Skocz do zawarto¶ci


Zdjêcie

Niezwyk³y d¼wiêk w Kijowie i w innych miejscach ¶wiata


  • Zaloguj siê, aby dodaæ odpowied¼
619 odpowiedzi w tym temacie

#601

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6632
  • Tematów: 766
  • P³eæ:Mê¿czyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No to sobie posłuchajcie:

 

 

 

 

i edukacyjny: 

 

 

 

Panie i Panowie, piszemy: trąby JERYCHOŃSKIE.
:diabel:

A mnie się jerycholskie podobało... :szczerb:





#602

Vaqowsky.
  • Postów: 780
  • Tematów: 12
  • P³eæ:Mê¿czyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

 

Panie i Panowie, piszemy: trąby JERYCHOŃSKIE.
:diabel:

A mnie się jerycholskie podobało... :szczerb:

 

Mi też się jakoś to lepiej w głowie układa dlatego tak mi się napisało :D

 

Staniq ja myślę, że to z programu komputerowego, jakiegoś syntezatora. te trąbki to nie jest to. Tak mi się wydaje.


  • 0

#603

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • P³eæ:Mê¿czyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

18 stycznia 2016 roku w mieście São Tomé das Letras, Minas Gerais w Brazylii (miasto jest uważane za jeden z siedmiu punktów energetycznych ziemi) zarejestrowano kolejny dziwny dźwięk, chociaż tym razem inny niż zwykle bo przypominający ryk silnika samolotu.

Wg źródła ten dziwny hałas był słyszalny przez ponad 5 minut bez przerwy a nad miastem nie zauważono jakichkolwiek statków powietrznych.

 

"Some residents and officails believe it was the sound of jet turbine hovering the city…

But the problem with this ‘aircraft’ hypothesis is that the noise was constantly heard more than five minutes without any interruption.

Moreover, no planes or helicopters were spotted in the sky."

 

 

New strange sounds in the sky in Brazil baffle mystical São Tomé das Letras


  • 0



#604

Vaqowsky.
  • Postów: 780
  • Tematów: 12
  • P³eæ:Mê¿czyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

To zwykły odrzutowiec  :facepalm:

 

A nikt go nie widział bo samolot jest zupełnie w innym miejscu niż dzwięk. Wiem jak to jest bo częstoi na rybach koło Łasku siedzę gdzie ejst baza powietrzna. Jak F16 latają to przy czystym niebie!!!!! trudno jest namierzyć skubańca. Patrzysz się w prawo a on Ci lata za plecami bo tam skąd słyszysz dzwięk to on tam był 15sekun wcześniej. nauczyłem się je namioerzać w ten sposób, że patrzyłem się.. zupełnie nie tam gdzie "powinienem" i często udawało mi się wtedy go zauważyć. Zaznaczam, że one nie są tak dobrze widoczne jak pasażerskie. Nie świecą się jak psu jaja.. To na 100% myśliwiec.


U¿ytkownik Vaqowsky edytowa³ ten post 22.01.2016 - 02:05

  • 1

#605

Redie.
  • Postów: 41
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tak. Ja mieszkam w Łasku, tak się dzieje :D
Poza tym F16 latają wysoko, a w chmurach w ogóle ich nie widać. Może wiał duży wiatr.
  • 0

#606

FoxX.
  • Postów: 109
  • Tematów: 3
  • P³eæ:Mê¿czyzna
Reputacja zadowalaj±ca
Reputacja

Napisano

Powiem tak, mieszkam w takim miejscu, gdzie w odległości około 2 km przetaczane są pociągi. Często w nocy, gdy jest już naprawdę cicho słyszę podobne dźwięki jak na części filmików. Wydaje mi się że większość z dodanych tu filmów można w jakiś racjonalny wytłumaczyć.
  • 0

#607

Koneslaw.
  • Postów: 4
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wczoraj ok. 14:00 było coś takiego słychać w Łodzi (monotonny, przypominający syrenę ze statku dźwięk). Nie zarejestrowałem bo nie miałem nic pod ręką, może komuś udało się nagrać. Osobiście stawiałbym na jakieś maszyny budowlane. 


  • 0

#608

Vaqowsky.
  • Postów: 780
  • Tematów: 12
  • P³eæ:Mê¿czyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Wczoraj ok. 14:00 było coś takiego słychać w Łodzi (monotonny, przypominający syrenę ze statku dźwięk). Nie zarejestrowałem bo nie miałem nic pod ręką, może komuś udało się nagrać. Osobiście stawiałbym na jakieś maszyny budowlane. 

To była syrena, taka ala bombardowanie. Dla strażaków.


  • 0

#609

Redie.
  • Postów: 41
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mam teorię.
Kilka dni temu u mnie w szkole znowu było słychać to buczenie - tak samo dziwnie nienaturalne, niskie. Jak lądowanie statku UFO :D W budynku naszej szkoły, tuż pod dachem, są wywiercone takie dziury ze średnią może 20cm, za nimi pewnie jest strych albo coś w tym stylu i chowają się tam ptaki (wiem, bo mieszkam naprzeciwko). I zawsze jak zbierze się trochę większy wiatr, to na trzecim piętrze głośno, charakterystycznie piszczy. Wiecie pewnie, o jakie piszczenie chodzi, takie charakterystyczne gwizdanie przy wietrze. Podejrzewam właśnie, że w tym przypadku mogą mieć związek właśnie te dziury. No i ostatnio na matematyce, trzecie piętro, znowu piszczy, bo dużo wiatru. I jak zebrał się silny powiew, który wiał równo trochę dłużej, to było słychać właśnie owe buczenie, tylko tym razem za oknem. Cichy, ale był. To naprawdę dziwny dźwięk, gdyby usłyszeć taki w lesie to można by się było nieźle przestraszyć :D tak jak mówiłam, niskie buczenie, identyczne jak niektóre z nagrań tutaj. Mi by się nie udało tego nagrać, po prostu nie miałabym jak, czym, i kiedy - to pojawia się bardzo sporadycznie.
  • 0

#610

ble.
  • Postów: 91
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mam teorię.
Kilka dni temu u mnie w szkole znowu było słychać to buczenie - tak samo dziwnie nienaturalne, niskie. Jak lądowanie statku UFO :D

 

Często widzisz/słyszysz lądujący statek UFO ? ;)

 

Jeżeli chodzi o te dźwięki duża część filmików jest podrabiana, ale osobiście wierzę że część z nich jest autentyczna. 

Pamiętam wiele lat temu w elektrowni Łagisza w Będzinie na Śląsku w okresach letnich wypuszczali parę wodną i dziwne dźwięki (bardziej przypominające buczenie) o różnym tonie były słyszane z dobrych kilku kilometrów - jeżeli ktoś mieszka na pewno słyszał. Sądzę że niektóre filmiki jeżeli są autentyczne to można je wytłumaczyć właśnie poprzez działalność człowieka. 


  • 0

#611

Lia.
  • Postów: 412
  • Tematów: 6
  • P³eæ:Kobieta
Reputacja ponadprzeciêtna
Reputacja

Napisano

 

 

@Mariush Myślę że to pewne, że niektóre filmiki są fejkowe, bo te dźwięki zrobiły taką furorę, że pewno niektórzy zaczęli się bawić tematem, ale np. w Kijowie czy Kuala Lumpur były nie tylko nagrania, ale i zgłoszenia do władz, dużo świadków i informacje w mediach, więc te przypadki są akurat wiarygodne.

Niekoniecznie. Jeżeli owe zgłoszenia do władz, świadkowie i informacje w mediach były tylko wtórnym efektem owych filmików, to żadnej wiarygodności im to nie dodaje. Jesteś w stanie wykazać, że tak właśnie nie było?

Naprawdę? Ludzie mieliby dzwonić do lokalnych władz i na policję, bo zobaczyli filmik w Internecie? No nie przesadzajmy. Nie jestem w stanie wykazać, że tak nie było, ale na zdrowy rozsądek jest to mało prawdopodobne przy tak dużej ilości zgłoszeń w niejednym miejscu świata.


Pamiętam, że było chyba nagranie tych dźwięków nagrywane z ulicy, widać było tłum i jego reakcje i było to chyba w Kuala Lumpur, choć ręki nie dam sobie uciąć. Nie mogłem teraz znaleźć takiego filmiku, będę szukał, ale jeśli ktoś kojarzy i byłby skłonny mnie wyręczyć to będę wdzięczny :D .

Natomiast znalazłem coś takiego - dwa najlepsze nagrania na których oprócz nagrywającego jest paru innych ludzi i widać ich reakcje na dźwięki zaczynają się od 6:50 (Calgary, Kanada) i 11:27 (Clinkon, Alberta, Kanada):

 

 

Od 3:34 na filmiku, słyszałam to dzisiaj rano w Gdańsku, koło 6:30. Aż dreszcze mnie przeszły. Nie ma szans, żeby były to maszyny lub samoloty, bo żyję w takim regionie, gdzie dobrze wiem jaki to dźwięk. To było coś czego nigdy w życiu nie słyszałam.


  • 2

#612

dziewiêæ.

    Apprentice

  • Postów: 472
  • Tematów: 9
  • P³eæ:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ja słyszałam. W Wojnie Światów ;)

 

Na żywo jeszcze mi się nie zdarzyło. 

 

edit: sorry, za powtarzanie się. Zauważyłam, że było to wspomniane na początku tematu.


U¿ytkownik dziewiêæ edytowa³ ten post 03.08.2016 - 11:28

  • 0



#613

Vaqowsky.
  • Postów: 780
  • Tematów: 12
  • P³eæ:Mê¿czyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

czy Wy wkońcu zrozumiecie, że to ktoś sobie puszcza przez bardzo dobry sprzęt muzyczny? Potem wychodzi z domu, włącza telefon i nagrywa koniec świata.To nie żadne trąby jerycholskie czy jakoś tak....


U¿ytkownik Vaqowsky edytowa³ ten post 03.08.2016 - 22:42

  • 0

#614

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • P³eæ:Mê¿czyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

15 października 2016 - Słowacja

 


  • 1



#615

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • P³eæ:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@up
Dla mnie to ze Słowacji brzmi jak odgłosy mszy(tłum osób recytuje wyuczone formułki) puszczone przez rozregulowany megafon i zniekształcone przez echo.
  • 0




 

U¿ytkownicy przegl±daj±cy ten temat: 0

0 u¿ytkowników, 0 go¶ci oraz 0 u¿ytkowników anonimowych