Skocz do zawartości
Proszę pamiętać, że od godziny 0:00 11 lipca do godziny 21:00 12 lipca obowiązuje cisza wyborcza.


Zdjęcie

Niezwykłe teorie konspiracyjne


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

#1

Serail.
 • Postów: 428
 • Tematów: 52
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 26
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Oderwijmy się na chwilę od tego, czym zwolennicy – bądź zagorzali przeciwnicy – teorii spiskowych zajmują się na codzień. Przestańmy zastanawiać się, czy George Bush wiedział o zamachach na wieże World Trade Center przed faktem, czy w nagraniu ze Smoleńska naprawdę słychać strzały. Zapomnijmy o Nowym Porządku Świata i masonach. Nastał czas, by zapoznać się z teoriami spiskowymi, które można określić jednym słowem – absurdalne.

Od autora: Kiedy wpadłem na pomysł, by napisać tekst traktujący o najdziwniejszych teoriach konspiracyjnych, nawet przez myśl nie przeszło mi to, z jak szalonymi i bezsensownymi przypadkami przyjdzie mi się zetknąć. Po kilkunastu minutach przeglądania Internetu, zrezygnowałem z prób stworzenia jakiegokolwiek rankingu na najbardziej absurdalny przypadek. Sami zdecydujcie, co może zawierać ziarno prawdy, a co jest od początku do końca wytworem wyobraźni znudzonych żartownisiów.

Szatan czai się wszędzie... nawet na pudełku po margarynie.


Dołączona grafika


Jeśli do tej pory byliście zdania, że kod kreskowy służy do identyfikacji poszczególnych towarów w sklepach, to nawet nie wiecie, jak bardzo się myliliście. Każdy znawca teorii konspiracyjnych zdaje sobie sprawę, że kody kreskowe to narzędzie szatana. W każdym z nich, jak widać na ilustracji powyżej, znajduje się ukryta liczba 666, czyli „liczba bestii”. Po co szatan miałby zostawiać po sobie pamiątkę na pudełku po margarynie? To proste! By za jego pomocą przejąć władzę nad umysłami niczego nie podejrzewających ludzi. Ktoś jeszcze ma wątpliwości?

Michael Jackson to nie był Michael Jackson?


Dołączona grafika
Dołączona grafika

Uderzające podobieństwo, prawda? Ehem, no niezupełnie... Dwaj wyżej przedstawieni ludzie są do siebie w jakimś stopniu podobni, przecież są rodzeństwem. Jednak takie wytłumaczenie nie satysfakcjonuje miłośników spisków, dlatego po wielu godzinach analiz materiałów wideo i zdjęć doszli do wniosku, że Michael Jackson i jego siostra to ta sama osoba! Bo czy kiedykolwiek dawali wywiad jednocześnie? A może zauważyliście jakieś zdjęcie, gdzie uchwycono ich obu? Nawet jeśli tak, to nie dajcie się zwieść – to na pewno fotomontaż.

Nazistowska baza na księżycu

Hitler umarł? Dobre sobie, takie wytłumaczenia można wciskać ignorantom, którzy nie mają pojęcia czym są teorie spiskowe. W rzeczywistości już w 1942 III Rzesza rozpoczęła eksplorację kosmosu i w tym samym roku założyła bazę na Księżycu. Czym jednak różniłaby się ta teoria konspiracyjna od setek innych, które powstały wokół osoby Hitlera? Niczym szczególnym, dlatego ludzie, którzy ją spopularyzowali stwierdzili, że mają dowody nie tylko na to, że Niemcy zbudowali na Księżycu kompleks wojskowy, ale także nawiązali przy tej okazji kontakt z istotami z innych krańców wszechświata. Dlatego pewne jest jedno, Hitler nie umarł, a co najwyżej przeniósł się na Księżyc, by tam móc w spokoju zaplanować kolejne podboje.

KFC to wróg czarnych

Colonel Sanders, założyciel KFC, jednej z największej sieci restauracji Fast Food w dziejach miał podobno finansować Ku Klux Klan w walce z czarnymi. Nie byłaby to oczywiście bomba godna zainteresowania znawców tematu, jednak jeśli dodać do tego fakt, że posiłki podawane kolorowym w restauracjach tej sieci powodowały u nich impotencję, to już mamy materiał na pierwsze strony gazet. Jeśli zatem Sanders był rasistą, to przykre, jednak obecnie właścicielem firmy jest właśnie czarnoskóry mężczyzna. Czyli teraz to biali są podtruwani przez KFC? Media jak na razie milczą...

Microsoft planuje holocaust?

Dołączona grafika


Już za chwile z waszej twarzy znikną uśmiechy, które pojawiły się po przeczytaniu tego tytułu.
Font o nazwie Wingdings, który dostępny jest w każdym edytorze tekstowym ukrywa przesłanie, które zmrozi krew w żyłach każdego Żyda. Otwórzcie notatnik, Worda albo inny edytor, ustawcie w nim wspomniany wyżej font i wpiszcie NYC (skrót od New York City). Co ukazało się waszym oczom? Graficzne potwierdzenie, że eksterminacja Żydów jest dobra. Dlaczego znaki te pojawiają się po wpisaniu NYC? Bo to właśnie tam rozpocznie się kolejny w naszej historii holocaust. Co z tym wszystkim wspólnego ma Microsoft? Twórcy... miałem na myśli badacze teorii spiskowych jednogłośnie twierdzą, że ma i to dużo. Oczywiście na poparcie swej tezy posiadają niezliczone dowody, których jednak nie mają najmniejszego zamiaru publikować. Przecież dowody są tajne!

Było to swoiste Top 5 najdziwniejszych teorii konspiracyjnych w dziejach, jednak nie wątpię, że każdy z was mógłby podać tutaj swoje typy, o których nie wspomniałem. Zachęcam gorąco do publikowania ich w komentarzach. Oczywiście nie miałem zamiaru kompromitowania sympatyków teorii spiskowych. W wielu z nich, w co wierzę, ukryte jest ziarno prawdy, w artykule tym starałem się po prostu pokazać inną, śmieszniejszą stronę tego zagadnienia.

Artykuł powstał w oparciu o materiały znajdujące się na:

http://blogs.sundaym...us-conspir.html
http://www.answerbag.com/q_view/531973
I wielu innych.

Użytkownik Serail edytował ten post 16.05.2011 - 14:17

 • 2#2

Templariusz.
 • Postów: 499
 • Tematów: 35
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ja dodam przypadek, który wczoraj ukazał się na naszym forum.

http://kwejk.pl/obrazek/88960
 • 0#3

Miscza Zebub.

  Ataman

 • Postów: 759
 • Tematów: 17
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Na Discovery, gdzie w programach traktujących o teoriach konspiracyjnych raczej się z nich naśmiewa niż bada, słyszałem kiedyś teorię o tym, że brytyjska rodzina królewska jak i któreś amerykańskie rody prezydenckie to zakamuflowani Reptilianie.
I tutaj na chybcika cosik znalazłem http://deser.pl/dese...ie_,,ga,,5.html . Przy okazji znajdziecie tu pewnie jeszcze inne ciekawe rzeczy.
 • 0

#4

nexus6.
 • Postów: 1234
 • Tematów: 14
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Szukałem czegoś o teorii czasu fantomowego i niechcący znalazłem taki sam temat :]

http://www.paranorma...eorie-spiskowe/
 • 0

#5 Gość_Horror

Gość_Horror.
 • Tematów: 0

Napisano

Coś z naszego podwórka;
To forum jest opanowane przez płatnych agentów, manipulantów i sabotażystów ;)
 • 0

#6

BrainCollector.
 • Postów: 1825
 • Tematów: 101
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Horror trafił w dziesiątkę :) niepotrzebnie mówiłeś o tym bo Aquila(toż wiadomo, że to agent i pewnie, ba, na pewno ma powiązania z Illuminati) Ciebie dorwie i całe wiadro naboi wpakuje ;)
A ja znam taką teorie co to mówi o tym, że nauka nigdy się nie myli, ona tylko co najwyżej uaktualnia (broń Boże poprawia bo to = myli) informacje.
 • 0#7

Herme5.
 • Postów: 425
 • Tematów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Moral z powyzszych teorii jest jeden: Nazistowski Microsoft wspierany przez Szatana (666) kodem kreskowym na swoich produktach i majacy tajna baze na ksiezycu wspolfinansuje rasistowskie KFC, przez ktore Michael Jackson musi uciekac i jest raz czarny, a raz bialy. Jedyne pocieszenie jest takie, ze Michael ciagle zyje.
 • 3

#8

PaZi.
 • Postów: 933
 • Tematów: 4
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

@Przemo

Po ujawnieniu przez rząd USA (choć to może być kłamstwo, bo przecież rząd zawsze kłamie i może tylko zrobili makietę, a nagrania lotu są sfabrykowane) samolotu B2 nagle wielka ilość teorii nt UFO i jego obserwacji poszła do piachu. Nagle się okazało, że te latające trójkąty to jednak nie statki pozaziemskie. Nie mogę sobie wyobrazić jak wielkie zaskoczenie malowało się na twarzach obserwatorów UFO po tej prezentacji.


Ten temat świetnie obrazuje jak wygląda sytuacja z teoriami spiskowymi. W Ameryce gdzie żyje tyle biednych idiotów, bo ich system edukacyjny uczy tylko tych to chcą, powstają najróżniejsze teorie spiskowe. Większość z nich jest ekstremalnie głupia, a proces dowodzenia ich prawdziwości jest zawsze taki sam: masakrycznie naciągane tezy ze źle zinterpretowanych dowodów. Niech zatem zwolennicy TS z tego forum nie dziwią się jak głupie wydają się dla niektórych ich teorie, bo trudno jest oddzielić ziarna od plew. Szczególnie w przypadku gdy strona przeciwna nie potrafi liczyć powyżej 10 i stanowczo zapiera się przed policzeniem ilość sekund trwania pewnego zdarzenia.

Pozdrawiam
 • 1

#9

Quintus Maximus.
 • Postów: 577
 • Tematów: 8
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

PaZi, ale ty bełkoczesz. Nie uda wam się odkręcić kota ogonem. Na tym forum, moim zdaniem, panuje hasbara (sprawdźcie sobie co to jest) i wyśmiewa wszystko, co może zagrozić interesom elity (911, chemtrails, Smoleńsk itp.). Szkoda, że np. Aquila usunął swoje zdjęcie, bo byście zobaczyli, jaki z niego śliczny krajan. W odróżnieniu od świetnego forum David Icke, gdzie takie osobniki od razu dostają po głowie i są eliminowane z dyskusji, tutaj mogą sobie spokojnie hasać i do tego nabijać się z ludzi, którzy głoszą lub dążą do poznania prawdy (nie umiemy liczyć do 10, idioci etc.). Dla mnie inne teorie spiskowe są jeszcze zabawniejsze - np. "Polską rządzą Polacy, którym zależy na dobru tego kraju" ;) albo "Na tym i innych forach (np. onet.pl) nie ma syjonistycznej młodzieży, która wciąż dezinformuje zdezorientowanych użytkowników", czy najzabawniejsze "Większość polityków, celebrytów i artystów w Polsce to rodowici Polacy nie mający pochodzenia żydowskiego" i "Żaden polski Prezydent począwszy od Lejba Kohne, przez Izaaka Stolzmana, Kalksteina i obecnego męża stanu, nie miał nic wspólnego z Żydami i ich interesami". Takie teorie spiskowe mogą powstać w głowach tylko najbardziej naiwnych z naiwnych osobników, którzy zapewne nie umieją policzyć do 5 i dla których myślenie objawia się ostrym bólem krocza.

Bezczleni spiskowcy twierdzą, że aby w Polsce było normalnie i dostatnio, najpierw musiało dojść do tego
Dołączona grafika

aby potem można było do rządzenia zaprosić rodowitych Polaków jak Kohne, Dickman, Stolzman

Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika

Użytkownik Quintus Maximus edytował ten post 17.05.2011 - 10:51

 • 0

#10

dzustin.
 • Postów: 237
 • Tematów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

QM, ale ty bełkoczesz. Forum DI to śmiech na sali. Co to za forum, gdzie nie można wyrazić swojego poglądu. Tutaj możesz i nikt nie będzie po kolei kasował postów, chyba że będziesz obrażał innych. Na forum DI wystarczy mieć inne zdanie i z miejsca posty są kasowane. Nawet takie napisane merytorycznie, nikogo nie obrażające i zadające pytania na które ktoś oczekuje odpowiedzi. Najlepsze, że połowa ludków krzyczy tam o NWO, a zasady panujące na forum są iście faszystowskie i wręcz sekciarskie. To działa na zasadzie "Możesz mieć swoje zdanie, ale lepiej by było takie samo jak nasze".

Ciekawy jest tam wątek o trzech potężnych statkach lecących na Ziemię. Kiedyś go przeglądałem, pojawiło się tam wiele postów wyjaśniających to zagadnienie. Teraz tam zaglądam i zostały tylko posty mówiące o jakiś jaszczurach, ktoś wkleił zdjęcie "przepotężnego statku kosmicznego" który został wcześniej wyjaśniony w jednym z kasowanych postów. To ma być wolne od manipulacji i merytoryczne forum ? Kpina.

Wspaniały jest też wątek o chemtrails. O ile tutaj nikt nie skasuje posta pokerka to gwarantuje, że na DI coś takiego by długo nie powisiało. Po prostu nie wpisuje się w trend wątka i zadaje zbyt dużo trudnych pytań. Nawet tutaj nikt z wierzących w chemtrails konkretnie nie odpowiedział na poruszone w w/w poście pytania. Najlepiej się odwrócić, zignorować i krzyczeć bez sensu o agentach zmanipulowanych przez media. Prostsze to niż próba odpowiedzi na pytania, a i jeszcze okaże się, że faktycznie nie ma czegoś takiego jak chemtrails i człowiek będzie musiał zmienić zdanie, a to będzie równoważne z przejściem do obozu zaślepionych przez media.

W sumie jestem pewien, że utworzenie na forum DI wątku na któryś z powyższych śmiesznych teorii spiskowych zaowocowało by grupą przytakujących osób. Wymieniali by się zdjęciami kodów kreskowych z margaryny i chipsów i pisali "Jeśli na margarynie jest 666, wiedz, że coś się dzieje"

Edit:
Jeszcze jedno. Tutaj możesz przedstawić jaka tylko teoria spiskowa przyjdzie Ci do głowy. Nikt posta nie skasuje, co najwyżej ktoś z Tobą się nie zgodzi i koniec. Na forum DI spróbuj udowodnić, że nie ma czegoś takiego jak chemtrails to skasują ci post i usuną konto.
Które z powyższych przypadków będzie przykładem braku wolności słowa i manipulacją mediami ? :)

Użytkownik dzustin edytował ten post 17.05.2011 - 10:25

 • 4

#11

Quintus Maximus.
 • Postów: 577
 • Tematów: 8
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Po prostu na forum David Icke jeśli przychodzi osoba i pisze w temacie "Widzieliśmy stado żyraf, które uciekło z ZOO", że to co widzieliście
Dołączona grafika

jest w istocie zwykłym

Dołączona grafika

bo żyrafy nigdy nigdzie z ZOO nie uciekły, a wielu ludzi w emocjach, paranoi i bezmyślności myli żyrafy z dachowcami, to taka osoba zostaje zidentyfikowana, jako użytkownik, który wprowadza umyślnie innych w błąd i zostaje usunięta z grona użytkowników, jako łamiąca regulamin.

Rozumiesz pączusiu?

Użytkownik Quintus Maximus edytował ten post 17.05.2011 - 10:53

 • -4

#12

dzustin.
 • Postów: 237
 • Tematów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Tylko jeśli na forum DI pojawi się ktoś kto był w okolicy zoo, i przedstawi niezbite dowody, zdjęcia, że uciekły koty rasy American Lynx, to i tak zostanie wyśmiany od agentów i jego posty zostaną usunięte. Bo przecież prawda jest jedna, nasza prawda. I najlepsze, że spiskowcy będą ignorować zdanie osoby która była w tym momencie koło zoo, zoo którego nawet na oczy nie widzieli, i swoje zdanie będą opierać na niewyraźnych filmikach na youtube i poście swojego guru który przecież nie kłamie.

Ignorowanie zdania innych, przedstawianie tylko i wyłącznie jednego "słusznego" wyjaśnienia to jest właśnie, drogi misiu pysiu, manipulowanie mediami o którym tak głośno krzyczycie.

Użytkownik dzustin edytował ten post 17.05.2011 - 11:07

 • 1

#13

EpicFail.
 • Postów: 208
 • Tematów: 1
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Quintus, a co jeśli ktoś naprawdę zobaczył kota zamiast żyrafy i jest pewien tego co widział? to nie ironia, ani nie sarkazm. pytam na poważnie. ty jesteś gotów się pobić o to, że to była żyrafa, on za to, że to kot. czy on wtedy nie ma prawa wyrazić swojego zdania, mimo że jest w błędzie? zamiast kasować jego post, dobierz takie argumenty, żeby go przekonać. wysil się trochę w obronie swoich przekonań, a nie idź na łatwiznę.

zapytam cię, chociaż odpowiedzi i tak się już domyślam, w którą stronę kręci się ta pani?

Dołączona grafika

edit: trzeba kliknąć na ten obrazek, tak mówię dla pewności.

Użytkownik EpicFail edytował ten post 17.05.2011 - 11:13

 • 1

#14

Quintus Maximus.
 • Postów: 577
 • Tematów: 8
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Tylko jeśli na forum DI pojawi się ktoś kto był w okolicy zoo, i przedstawi niezbite dowody, zdjęcia, że uciekły koty rasy American Lynx, to i tak zostanie wyśmiany od agentów i jego posty zostaną usunięte.

Jeśli przejrzysz temat o chemtrails jest tam dużo wpisów osób, które nie do końca są przekonane o istnieniu tego zjawiska i posty tych osób nie zostały usunięte, a one same nie zostały zbanowane. Inną kwestią jest osoba, która nie pisze, że ma wątpliwości, że nie jest przekonana, tylko czynnie, umyślnie wprowadza innych w błąd, że a. takie opryski nigdy nie miały miejsca w historii b. taki spisek na taką skalę jest niemożliwy c. kratownice na niebie ułożone z długich, białych, rozchodzących się linii mogliśmy obserwować już od II wojny światowej. Taka osoba jest ewidentnym dezinformatorem i należy taką osobę nagrodzić wyautowaniem z grona użytkowników. Tak samo w przypadku 9/11, osoba, która przekonuje, że WTC 7 mógł się tak ślicznie złożyć w wyniku pożaru i lekkich uszkodzeń jest albo bardzo naiwna, albo jest dezinformatorem wprowadzającym innych użytkowników umyślnie w błąd.

Bo przecież prawda jest jedna, nasza prawda.

Tak samo jak kłamstwo - łatwo je wychwycić, a osoby, które robią to nagminnie nie zasługują, aby z nimi dyskutować, bo po prostu szkodzą i postępują w sposób haniebny.

I najlepsze, że spiskowcy będą ignorować zdanie osoby która była w tym momencie koło zoo, zoo którego nawet na oczy nie widzieli, i swoje zdanie będą opierać na niewyraźnych filmikach na youtube i poście swojego guru który przecież nie kłamie.

Żaden z użytkowników, który pisał nieprawdę odnośnie 9/11 nie był na miejscu zdarzenia, żaden z nich widząc zdjęcia przedstawiające chemiczne smugi nie był na miejscu, w którym były one robione. Kłamstwo ma zawsze krótkie nogi, a oszukiwanie innych jest bardzo nieetyczne i zasługuje na potępienie.

Ignorowanie zdania innych, przedstawianie tylko i wyłącznie jednego "słusznego" wyjaśnienia to jest właśnie, drogi misiu pysiu, manipulowanie mediami o którym tak głośno krzyczycie.

Zdanie osób, którzy zostali zidentyfikowani, jako osoby umyślnie wprowadzające innych w błąd, musi być ignorowane.

@up

Quintus, a co jeśli ktoś naprawdę zobaczył kota zamiast żyrafy i jest pewien tego co widział?

Takie przypadki zapewne się zdarzają, jednak jeśli miliony osób na całym świcie widzą kota, a są osoby, które twierdzą, że w rzeczywistości te miliony na całym świecie widzą pospolitą żyrafę domową, to zdanie tych osób zostanie zignorowane, jako umyślnie wprowadzające innych w błąd.

zamiast kasować jego post, dobierz takie argumenty, żeby go przekonać. wysil się trochę w obronie swoich przekonań, a nie idź na łatwiznę.

Jeśli w temacie przykładowo o 9/11 pokazujesz komuś jasny, logiczny i spójny materiał dowodowy odnośnie inside job, a ktoś dalej uparcie twierdzi, że zrobił to pan w jaskini, to ta osoba jest albo wielce mało rozumna/naiwna - i takie osoby się zdarzają - albo po prostu zadaniem tej osoby jest zaprzeczać do końca, mimo wszelkich kontrargumentów. Z takimi osobami nie warto rozmawiać, bo jest to jedynie strata i czasu i nerwów. Dlatego tez na forum DI wirtualny żywot takich osób jest równie burzliwy co krótki.

Użytkownik Quintus Maximus edytował ten post 17.05.2011 - 11:41

 • 0

#15

nexus6.
 • Postów: 1234
 • Tematów: 14
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Banowanie ludzi, nawet jeśli są opłacanymi agentami niewiele da, a robiąc to upodabniamy się do faszystowski elit rządzących. Lepiej obnażać fałsz, pokazywać jak głupie są poglądy których niektórzy bronią. Jak ktoś po raz n-ty nie daje się przekonać to znaczy, że jest wyjątkowo tępy albo że jest agentem. Zyskując tę wiedzę osiągamy ogromną korzyść.
 • -2


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych

stat4u