Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ich należy się wystrzegać!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
106 odpowiedzi w tym temacie

#16

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Shinji77@

Czerwień ma dużo wspólnego z sektami, bo wnosi zasadę wspólnoty i komuny. To dość naturalne. Jednak uważam że to co masz w avku jest równie niebezpieczne co czerwoni. ;)
  • 0



#17 Gość_Kniaź

Gość_Kniaź.
  • Tematów: 0

Napisano

Jednak uważam że to co masz w avku jest równie niebezpieczne co czerwoni. ;)


Czemu? Były czasy, gdy każdy Słowianin latał z taką Swarożycą na tarczy. Jest to symbol tej ziemi, i był nim na długo przed krzyżem; nie można go łączyć z wąsatym panem i jego waflami SS.

Użytkownik Kniaź edytował ten post 22.01.2012 - 10:47

  • 3

#18

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Było kiedyś. Teraz zbyt dużo wesołych nacjonalistów szafuje takimi znakami. : ) Tutaj nie chodzi tylko o ten.
  • 0



#19

Howk.
  • Postów: 25
  • Tematów: 6
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Hehehehe Mormoni SEKTA ale żart to że maja swoja ksiege Mormona to pikuś i tak opieraja się na pismie świętym i nie robią nikomu nic złego. Wiem bo do nich chodziłem, nie namawiaja do składania ofiar z ludzi :D bardzo rodzinna społeczność.
  • 0

#20

frosti.
  • Postów: 654
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Trzeba się wystrzegać wszystkich religii/wyznań/sekt.
  • 3

#21

Arctur V..
  • Postów: 311
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Są także Thelemici


Bo jak wezmę i strzelę...

Czy ty w ogóle masz jakieś pojęcie, czym jest Thelema? Kim był Aleister Crowley? Czytałeś kiedykolwiek Liber AL Vel Legis?

Thelema w pierwszej kolejności nie ma nic wspólnego z satanizmem, w drugiej kolejności nie jest sektą, a w trzeciej - nie jest religią ani systemem wyznaniowym.

Jeśli zaś chodzi o ową czerwień przeklinaną - pewnym ludziom bardzo trudno jest zaakceptować świadomość, że ktoś ma lepszą wizję świata od nich.
Bo z waszych wypowiedzi wynika, iż jeśli chcę żyć w państwie dostatnim, gdzie nikt nie jest dyskryminowany, a wszyscy mają mieć dostęp do podstawowych wygód, towarów i pracy, to znaczy, że jestem człowiekiem złym i pazernym, którego najlepiej od razu powiesić.

Użytkownik Arctur V. edytował ten post 22.01.2012 - 14:31

  • -1

#22

bolekilolek.
  • Postów: 1377
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Bo z waszych wypowiedzi wynika, iż jeśli chcę żyć w państwie dostatnim, gdzie nikt nie jest dyskryminowany, a wszyscy mają mieć dostęp do podstawowych wygód, towarów i pracy, to znaczy, że jestem człowiekiem złym i pazernym, którego najlepiej od razu powiesić.


Nie nie jesteś. Takiego systemu po prostu nie da się stworzyć. Zawsze trafi się jakaś szuja, która będzie chciała być lepsza od innych i będzie się bogacić ich kosztem. Może serial nie najambitniejszy, ale polecam odcinek Świata Według Kiepskich "Łonderpoland". W skrócie : Paździoch stworzył makietę, plan miasta - utopii do której można się przenieść i mieszkają tam takie ludziki, które żyją na takim samym poziomie, nie ma własności prywatnej, każdy może wziąć sobie co chce itp. Co się później okazało? Paździoch żył tam, ale w willi z mercedesem bodajże. Później chyba Ferdek chciał też mieć taki dom i na końcu wszystko się rozpieprzyło (nie pamiętam dokładnie, chyba sobie go obejrzę znowu). Ludzie nigdy nie stworzą utopii, bo nie da się wszystkich zaprogramować tak samo, aby byli dobrzy i sprawiedliwi. Od zawsze byli ludzie dobrzy i źli i nic tego nie zmieni. Nie da się stworzyć świata idealnego.

Użytkownik WithinTemptation edytował ten post 22.01.2012 - 14:20

  • 0



#23

Lis.

    jeden, jedyny i prawdziwy

  • Postów: 638
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Chciałbym jednak zaznaczyć, że nie jest to temat o polityce, tylko o sektach i innych związkach wyznaniowych.

/offtop

Shinji77,
Czerwone poglądy to piękne poglądy, ale tylko poglądy, bo wiemy, jak to się skończyło.

Jeśli zaś chodzi o ową czerwień przeklinaną - pewnym ludziom bardzo trudno jest zaakceptować świadomość, że ktoś ma lepszą wizję świata od nich.

I miał na imię Józek i miał fajne wąsy. Temu panu już dziękujemy. Socjalistyczna/komunistyczna wizja to piękna wizja, ale, jak to ujął WT, zawsze znajdzie się grupa podludzi, która chce się bawić w nadludzi, i za wszelką cenę chcą być równiejsi.
  • 0



#24

Tymczasowy.
  • Postów: 10
  • Tematów: 1
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

Największą i najgroźniejszą sektą, której trzeba się wystrzegać, jest kościół katolicki.

A ten artykuł moim zdaniem nosi znamiona wielkiej nietolerancji wobec świata i próby narzucania swojej jedynej słusznej wizji świata przez autora.



Najgroźniejszymi sektami są ugrupowania komunistyczne i to ich najbardziej trzeba się wystrzegać.
Jeśli tak ci przeszkadza rzekoma nietolerancja, to pojedź do Korei Płn. tam rządzi twój lider i przygarnie cię pod skrzydła błogiego komunizmu, będziesz miał tyle tolerancji i pracy, ile tylko zapragniesz. Ale nie wygaduj głupot w kraju, który tyle wycierpiał od tego zbrodniczego pseudo-systemu.
  • 0

#25

bolekilolek.
  • Postów: 1377
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Największą i najgroźniejszą sektą, której trzeba się wystrzegać, jest kościół katolicki.


Wystrzegać się KK? Nie no, ależ oczywiście KK jest najgroźniejszą sektą, jakoś o islamie nikt nigdy nic złego nie powie... Jakoś u nas nie oblewa się kobiet kwasem, cudzołożników i apostatów też nie kamieniujemy... Ostrzegając przed Kościołem, ostrzegasz przed jego członkami - czy ja jestem aż tak groźny? Czy może mówienie, że Kościół jest pe jest teraz modne?

Użytkownik WithinTemptation edytował ten post 22.01.2012 - 20:31

  • 0



#26

Arctur V..
  • Postów: 311
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Nie wiem, czyś jest groźny - ale zwykłem czuć się nieswojo w towarzystwie osób, które wskazówki n.t postępowania otrzymują od odzianego w kolorowe szaty, upojonego winem druida w świątynnym gmachu.

Tak tylko mówię.


Jeśli chodzi o islam, to naturalnie, jest tak samo groźny - ale islamiści nie mają w naszym kraju zbytnio potężnych wpływów - a KK niestety tak.

Użytkownik Arctur V. edytował ten post 22.01.2012 - 21:35

  • 0

#27

bolekilolek.
  • Postów: 1377
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Jeśli chodzi o islam, to naturalnie, jest tak samo groźny - ale islamiści nie mają w naszym kraju zbytnio potężnych wpływów - a KK niestety tak.


A chciałbyś, żeby Polska podzieliła los Francji? Za kilkanaście/dziesiąt lat większością będą tam mahometanie i zapewne będzie wprowadzone tam prawo koraniczne.


Nie wiem, czyś jest groźny - ale zwykłem czuć się nieswojo w towarzystwie osób, które wskazówki n.t postępowania otrzymują od odzianego w kolorowe szaty, upojonego winem druida w świątynnym gmachu.


To jest obraza. Za podobne słówka Doda dostała karę grzywny. A na islam może tak pogadaj sobie co? Czy się boisz?
  • 0



#28

Arctur V..
  • Postów: 311
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Nie, nie boję się wyrażać swoich poglądów na temat jakiejkolwiek religii. Ale islamu nie znam z autopsji, ergo - nie będę wypowiadał się w jego temacie. Z chęcią poznam Twoją opinię.

I, obawiam się, nasze dywagacje odbiegają od tematu.

Nie, nie boję się wyrażać swoich poglądów na temat jakiejkolwiek religii. Ale islamu nie znam z autopsji, ergo - nie będę wypowiadał się w jego temacie. Z chęcią poznam Twoją opinię.

I obawiam się, że nasze dywagacje odbiegają od tematu.
  • 0

#29

bolekilolek.
  • Postów: 1377
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Nie no, skoro nazwałeś KK sektą, więc piszemy zgodnie z zasadami, więc Ty powiedz czemu KK według Ciebie to sekta.

Ale islamu nie znam z autopsji, ergo - nie będę wypowiadał się w jego temacie. Z chęcią poznam Twoją opinię.


Również nie z nam autopsji, ale zdanie wyrobione mam. Wiem, że to co powiem nie dotyczy wszystkich mahometan, ale znaczą część tak. Otóż według mnie religia powinna opierać się na miłości i dobru. Czy według Ciebie dobrem jest zaniżać kobietę do poziomu zwierzęcia? Traktowane są tam jak śmiecie. Zero wolności - ich główne zadanie to zaspokajanie potrzeb męża, w przypadku odmowy pobicie, w przypadku odejścia potraktowanie np. kwasem, tak, aby nikt już jej nie chciał, albo honorowe zabójstwo. Właśnie honorowe zabójstwo - gdy chcą wydać córkę za faceta, a ona się nie zgodzi, bądź zostanie zgwałcona ich obowiązkiem jest jej zabicie. Urocze prawda? Dalej - brak miejsca dla cudzołożników, apostatów i innowierców. W przypadku dwóch pierwszych śmierć, w przypadku ostatnich prześladowanie, wygnanie, bądź śmierć. To ma być religia pokoju? Zero tolerancji, zero wolności.

Użytkownik WithinTemptation edytował ten post 22.01.2012 - 22:14

  • -1



#30

frosti.
  • Postów: 654
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

apostatów też nie kamieniujemy... Ostrzegając przed Kościołem, ostrzegasz przed jego członkami


Nie chciałem wkręcać apostazji w temat ale skoro już ktoś zrobił to za mnie.

Czy ktoś tutaj dokonał apostazji (wypisanie się z Kościoła Katolickiego) łącznie z dostaniem odpisu wykreślenia z Księgi Chrztów?

Jeśli tak to gratuluje szczęścia, gdyż większość proboszczów wyda taki odpis skreślenia z Księgi Chrztów dopiero jak wygra się z nim proces w sądzie i będzie proboszczowi groziła kara srogiej grzywny lub pozbawienie wolności.

Co prawda apostazja z Kościoła Katolickiego nie ma takich wielkich konsekwencji jak apostazja w Islamie ale mimo to Kościół Katolicki trzyma swoje owieczki żelazną rękawicą, za jaja.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych