Skocz do zawartości
10 najdziwniejszych monstrów świata


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_Muhad

Gość_Muhad.
 • Tematów: 0

Napisano

*
Popularny

10 najdziwniejszych monstrów świata


Dołączona grafika

Prezentujemy 10 najdziwniejszych potworów, które udało się sfotografować w różnych rejonach świata. Czy odnalezione monstra są mutacjami jakiegoś znanego już gatunku albo przykładami zwierząt dotkniętych chorobą genetyczną? Nie wiadomo. Żaden ze specjalistów, którzy zetknęli się z fotografiami, nie potrafił w sposób jednoznaczny określić jaki gatunek reprezentują odnalezione stwory.

1. Różowa bestia

W Nowej Zelandii, na plaży Waikanae, na początku czerwca 2007 r. fale morskie wyrzuciły tajemniczy stworzenie. Było ono różowej barwy i miało kształt wielkiej rury długiej na 14 m.

Lokalne władze i badacze nie potrafili wyjaśnić, do jakiego gatunku należy to monstrum. Nie wiadomo było nawet, czy są to kompletne szczątki, czy tylko fragment jakiegoś giganta. Założono, że może to być martwe nieznane nauce głębinowe stworzenie.

Dołączona grafika


2. Dziecko kosmitów

W połowie czerwca 2008 r. w jednym z miasteczek w Tajlandii znaleziono zwłoki dziwnej istoty. Pojawiły się pogłoski, że to szczątki mieszańca o DNA człowieka i istoty z kosmosu. Na miejsce przyjechało wielu dziennikarzy, ufologów i zoologów.

Lokalna ludność potraktowała zwłoki z szacunkiem i starała się ciekawskich utrzymać z daleka. Urządzono czuwanie przy wystawionych zwłokach i odprawiono rytuały, jak przy pogrzebie ludzkiej istoty. Choć pojawiły się domniemania, że to płód krowy z wadami genetycznymi, jednak nadal nie ma pewności jakiego rodzaju było to monstrum.

Dołączona grafika


3. Tengu

Tengu, to specyficzne japońskie demony przypominające wyglądem po części człowieka i ptaka. Tengu ma ludzką głowę i korpus, ale ptasie nogi i porośnięty jest piórami.

Mumię Tengu można dziś podziwiać w muzeum miejskim w Hachinohe w prefekturze Aomori na północy Japonii. Zmumifikowane ciało demona należało do skarbów arystokratycznego klanu Nambu Nobuyori, który do połowy XVIII w. sprawował władzę w tym regionie. Tradycja nie mówi jednak, kto i gdzie pokonał demona, a następnie go zmumifikował.

Dołączona grafika


4. Potwór z Sachalinu

W sierpniu 2006 r. na wyspie Sachalin w Rosji odkryto leżące na morskim brzegu szczątki dużego drapieżnego zwierzęcia. Zwierzę miało ok. 7 m długości, tyle co dorosły okaz krokodyla, ale jego skóra nie była pokryta pancerzem tylko porośnięta sierścią szarego koloru, o włosach długich na 5 cm. Powierzchowne analizy układu kostnego i uzębienia tajemniczego zwierzęcia wykazały, że nie jest ono rybą.

- Jeden z rybaków próbował zidentyfikować znalezisko przeglądając encyklopedie. Z zaskoczeniem odkrył, że zwierzę jest najbardziej podobne do plezjozaura - stwierdził w wypowiedzi dla mediów Władimir Bedżisow, dyrektor Departamentu Kultury Obwodu Sachalińskiego.

Podobno szczątkami zajęły się rosyjskie służby i nie wiadomo gdzie przewieziono to tajemnicze znalezisko.

Dołączona grafika


5. Kijanka Diabła z Jersey

Wg źródeł, Diabeł z Jersey dał o sobie znać po raz pierwszy we wrześniu 1880 r. Sprawę opisał wówczas dziennik "New York Times". Reporterzy donosili, że w ciągu kilku kolejnych dni wielu świadków widziało na niebie przelatujące w kierunku New Jersey bardzo duże stworzenie o nietoperzych skrzydłach.

W październiku 2007 r. Doug Laubert z miasta Mullica w okolicach Atlantic City w USA odkrył niezwykły okaz przechowywany w magazynie miejscowej szkoły Crowleytown. Było to małe zmumifikowane stworzenie przypominające wyglądem Diabła z Jersey.

Laubert nazwał je "kijanką Diabła z Jersey". Nie przeprowadzono żadnych badań, więc nie wiadomo do jakiego gatunku należało to najmniejsze z przedstawionych tu monstrów.

Dołączona grafika


6. Chupacabras z Teksasu

W lipcu 2006 r. Phylis Canion, zamieszkała w Cuero, niecałe 130 km na południowy wschód od San Antonio w amerykańskim stanie Teksas, znalazła razem ze swymi sąsiadami szczątki trzech przejechanych przez samochód dziwnych zwierząt.

Uznano, że te przypominające nieco psy, ale pokryte szaroniebieską skórą przypominająca w dotyku zamsz stworzenia, to chupacabrasy, odżywiające się krwią zwierząt tajemnicze drapieżniki. Chupacabrasy po raz pierwszy pojawiły się w połowie lat 90. XX-go w. w Portoryko.

Potem kryptozoologowie odnotowali ich obecność w krajach Ameryki Południowej, w Meksyku, a w lipcu 2004 r. po raz pierwszy widziano je w Teksasie. Na temat zwłok przechowanych przez Phylis Canion postawiono wiele hipotez. Od tej mówiącej, że to szczątki chupacabrasa, po założenie, że chodzi o zniszczonego choroba kojota.

Dołączona grafika


7. Potwór z Montauk

Pierwsze stworzenie zwane Potworem z Montauk znalazła i sfotografowała w lipcu 2008 r. Jenna Hewitt. Ta istota nie przypominała żadnego żyjącego na Ziemi zwierzęcia. Miała ok. 75 cm długości i krępą, silną budowę ciał. Pysk zwierzęcia uzbrojony był w duże ostre zęby i przypominał bardziej pysk żółwia, niż psa, czy dzika.

W okolicach nadmorskiej miejscowości Montauk w rejonie Long Island w USA wkrótce odkryto leżące na plaży kolejne szczątki zwierzęcia, którego przynależności gatunkowej nie udało się ustalić. Następne Potwory z Montauk znaleziono we wrześniu 2008 r. i w maju roku 2009.

Na temat przynależności gatunkowej tych monstrów postawiono wiele hipotez. Sceptycy najczęściej twierdzili, że to szczątki psów, kotów, morskich żółwi, a nawet szopów praczy. Inna koncepcja mówi, że Potwory z Montauk, to hybrydy, mutanty stworzone dla nieznanych celów w jakimś tajnym laboratorium genetycznym.

Dołączona grafika


8. Kappa

Kappa, to w japońskiej tradycji wodne stworzenia, o którego realnym istnieniu niczego nie wiadomo akademickim przyrodnikom. Kilka zmumifikowanych okazów kappy przechowywanych jest w japońskich świątyniach i muzeach.

Mumia kappy widoczna na zdjęciu znajduje się w zbiorach starego browaru Matsuura. Mumię ok. 1950 r. znaleźli stolarze remontujący stary budynek browaru. Wcześniejsza historia tego monstrum nie jest znana. Właściciele Matsuura umieścili mumię w przeszklonym relikwiarzu i złożyli na małym ołtarzu, jako święte szczątki rzecznego bóstwa.

Dołączona grafika


9. Mini Nessie

We wrześniu 2004 r. w Wielkiej Brytanii, w Parton, w okolicach Whitehaven, morze wyrzuciło na brzeg ciało nieznanego zwierzęcia. Stworzenie przypominało wyglądem plezjozaura z epoki jurajskiej, ale było niewielkie, długości ok, 1,5 m. Brytyjskie media opisały to zajście, a dziennikarze nazwali to nieduże monstrum Mini Nessie.

Nie wiadomo do jakiego gatunku to stworzenie należało. Oprócz hipotezy o małym plezjozaurze postawiono takie, które minimalizowały odkrycie. Wg sceptyków, były to szczątki foki lub pingwina.

Dołączona grafika


10. Qaqrat

22 lipca 2007 r. w nieokreślonym miejscu wybrzeża Alaski odkryto leżące na morskim brzegu duże martwe zwierzę o różowawej skórze. Kryptozoolodzy powiązali to odkrycie z lokalnym folklorem i tajemnicze monstrum nazwano qaqrat. Qaqrat, to morska istota z legend alaskańskich Inuitów, czyli Eskimosów.

Nazwa znaczy tyle, co "mors-bestia" i pochodzi z eskimoskiego dialektu Cup'ig, charakterystycznego dla rdzennych mieszkańców Nunivak Island, wyspy leżącej u brzegów Alaski.

Podobno właśnie znający dawne legendy starsi mieszkańcy Mekoryuk, głównej osady Nunivak Island, stwierdzili po obejrzeniu zdjęć szczątków tajemniczej istoty, że jest to "qaqrat". Naukowcy nie wypowiedzieli się w sprawie przynależności gatunkowej tego monstrum.

Dołączona grafika

Click

 • 14

#2

Monolith.

  ótta

 • Postów: 1248
 • Tematów: 2
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Nawet wielu z nich nie znałem, dzięki! :)
 • 0

#3

Razor.
 • Postów: 643
 • Tematów: 12
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Takie pytanie - nikt nie jest w stanie ustalić na podstawie DNA "pochodzenia" tych stworów? Tzn. z jakiego gatunku mogą się wywodzić??
 • 0

#4 Gość_Muhad

Gość_Muhad.
 • Tematów: 0

Napisano

Monolith, nie ma za co :)

Razor, może i jest możliwość ustalenia, ale może chodzi o to, że nie chcą podać tej informacji? Może część z nich to twory laboratoryjne, a raczej do tego się nikt nie przyzna.
 • 0

#5

Yoh.
 • Postów: 617
 • Tematów: 11
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

No, no.. Niektóre z nich są naprawdę ciekawe. O wielu tych "monstrach" nie miałem pojęcia.
Aż chciałoby się coś takiego zobaczyć na żywo.

No, ale jest zdecydowanie więcej, jeszcze dziwniejszych monstrów niż tutaj pokazałeś. Szkoda tylko że poznajemy te gatunki(?) dopiero po tym jak zdechną..

Razor, może i jest możliwość ustalenia, ale może chodzi o to, że nie chcą podać tej informacji? Może część z nich to twory laboratoryjne, a raczej do tego się nikt nie przyzna.

Hmm.. Możliwe, ale raczej mało prawdopodobne. Na Ziemi żyje jeszcze tysiące jak nie więcej gatunków zwierząt o których nie mamy zielonego pojęcia. Niby tak dobrze znamy swoją własną planetę, ale właśnie kryptozoologia uświadamia Nam że wcale tak nie jest. Oczywiście, tworów laboratoryjnych też nie wykluczam, ale wątpię by wszystkie te "monstra" jak je określiłeś wywodziły się tylko z laboratoriów i tym podobnych.

Temat ciekawy.
Plusik.
 • 0#6

Syrinks.
 • Postów: 324
 • Tematów: 6
 • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Super dziwne dla mnie jest to pierwsze stworzenie "różowa rura" i ten potwór z Montauk. Bardzo tajemnicze. Ciekawy temat.
 • 0

#7

Wszystko.
 • Postów: 9347
 • Tematów: 72
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Postanowiłem sprawdzić ile prawdy jest w tych opowieściach i okazało się, że nie do końca jest tak, jak piszą.

Pierwszy ,,potwór" różowa bestia, to raczej nie żaden potwór, a skorupiaki przyczepione do kawałka drewna albo zawinięte w sieć rybacką.
Dołączona grafika
Dołączona grafika

link do wiki http://en.wikipedia..../Goose_barnacle

A ten potwór z Sachalin to według mnie gnijący krokodyl albo aligator http://www.kryptozoo...24,artykul.html

A czy jest to dziecko kosmitów? Nie wiemy, nikt pewnie nie wie. Tylko ludzi uwiecznieni na tych zdjęciach znają prawdę, bo:
Liczni naukowcy i specjaliści zajmujący się podobnymi przypadkami po dziś dzień nie są w stanie przedstawić żadnych dowodów na to, że niesamowite zdjęcia są spreparowane, a cała historia jest po prostu fałszerstwem.
http://niewiarygodne...,wiadomosc.html
To znaczy nikt tego stworka nie badał, bo tylko zdjęcia można było sobie obejrzeć. No to ja się nie dziwię że nikt nie wiedział co to jest.

Użytkownik wiem wszystko edytował ten post 30.04.2011 - 20:42
#8

BrainCollector.
 • Postów: 1777
 • Tematów: 100
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No ładnie, ładnie, pierwszy wyglądał jakoś tak... normalnie jeśli można tak powiedzieć.
Ale chyba nie zaprzeczysz, że przynajmniej połowa z podanych tutaj potworków jest co najmniej niezwykła i dziwna :)
Ja bym stawiał też na wady genetyczne w niektórych przypadkach.
 • 0#9

Wszystko.
 • Postów: 9347
 • Tematów: 72
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A chupacabra wyglądająca jak czarny pies to tak jak jest napisane zniszczonego choroba kojota.

Dołączona grafika

Porównajcie pyski obu zwierząt.#10

BrainCollector.
 • Postów: 1777
 • Tematów: 100
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dokładnie. Uszy te same, budowa ta sama itd. Nie pamiętam jak nazywała się choroba przez którą zwierzęta taciły sierść.
Gj ww

Chyba chodzi o nużeniec albo inne pasożyty skóry.
 • 0#11

kamilus.
 • Postów: 1231
 • Tematów: 106
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tej "chupacabrze" był poświęcony film dokumentalny, którego tytułu już nie pamiętam. Został potrącony przez jakiś samochód, więc dysponowali jego zwłokami. O badaniach DNA nic nie mówili, za to po wstępnych oględzinach orzekli, iż jest to pozbawiona sierści krzyżówka kojota z psem. Raczej nie był to normalny pies, bo na nagraniach video było widać, że porusza się bardziej jak kojot aniżeli psiak.
 • 0#12

Wszystko.
 • Postów: 9347
 • Tematów: 72
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Te kojoty bez sierści podobno chorowały na świerzb. Dlatego da się znaleźć zdjęcia ich wpisując coyote with mange.
To coś zwane kappą wygląda na atrapę zrobioną z wosku. Wpiszcie sobie w google kappa monster i dajcie na grafikę. Zobaczycie wtedy, że jest sporo takich figurek przedstawiających to mityczne zwierzę.

Użytkownik wiem wszystko edytował ten post 01.05.2011 - 12:27
#13

rolpiek.
 • Postów: 574
 • Tematów: 3
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

ja tam stawiam ze ten z montauk to albo jakiś alliens albo wynik eksperymentu genetycznego
 • 0

#14

fux777.
 • Postów: 87
 • Tematów: 14
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

ja tam stawiam ze ten z montauk to albo jakiś alliens albo wynik eksperymentu genetycznego

Oglądałem dokument w którym naukowcy krok po kroku udowodnili,że tzw Montauk to ... szop :) i kto by się spodziewał :)
 • 0#15

Draco.
 • Postów: 15
 • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja z kolei widziałem program, w którym stwierdzono, że Kappa i Tengu są sfabrykowane. Nawet zrobili takie same mumie. Ale reszta bardzo ciekawa.

Użytkownik Draco edytował ten post 13.02.2012 - 12:06

 • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych

stat4u