Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wybory Parlamentarne 2011


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
937 odpowiedzi w tym temacie

#871

Yaw.
  • Postów: 774
  • Tematów: 61
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Na razie mi się nie chce odnosić ogólnie do wyników, więcej napiszę o Palikocie. Poznałem je (wyniki) podczas męczącej podróży, a przed nią zdążyłem na odchodne założyć się z ojcem o piwo, że Palikot przekroczy 5% i założyć o drugie piwo, że będzie trzecią siłą. Mam zatem szansę na dwa piwa. Co do reszty wyników, to powiedziałem przed wyruszeniem również o KNP, że dostanie 1.5%, więc bez niespodzianki - nie wiem czym się podniecają antykorwiniści. Z połową okręgów taki wynik był do przewidzenia. Gdyby były wszystkie okręgi, to mieliby subwencje i skończyła by się gadka, że ciągle startują i ciągle to samo, bo dzięki dofinansowaniu znacząco podniósłby się ich poziom organizacyjny (obecnie amatorszczyzna) i w kolejnych wyborach wyglądałoby to zupełnie inaczej - no ale jak już im się udało w miarę wybić, to połowę okręgów szlag trafił. I tylko dzięki temu, możecie gadać to samo co zawsze. No ale wybaczam, nie ważne, o KNP można zapomnieć na parę lat. W każdym razie jedno co się nie zgodziło z moimi prognozami, to powiedziałem, że PO będzie blisko PiS i daję 50/50, że wygra to lub to. Zaskakujący dla mnie wynik, jeśli będzie różnica ponad 3%. Większość moich antypisowskich znajomych przestawiło się z PO, na Palikota. Nie rozumiem skąd PO ma taki wynik. ~10% przewagi to jakiś kosmos w zestawieniu z tym czego się spodziewałem.

Co do wyniku Palikota, to choć był do przewidzenia, to teraz gdy się w końcu ziścił, mam z tego wyniku wielką radochę - w sensie nie szczęście (nie kibicowałem mu), ale śmiech z moich drogich współplemieńców. Jak to w radiu powiedzieli "należy się zastanowić, czy Polacy wiedzieli w ogóle na co głosują" :D Czekać tylko, aż Adam Małysz założy partię i wygra wybory. Ogłupienie przez telewizję sięga już zenitu.

Tak czy inaczej, pomyślałem sobie coś i po jakichś 5 minutach to samo usłyszałem w radiu - skoro nie tylko ja idę tym tokiem rozumowania, to może coś w tym jest. Mianowicie prognozowałbym teraz, że SLD uprzejmie i uniżenie poprosi Palikota o... aneksję. Przynajmniej ja na miejscu zarówno SLD, jak i RPP bym do tego dążył, ale politykiem nie jestem. W każdym razie SLD tak nisko jeszcze nie upadło, a podczas ostatnich wyborów samorządowych i prezydenckich nie mieli wcale złych notowań. Ktoś ich widocznie zrujnował (konkretnie duet Palikot i Napieralski :) ). Zatem rozwiązanie dla SLD to prośba do Palikota, żeby się nimi zaopiekował - fuzja pod nazwą SLD i z przywództwem Palikota. Tak to widzę.

PS: niestety jednak nie miałem możliwości zagłosować. Jutro pójdę psem na spacer i zrobię uroczysty pogrzeb dla mojego nieużytego zaświadczenia o prawie do głosowania poza miejscem zamieszkania, tak jak pogrzebano resztki demokracji w tym kraju. Naprawdę wielkie gratulacje za Palikota :D

Podsumowując wyniki - media znowu dostały 100%.
  • 0



#872

Milosz.
  • Postów: 547
  • Tematów: 47
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

W tych wyborach miałem nie lada problem, bo bardzo chciałem głosować na inne partie poza rządzącą, ponieważ chciałem dać im szansę.


Przed oddaniem głosu długo się zastanawiałem, jednakże znów zdecydowałem się by głosować na Platformę Obywatelską. Ponieważ Platforma w moim odczuciu dobrze rządziła przez ostatnie cztery, nie łatwe lata i po prostu zasłużyła na to by dalej rządzić. Poza tym, popieram większość poglądów tej partii.

Drugą partią którą brałem najpoważniej pod uwagę, była Nowa Prawica. Wolny rynek Janusza Korwina-Mikke - jestem zdecydowanie na Tak, co innego z resztą, dlatego zdecydowałem się by głosować na inną frakcję polityczną. Jeżeli było by inaczej, poglądy J.K.M. byłyby inne, z pewnością zagłosowałbym na niego.

Trzecią partią którą brałem na początku całkiem poważnie był Ruch Palikota, na początku myślałem, że będzie to ciekawa, nowa partia, nietuzinkowa, niestandardowa, która wniesie trochę świeżego powietrza do Sejmu, ochota na głosowanie na nią przeszła mi zdecydowanie gdy obejrzałem ten wywiad.
http://www.paranorma...post__p__463319
Wygłaszanie absurdalnych tez jest zabawne dopóki ten który je wygłasza nie sprawuje realnej władzy.

Użytkownik Miłosz edytował ten post 10.10.2011 - 00:27

  • 0



#873

nexus6.
  • Postów: 1234
  • Tematów: 14
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

(...)
Zatem rozwiązanie dla SLD to prośba do Palikota, żeby się nimi zaopiekował - fuzja pod nazwą SLD i z przywództwem Palikota. Tak to widzę.


A jakże! Dobry uczeń z Palikota - prześcignął mistrza.



Poza tym możliwa jest wielka lewicowa koalicja PO-PSL-SLD-Palikot. Jeśli nie formalna to na pewno dogadają się co do wielu rzeczy. Palikot jak wszyscy pamiętamy strasznie psioczył na Tuska, a dzisiaj w wieczorze wyborczym dzwonił do niego z gratulacjami. Co niektórzy bardziej bystrzy wyborcy ruchu Palikota pewnie już zadali sobie pytanie "o co kaman?". Ja połapałem się w tym tuż przed wyborami. Częściowo dlatego, że mało oglądam TV i nie widziałem nachalnych reklam Ruchu Palikota w POwskim TVNie.

Użytkownik nexus6 edytował ten post 10.10.2011 - 00:37

  • -2

#874

Yaw.
  • Postów: 774
  • Tematów: 61
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Częściowo dlatego, że mało oglądam TV i nie widziałem nachalnych reklam Ruchu Palikota w POwskim TVNie.


Hehe, no tutaj dochodzimy do zabawnego paradoksu - aby pozostać niezmanipulowanym, dobrze jest wiedzieć co się dzieje w manipulujących mediach ;) Ja TV też nie oglądam, ale codzienny onet zapewnia mi, że zawsze mam co do sitka włożyć i odcedzić prawdę od kłamstwa. W każdym razie sygnały, które Palikot puszczał do PO były dość widoczne. Raz powiedział nawet wprost, że chce koalicji z PO, po wyborach.

Zabawna rzecz, ale PiS może się teraz stać jedyną partią opozycyjną :D - w sumie wymarzona pozycja, do zawojowania kolejnych wyborów, ale PiS jest... dość specyficzny i nie wiem czy to wykorzysta.

Poza tym możliwa jest wielka lewicowa koalicja PO-PSL-SLD-Palikot.

Skoro już się licytujemy co będzie z SLD, to moja kolejna propozycja - całkiem możliwe, że niedługo po sformowaniu rządu, niezależnie, czy SLD będzie w opozycji, czy koalicji rządzącej, członkowie SLD zaczną przechodzić do PO/RPP/PSL.

Z resztą to nie mój problem. Niech Grzesiu się dzisiaj z tym w nocy męczy. No i jego zwolennicy.
  • 0



#875

Patrolinho.
  • Postów: 137
  • Tematów: 4
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Wyniki POPiS'u prawie identyczne jak 4 lata temu. Obie partie po 2% w dół. To pokazuje jak wiele jeszcze lat potrzeba żeby w Polsce cokolwiek miało się zmienić. Wniosek z tych wyborów jest prosty. Polacy po prostu nie chcą zmian, a chociaż spory procent żyje skromnie to rządy już ich do tego przyzwyczaiły więc wszystko jest dobrze. Czekamy teraz na przyszły rok jak nam Platformersi dowalą podwyżki to się zacznie skamlanie.
Rację miał Piłsudski mówiąc przed wieloma laty o Polakach jako, o idiotach :)
  • 3

#876 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

Nie rozumiem skąd PO ma taki wynik. ~10% przewagi to jakiś kosmos w zestawieniu z tym czego się spodziewałem.


A ja chyba rozumiem.
Jeżeli podliczanie wszystkich głosów odbywa się przez system komputerowy a nie ręcznie to mamy coś takiego jak w Lotto.
Nastąpiła przewidywana wielka kumulacja.
Zadziwiające jest też to (i daje do myślenia) że wyniki podawane przez PKW są prawie identyczne z prognozami OBOP-u.
CUD?
Tego jeszcze nie grali od 1989 roku.

Użytkownik osiris edytował ten post 10.10.2011 - 09:40

  • -1

#877

Yaw.
  • Postów: 774
  • Tematów: 61
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Też byłem przekonany, że wyniki będą zbliżone do tych z Homo Homini, a nie OBOP. Tym samym utrzymała się kosmiczna przewaga 9% PO nad PiS. Wynika zatem, że wyborcy Palikota wyrośli z ziemi, bo przecież nie w całości z SLD. Pozytyw jest taki, że chyba wygrałem te 2 piwa, na co Homo Homini dawało mi małe szanse ;)
  • 0



#878

Shi.

    關帝

  • Postów: 997
  • Tematów: 39
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ciężko mi to inaczej skomentować niż tak :


http://www.youtube.com/watch?v=sJxz5pJ-c-I


50 lat w pizdu, huhu... czas zwiewać do Panamy.


  • -1



#879

sharpMarv.
  • Postów: 178
  • Tematów: 14
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ja zupelnie nie jestem zaskoczony, spodziewalem sie takiego wyniku tzn ze wygra PO, pis znow w roli opozycji, a Palikot jako trzecia sila w parlamecie. Dla ludzi nie oderwanych zupelnie od rzeczywistosci (sugerowanie ze z wyborami bylo cos nie tak jest zalosne i smieszne jednoczesnie - w koncu mezowie zaufania od PiS byli wlasnie po to zeby nie bylo machlojek) to bylo do przewidzenia. Pozdrowienia dla nexus6.
  • 0

#880 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

jest zalosne i smieszne jednoczesnie - w koncu mezowie zaufania od PiS byli wlasnie po to zeby nie bylo machlojek


Mężowie zaufania nie mieli żadnego wpływu na to co potem w systemie komputerowym się działo.
Pilnowali tylko i wyłącznie tego co działo się przy urnach.
O ile jeszcze na siłę można uwierzyć że PO osiągnęła tak astronomiczną przewagę nad PiS to nagły wzrost Palikota z 1-2% do 10% to już jest zadziwiające jeśli wręcz nieprawdopodobne.
Palikot nie miał żadnego zaplecza do kampanii i z niczego wyszedł mu taki wynik.
Mnie osobiście te wybory zalatują wschodem.
I to pierwszy raz od 1989 roku.


O sukcesie może mówić też Janusz Palikot. Część komentatorów twierdziła, że stworzył on "coś z niczego", ja się do nich nie zaliczam, jednak należy przyznać, że aż tak dobrego wyniku tego ugrupowania nikt się nie spodziewał - mówi Annusewicz.


Użytkownik osiris edytował ten post 10.10.2011 - 13:10

  • -2

#881

Striker.
  • Postów: 580
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

jest zalosne i smieszne jednoczesnie - w koncu mezowie zaufania od PiS byli wlasnie po to zeby nie bylo machlojek


Mężowie zaufania nie mieli żadnego wpływu na to co potem w systemie komputerowym się działo.
Pilnowali tylko i wyłącznie tego co działo się przy urnach.
O ile jeszcze na siłę można uwierzyć że PO osiągnęła tak astronomiczną przewagę nad PiS to nagły wzrost Palikota z 1-2% do 10% to już jest zadziwiające jeśli wręcz nieprawdopodobne.
Palikot nie miał żadnego zaplecza do kampanii i z niczego wyszedł mu taki wynik.
Mnie osobiście te wybory zalatują wschodem.
I to pierwszy raz od 1989 roku.


Trzeba się całkowicie nie znać na procedurze przeliczania głosów by tak twierdzić. Dla wyjasnienia powiem Ci łopatologicznie jak to wyglada.

Ta sama komisja która podczas wyborów wydaje karty wyborcze, a znajdują się w niej działacze różnych partii, którzy pilnują siebie nawzajem, po zakończeniu głosowania przelicza głosy. Następnie tworzy protokół z wynikami tego przeliczenia. Dane z wynikami przekazywane są do PWK, a ta przelicza je w systemie komputerowym. Wszystkie wyniki głosowania z wszystkich obwodów dostępne są na stronie pwk.gov.pl. Dodatkowo jest wiele różnych organizacji, które sprawdzają poprawność tego przeliczenia na podstawie danych udostępnionych przez PKW jak choćby partie polityczne. Gdyby doszło do pomyłki to członkowie danego obwodu zauwarzyliby błąd i poinformowali odpowiednie instytucje.

Jedyny sposób w jaki można fałszować w tym systemie wyniki to podczas przeliczania nieuczciwy członek komisji może dorzucać karte do głosowania - po ówczesnym sfałszowaniu podpisu jakiegoś obywatela w protokole lub po prostu dopisywać o krzyżyk za dużo w karcie - nie muszę chyba wyjaśniać, że taka praktyka jest nielegalna i wysoce karalna, a ryzyko zauwarzenia przez pozostałych członków komisji ogromne więc zanim następnym razem coś takiego napiszesz to zapoznaj się z problemem od strony merytorycznej bo nie żyjemy w Mozambiku tylko w cywilizowanym kraju Europejskim.

Ja natomiast widze pewne plusy tych wyników - Możemy liczyć na zachowanie ciągłości władzy czyli rozpoczęte projekty zostaną dokończone, a nie jak to bywało wcześniej storpedowane przez wcześniejszą opozycję. Partia Palikota to będzie kolejny Lepper - raz życie polityczne stanie się ciekawsze, a dwa Palikot będzie wyciągał wszystkie świństwa z życia politycznego by w przyszłych wyborach uzyskać jeszcze lepszy wynik.

Chociaż nie głosowałem, gdyż uważam brak głosu jako głos przeciwko upadkowi kultury politycznej w naszym kraju mogę powiedzieć, że szanuję głos współobywateli i zamierzam szanować te wyniki, także obowiązkiem moim jako Polaka jest uznanie legalnie wybranego rządu Polskiego za mój i się mu podporządkowac, chyba że jego działanie będzie godzić w Polską rację stanu. Więc głoszenie anarchistycznych haseł nie wpływa dobrze na wizerunek Polski na świecie.
  • 2

#882

PaZi.
  • Postów: 933
  • Tematów: 4
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

@Osiris
Nawet nie wiesz jak mało brakowało żebym się udusił śmiejąc się po przeczytaniu twoich ostatnich postów. Od 6 lat wreszcie sondaże były poprawnie przeprowadzone, a ty to nazywasz manipulacją. Oczywiście jako człowiek z otwartym umysłem typu spiskowiec uważasz, że ludzie są debilami i nie wiedzą, na jakie wyniki mieliby ustawiać system, o ile w ogóle by je ustawiali. Parta Palikota zdobywała poparcie sukcesywnie od kilku tygodni i nie ma tutaj żadnego zaskoczenia i "skoku". Albo przyszedłeś tu potrollować albo ewidentnie "zalatuje" od ciebie paranoją.

@Patrolinho
Ciesz się, że ta "głupia" PO nie zabrała ci przywilejów. Jest kryzys do jasnej ciasnej i przestańcie skomlać, że to wina PO bo inne kraje mają dużo gorzej, a zazwyczaj to my byliśmy w tej grupie. A jak myślisz, że PiS lepszy to jak założysz własną działalność to zobaczysz, jak to jest być bogatym w świecie robin hoodów. PiS rządziło w czasach hossy i zamiast zwiększać przychody do budżetu to je zmniejszyło co jest skrajnie głupie i dla mnie, nawet pomijając ich "patriotyczne" zabawy, całkowicie eliminuje tą partię z grona partii nad, którymi bym się zastanawiał przed wyborami, bo oprócz haseł o prawdziwych polakach i zemsty biedniejszych nad bogatszymi niczego więcej nie reprezentują.

Cieszę się, że Palikot wygrał bo może on wreszcie wprowadzi kilka zmian, które zmienią trochę Polskę i każdy je odczuje, w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Mikke moim zdaniem jest trochę zbyt dąży do rewolucji. Rewolucji zawsze źle się kończą, a na scenie polityczne IMO potrzebny był ktoś pomiędzy stagnacyjną PO a rewolucyjną NP i w to miejsce idealnie wpasował się Palikot. Mimo wszystko szkoda, ze nie wszedł do parlamentu, ale może dzięki Palikotowi nie będzie już dotacji na kampanię dla partii z budżetu i szansę się jakoś wyrównają.

Pozdrawiam

Użytkownik PaZi edytował ten post 10.10.2011 - 14:12

  • 0

#883

Stilgar.
  • Postów: 252
  • Tematów: 49
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Poza tym, popieram większość poglądów tej partii.

PO nie ma poglądów...
  • 1

#884

nexus6.
  • Postów: 1234
  • Tematów: 14
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ciesz się, że ta "głupia" PO nie zabrała ci przywilejów.


Ło matko! A szlacheckich czy magnackich?
  • -1

#885

Kajman.
  • Postów: 694
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Niestety czekają nas kolejne cztery lata koalicji PO-PSL. Toż już bym wolał PO-Palikot.
Cieszy mnie lepszy wynik Palikota od SLD, dziwi wysoki wynik PSL.

Jako komentarz do wyników wyborów zacytuję profesora Krzysztofa Rybińskiego:

Najgorszym ministrem finansów ostatnich 20 lat jest obecny - Jacek Rostowski. Jeszcze jeden taki i zbankrutujemy.

Źródło: Uważam Rze, nr 29/2011

Gratuluję, kochany narodzie. Sam podpisałeś na siebie wyrok śmierci. Demokracja to rządy idiotów (bo idiotów jest więcej niż mądrych), czego przykład otrzymaliśmy po raz kolejny.

Btw, w Warszawie frekwencja 69% :o

W Krakowie Żółtek dostał 1,83%, a całkowity % głosów oddanych na krakowską listę KNP to 3,31% w skali okręgu. Nieźle...
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych