Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zagadkowe zdjęcie (pośmiertne?)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
98 odpowiedzi w tym temacie

#31

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Co do dzieciaka, mógłby być jednak żywy. Świadczą o tym jego brwi. Wygłada jakby się czemuś zdziwił albo światło raziło go w oczy. Być może dziadkowie zmarli w tym samym czasie i zrobił sobie z nimi pamiątkowe zdjęcie.

Bzdura.Dziecko nie było wstanie wytrzymać fotografowania tak długo bez poruszenia oczami. Tak naprawde to niema w historii (albo jest to ekstremalnie rzadkie)żadnego dagerotypu dziecka żywego z nieporuszonymi oczami. Jak ktos niewierzy to niech spróbuje z zrobić zdjęcie dziecka na czasie 5-30 sek.


PS Do mniej wiecej 1900-1915 r kolor niebieski oddawany był na fotografii jako biały lub ultrajasny szary


Dołączona grafika

Te jaśniutkie mundury w oryginale były takie(a nawet nieco ciemniejsze)

Dołączona grafika
  • 0



#32

poppe.
  • Postów: 37
  • Tematów: 0
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

Nie zmienia to faktu, ze klimat zdjecia super, taka martwa natura ;o Moim zdaniem troje z nich sa trupami, dziwne to byly czasy, ale fascynujace, ciekawe co im sie stalo
  • 0

#33

Mika’el.
  • Postów: 810
  • Tematów: 34
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

Nie zmienia to faktu, ze klimat zdjecia super, taka martwa natura ;o Moim zdaniem troje z nich sa trupami, dziwne to byly czasy, ale fascynujace, ciekawe co im sie stalo


Umarli.

Dziwne to teraz są czasy, bo ludziska dyskutują o sprawach oczywistych, tak jakby mieli względem siebie zamiary... Ja tam swoje wiem, wszyscy co w temacie niechybnie zbliżają się do kontaktu z kostuchą w czasie najbliższym.
Jakby co...powodzenia!
  • 1

#34

Ksiądz Cerber.

    Siostra Zakonna

  • Postów: 404
  • Tematów: 12
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Jeśli chodzi o mnie to wydaje mi się, że babcia i dziadek nie żyją. Widziałam mnóstwo takich zdjęć w internecie i wszyscy zmarli mają takie dziwne oczy. Fakt faktem dziecko też wygląda dziwacznie ale myślę, że akurat dziecko jest żywe, bo widać że nie jest zadowolone z całej tej sytuacji.

Piszecie tutaj, że to dziwne itd. Może teraz jest to dziwne na dzień dzisiejszy, ale w moich rodzinnych zdjęciach są takie zdjęcia. Co prawda nie takie, że zmarli siedzą, stoją; ale w trumnach to i owszem. Kiedyś robiono takie zdjęcia. Samych takich zdjęć mogę naliczyć dziesiątki.
Poniżej daję przykładowe zdjęcie.
Tu akurat obie dziewczynki nie żyją, co widać dość wyraźnie.
Dołączona grafika
  • 2



#35 Gość_mroova

Gość_mroova.
  • Tematów: 0

Napisano

Bzdura.Dziecko nie było wstanie wytrzymać fotografowania tak długo bez poruszenia oczami. Tak naprawde to niema w historii (albo jest to ekstremalnie rzadkie)żadnego dagerotypu dziecka żywego z nieporuszonymi oczami. Jak ktos niewierzy to niech spróbuje z zrobić zdjęcie dziecka na czasie 5-30 sek.



Eeeee to każde dziecko powinno wychodzić na zdjęciach z zamkniętymi oczyma :-)
  • 0

#36

pływak.
  • Postów: 40
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

a ja sobie to tłumaczę na podstawie logiki a nie po wyglądzie. Otóż, moim zdaniem, prawdopodobnie dziadek zmarł (babcia chyba nie, bo lepiej wygląda a poza tym rzadko się zdarza, żeby jednocześnie babcia i dziadek zmarli) i na pamiątkę sfotografowano dziadków z wnuczką (żywą!). Bo co by musiało się stać, żeby wszyscy troje nagle zmarli, a jak długo można trzymać zwłoki?
  • -1

#37

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Bzdura.Dziecko nie było wstanie wytrzymać fotografowania tak długo bez poruszenia oczami. Tak naprawde to niema w historii (albo jest to ekstremalnie rzadkie)żadnego dagerotypu dziecka żywego z nieporuszonymi oczami. Jak ktos niewierzy to niech spróbuje z zrobić zdjęcie dziecka na czasie 5-30 sek.



Eeeee to każde dziecko powinno wychodzić na zdjęciach z zamkniętymi oczyma :-)


Widzę że jak napiszę sie prosto to itak do ciebie nie dociera.
Powiem tak: znajź w sieci dagerptyp żywego dziecka z ostrymi oczami (nieporuszonymi lub niezamknietymi).Inaczej po prostu przestań pisac bo nie wnosisz nic do dyskusji poza brakiem wiedzy i dowodem że rzeczywistość sobie a ty sobie .


a ja sobie to tłumaczę na podstawie logiki a nie po wyglądzie. Otóż, moim zdaniem, prawdopodobnie dziadek zmarł (babcia chyba nie, bo lepiej wygląda a poza tym rzadko się zdarza, żeby jednocześnie babcia i dziadek zmarli) i na pamiątkę sfotografowano dziadków z wnuczką (żywą!). Bo co by musiało się stać, żeby wszyscy troje nagle zmarli, a jak długo można trzymać zwłoki?


Z logika to niema nic wspólnego tylko z "mniemanologią stosowaną". A co sie mogło stać mozsz przeczytać kilka postów wyżej .
  • -2



#38 Gość_mroova

Gość_mroova.
  • Tematów: 0

Napisano

Widzę że jak napiszę się prosto to itak do ciebie nie dociera.
Powiem tak: znajź w sieci dagerptyp żywego dziecka z ostrymi oczami (nieporuszonymi lub niezamknietymi).Inaczej po prostu przestań pisac bo nie wnosisz nic do dyskusji poza brakiem wiedzy i dowodem że rzeczywistość sobie a ty sobie .



Będę sobie pisać co mi się podoba, tak jak Ty i mam prawo to komentować tak jak Ty...wyluzuj . Twoje posty tyle wnoszą co każdego innego, raz masz rację raz jej nie masz ..jak każdy.

Wracając do tematu w mojej rodzinie, dzieci tyle czasu wytrzymują (15-30s) mam Ci nagrać filmik i pokazać :/

Użytkownik mroova edytował ten post 30.01.2013 - 12:35

  • -4

#39

Vaqowsky.
  • Postów: 780
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

a po mojemu to są zwykli ludzie z prowincji widząc cud techniki nie wiedzieli jak się ustawić do zdjęcia i tak oto wyglądają idiotycznie.
  • 1

#40

pływak.
  • Postów: 40
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

tu chyba jest sedno sprawy, strzał w dziesiątkę, gratuluję! ;)
  • 0

#41

Witchfinder General.
  • Postów: 425
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

No chyba jednak nie jest... Temat jest bardzo dobrze tłumaczony przez Noxilliego więc rzucanie haseł, że to ludzie z prowincji pierwszy raz widzący taki cud techniki i dlatego wyglądają głupio(?) to taki trochę policzek dla tych tłumaczeń IMO bardzo dobrych i rzetelnych.
  • 1



#42

Ksiądz Cerber.

    Siostra Zakonna

  • Postów: 404
  • Tematów: 12
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

a po mojemu to są zwykli ludzie z prowincji widząc cud techniki nie wiedzieli jak się ustawić do zdjęcia i tak oto wyglądają idiotycznie.

Gdyby to byli ludzie z prowincji nie byłoby ich stać na zamówienie fotografa, ani też nie wiedzieliby o takim "cudzie" techniki...
  • 0



#43

Sventer.
  • Postów: 241
  • Tematów: 37
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ludzie to mają bardzo dziwne zboczenia żeby takie zdjęcia robić. Czemu zboczenia? Bo tego typu zdjęcia nie są nikomu potrzebne, traktuje się tutaj martwych ludzi jak sztukę... Zero szacunku...
  • -4



#44

Witchfinder General.
  • Postów: 425
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Kolego Sventer, mam wrażenie, że nie znasz w ogóle historii robienia takich właśnie zdjęć :) Poczytaj trochę o tym, a zrozumiesz dlaczego takie zdjęcia były wykonywane.
  • 0



#45

malina035.
  • Postów: 90
  • Tematów: 0
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

To może i ja zabiorę głos w temacie. Kiedyś chciałam zamieścić temat o fotografii post mortem ponieważ swego czasu naprawdę mnie to intrygowało. Miałam naprawdę dużo tego typu zdjęć (niestety przepadły kiedy życie mojego dysku nagle dobiegło końca Dołączona grafika) pomimo tego, że nam wydają się one makabryczne wcale takie nie są. W XIX wieku fotografia była dosyć powszechna, ale ciągle zbyt droga żeby każdy miał setki czy tysiące zdjęć przedstawiających dosłownie wszystko od członków rodziny, do ładnych widoczków czy ciekawych rzeczy typu wyjątkowo dorodna truskawka jakie mamy dzisiaj. W związku z tym, że w tamtych czasach przeciętne osoby miały jedynie po jednym, dwa zdjęcia, a często zwłaszcza dzieci umierały zanim choć jedno zdjęcie było im zrobione. Pamiętajmy przy tym, że nie było jeszcze powszechnych szczepień i antybiotyków przez co śmiertelność wśród dzieci zwłaszcza była o wiele większa. Rodzina chcąc mieć choć jedną pamiątkę po zmarłym najczęściej decydowała się na wykonanie właśnie takiego zdjęcia. Ludzie na tych fotografiach często ustawiani wspólnie z żywymi, na przykład rodzeństwo http://news.xinhuane...459670_941n.jpg (dziewczynka żyje gdyby ktoś miał wątpliwości) http://alexismeyerph...photo.jpg?w=604 (tylko chłopak z zamkniętymi oczami jest nieżywy choć tutaj można mieć wątpliwości), czy też matki z małymi dziećmi, które najczęściej były pozowane a śpiące http://fast.mediamat...scale,crop.jpg. Pojawiają się też zdjęcia całych rodzin ze zmarłymi np http://www.orderofth...ortem+photo.jpg są też całe rodziny zmarłych niestety (przykład pierwsze wklejone zdjęcie. W czasach rozkwitu zdjęć post mortem uwcześni fotografowie stosowali pierwsze formy retuszu (coś jak pierwotny photoshop) poprzez malowanie na zdjęciach oczy czy rumieńce osobom zmarłym http://i.ebayimg.com...PIsg~~60_35.JPG
( w przypadku tego mężczyzny ma dorysowane tylko kropki na powiekach, jednak nie znalazłam lepszej wersji tego zdjęcia a wszystkie wyszukiwane na szybko)
Dołączona grafika
Na początku XX wieku tendencja zdjęć post mortem była już inna mianowicie wracamy do nieukrywania faktu, że osoba fotografowana nie żyje i najczęstsze są zdjęcia zmarłego w trumnie. Również i dzisiaj w XXI wieku fotografowanie zmarłego a pogrzebie ie jest rzadkością.

Użytkownik malina035 edytował ten post 02.02.2013 - 17:53

  • 2


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych