Skocz do zawartości


Zdjęcie

Hemp Gru a illuminati


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

#1

FunkyPolak.
  • Postów: 98
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

W teledyskach HG znalazłem kilka okultystycznych znaków.

Dołączona grafika

Wchodząc na oficjalną stronę Hemp Gru rzuca nam się układ rąk bilona w tradycyjną piramidkę illuminatów.



0:22
2:39
3:08



1:31
2:39
2:49



1:31 - Wilku

Ale z drugiej strony, HG praktycznie w każdych piosenkach nawiązuje do tej całej propagandy NWO, systemie i politykach. Poniżej dwie bomby, obudź się i kiedy zabraknie słońca:









Prosiłby o wasze opinie i sugestie na temat tej grupy.

Użytkownik FunkyPolak edytował ten post 21.03.2012 - 20:42

  • -4

#2

JachuPL.
  • Postów: 177
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

grupa jak każda inna. Skoro twierdzisz, że nawiązują do tematyki NWO to czemu mieliby nie używać tych symboli?
  • 0

#3

spect.
  • Postów: 43
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Trzeba by uważnie przeanalizować ich twórczość. Jakby to była inna, ciekawsza i naprawdę godna zainteresowania grupa to może sam bym się tym zajął, ale nie mam o nic najlepszego zdania więc sobię odpuszczę terroryzowanie mózgu.
  • 4

#4

Makson.
  • Postów: 167
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Za HG nie przepadam przyznam szczerze, jedynie pierwszy album przypadł mi do gustu jako tako. Natomiast co do znaków okultystycznych to są one co najwyżej "zapożyczone" przez Illuminatów a same w sobie nie mają jakiegoś negatywnego znaczenia i tak naprawdę są propagowane na szerszą skalę, niekoniecznie ze złymi intencjami. Niektórzy powinni zacząć się leczyć ze swoich konspiracyjnych obsesji. Co do samego HG, to widać ewidentnie, że ich tok myślenia, wykorzystywany w ich twórczości co raz bardziej obiera kierunek dość często obierany przez ludzi muzyki Reagge i Reaggepodobnej. Nagrywane kawałki z tego typu artystami zdają się tylko to potwierdzać, z żadnym Illuminati bym tego nie wiązał :). Co do samego HG oraz tematu, który tu powstał (i szuka dziury w całym), zapomniałeś dodać jednego kawałka. Zresztą w mojej opinii jest to stanowczo najlepszy ich kawałek.
Pasująca do tego wielce odkrywczego i konspiracyjnego tematu jest zwrotka Bas Tajpana : "Każdego dnia widzę moich ludzi sfrustrowanych
Każdego dnia widzę milion łez wypłakanych
Tu każdy dzień w tym getcie zmienia się w szaleństwo
Bieda zmienia ludzi w żywych trupów społeczeństwo
Właśnie tak dla wszystkich kłamców fuck
Jednym kopem wyrwij się z mentalnych krat
Właśnie tak mówię ci ziomuś odrzuć kłamców świat
Jedyną nadzieją jest nowy ład
Dla Boga i rodziny
na zawsze pamiętaj
By honoru nie splamić na zawsze pamiętaj
By horda dumna była na zawsze pamiętaj
Fandango gang na zawsze pamiętaj"

Niestety dla konspiratorów ten "nowy ład" nie jest w żaden sposób powiązany z NWO a po prostu jest chęcią zmiany, szczególnie w ludzkiej świadomości. Nie każde głosy dotyczące potrzeby nowego porządku są powiązane z NWO i Illuminati :). A o to sam kawałek

http://www.youtube.com/watch?v=odRA7Jw1v60&ob=av3e

Użytkownik Makson edytował ten post 22.03.2012 - 00:40

  • 0

#5

FunkyPolak.
  • Postów: 98
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Nie mam żadnej obsesji, tylko zaskoczyły mnie te znaki w teledyskach mojej ulubionej grupy raperów. Podtrzymuje opinie, że robią najbardziej wartościowy rap w Polsce i europie.
  • -1

#6

spect.
  • Postów: 43
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie mam żadnej obsesji, tylko zaskoczyły mnie te znaki w teledyskach mojej ulubionej grupy raperów. Podtrzymuje opinie, że robią najbardziej wartościowy rap w Polsce i europie.

Sprzeczałbym się co do ostatniego zdania twojej wypowiedzi, ale nie chcę offtopować.
  • 2

#7

Mischakel.

    Ataman

  • Postów: 762
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Hemp Gru to mocna polska marka hiphopowa. Dostali też chyba jakąś międzynarodową nagrodę w Brukseli czy coś takiego. Uważanie ich za najbardziej wartościowy polski skład ma sens. Mi osobiście podoba się ich rap jako rap, ale kiedy już wsłucham się w treść to trochę razi mnie takie gówniarskie wyzywanie policji i władzy... Policja święta nie jest, ale ci co najgłośniej na nią krzyczą zazwyczaj sami najbardziej łamią prawo i dlatego ona im nie odpowiada. Władzę w Polsce mamy fatalną, to tu w sumie aż tak mi jeżdżenie po niej nie przeszkadza, może dzięki HG obudzi się pare umysłów z naszego demokratycznego snu.
  • 0

#8

Elvis.
  • Postów: 59
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Hemp Gru to najzwyklejsi idioci bez umiejętności, którzy wybili się na gruncie koneksji, pustych słów, populizmu i podobnych sobie słuchaczy-idiotów. Wiem coś o tym, żyję tym półświatkiem. Taka prawda. A te znaki? No jak to, naoglądali się chłopaki filmów na YT o tej tematyce i się wkręcili więc sobie powtarzają. A tę nagrodę o której ktoś wspomniał dostali za sprzedaż płyt, dodam że po tygodniu gdy ludzie odpowiedzialni za przyznawanie tych nagród, dowiedzieli się o ich kretyńskich tekstach typu "W mordę je*ane ku*wy rozjeżdżałbym walcem" (tak, tak wygląda ich "twórczość", to jest prawdziwy cytat), chciano im tę nagrodę odebrać, ale już było za późno.

Użytkownik Dżej edytował ten post 22.03.2012 - 17:39

  • 1

#9

FunkyPolak.
  • Postów: 98
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Dostali też chyba jakąś międzynarodową nagrodę w Brukseli czy coś takiego.



  • 0

#10

Makson.
  • Postów: 167
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Teksty płytkie czy nie płytkie nie zmieniają faktu, że pisali o tym co myślą, czują a nie o tym co najlepiej by miało się sprzedawac. Ten fakt osobiście doceniam, ale jak wcześniej wspomniałem za HG średnio przepadam. Z hip-hopu o wiele bardziej cenię twórczość śląskiego hip-hopu jak chociażby Fokus. Warszawski dla mnie przepadł po tym w co przekształciło się dawne WWO czy też po tym jak Fenomen przestał nagrywać. Jako tako trzyma się Eldo i Grammatik na jakimś przyzwoitym poziomie. Jednak zakończmy ten OT, bo temat chyba nie o tym :)

Co do właściwego tematu moim zdaniem nie ma o czym mówić. Tak jak wspomniałem, symbole okultystyczne nie są symbolami Illuminati a co najwyżej są po prostu przez nich wykorzystywane, tak jak przez HG.

Użytkownik Makson edytował ten post 22.03.2012 - 20:50

  • 0

#11

Pepper.
  • Postów: 74
  • Tematów: 4
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

hempgru to jakis znany zespol? bo nigdy o nim nie slyszalem.
  • 0

#12

bnd.
  • Postów: 10
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To jest chyba jasne że oni chcą uświadomić młodsze pokolenie a nie brać w tym udział
  • 0

#13

Frugo.
  • Postów: 4
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

...jak już trafiłem na ten temat, dorzucę coś jeszcze. Nurtuję już długo w tej muzyce, kulturze.

Tak na szybko, co mi pierwsze na myśl przyszło. Pono - Nowy ład:



Wywiad z chłopakami z Molesty, zaczyna się od 5 minuty:


(wywiad podzielony na części)

Parias - Wzorowy:





Przykładów znalazłoby się dużo więcej.

Użytkownik Frugo edytował ten post 31.03.2012 - 12:40

  • 0

#14

leviatan.
  • Postów: 249
  • Tematów: 1
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

nowy filmik z tego tygodnia:


Użytkownik leviatan edytował ten post 31.03.2012 - 16:05

  • 0

#15

truth.
  • Postów: 3
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Funky, jedno małe pytanie. Uważasz Hemp Gru jako illuminatów? Bo nie rozumiem.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych