Skocz do zawartości
Zdjęcie

Piramida Iluminatów w Blagnac


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1

antietam.
 • Postów: 320
 • Tematów: 114
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 34
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Piramida Iluminatów w Blagnac

Zlokalizowany na przedmieściach Tuluzy, "Place de la Revolution" to jeden z najbardziej porażających istniejących projektów autorstwa Iluminatów : wielka piramida unosząca się nad mapą świata.
Symboliczne znaczenie tej struktury ujawnia dość ponurą i elitarną ideologię i zdaje się potwierdzać konspiracyjne teorie spiskowe - świat jest rządzony przez tajne organizacje kabalistyczne same nazywające się Iluminatami.


Dołączona grafika

Zlokalizowany na przedmieściach Tuluzy, "Place de la Revolution" to jeden z najbardziej porażających istniejących projektów autorstwa Iluminatów: wielka piramida unosząca się nad mapą świata.

Symboliczne znaczenie tej struktury ujawnia dość ponurą i elitarną ideologię i zdaje się potwierdzać konspiracyjne teorie spiskowe - świat jest rządzony przez tajne organizacje kabalistyczne same nazywające się Iluminatami.

Place de Revolution znajduje się na rondzie w raczej spokojnej gminie Blagnac w Tuluzie, i codziennie mijany jest przez setki samochodów. Jak to ma miejsce w różnych częściach świata, większość mieszkańców uważa, że pomnik który zdobi ich miasto jest "ładny" i "dekoracyjny", nie mając pojęcia o jego głębokim znaczeniu okultystycznym.
Dla tych, którzy mają "widzące oczy” Place de la Revolution jasno i jednoznacznie wskazuje niewidzialną siłę, która ukształtowała przeszłość i nieustannie stara się kształtować przyszłość. W tej pozornie prostej strukturze, osadzone są cele, aspiracje, filozofia i przekonania ukrytych elit, którzy kierują nieuważne masy w kierunku Nowego Porządku Światowego.

Rozważania historyczne

Place de la Revolution został zbudowany w 1989 roku dla upamiętnienia dwusetnej rocznicy Rewolucji Francuskiej. Współcześni historycy zgadzają się że masoneria odegrała kluczową rolę w przygotowaniu rewolucji.


"Jeśli ktoś pragnie wskazać na wielkie wydarzenie o znaczeniu światowym które okazało się być inspirowane przez machinacje tajnych stowarzyszeń, przykładem może być rewolucja francuska, która zniszczyła ten naród między rokiem 1787 i 1799. Rewolucyjni przywódcy, dążąc do obalenia dekadenckiej monarchii króla Ludwika XVI, rozpoczęli pierwszą narodową rewolucję czasów współczesnych.

Chociaż powszechnie uważa się, że zaczęła się ona z powodu publicznego powstania spowodowanego brakiem żywności i bezczynnością rządu, na chwilę obecną jest całkiem jasne, że rewolucja została wszczęta przez komórki francuskich Masonów i Iluminatów niemieckich.

Nowa Encyklopedia Britannica mówi nam, że we Francji powstał system polityczny i filozoficzne perspektywy które nie uznawały już chrześcijaństwa za pewnik, oraz że w rzeczywistości wyraźnie mu się sprzeciwiły ... Braterstwa takich grup jak Masoni -członkowie tajnych stowarzyszeń braterskich, Iluminaci - tajne stowarzyszenia racjonalistyczne, stanowiły opozycję dla katolickiego poczucia wspólnoty ".

Badacz tajnych stowarzyszeń oraz pisarz - Nesta H. Webster był jeszcze bardziej precyzyjny, pisząc w 1924 roku w Księdze Masonów -  Rytuały i Ilustracje Masonerii - następujący fragment:
" Masoni ... wzniecili Rewolucję wraz niesławnym księciem Orleanu jako przywódcą".

Pisarz Bramley napisał: "W czasie pierwszej rewolucji francuskiej, kluczowym przywódcą rebeliantów był książę Orleanu, który był wielkim mistrzem francuskiej masonerii, i który zrezygnował z tej funkcji na rzecz przewodzenia Rewolucji. Markiz de Lafayette, człowiek, który został Masonem przez wstawiennictwo George'a Washingtona, również odgrywa ważną rolę we francuskiej sprawie rewolucyjnej. Klub jakobinów, który był radykalnym jądrem francuskiego ruchu rewolucyjnego, został założony przez prominentnych masonów ".

 -Jim Marrs,  Rządy poprzez tajemnice

Dalecy od ukrywania tego faktu, francuscy Masoni są bardzo dumni z tego historycznego osiągnięcia. W 1989 roku we Francji powstało wiele masońskich pomników dla uczczenia roli masonerii w rewolucji francuskiej. Jednakże ta w Blagnac jest szczególnie odkrywcza. Jest nowoczesna, nieco futurystyczna i skupia się na tym "co jest do zrobienia", zamiast na tym"co zostało zrobione". Opisuje świat zjednoczony pod panowaniem gigantycznej unoszącej się piramidy, reprezentującej tajne stowarzyszenia wewnątrz królestwa Wielkiego Architekta.

Piramida


Piramida składa się łącznie z trzynastu warstw, dwie górne warstwy są oddzielone metalową przegrodą. Jeśli zapoznamy się z dziełami sztuki i zabytkami które były inspirowane przez nauki masońskie, staje się wiadomym, że liczba trzynaście jest stale reprezentowana w różny sposób. Dolne warstwy piramidy stanowią niższe stopnie masonerii, natomiast dwie górne które są oddzielone przegrodą, stanowią Illuminati - "ukryte stopnie", wierzchołek piramidy.

Dołączona grafika

Za każdym razem kiedy autor artykułu mówi o masonerii, zawsze odnosi się do tych ukrytych stopni.

Jest to miejsce, gdzie ujawniona została "Prawda" i gdzie podejmowane są decyzje. Warstwy dolne są po prostu szkołą hermetyzmu i środkiem rekrutacji "tych, którzy są godni".

Piramida dosłownie unosi się nad mapą świata przedstawionej na znajdującej się pod nią mozaice.

Dołączona grafika

Symbolika nie może być bardziej jawna. Piramida to symboliczna struktura reprezentująca tajne stowarzyszenia działające na każdym kontynencie, unosząca się nad całym światem, dominując (niektórzy mogą powiedzieć że go przysłania) i posiadając go.

Woda w tej strukturze pełni ważną rolę symboliczną i duchową. Spływając ze szczytu piramidy, woda powoli ścieka w dół przez każdą warstwę, by wreszcie skończyć swój bieg na mapie świata. Woda, reprezentacja boską mądrość, wypływa ze szczytu piramidy, która reprezentuje "oświeconych", elitę świata. Z wierzchołka, woda opada z jednej warstwy na drugą, "karmiąc" każdy masoński stopień swą mądrością. Symbolicznym efektem końcowym świat jest przepełniony (lub zatopiony, w zależności od punktu widzenia) tą wiedzą.

Patrząc w kategoriach kabalistycznych, woda przepływająca przez trzynaście warstw lub "kanałów" jest nawiązaniem do Mem, Źródła Mądrości.

"Podobnie jak w wodach fizycznej fontanny (wiosny) wznoszącej się z nieznanego podziemnego źródła (Tajemnica przepaści w akcie Stworzenia) aby objawić się na Ziemi, tak samo źródło mądrości ma swoje źródło w nad świadomości. W terminologii Kabały, przepływ ten następuje od Keter ("korona") w kierunku Chochmah ("mądrość").
Strumień jest symbolizowany w Księdze Przysłów jako "Płynący strumień, źródło mądrości".

W szczególności dowiadujemy się, że istnieje trzynaście kanałów przepływu od źródła nad świadomości do początku świadomości. Kanały te odpowiadają trzynastu atrybutom Miłosierdzia objawionym Mojżeszowi na górze Synaj, a także do trzynastu zasadom "logiki" Tory ".
źródło: www.inner.org


Tablice z brązu

Dołączona grafika

W przedniej części piramidy znaleźć można dwie brązowe tablice, które bardzo przypominają w swej formie tablice z 10 Przykazaniami Mojżesza, lecz z wygrawerowanym astronomicznymi i planetarnymi glifami zamiast słów.
Prostokątna płyta z brązu powstała ze zjednoczenia dwóch tablic, przedstawia największe osiągnięcie współczesnych Iluminatów: Deklarację Praw Człowieka.

Dołączona grafika

Wygrawerowane napisy są powielaniem tego klasycznego dokumentu:

Dołączona grafika

Deklaracja zawiera wiele masońskich, Iluminackich i alchemicznych symboli, takich jak (od góry):
Oko Wielkiego Architekta,
Orobouros (wąż jedzący swój ogon),
Czapka frygijska (czerwony kapelusz pod Ouroboros)

Nie zapominajmy o dwóch filarach masońskich po każdej stronie, których zadaniem jest podpieranie konstrukcji.

W filmie dokumentalnym o masońskich zabytkach Paryża, Jacques Ravenne, francuski pisarz i wysokiego stopnia mason powiedział:
"Deklaracja Praw Człowieka, która powstała we Francji i stopniowo przyjęta została na całym świecie, została poczęta, omówiona i zapisana w lożach masońskich przed dopuszczeniem jej do publicznej wiadomości. Można prześledzić te masońskie korzenie za pomocą symboli, które posiadają niewielkie znaczenie dla profanum, ale są niezwykle ważne dla jej inicjatorów ".
(Przekład z francuskiego)
 
Najważniejszym symbolem jest oko w trójkącie, umieszczone również  na rewersie Wielkiej Pieczęci Stanów Zjednoczonych. Jest niewątpliwym symbolem tajemnic tajnych stowarzyszeń i stało się powszechnie uznanym symbolem iluminizmu w popkulturze. Cała konstrukcja ma przypominać to właśnie Oko w trójkącie.

Dołączona grafika

Cytat z Lequeu


Dołączona grafika

Twórcy struktury zapisali w podstawie piramidy jej znaczenie prawdziwe. Jeden z napisów mówi:

LE BONHEUR EST DANS L’ANGLE OÙ LES SAGES SONT ASSEMBLÉS.

Zdanie to można przetłumaczyć jako:

Szczęście jest w kącie, w którym zgromadzona jest mądrość.

Zdanie to to cytat z Jean-Jacques Lequeu, francuskiego architekta z epoki rewolucji, który połączył masońskie zasady z wizjonerskimi projektami.

"Kąt" wymieniony w enigmatycznym cytacie Lequeu jest bezpośrednim nawiązaniem do masonerii, w którym architektura i geometria są podstawą ich alegorii duchowych. Masońskie symbole przedstawiające kompas oraz kątownik oraz przedstawiające Boga jako "Wielkiego Architekta" są wystarczającym dowodem tego faktu.

W kontekście piramidy jednak, cytat ten nabiera szczególnego znaczenia.

"Kąt, gdzie zgromadzona jest mądrość" najprawdopodobniej nawiązuje do płyty rozdzielającej,  umieszczonej na szczycie piramidy, na poziomie jej wierzchołka. Jak wspomniano wcześniej, szczyt piramidy reprezentuje Iluminatów, ukryty porządek, który jest dostępny tylko dla wybrańców. Tak więc cytat mówi: "Prawdziwe szczęście jest na szczycie piramidy, Illuminati, gdzie zjednoczono najmądrzejszych".

Z drugiej strony jest inny grawerunek, który mówi:

“TEMPLE DE LA SAGESSE SUPREME”

który może być przetłumaczony jako:

"Świątynia najwyższej mądrości"

Jest to najprawdopodobniej nazwa rzeczywistej struktury, która zawiera oczywistą masońską terminologię i potwierdza powyższą interpretację jej znaczenia.

Konstrukcja zewnętrzna (RAMA)

Piramidę otacza metalowa rama w kształcie domu .
Oznacza to metaforyczne stworzenie "Wielkiego Architekta ", wielkiej świątyni, wewnątrz której boska mądrość może przepływać swobodnie. Z drugiej strony, można interpretować tę rzecz jako rodzaj więzienia. Zauważmy, że jak wierzchołek piramidy znajduje się ponad konstrukcje ramy. (RAMA)

Piramidę otacza metalowa rama w kształcie domu .

Oznacza to metaforyczne stworzenie "Wielkiego Architekta ", wielkiej świątyni, wewnątrz której boska mądrość może przepływać swobodnie. Z drugiej strony, można interpretować tę rzecz jako rodzaj więzienia. Zauważmy, że jak wierzchołek piramidy znajduje się ponad konstrukcje ramy.

Dołączona grafika
Tylko szczyt piramidy wystaje poza granice konstrukcji

Czapka frygijska

Dołączona grafika

Na placu wokół piramidy znajdują się liczne kolumny, w tym jedna, na wierzchołku której znajduje się stylizowana czapka frygijska. Ten czerwony kapelusz, z końcówka zwróconą do przodu, stał się symbolem rewolucji we Francji i USA. Po raz kolejny genezę i znaczenie tego kapelusza można znaleźć w okultystycznych tajemnicach.

"W XVII wieku " Zagadki Mitraizmu " oraz ich symbolika cieszyła się wielkim zainteresowaniem masonerii, a połączenie z kapelusza używanego w mitraizmie z Pileus doprowadziło czerwoną czapkę frygijska do symbolu " wolności ", zarówno podczas amerykańskiej wojny o niepodległość jak i rewolucji francuskiej ".
-Mark Hoffman, Masoneria i przetrwanie Bractw Eucharystycznych


Dołączona grafika
Czapka frygijska na pieczęci Senatu Stanów Zjednoczonych

"Jako Czapka frygijska lub Czapka Symboliczna, jest zawsze optymistyczna w swoim kolorze. Występuje również jako "Czapka Wolności", forma rewolucyjna. Przyjmuje również postać odznaczenia, symbolu obywatelskiego nieposłuszeństwa. Ma swoje źródło w obrzędzie obrzezania – jaki i niewytłumaczalnego, jako iż są one zarówno symbolem jak i rytuałem.

Prawdziwe znaczenie czerwonego czepka lub "Czapki wolności" jest głęboko niejasna od niepamiętnych czasów, niezależnie od faktu, że zawsze był traktowany jako najważniejszy hieroglif lub rycina. Oznacza to jednoczesna nadprzyrodzoną 'ofiarę' i 'triumf '.
Ma pochodzić od czasów Abrahama, a ma być symbolem dziwnego obrzędu mitycznego 'circumcisio preputii '.
-Hargrave Jennings, Różokrzyżowcy: Ich obrzędy i tajemnice


KONKLUZJA

Place de la Revolution z Blagnac jest jednym z tych pomników, który po prostu nie kłamie. Wskazuje po prostu i bez politycznej poprawności, charakter i naturę tajnych stowarzyszeń.
"Świątynia Najwyższej Mądrości" jest przesiąknięta symboliką i wiadomości bezpośrednio nawiązujące do Masonerii i Iluminatów i odsłania prawdziwą filozofię przywódców światowych.

Rewolucja francuska była prowadzona głównie przez Masonerię i spowodowała wielki sukces polityczny - utworzenie Republiki Francuskiej - ideału, która promieniowała na cały świat.
Czy jest realne, aby można było myśleć, że praca tajnych stowarzyszeń została w tym punkcie porzucona? Masońscy uczeni sądzą, że wydarzenia te były tylko początkiem, pierwszym niezbędnym krokiem w kierunku "świata oświeconego". Faktem jest, że historia była niczym więcej niż serią spisków.
Rewolucja Francuska była teorią spiskową, do momentu aż stała się faktem historycznym. W ten sam sposób, Nowy Porządek Świata jest teraz spiskiem, czekającym aby stać się faktem historycznym.
Nie ma jednak potrzeby, aby utrzymać ten spisek w ukryciu, masy są zbytnimi ignorantami aby zrozumieć co się dzieje. Jeżdżą wokół pomników wieszczących rychłe nadejście Illuminati- liderów Zakonu Nowego Świata, ale wciąż zaprzeczają jego istnieniu, automatycznie nazywając tych którzy twierdzą że spisek istnieje, jako osoby wymagające "Czapki folii aluminiowej". Być może mają rację. Być może ten pomnik jest dużą aluminiową puszką która unosi się nad światem, przypominając nam codziennie, jak głupi jesteśmy.

Tłumaczenie na podstawie: Źródło

Użytkownik antietam edytował ten post 12.02.2012 - 20:19

 • 10#2

Hologram.
 • Postów: 735
 • Tematów: 31
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Bardzo zła
Reputacja

Napisano

reptalianie zyja, to prawda, to prawda..


edit Yawgmoth
Ostrzeżenie za spam.

 • -16

#3

Art123.
 • Postów: 251
 • Tematów: 14
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

NWO będzie wdrożony i nic nie można już zrobić. Ludzkości potrzebna jest twarda ręka, gdyż inaczej sama się wykończy, a przy okazji zniszczą planetę Ziemię, swoim konsumpcyjnym trybem życia.
 • -2

#4

Eldim.
 • Postów: 461
 • Tematów: 12
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Uważasz zatem, że NWO wprowadzi dobry porządek? New World Order nie zostanie od tak sobie wdrożony. Tutaj mnóstwo ludzi musi zginąć, reszta natomiast będzie pod ścisłą kontrolą. Lubisz być kontrolowany na każdym kroku?
 • 1

#5

Art123.
 • Postów: 251
 • Tematów: 14
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

Uważasz zatem, że NWO wprowadzi dobry porządek? New World Order nie zostanie od tak sobie wdrożony. Tutaj mnóstwo ludzi musi zginąć, reszta natomiast będzie pod ścisłą kontrolą. Lubisz być kontrolowany na każdym kroku?Co ma się stać, to i tak się stanie, bez względu na to co kto pomyśli, lub zrobi.

A odpowiadając na Twoje pytanie co do kontroli - wszystko zależy od stopnia wybicia człowieka na skali materialnej - im wyżej, tym mniejsza kontrola.
 • 1

#6

Miscza Zebub.

  Ataman

 • Postów: 759
 • Tematów: 17
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Huno mylisz się. Gdyby Illuminaci myśleli tak jak Ty, nie zrobiliby nawet małego kroku ku wprowadzeniu NWO (zakładając, że istnieją w takim kształcie w jakim przedstawiono ich tutaj). Jeśli są oni, to powinna też istnieć opozycja wobec nich.
 • 0

#7 Gość_.وعي

Gość_.وعي.
 • Tematów: 0

Napisano

Nieświadomi mają tyle kasy, a stworzyli takiego gniota. Mogli się bardziej postarać, a tak psują tylko estetykę otoczenia. Właściwie zastanawiam się co im daje stawianie wszędzie tych piramid. Pełno ich na świecie. Coś wspólnego z energią? No bo nie cel "popsucie estetyki" lub najzwyklejsza symbolika. I czemu akurat w tym miejscu?

Użytkownik .وعي edytował ten post 13.02.2012 - 16:52

 • 0

#8

Amontillado.
 • Postów: 631
 • Tematów: 50
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 21
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Symboliczne znaczenie tej struktury ujawnia dość ponurą i elitarną ideologię i zdaje się potwierdzać konspiracyjne teorie spiskowe - świat jest rządzony przez tajne organizacje kabalistyczne same nazywające się Iluminatami.


Po takim wstępie czytelnik ma prawo wymagać dokładnej analizy i zdemaskowania prawdziwych celów tego architektonicznego, „mrocznego” dzieła. Niestety na szumnych zapowiedziach autora się skończyło (mam tu oczywiście na myśli autora oryginalnego tekstu, nie anietama).

Dość pobieżne wyjaśnienie symboliki w żaden sposób nie wykazało według mnie słuszności stwierdzenia, że "świat rządzony jest przez tajne organizacje". Tekst opisuje jedynie budowlę (o charakterze dość rekreacyjnym) mającą duże i oczywiste powiązania z masońskimi symbolami.

Kiedy zrozumiemy fakt, że masoneria francuska poczytuje sobie za zasługę wszczęcie w tym kraju rewolucji – a także następstwa z niej płynące – jasnym i oczywistym staje się chęć upamiętnienia tego osiągnięcia, czego wyrazem zdaje się być ta świątynio-fontanna. Nie bez powodu ‘rondo’ w centrum którego ulokowano budowlę nosi nazwę Placu Rewolucji; nie bez powodu znajdują się tam czapki frygijskie i flagi francuskie.
A gdy dowiemy się jaki wpływ miała rewolucja francuska na politykę międzynarodową i jak bardzo zmieniła oblicze świata – wtedy też zrozumiemy skąd wzięła się tam mozaika z mapą świata.

Piramida dosłownie unosi się nad mapą świata przedstawionej na znajdującej się pod nią mozaice.


Mozaiki nie ma tam już od kilku lat. Została zlikwidowana (prawdopodobnie ze względów budowlanych; zbyt obfite opady deszczu mogły powodować przecieki, które zagrażały nośności gruntu, a tym samym całej konstrukcji). Przez ten zabieg Pomnik stracił według mnie co najmniej połowę ze swej mroczności i konspiracyjnej estetyki:

Dołączona grafika


Nie ma jednak potrzeby, aby utrzymać ten spisek w ukryciu, masy są zbytnimi ignorantami aby zrozumieć co się dzieje.


No nie do końca prawda z tymi ignorantami. Pomnik niejednokrotnie padał ofiarą aktów "bohaterstwa", czesto nazywanego po prostu wandalizmem (swoją drogą Iluminaci powinni przewidzieć taką możliwość i stworzyć tam jakiś system pułapek). Zdjęcia za portalem lawofsilence:

Dołączona grafika

Dołączona grafika


W przedniej części piramidy znaleźć można dwie brązowe tablice, które bardzo przypominają w swej formie tablice z 10 Przykazaniami Mojżesza, lecz z wygrawerowanym astronomicznymi i planetarnymi glifami zamiast słów.


Dziś zdewastowane tablice nie wyglądają już tak jak na zdjęciach z artykułu:

Dołączona grafika


A tak ponura „świątynia” jawiła się w okresie bożonarodzeniowym:

Dołączona grafika
 • 2#9

Muhomorniczy.Cylon.
 • Postów: 412
 • Tematów: 15
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Estetycznie obleśne
 • 0

#10

Global1000.
 • Postów: 10
 • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wg mnie cała ta mistyczna tajemniczość sekretnych okultyzmów magiczno-metafizycznych jest tylko formą bez treści. Tak jak strach. Boisz się, ale nigdzie to nie prowadzi, tylko Cię zatrzymuje. Zatrzymuje Cię na doświadczeniu stanu, jaki wyraża dany obiekt. Czy wywołuje on wzruszenie, zgorszenie, majestatyczność, czy uczucia religijne albo wolnościowe to jest to tylko forma sztuki.
 • 0

#11

Luccash.
 • Postów: 5
 • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

W filmie dokumentalnym o masońskich zabytkach Paryża, Jacques Ravenne, francuski pisarz i wysokiego stopnia mason powiedział:O jaki film chodzi?
 • 0Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych

stat4u