Czerni, która jest uważana za pechową.

Opracowanie własne.
Wykorzystanie fragmentów lub całości po uzyskaniu zezwolenia.


Następne będzie M.
 • 0#21

Staniq.

  In principio erat Verbum.

 • Postów: 5626
 • Tematów: 707
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 24
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Czas na M.

Kobieta w bieli

Lokalizacja: Mansfield - A60 i teren wokół Hall Place (już nie stoi)
Typ: Haunting/ Manifestacja
Data / Czas: 1950 r.
Manifestacja tego ducha była zauważona tylko raz, tuż przed tym jak spłonął budynek Hall Place. Jej duch wyniósł się w okolice pobliskiej drogi i tam się teraz błąka.

Górnik z Mansfield

Lokalizacja: Mansfield - Clipstone Colliery
Typ: Haunting/ Manifestacja
Data / Czas: 1984 r.
Dwóch górników napotkało widmową postać górnika, ubranego w ubrania, jakie noszono około 1930 r. Upiór położył rękę na ramieniu jednego z nich. Obaj uciekli z wrzaskiem.

Żółte buty

Lokalizacja: Mansfield - Mansfield Palace Teatr
Typ: Nieznany typ Ducha
Data / Czas: nieznany
Świadek zdarzenia, młoda kobieta, zaobserwowała parę żółtych butów, które poruszały się po scenie. Kiedy kobieta zwróciła na nie wyraźną uwagę, zatrzymały się.

Spacer po dachu

Lokalizacja: Mansfield - New Inn
Typ: Haunting/ Manifestacja
Data / Czas: nieznany
W budynku było słychać odgłosy chodzenia po dachu, gdzie nikogo nie powinno być, a wejście na dach było zamknięte. Słyszano również głośny huk walącego się dachu, ale nigdzie żadnych szkód nie stwierdzono.

Timothy

Lokalizacja: Mansfield - Oak Tree karczma i Southwell Road West
Typ: Haunting/ Manifestacja
Data / Czas: nieznany
Timothy skończył na szubienicy za przestępstwo, którego nie popełnił. Jego cień wciąż czai się przy drodze i w pubie, protestując swoją niewinność wszystkim, którzy mają ochotę go wysłuchać.

Inspektor

Lokalizacja: Mansfield - Pleasley Vale Mills
Typ: Haunting/ Manifestacja
Data / Czas: nieznany
W tym miejscu widziano kilka manifestacji duchów, ale "inspektor" jest tym, o którym mówi się najczesciej. Kilka razy był wzięty za "prawdziwego" i ci, którzy mieli okazję z nim obcować, zrozumieli swój błąd dopiero wtedy, kiedy na ich oczach znikał. Dwóch innych świadków widziało również kobietę, która miała być zgwałcona i zamordowana w tym miejscu. Widywano również parę nóg, ale bez tułowia.

Migotek

Lokalizacja: Mansfield - Prywatny dom, Ruskin Road
Typ: Poltergeist
Data / Czas: 2000 r.
Pewna rodzina wyniosła się z tego obiektu po tym, jak do familii dołączył duch. Złośliwy drań, powodował, że wybuchały naczynia z gotującym się posiłkiem. Niezmiernie bawiło go również migotanie światłem.

Wiktoriańska pielęgniarka

Lokalizacja: Mansfield - Ransom Hospital
Typ: Haunting/ Manifestacja
Data / Czas: nieznany
Mówi się, że prześladująca budynek zjawa jest duchem wiktoriańskiej pielęgniarki, która pozbawiła się życia po tym, jak jej miłość została odrzucona przez przez jednego z lekarzy. Niestety, szpital powstał około 1948 roku, więc wytłumaczenie tej historii wydaje się być mało wiarygodne, ale należy do miejscowego folkloru.

Pani Flogan

Lokalizacja: Mansfield - White Hart Inn, White Hart Street, i ulica Dame Flogan
Typ: Haunting/ Manifestacja
Data / Czas: nieznany
Pani Flogan zginęła w wypadku kolo karczmy, a jej ciało było wleczone przez konia po pobliskiej drodze. Duch nawiedza drogę i sam zajazd.

Mnich

Lokalizacja: Mansfield - Ye Olde Rammego/ karczma
Typ: Haunting/ Manifestacja
Data / Czas: nieznany
Mnich, który nawiedza ten budynek, może mieć związek z pobliskim kościołem. Mówi się o tajnym tunelu łączącym oba budynki.

Kobieta

Lokalizacja: Mansfield Woodhouse - Angel/ karczma
Typ: Haunting/ Manifestacja
Data / Czas: nieznany
Upiorne postaci kobiety były zgłaszane przez miejscowych, jak prześladują ten pub. Zwykle widziana na szczycie schodów w pubie.

Starsza pani

Lokalizacja: Mansfield Woodhouse - Biblioteka
Typ: Haunting/ Manifestacja
Data / Czas: nieznany
Zgłaszano nawiedzanie budynku przez ducha starszej pani, oraz ( chyba, ze jest to ten sam podmiot ) mnicha bez twarzy. Duch przechodzi przez ściany i zamknięte drzwi, tak, jakby ich nie było.

Rudzielec

Lokalizacja: Mansfield Woodhouse - Manor House
Typ: Haunting/ Manifestacja
Data / Czas: początki XX wieku
Przez lata, wiele osób zgłaszało obecność ducha kobiety, o żywych czerwonych włosach.

Niska, starsza Pani

Lokalizacja: Mansfield Woodhouse - Parliament Oak pub
Typ: Haunting/ Manifestacja
Data / Czas: nieznany
Klient w pubie, zaobserwował starszą kobietę niskiego wzrostu przechodzącą przez ścianę, oraz przez korytarz, aż zniknęła w innej ścianie.

George

Lokalizacja: Mansfield Woodhouse - Portland Arms/ karczma
Typ: Haunting/ Manifestacja
Data / Czas: nieznany
George'a, dawnego portiera i człowieka od wszystkiego widziano stojącego przy kominku, choć nie żyje od dziesięcioleci. George jest również obwiniany, gdy znikają małe przedmioty. Bawi się również pompami w piwnicy.

Kobieta

Lokalizacja: Mansfield Woodhouse - Vale lasy i okolice
Typ: Haunting/ Manifestacja
Data / Czas: Późny wiek XX
Mówi się, ze las jest nawiedzany przez bialego ducha kobiety. Wydaje sie, ze moze miec zwiazek z ruinami na obrzezach lasu.


Mnich

Lokalizacja: Mattersey - Mattersey Priory (znany również jako Mathersey lub Maresey Priory)
Typ: Haunting/ Manifestacja
Data / Czas: 1989 r.
Klasyka. Ten mnich jest widywany ( choć rzadko ) w tradycyjnym habicie, płaszczu z kapturem i szerokimi rękawami.

Kobieta w zieleni

Lokalizacja: Misterton - Pump House
Typ: Haunting/ Manifestacja
Data / Czas: 1990 r.
W wyniku wypadku utonęła kobieta w rzece. Jej ciało poszarpane przez pompy zostało znalezione przy przepompowni. Widywana jest, jak spaceruje po okolicy. Towarzyszy jej miejscowy spadek temperatury.

Opracowanie własne.
Wykorzystanie fragmentów lub całości po uzyskaniu zezwolenia.

N już czeka w kolejce.
 • 1#22

Staniq.

  In principio erat Verbum.

 • Postów: 5626
 • Tematów: 707
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 24
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Troszkę to trwało, bo musiałem zweryfikować kilka historii, no i zredagowanie tego posta też zabrało czas, ale możecie poznać kilka ciekawych historii.
Dzisiaj N.

Jeńcy

Lokalizacja: Netherfield - tor kolejowy za Jackie Bells pub
Typ: Haunting/ Manifestacja
Data / Czas: 2005 r.
Kamery wewnętrznego monitoringu zarejestrowały odgłosy niemieckich jeńców wojennych, ich śpiew. Dźwięk zarejestrowano z kierunku przechodzącej w pobliżu linii kolejowej. Używano jej kiedyś do transportu jeńców, a obszar poza pubem był terenem gospodarstwa. Przy torach wielokrotnie obserwowano postać mężczyzny, pojawiającą się nagle i równie nagle znikającą.

Więzień

Lokalizacja: Newark - Albert Street
Typ: Haunting/ Manifestacja
Data / Czas: nieznany
Przekazy mówią, o półprzejrzystej postaci człowieka, pobrzękującej przymocowanym do nogi łańcuchem, kuśtykającą w dół ulicy.

Przygotowania do bitwy

Lokalizacja: Newark - Appleton Gate
Typ: Haunting/ Manifestation
Data / Czas: nieznany
Od czasu do czasu, na całym obszarze słychać szczęk oręża i parskanie koni.

Wiktorianki

Lokalizacja: Newark - Balderton Hall
Typ: Haunting/ Manifestacja
Data / Czas: nieznany
Ten budynek jest nawiedzany przez duchy dwóch starszych kobiet, ubranych w niebieskie wiktoriańskie suknie. Inna po wiktoriańsku odziana blond dziewczyna była widziana, jak biegnie korytarzem i znika. Wreszcie, widywano kilka razy ducha amerykańskiego pilota, jak spaceruje po terenie.

Kobieta w czerni

Lokalizacja: Newark - Bank Barclay, Market Place
Typ: Haunting/ Manifestacja
Data / Czas: nieznany
Dawna sprzątaczka w banku poinformowała, że spotkała w budynku kobietę o siwych włosach, ubraną w długą czarną suknię, niosącą stertę ręczników, która zniknęła za drzwiami.

Polski Żołnierz

Lokalizacja: Newark - Cmentarz
Typ: Haunting/ Manifestacja
Data / Czas: od okolo 1945 r.
Ten człowiek w mundurze był obserwowany, jak stoi przy nagrobkach w polskiej części cmentarza, co prowadzi do spekulacji, że to duch polskiego lotnika z II wojny światowej.

Stopnie

Lokalizacja: Newark - Dom Gubernatora, Piekarnia Żniwna
Typ: Haunting/ Manifestacja
Data / Czas: 1990 r.
Odgłos kroków na strychu i zapach fiołków nawiedzają te piekarnie od początku 1990 roku.

Książę Rupert

Lokalizacja: Newark - Kirkgate House
Typ: Haunting/ Manifestacja
Data / Czas: nieznany
Książę Rupert Reński poprowadził odsiecz na Newark w 1644 r. Miasto musiało wywrzeć na nim olbrzymie wrażenie, bo po swojej śmierci nawiedza ten budynek w upiornej postaci.

George

Lokalizacja: Newark - Morrisons
Typ: Haunting/ Manifestacja
Data / Czas: 15 sierpnia 2011 r.
Duch człowieka w wiktoriańskiej odzieży i płaskiej czapce ( nazwanego przez pracowników George ), krotko był postrzegany przez jednego z pracowników supermarketu Morrisons, zanim zniknął w zamkniętych drzwiach lodówki.

Spadające kamienie

Lokalizacja: Newark - Newark Castle
Typ: Haunting/ Manifestacja
Data / Czas: 2000 r.
Zespół NgritUK badał zamek i okolice. Potwierdzono przypadki spadających kamieni i towarzyszące im błyski światła.

Kroki

Lokalizacja: Newark - Old Kings Arms-karczma
Typ: Poltergeist
Data / Czas: 2000 r.
Ten polt otwiera i zatrzaskuje drzwi, porusza meble i tworzy dźwięki podobne do kroków.

Kroki 2

Lokalizacja: Newark - Palace Theatre
Typ: Haunting/ Manifestacja
Data / Czas: nieznany
Wielu widzów, którym przyszło opuszczać Teatr późno w nocy, odnosili wrażenie, że coś ich przeniknęło. Aktorzy słyszeli kroki, albo trzaskanie drzwiami.

Obecność

Lokalizacja: Newark - RAF Syerston
Typ: Haunting/ Manifestacja
Data / Czas: nieznany
W jednym z hangarów stwierdzono dziwną obecność, która denerwuje psy obronne. Zgłaszano również nagle, miejscowe spadki temperatury. Nawet w lecie.

Pianino

Lokalizacja: Newark - Spread Eagle pub (zaprzestał pracy w 1968)
Typ: Haunting/ Manifestacja
Data / Czas: przed 1968 r.
Rodzina, która tu mieszkała, została obudzona w nocy przez dźwięki pianina dochodzące z parteru.Obawiając się intruza ostrożnie otworzyli drzwi i weszli do pomieszczenia, gdzie stało pianino. Muzyka nagle ucichła. Nikogo nie znaleziono, choć przeszukano cały budynek. Wielokrotnie słyszano również odgłosy kroków.

Grey Lady

Lokalizacja: Newark - Woolpack - karczma
Typ: Haunting/ Manifestacja
Data / Czas: nieznany
Szary duch kobiety manifestuje swoją obecność w barze, po zamknięciu lokalu.

Sylwetka

Lokalizacja: Newton - RAF Newton (już nie działa) oraz drogi w okolicy (w tym drogi Fosse)
Typ: Haunting/ Manifestacja
Data / Czas: nieznany
Widywano fantom lotnika spacerujący w okolicy dróg. Znikał, jeżeli jakiś samochód zwolnił koło niego.

Mokre ślady

Lokalizacja: Nottingham - 1 Queens Street, British Transport Police Station
Typ: Haunting/ Manifestacja
Data / Czas: 1977 i 2007 r.
Oficer, który pracował sam w nocy w 1977 r. usłyszał ciężkie trzaśnięcie drzwi. Poszedł zbadać sprawę i znalazł mokre ślady prowadzące do toalety, mimo, że na zewnątrz było sucho. Po śladach udał się do toalety, ale znalazł pomieszczenie puste. Trzydzieści lat później, nastąpiła identyczna sytuacja, z tym, że oficer zauwazyl mężczyznę wchodzącego do toalety. Jednocześnie uświadomił sobie, że on i jego kolega są jedynymi osobami przebywającymi w tym czasie na posterunku. Zajrzał do toalety i nie znalazł nikogo. Podobnie jak jego kolega przed trzydziestu laty, złożył obszerny raport swoim przełożonym.

Charles Williams Watkin

Lokalizacja: Nottingham - 23 North Street (teraz Forman Street)
Typ: Haunting/ Manifestacja
Data / Czas: pierwsza polowa XX wieku
Sędzia instancji wyższej rzekomo zmarł podczas pracy w swoim gabinecie, kiedy spotkał się oko w oko z "pracującą dziewczyną", o której mówiło się, że prześladuje górną część budynku.

AA / Pomoc Drogowa

Lokalizacja: Nottingham - A52 (lub A42) Droga
Typ: Haunting/ Manifestacja
Data / Czas: 1930 r.?
Opowiadano wielokrotnie o duchu pracownika Pomocy Drogowej AA ( Automobile Association ), który patroluje na motocyklu odcinek tej drogi. Zatrzymywał się i udzielał pomocy kierowcom, którym popsuły się pojazdy. Kiedy pomógł w naprawie - znikał. Nikt nie słyszał warkotu odjeżdżającego motocykla.

Kroki i ślady

Lokalizacja: Nottingham - Stacja Pogotowia, Wilford Road
Typ: Haunting/ Manifestacja
Data / Czas: 1970 r.?
W tym budynku wielokrotnie słyszano odgłosy kroków na korytarzach, otwieranie i zamykanie drzwi. Dwóch świadków zaobserwowało cienistą postać człowieka wchodzącego do toalety. Zaniepokojeni śledzili go, lecz po wejściu do pomieszczenia nie znaleziono nikogo.

Wiktoriański Robotnik

Lokalizacja: Nottingham - Babbington (czasami Babington) Colliery
Typ: Haunting/ Manifestacja
Data / Czas: XX wiek
Nie jest jasne, czy to miejsce jest nawiedzane przez ducha jednego górnika, czy też kilku. W jednym przypadku widziano górnika ubranego w starym stylu, jak spacerował w obszarze, który był zamknięty. W innym incydencie grupa górników obserwowała postać, której odzież była pokryta pyłem węglowym oprócz białego szalika. Gdy podeszli do niego, postać znikła, a w miejscu gdzie to się stało, leżał ubrudzony biały szal.

Roundheads

Lokalizacja: Nottingham - Belgrave Square
Typ: Haunting/ Manifestacja
Data / Czas: nieznany
Co najmniej jeden świadek zaobserwował spektakularny przejazd zaciężnych Roundheads na koniach.

Robert Jackson

Lokalizacja: Nottingham - Bell Inn
Typ: Haunting/ Manifestacja
Data / Czas: 2000 r.
Duch Roberta przechadza się czasem po restauracji, która jest również nawiedzana przez dwóch mężczyzn, których widuje się jak siedzą przy tym samym stole. W damskiej toalecie widywano ducha kobiety, a przy drzwiach wejściowych lubi ukazywać się błazen.

Postać w kapeluszu

Lokalizacja: Nottingham - Bonington House
Typ: Haunting/ Manifestacja
Data / Czas: XX wiek
Pracownicy raportowali o obecności postaci w szerokim kapeluszu i długim płaszczu, oraz widzieli jak przechodzi przez ściany w górnej części budynku. Zgłaszano również łagodną aktywność poltergeista - zakręcanie kurków piwa w piwnicy. Spekuluje się, że sam Richard Bonington odwiedza to miejsce.

Edna

Lokalizacja: Nottingham - Bonington Theatre
Typ: Haunting/ Manifestacja
Data / Czas: 1982 r.
W czasie budowy kompleksu, tam gdzie stoi teatr odkryto kobiecy szkielet. Uważa się, że kości należały do "Edny", aktywnego ducha, który otwiera drzwi, przesuwa przedmioty i czyni hałas krokami w tej części budynku, która powinna być pusta.

Człowiek w długim czarnym płaszczu

Lokalizacja: Nottingham - Bridlesmith Gate
Typ: Haunting/ Manifestacja
Data / Czas: 1969 r.?
W 1969 roku odkryto ukryta pod sklepem jaskinie przez pracujących tutaj robotników. Od tego czasu widuje się ducha człowieka ubranego w długi czarny płaszcz i wysoki, również czarny kapelusz. Jego związek z jaskinią nie jest znany.

Człowiek z lodówki

Lokalizacja: Nottingham - Castle Rock Brewery
Typ: Haunting/ Manifestacja
Data / Czas: 20 luty 2011 r.
Pracownik raportował, że widział mężczyznę spacerującego wewnątrz pomieszczenia chłodniczego, choć nikogo nie znaleziono podczas sprawdzania lodówki. W poprzednich latach inni pracownicy zgłaszali, że widzieli postać "kątem" oka.

Starsza Pani

Lokalizacja: Nottingham - Church Cemetery (znany również jako: Rock Cemetery)
Typ: Haunting/ Manifestacja
Data / Czas: czasy wiktorianskie, oraz 1960 r.
Ten obszar jest nawiedzany przez ducha starszej Pani, który znika po tym, jak zostanie zauważony. Ukazuje się również w tym rejonie upiór ubranej po wiktoriańsku kobiety.

Duchy jaskiniowe

Lokalizacja: Nottingham - City of Caves, Broadmarsh centrum handlowe
Typ: Haunting/ Manifestacja
Data / Czas: 2000 r.?
W tej sieci jaskiń widywano kilka manifestacji postaci, mających formę rzuconych na ścianę cieni. Widywano również ubraną po staroświecku zdenerwowaną kobietę.
W jaskiniach słyszano również odgłosy wybuchów - w czasie II wojny były wykorzystywane jako schrony.

Dama w bieli

Lokalizacja: Nottingham - Colwick Kościół
Typ: Haunting/ Manifestacja
Data / Czas: 1831 r.
Widywana w bramie kościoła Kobieta w bieli sprawia wrażenie, jakby czegoś szukała. Ten sam zrujnowany kościół jest domem dla ducha wysokiego mężczyzny, którego widywano w tym miejscu kilka razy.

Chaworth Musters

Lokalizacja: Nottingham - Colwick Hall Hotel
Typ: Haunting/ Manifestacja
Data / Czas: nieznany
Jeden z dwóch duchów pojawiających się tutaj, przybiera postać pani Chaworth Musters, która ukrywa się miedzy drzewami, skrywając się przed tłumem, który napadł na budynek w 1832 roku. Drugi z duchów nazywany jest Mary Ann Chaworth. Ten spokojnie nawiedza korytarze, lub emituje dźwięki kroków, dziecięce śmiechy i wszystkie odgłosy jakie wydaje krzątająca się po domu służba.

Dzieci

Lokalizacja: Nottingham - Colwick Woods/las
Typ: Haunting/ Manifestacja
Data / Czas: nieznany
Duchy kobiety i dwojga dzieci były widywane na terenie lasu. Kobietę nazwano Mary Chaworth Musters ( następna z Musters'ow ), zaś dzieci uważa się za potomstwo Williama Saville, własnoręcznie przez niego zamordowane. Za popełnioną zbrodnię został powieszony w 1844 roku. Donoszono również o dźwiękach przypominających parskanie koni.

Dziewczyna w brązowych włosach

Lokalizacja: Nottingham - Cumberland Place - Szpital starszych dzieci i laboratorium
Typ: Haunting/ Manifestacja
Data / Czas: 1949 r.
Dwie kobiety z laboratorium oraz jedna z ich sióstr, widziały pielęgniarkę w starym mundurze ( z I wojny światowej ), jak przeniknęła przez zamknięte drzwi. Opisały ją, jako dziewczynę o ładnej twarzy i złotobrązowych włosach.

Duch Śpiewaka

Lokalizacja: Nottingham - Denewood Crescent
Typ: Haunting/ Manifestacja
Data / Czas: luty 1968 r.
Ten duch dał kilka występów w tym domu. W nocy.

Siła ducha

Lokalizacja: Nottingham - Lenton. Budynek Fanum House, i sąsiednie
Typ: Haunting/ Manifestacja
Data / Czas: 1982 r.
Budynek ma historie nawiedzeń sięgającą 1960 roku, kiedy średnia obserwacji była najwyższa. Wielu pracowników Fanum House widywało postać stojącą w drzwiach, która po chwili znikała. W kuchni była manifestacja poltergeista. Naczynie z herbatą zostało przeniesione z jednego pomieszczenia do drugiego. Również w sąsiednim budynku doszło do pokazu możliwości polta. W nocy, przeniesione zostały maszyny do obróbki owoców. Aby tego dokonać potrzeba by kilkunastu silnych mężczyzn.

Maszyna parowa

Lokalizacja: Nottingham - Tunel Mapperley, Południowy koniec
Typ: Haunting/ Manifestacja
Data / Czas: 1970 r.
Dwoje dzieci w wieku szkolnym, bawiąc się w tunelu słyszało szybko zbliżający się parowóz. Przerażone wybiegły na zewnątrz tunelu i dopiero wtedy, zdały sobie sprawę, że pociąg nie może istnieć, ponieważ północny koniec tunelu jest zamurowany.

Marszałek Tallard

Lokalizacja: Nottingham - Newdigate House
Typ: Haunting/ Manifestacja
Data / Czas: nieznany
W tym domu raczej go słyszano, niż widywano. Jednakże został mianowany marszałkiem Tallard'em, a jego kroki słyszano wielokrotnie. Mieszkańcy zgłaszali uczucie "bycia obserwowanym".

Spooky (upiorny)

Lokalizacja: Nottingham - NHS Walk-In Centre, Road Derby
Typ: Poltergeist
Data / Czas: 1970 r.
To dawny budynek AA (automobilklubu). Poltergeist, który tutaj się zadomowił, został nazwany "Spooky". Szaleje głównie w kuchni, gdzie tworzy grzmoty za pomocą garnków i patelni, oraz przewraca przedmioty. Polt może być podłączony do ducha człowieka, którego wielokrotnie obserwowano w tym budynku.


Człowiek w kamizelce kontrolera

Lokalizacja: Nottingham - North Wilford Power Station (juz nie stoi)
Typ: Haunting/ Manifestacja
Data / Czas: listopad 1967 r.
Ten budynek należący do elektrowni był nawiedzany przez niebieskookiego mężczyznę, ubranego w niebieskie ubranie robocze, oraz kamizelkę kontrolera. Uśmiechnął się nawet do jednego świadka, zanim przeniknął przez zamknięte drzwi.

Lew

Lokalizacja: Nottingham - Nottingham Lotnisko i obszar wokol
Typ: ABC
Data / Czas: 29 lipca 1976 r.
Zdarzenie z kategorii upiorne stwory. Dwaj mleczarze zaobserwowali dużego kota z długim ogonem, zakończonym krzaczastą końcówką. Miejscowi twierdzili, że w nocy ich zwierzęta były bardzo niespokojne. Pomimo użycia psów tropiących oraz helikopterów przez policje i olbrzymiej skali poszukiwań, nic nie znaleziono.

Regent Mortimer

Lokalizacja: Nottingham - Nottingham Castle
Typ: Haunting/ Manifestacja
Data / Czas: nieznany
Słyszano go, jak chodzi po swojej dawnej celi. Mortimer wydaje się nie rozumieć, że został stracony w 1330 roku. Słyszano również przerażający krzyk królowej Izabeli, który według podań wydała z siebie, gdy ciągnięto Mortimera na szafot. Na terenie zamku pojawia się czasem duch dziecka. Galeria zaś, jest miejscem spacerów ducha pewnej hrabiny. Komu się ukaże, ten w ciągu roku ducha wyzionie.

Dama w błękicie

Lokalizacja: Nottingham - Nottingham City Council, Rynek
Typ: Haunting/ Manifestacja
Data / Czas: nieznany
Pokój nazywany Ante Room zdaje się być nawiedzany przez kobietę w niebieskim stroju. Czasem słychać jej bezcielesne kroki, jak wychodzi z pokoju szeryfa.

Piosenkarz i hazardzistka

Lokalizacja: Nottingham - Old Angel Inn
Typ: Haunting/ Manifestacja
Data / Czas: nieznany
Słyszano wielokrotnie, jak nuci piosenkę pod nosem gdy pub jest pusty, jego cień widziano przy stoliku w rogu. Również cień, ale kobiety widywano przy maszynie do gier z owocami.

Pasażer na przystanku

Lokalizacja: Nottingham - Redhill Cemetery, Mansfield Road, Arnold
Typ: Haunting/ Manifestacja
Data / Czas: nieznany
Wśród mieszkańców osiedla krąży opowieść o człowieku z przystanku, który zatrzymał autobus późnym wieczorem. Wsiadł, minął konduktora i udał się na górny pokład. Kiedy konduktor wspiął się za nim, stwierdził, że na górnym pokładzie nie ma nikogo.

Sekretne drzwi

Lokalizacja: Nottingham - Prywatny dom wraz Forest Road
Typ: Haunting/ Manifestacja
Data / Czas: około 1940 r.
Pracujący tu dwaj malarze, uciekli z tego domu po tym, jak otworzyli odkryte podczas remontu drzwi, opatrzone ołowianą pieczęcią. Jak zeznali, po otwarciu zostali przytłoczeni powiewem zimnego powietrza, oraz nieokreślonej obecności, która zmusiła ich do wycofania się.

Szara postać

Lokalizacja: Nottingham - Queens Medical Centre - University Hospital
Typ: Haunting/ Manifestacja
Data / Czas: 1970 r.
Postać w szarym płaszczu została zauważona podczas nocnej wędrówki po jednym z oddziałów. W innym przypadku, pielęgniarki odpoczywające w jednym z pokojów na nocnym dyżurze, zostały zaalarmowane przez czarnoskórą pielęgniarkę. Pielęgniarka o podanym rysopisie nigdy tam nie pracowała.

Kobieta

Lokalizacja: Nottingham - Most kolejowy nad Wood Lane i dworzec Gedling (obecnie ośrodek młodzieżowy)
Typ: Haunting/ Manifestacja
Data / Czas: XX wiek
Mówi się o duchu kobiety, który spogląda w dół z krawędzi mostu na przechodniów. Prawdopodobnie tego samego ducha widziano również na starym dworcu.

Ciemna postać

Lokalizacja: Nottingham - Sherwood Manor public house, Mansfield Road
Typ: Haunting/ Manifestacja
Data / Czas: nieznany
Postać mężczyzny, ubrana w duży kapelusz była spotykana w piwnicy. Obwinia się go o przesuwanie przedmiotów. W innych częściach budynku spotykano tego ducha, ale ubranego w cylinder.

Człowiek z lampką

Lokalizacja: Nottingham - Sherwood Rise Tunnel niedaleko byłej stacji New Basford (tunel obecnie zamurowany)
Typ: Haunting/ Manifestacja
Data / Czas: okolo 1953 r.
Widziano ducha, jak stał u wejścia do tunelu i dawał znaki lampą, lub chodził w niewielkiej odległości od toru. Jest uważany za maszynistę, który zginął w 1890 r.

Latające szklanki

Lokalizacja: Nottingham - Ferry Inn, Wilford
Typ: Poltergeist
Data / Czas: 1980 r.
Poproszono o pomoc egzorcystę po tym, jak polt przesuwał szklanki po barze i głośno walił w blat.

Lady w szarym

Lokalizacja: Nottingham - Hotel Flying Horse (teraz Flying Horse Walk, pasaż handlowy)
Typ: Haunting/ Manifestacja
Data / Czas: XX wiek
Podczas pobytu w hotelu, jeden gość odmówił wejścia do swojego pokoju, po napotkaniu Grey Lady przechodzącej właśnie korytarzem. W piwnicy z piwem też straszy. Z raportów pracowników wiadomo, że były przypadki stukania po ramieniu podczas przełączania beczek z piwem.

Dziewczynka

Lokalizacja: Nottingham - Kiedyś sklep z antykami, Mansfield Road
Typ: Haunting/ Manifestacja
Data / Czas: 1975/6 r.
Ten duch przedstawiał dziewczynkę w wieku około dziesięciu lat. Miała bladą twarz i duże oczy. Nosiła ciemne ubranie, biały fartuszek, a jej buty miały dziury w palcach. Kiedy do sklepu przybyło medium w celu interwencji, duch zniknął i więcej się nie pojawił.

Beczenie i jęki

Lokalizacja: Nottingham - Stary posterunek Policji, Canal Street
Typ: Haunting/ Manifestacja
Data / Czas: 1976 r.
Kiedy ten budynek użytkowała prywatna firma, panowało przekonanie, że jest nawiedzony. Wielokrotnie słyszano beczenie i dzikie jęki, oraz niewidzialna ręka gasiła światło w niektórych pomieszczeniach. Dyrektor przedsiębiorstwa nie dał się zwieść silom nadprzyrodzonym i odkrył, że wszystkie dziwne działania ( z wyjątkiem jęków ) mogą być zlikwidowane przez nowego elektryka, gdyż obecny nie potrafił sprostać zadaniu.

Matrona

Lokalizacja: Nottingham - Stare studio Trent FM Radio, oraz były szpital, 29/31 Castle Gate
Typ: Haunting/ Manifestacja
Data / Czas: 1990 r.
Studio z którego nadawano audycje do stycznia 2007 roku, miało opinię nawiedzonego przez ducha kobiety - matrony. Inny kobiecy upiór, ubrany na czarno, widywany był w towarzystwie ducha mężczyzny w wojskowym mundurze. Bywało, że ciężkie dźwiękoszczelne drzwi same się otwierały i zamykały.

Szubienicznik

Lokalizacja: Nottingham - Galerie Sprawiedliwości ( wcześniej znane jako Shire Hall County Gaol)
Typ: Haunting/ Manifestacja
Data / Czas: 2007 r. (Shiba), 2010 r. (młoda dziewczyna)
Sale rozpraw i cele śmierci, bądź place egzekucyjne, są podobno nawiedzane przez duchy tych, którzy zostali tam skazani, lub w świetle prawa pozbawieni życia. Aktor David Shiba zgłaszał, że słyszał kroki i widział cienistą postać w systemie jaskiń, którą to wziął za innego aktora, choć później okazało się, że wszyscy byli w budynku na górze w czasie jego obserwacji. Nowsze obserwacje obejmują min. młodą, szczęśliwą ośmiolatkę, która rozpływa się w powietrzu podczas biegu w kierunku świadka.

Terier

Lokalizacja: Nottingham - Gedling House
Typ: Haunting/ Manifestacja
Data / Czas: 1940 - 1960 r.
Ten mały pies jest głównym bohaterem, choć widywano go w kilku różnych incydentach w towarzystwie starszej kobiety poruszającej się o lasce. Inni świadkowie mówią tylko o odgłosach stukania laski o podłogę.

Kobieta w bieli

Lokalizacja: Nottingham - Gedling Woods
Typ: Haunting/ Manifestacja
Data / Czas: 2000 r.?
Ten kawałek lasu jest nawiedzany przez kobietę w bieli, zakonnice oraz niezidentyfikowany krzyk.

Kobieta w bieli 2

Lokalizacja: Nottingham - Obszar Colwick Hall
Typ: Haunting/ Manifestacja
Data / Czas: nieznany
Uważa się, że to ten sam duch, który jest spotykany w pobliskim kościele. Panuje przekonanie, że to Mary Ann Chaworth-Musters, podobno pierwsza miłość lorda Byrona.

Kawalerzyści

Lokalizacja: Nottingham - Hippo Club, Bridlesmith (już nie działa)
Typ: Haunting/ Manifestacja
Data / Czas: 1971 r.
Personel na koniec zmiany zaobserwował fantomowych jeźdźców i inne bezcielesne postaci poruszające się wokół klubu. Wcześniej zgłaszano uczucie dotykania przez niewidzialne ręce.

Kroki

Lokalizacja: Nottingham - Restauracja Jesse'go
Typ: Haunting/ Manifestacja
Data / Czas: 1988 r.
Ten budynek jest rzekomo nawiedzony przez odgłosy przypominające kroki. Słychać je w pokojach, gdzie nikt nie przebywa.

Szlochający chłopiec

Lokalizacja: Nottingham - Lee Rosys tea shop (17 Broad Street)
Typ: Haunting/ Manifestacja
Data / Czas: 2006 r.
Lokalna gazeta poinformowała, że pracownicy i jeden klient słyszeli łkanie zza ściany. Przypominało głos małego chłopca. Kałuże wody pojawiły się bez widocznej przyczyny, jak również spadały kubki ze stołów.

Kinomaniak

Lokalizacja: Nottingham - Lenton Abbey, Classic Cinema
Typ: Haunting/ Manifestacja
Data / Czas: 1970 r.
To kino, zbudowane na miejscu dawnego klasztoru, jest nawiedzone przez postać, która może być mnichem, choć wydaje się być w "normalnym" ubraniu.

Hello ..?

Lokalizacja: Nottingham - Mapperley Hospital, Porchester Road (zamknięty 1994)
Typ: Haunting/ Manifestacja
Data / Czas: 2000 r.
Po zamknięciu tego azylu, duchy odzyskały głos. Pracownicy słyszeli swoje nazwiska wołane przez nieznany głos, oraz bezcielesne kroki. Widziano kobietę idącą korytarzami i słyszano wielokrotnie męski głos mówiący: "Hello...", choć mężczyzny nigdy nie widziano.

Młoda dziewczyna

Lokalizacja: Nottingham - St Matthias Church Street i St Matthias
Typ: Haunting/ Manifestacja
Data / Czas: 2000 r.
Cmentarz jest ponoć nawiedzany przez ducha młodej dziewczyny i ducha nieznanego mężczyzny. Przy drodze straszy duet starszego i młodego upiora.

Mnich

Lokalizacja: Nottingham - Tequila'S (nieczynny)
Typ: Haunting/ Manifestacja
Data / Czas: nieznany
Ten pub jest ponoć nawiedzany przez ducha mnicha i "kawalera", choć przypuszcza się, że nic tych zdarzeń nie łączy. Personel zgłaszał wielokrotnie o dotykaniu przez kogoś, choć nikogo nie było w pobliżu.

Lady w czarnym

Lokalizacja: Nottingham - The Adam's Building, teraz część New College Nottingham
Typ: Haunting/ Manifestacja
Data / Czas: 1960 r.
Ten budynek był w przeszłości fabryką, teraz jest domem dla ducha starszej kobiety w czarnym ubraniu. Ukrywa się na górnych piętrach.


Pismak

Lokalizacja: Nottingham - The Works Nightclub
Typ: Haunting/ Manifestacja
Data / Czas: 1990 r.
Nightclub został zbudowany w miejscu, gdzie kiedyś była siedziba Nottingham Evening Post, miejscowej codziennej gazety. W klubie zagnieździł się przyjazny, choć złośliwy duch. Sprawa została zbadana przez East Midlands Ghost Investigation Group, którzy odkryli, że osobnik za życia był dziennikarzem.

Ciuchcia

Lokalizacja: Nottingham - Thorneywood Station (już nie działa) i tunel (obecnie zamurowane)
Typ: Haunting/ Manifestacja
Data / Czas: 1960, 1970 r.
Wokół tej byłej stacji słychać posapywanie starych parowozów, brzęk wagonów i kroki na żwirze. Ostatni pociąg przejechał tedy w 1951 r. Czasem go słychać.

Człowiek w zielonej kurtce

Lokalizacja: Nottingham - Trent Bridge
Typ: Haunting/ Manifestacja
Data / Czas: 1960 r.
Duch człowieka w zielonym płaszczu był wielokrotnie widywany, jak patrzy z krawędzi mostu, przez co niektórzy spekulują, że był ofiarą samobójstwa. Widziano również duchy ludzi skaczących z mostu do wody, ale znikali przed uderzeniem w wodę. Obserwowano także człowieka w kajaku, który po wpłynięciu pod most znika.

Znikajacy czlowiek

Lokalizacja: Nottingham - Victoria Shopping Centre
Typ: Nieznany typ Duch
Data / Czas: 1970 i wiosna 2005 r.
W 1970 roku, dwóch pracowników na przystanku autobusowym zobaczyło człowieka, który ich zdaniem wyglądał dziwnie. Wydawało im się, że odszedł, ale musiałby biec, a nic takiego nie miało miejsca. Nie ma też gdzie się ukryć. Wtedy uświadomili sobie, że on zniknął. Wiosna 2005 roku matka z córką weszły do pustej windy. W trakcie jazdy, zauważyły mężczyznę stojącego tuz za córką.

Wypędzeni

Lokalizacja: Nottingham - Wilford Ferry Inn
Typ: Poltergeist
Data / Czas: 1982 r.
W tym zajeździe przeprowadzono egzorcyzmy w 1982 roku, aby usunąć kłopotliwego polta. Wyniki nie są podane w raportach.

Lady Middleton

Lokalizacja: Nottingham - Wollaton Hall, sala 19
Typ: Haunting/ Manifestacja
Data / Czas: nieznany
Lady Middleton została sparaliżowana po wypadku i resztę życia spędziła w tym pokoju. Teraz go nawiedza.

Głosy

Lokalizacja: Nottingham - Ye Olde Trip to Jerusalem/ karczma, pub
Typ: Nieznany
Data / Czas: XX wiek
Prawdopodobnie najstarszy pub w Anglii, jest domem dla widmowych głosów i innych hałasów. Wiszący u sufitu i pokryty grubą warstwą kurzu model galeonu ma opinie przeklętego. Każdy kto go dotknie, umiera w ciągu roku.

Ofiary Robin Hood'a

Lokalizacja: Nottinghamshire - cmentarz St Michael
Typ: Legenda
Data / Czas: Odkryte XIX wieku
Trzynaście szkieletów, które odkopano na cmentarzu, to prawdopodobnie leśnicy, na których egzekucję wykonał Robin Hood. Bełt kuszy znaleziony w czaszce jednego z nich zdaje się temu przeczyć, gdyż Robin i jego ludzie używali długich łuków.

Opracowanie własne.
Wykorzystanie fragmentów lub całości po uzyskaniu zezwolenia.

O i P będą następne.
 • 0#23

Czarny Demon.
 • Postów: 22
 • Tematów: 1
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

Nikt o nazwie nie zapomniał,a w regulaminie nie ma nigdzie napisane że historie muszą być polskie :)).
 • 0

#24

Staniq.

  In principio erat Verbum.

 • Postów: 5626
 • Tematów: 707
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 24
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

O i P tym razem będą... razem : ) .
Pierwsza historia budzi kontrowersje, gdyż raporty są wręcz "wylizane" i nie ma się do czego przyczepić, poza... brakiem bezstronnych świadków. Z wspomnianych raportów wynika, że świadkami byli stali klienci, a więc nikt przypadkowy, w dodatku będący w komitywie z właścicielem tego przybytku. Raporty wyglądają poprawnie, są spójne i logiczne. Wiem, wiem to już był 2000 rok, więc chyba czas, aby wyglądały nowocześnie, a nie jak za Królowej Wiktorii. Poza dokumentami, nie mogłem zweryfikować tej historii.

Tak, czy nie?

Lokalizacja: Oldcotes - Hermeston Hall
Typ: Inne
Data / Czas: 2000 r.
Odbywały się tu czuwania i mówi się o manifestacji kilkudziesięciu podmiotów ( w tym kobiety w brązowej sukni ). Obecni właściciele mieli pretensje do poprzedników, twierdząc, iż ci zataili przed nimi obecność duchów. Jeden z byłych najemców odpierał zarzuty twierdząc, że wszystko zostało spreparowane z chęci zysku, w nadziei na ściągnięcie klientów.

Upiór dziewczyny

Lokalizacja: Ollerton - Ollerton Hall
Typ: Haunting/ Manifestacja
Data / Czas: 2000 r.
Jest wiele historii związanych z tym pustym budynkiem, choć niewiele pokrywa się z rzeczywistymi obserwacjami. Świadkowie obserwowali m.in. upiorną dziewczynę, czarną postać ze świecącymi oczami. Z grubsza człowiek, a ślady bezcielesne. Spekulowano również o związku z kultem diabła.

Tors

Lokalizacja: Ollerton - Prywatna rezydencja, Cinder Lane
Typ: Haunting/ Manifestacja
Data / Czas: 1993 r.
Jeden z budynków jest nawiedzany przez manifestacje w postaci górnej części tułowia człowieka. Duch ma kolor niebieski.

Anonimowy Mnich

Lokalizacja: Ollerton - Rufford Abbey
Typ: Haunting/ Manifestacja
Data / Czas: Nieznany
Ponoć ta wielka postać miała czaszkę ukrytą pod kapturem, co było wynikiem przeprowadzonych rytuałów magicznych w przeszłości. Jeden ze świadków padł trupem w wyniku szoku jakiego doznał po spotkaniu tego ducha. Teren jest również nawiedzany przez Białą Damę, której postać unosi się w powietrzu.

Pani Jones

Lokalizacja: Ollerton - Snooty Fox pub
Typ: Haunting/ Manifestacja
Data / Czas: na początku 1990 r.
Ten pub miał być nawiedzony przez kobietę o pseudonimie 'Mrs Jones ", ale od 1993 roku nikt nic nie widział i nie słyszał. Chyba "poszła sobie".

Schowek Robin Hooda

Lokalizacja: Oxton - Oxton (lub Oldox) Camp, Robin Hoods Hill
Typ: Legenda
Data / Czas: obecny
Formacja na tym wzgórzu nazywana jest schowkiem Robin Hooda ( albo garncem ), a legenda głosi, ze Hood ukrył tutaj skradziony łup. W kurhanie znaleziono monety rzymskie.

Małżeństwo Alana A'Dale

Lokalizacja: Papplewick - Kościół St James '
Typ: Legenda
Data / Czas: Nieznany
Podanie głosi, że w tym kościele Alan A'Dale, jeden z ludzi lojalnych Hoodowi wstąpił w związek małżeński.

Człowiek i jego pies

Lokalizacja: Plumtree - na zewnątrz Perkins 'Bar & Bistro (formalnie Plumtree stacja kolejowa)
Typ: Haunting/ Manifestacja
Data / Czas: XX w.
Duchy mężczyzny i psa nawiedzają miejsce, gdzie biegły tory kolejowe, tuż za ścianą tego bistro. Uważa się, że zostali zabici przez lokomotywę, ale brak dokumentów przez kogo, gdzie i kiedy.

Opracowanie własne.
Wykorzystanie fragmentów lub całości po uzyskaniu zezwolenia.

Następne jest R.

Użytkownik Staniq edytował ten post 08.12.2012 - 19:56

 • 0#25

mamoru007.
 • Postów: 3
 • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czesc pod tymi linkami zamiescilem podobne relacje z terenu Sląska i Czech:


http://zmiennoksztal...-dziadka-o.html


http://www.zmiennoksztaltne.blogspot.com/#!http://zmiennoksztaltne.blogspot.com/2012/11/zmiennoksztatni-w-czechach-2.html

Pozdrawiam
 • 1

#26

Staniq.

  In principio erat Verbum.

 • Postów: 5626
 • Tematów: 707
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 24
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nareszcie literka R. Tak, wiem. Jestem leniwy, ale mamy już koniec roku, miał być koniec świata, a mnie się po prostu nie chciało.
No ale zrobiłem porządek z materiałami i dzisiaj możecie poczytać ciąg dalszy.


Kobieta w sukni

Lokalizacja: Radcliffe on Trent - Podstawy Holme Pierrepont Hall
Typ: Haunting Manifestacja
Data / Czas: około 1970
Duch kobiety w białej sukni. Wielokrotnie widywano jak dryfuje spokojnie w powietrzu po terenie.

Bałaganiarz

Lokalizacja: Radcliffe on Trent - Manvers Arms piwiarnia
Typ: Poltergeist
Data / Czas: Nieznany
Plotka głosi, że pomieszczenia w pubie były wykorzystywane jako tymczasowa kostnica przez pobliski kościół. Ten pub jest domem dla polta, który porusza beczki z piwem, rozrzuca ubrania oraz rozbija szklanki i kufle.

Facet w czerni

Lokalizacja: Retford - Teatr Mały
Typ: Haunting Manifestacja
Data / Czas: Nieznany
Chociaż ubrany w elegancki garnitur, to ten upiorny dżentelmen może być przyczyną bezcielesnych śladów, lub nagłych przeciągów, albo odczuwalnego zimna na terenie budynku.

Złe samopoczucie

Lokalizacja: Retford - Masonic Hall
Typ: Haunting Manifestacja
Data / Czas: 2002 r.
Zbadane przez Ghost Research Group - Bassetlaw. Zespół poinformował o przypadkach nagłego, złego samopoczucia w rejonie budynku, jak również o manifestacjach wielu innych duchów "bez miejsca spoczynku".

Starsza pani

Lokalizacja: Retford - The Elms (obecnie hotel)
Typ: Haunting Manifestacja
Data / Czas: 1940 (r.?)
Żołnierz pełniący służbę w budynku, który został przejęty na czas wojny jako szpital, zauważył starszą kobietę w wiktoriańskiej sukni, jak sunęła nad ziemią, zanim zniknęła. Od tego czasu ducha widziano kilkukrotnie.

Edwardiański prawnik

Lokalizacja: Retford - Ratusz
Typ: Haunting Manifestacja
Data / Czas: Nieznany
Ta chuda postać w szarej peruce, jest uważana za Edwardiańskiego przedstawiciela prawnego. Jego upiór czai się w pobliżu głównej klatki schodowej. W ciemnym rogu.

Niewierna żona

Lokalizacja: Retford - West Retford Hotel
Typ: Haunting Manifestacja
Data / Czas: około 1910 r.
Ten duch, jest tutaj uważany za kobietę, która miała romans ze stajennym, młodym chłopcem ( który później popełnił samobójstwo z powodu skandalu jaki wybuchł ). Co się stało z kobietą, nie jest do końca wiadome, ale jej cień teraz chodzi po korytarzach, kierując się przez dziedziniec w kierunku, gdzie kiedyś stały stajnie.

Młoda dziewczyna

Lokalizacja: Retford - White Hart Hotel
Typ: Haunting Manifestacja
Data / Czas: Nieznany
Mówi się, że zginęła w wypadku autokaru na tyłach budynku. Niektórzy uważają, że duch tej właśnie dziewczynki plącze się po hotelu. Można ją usłyszeć, jak przechadza się korytarzami, co potwierdzają odwiedzający. Popiersie dziewczyny jest wystawione w gablocie, ale mówi się, że pech dopadnie każdego, kto tego popiersia dotknie.

Kierowca ciężarówki

Lokalizacja: Rolleston - Rolleston stacja
Typ: Haunting Manifestacja
Data / Czas: 1990 r.
Kilka manifestacji zostało zgłoszonych na tej stacji i przy torach. Mówi się, że to duch kierowcy, który brał odział w wypadku na pobliskim skrzyżowaniu i gdzie zginął na miejscu. Drugi duch, to fantom mężczyzny, który stoi na peronie z gazetą w ręku. Jeden z tzw. crossing keeper ( czyli pracownik kolei, kierujący przejściem przez tory ), raportował dźwięki i zapach upiornej lokomotywy, choć nic nie było widać.

Mężczyzna w czarnym płaszczu

Lokalizacja: Ruddington - Horspools Piekarnia
Typ: Haunting Manifestacja
Data / Czas: XX wiek
Ten sklep jest nawiedzany przez ducha człowieka ubranego w czarny płaszcz, który wygląda zupełnie normalnie, dopóki nie zniknie.


Opracowanie własne.
Wykorzystanie fragmentów lub całości po uzyskaniu zezwolenia.

Następne oczywiście S.

up@
Dzięki za materiały. Mam nadzieję, że inni forumowicze dołożą coś ze swojej okolicy. O takie materiały mi chodziło, bo wzbogacają temat.


 • 0#27

Staniq.

  In principio erat Verbum.

 • Postów: 5626
 • Tematów: 707
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 24
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Archiwa ukrywające przed nami swoje zasoby, pełne są historii niewiarygodnych z punktu widzenia racjonalisty. Wiele osób przeżyło coś podobnego i do dzisiaj nie jest w stanie tego wytłumaczyć, pomimo tego, iż twardo stąpają po ziemi.
S jak:

Spencer

Lokalizacja: Scrooby - Great North Road
Typ: Manifestacja środowiska
Data / Czas: 1952r.
Człowiek wracający do domu, zobaczył postać wchodzącą do małego domku. Po kilku sekundach usłyszał krzyki i zobaczył dwie postacie z niego wybiegające - jedną z urazem głowy. Świadek spanikował, przekonany, że widział napad i uciekł. Biegnąc w ciemności zatoczył koło i wrócił do miejsca zbrodni, tylko, że tam nie było chaty...
Przypuszcza się, że był świadkiem projekcji zabójstwa strażnika i jego żony, których zabił John Spencer w 1779 roku. Duchy Spencera i strażnika widywano również na poboczu drogi.

Upright Beast

Lokalizacja: Sherwood Forest - Głęboko w lesie
Typ: Kryptozoologia
Data / Czas: XX wiek
Mit miejscowych nastolatków mówi, że las jest domem dla wysokiego włochatego człowieka, którego oczy świecą na czerwono w ciemności. Przypuszcza się, że jest to nowoczesna wersja duchów drzew, o których się mówiło, że tutaj mieszkały.

Rzucone krzesło

Lokalizacja: Skegby - Skegby Hall
Typ: Haunting Manifestacja
Data / Czas: Nieznany
Nocny stróż powiedzial, że został ranny po tym, jak niewidzialne ręce rzuciły w niego krzesłem. Inna historia mówi, że sala była nawiedzana przez śpiew mnichów i widywano ich niosących trumnę. Przed zetknięciem się ze ścianą znikali.

Postacie w kapturze

Lokalizacja: Sookholme - kaplica
Typ: Haunting Manifestacja
Data / Czas: Lato 1925r.
Dwanaście postaci w płaszczach z kapturem było widzianych przez ornitologa, który obserwował ptaki w nocy w ruinach kaplicy. Powiedzial on, że postaci szły "gęsiego", trzymając rękę na ramieniu postaci poprzedzającej.

Samobójstwo

Lokalizacja: Sookholme - Sokeholme Hall (już nie stoi)
Typ: Haunting Manifestacja
Data / Czas: początek XIX wieku
Pokój należący do Lukina Garreta był nawiedzany przez członka rodziny, który odebrał sobie życie.

Psia eskorta

Lokalizacja: South Muskham - Crow Lane, między wsią a Bathley
Typ: Shuck ( nie znam odpowiednika w języku polskim )
Data / Czas: XIX wiek a 1910r.
Widywano czarnego psa, przebiegającego truchtem przez drogę. Świadkowie to okoliczni mieszkańcy, jeżdżący po drodze konno, oraz motocykliści.

Ball Room Charlie

Lokalizacja: Southwell - Admiral Rodney pub
Typ: Haunting Manifestacja
Data / Czas: Nieznany
Kilku poprzednich właścicieli utrzymywało, że wielokrotnie napotykali ducha o przydomku "Ball Room Charlie", który przybiera postać mężczyzny z brodą.

Problemy z baryłką

Lokalizacja: Southwell - Bramley Apple piwiarnia
Typ: Poltergeist
Data / Czas: Nieznany
Mówi się, że niewidzialna ręka okresowo przerywa przepływ z beczki, bawiąc się zaworem w piwnicy.

Raleigh

Lokalizacja: Southwell - Droga między Southwell i Oxton
Typ: Legend
Data / Czas: 25 grudnia (ponownie się pojawia, ale nie można odczytać roku - zatarte)
Beneath, to mała dolinka położona, a raczej wciśnięta pomiędzy tymi dwoma miejscowościami. Było tam kiedyś miasteczko Raleigh, pochłonięte przez trzęsienie ziemi. Lokalna legenda mówi, że na Boże Narodzenie słychać w tym miejscu kościelne dzwony.

Król Karol I

Lokalizacja: Southwell - Saracen's Head - Hotel
Typ: Haunting Manifestacja
Data / Czas: Nieznany
Ten budynek był użyty przez Króla Karola I jako kryjówka, podczas jego ucieczki/odwrotu. Widywano jego ducha w pokoju, w którym mieszkał. Ten hotel nawiedza również inny fantom w pudrowanej peruce, oraz kobieta w osiemnastowiecznej sukni.

Ettie

Lokalizacja: Strelley - Kościół
Typ: Haunting Manifestacja
Data / Czas: Nieznany
Ducha spacerującego po parafialnym cmentarzu nazwano Ettie. Nawet mocno nie straszy...

Młoda dziewczyna

Lokalizacja: Sutton in Ashfield - Glade Forest (dawna szkoła)
Typ: Haunting Manifestacja
Data / Czas: 1985r.
Właściciele wytwórni włókienniczej zgłosili, że napotkali na terenie zakładu ducha młodej dziewczyny, mającej na nogach gumowce. Jeden z pracowników, który również ją dostrzegł, dodał, że duch powiedzial "Nie chcę iść" - przed zniknięciem.

Następne T.

Opracowanie własne.
Wykorzystanie fragmentów lub całości po uzyskaniu zezwolenia.


 • 0#28

BagiennaSzamanka.
 • Postów: 50
 • Tematów: 4
 • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Niektóre historie bardzo ciekawe :) Ja słyszałam o jakimś nawiedzonym domu w Londynie na Ealings, który został już zburzony. Ogólnie mieszkasz w fajnym miejscu, więc lepiej powiedz czy prócz duchów w tym Nottingham, macie chociaż jakąś przyzwoitą robotę? :)
 • 0

#29

Staniq.

  In principio erat Verbum.

 • Postów: 5626
 • Tematów: 707
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 24
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

up@
Cosik znalazłem na ten temat.


Siarka i ślady

Lokalizacja: W5 - 16 Montpelier Road, Ealing
Typ: Haunting Manifestacja
Data / Czas: Brak danych
Prawdopodobne chodzi o ten adres. Dzisiaj nie ma śladu po stojących tutaj domach, w których według raportów popełniono 20 morderstw i samobójstw. Po zniszczeniu starych domów, opowiadano o upiornych śladach i unoszącym się dziwnym/trupim zapachu.
 • 0#30

Mika’el.
 • Postów: 810
 • Tematów: 34
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

Ciekawy temat, ale jeszcze ciekawsze jest ilu rzetelnie to to czyta (ironia "losu"?)

Opracowanie własne.
Wykorzystanie fragmentów lub całości po uzyskaniu zezwolenia.


Przepraszam kolegę, ale tego fragmentu nie zrozumiałem, bo i dopatrzyłem się drobnej nieścisłości.Na PW VRP wystarczy, czy zalecany jest papier z autografem artysty?


To oczywiście był wyłącznie test sprawdzający i nie zalecam doszukiwać się w literkach długo prze zemnie zapisywanych innego sensu.

Wracając do meritum tematu czytamy:

Chciałbym jednak rozpocząć troszkę z innej beczki. Kolega MuhomorniczyKropkaCylon raczył się odnieść do poziomu historii tutaj opisanych, swoją wypowiedzią zaniżając poziom całego tematu.
Ale nie chciałem tutaj o poziomach. Kolega nie zwrócił uwagi na jeden istotny fakt: ja tych historii nie wymyśliłem, ani nie usłyszałem od babci. Wygrzebałem je z istniejących dokumentów, do których miałem dostęp. W UK takie rzeczy są możliwe, bo to co nie jest utajnione, jest dostępne. W Polsce, kiedyś próbowałem dotrzeć do podobnych dokumentów i nie było to możliwe. Dlaczego? Z prostej przyczyny. W cywilizowanym kraju, jak ktoś wymyśla przepisy, dodaje do nich obowiązującą interpretację, nie pozostawiając urzędnikowi pola do popisu, bo to obywatel jest najważniejszy, a nie urzędas. W Kraju Widzimisię Urzędnika, pani, od której zależało, czy będę mógł sobie coś sprawdzić w dokumentach powiedziała mi: nie, bo nie chce, aby pan tam grzebał(?). I odesłała mnie do sądu, bo tylko sąd może jej coś kazać...


Nie przesadzaj, przepisy są takie anie inne, bo najwidoczniej była taka potrzeba. Byle kto też nie powinien włazić i swymi brudnymi łapskami i mazać po makulaturze. Osobiście jestem zdania,że nie istnieje coś takiego jak opisujesz, a to, że "ktoś coś" jest wyłącznie wynikiem wybujałej wyobraźni...ale muszę jedno przyznać
, żeś się uparła!
 • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych

stat4u