Skocz do zawartości


Zdjęcie

Husaria przed Pałac!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
78 odpowiedzi w tym temacie

#76

Robakatorianin.
  • Postów: 1732
  • Tematów: 41
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tak jak pisałem wcześniej-chcą występować, ok ale niech społeczeństwo będzie uświadomione że to jest paradna funkcja. Później lud idzie do kina na "Bitwę pod Wiedniem" i nie potrafi tego kłamstwa sobie uzmysłowić. Chociaż w tym filmie było wiele nieścisłości ale nie słyszałem głosów odnoszących się do funkcji skrzydeł.

Tak jak pisałem wcześniej-chcą występować, ok ale niech społeczeństwo będzie uświadomione że to jest paradna funkcja. Później lud idzie do kina na "Bitwę pod Wiedniem" i nie potrafi tego kłamstwa sobie uzmysłowić. Chociaż w tym filmie było wiele nieścisłości ale nie słyszałem głosów odnoszących się do funkcji skrzydeł.
  • 0

#77

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ale co? Mają mieć przypięte plakietki z wyjaśnieniem? Albo obok ich stanowiska ma być wywieszona tablica wyjaśniająca?

Strój paradny jest przeznaczony właśnie do takich okazji. Czy ktoś się musi z tego spowiadać? Jeśli człowiek jest na tyle nieogarnięty żeby myśleć że walczy się w mundurach galowych - no cóż.
  • 0



#78

Robakatorianin.
  • Postów: 1732
  • Tematów: 41
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ale co? Mają mieć przypięte plakietki z wyjaśnieniem? Albo obok ich stanowiska ma być wywieszona tablica wyjaśniająca?

Strój paradny jest przeznaczony właśnie do takich okazji. Czy ktoś się musi z tego spowiadać? Jeśli człowiek jest na tyle nieogarnięty żeby myśleć że walczy się w mundurach galowych - no cóż.

Niestety tu jest największa bolączka-ponad 90% społeczeństwa strój paradny uznaje za strój bojowy. Ci co stworzyli i kultywują warte honorową z husarzami mogliby na swej stronie opisać dokładnie co i jak, wtedy byłby wilk syty i owca cała.

Brak reakcji na kłamstwo, manipulacje, nieścisłość historyczną jest przyzwoleniem na takie praktyki. Brak działania w tej kwestii pożytku na pewno nie przyniesie.
  • 0

#79

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Opisać mogą, może opiszą jeśli ludzie ich pomęczą.
Ale to raczej będzie rozwiązanie dla świętego spokoju, bo pewnie niewiele osób przeczyta co mają na stronie. :mrgreen:
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych