Skocz do zawartości
Polsat brzydzi się patriotyzmu


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
44 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_Muhad

Gość_Muhad.
 • Tematów: 0

Napisano

*
Popularny

Polsat brzydzi się patriotyzmu


Dołączona grafika

Witajcie, postanowiłem napisać kilka słów o pewnej sprawie, która mnie zastanawia od jakiegoś czasu. Nie wiem czy wszyscy kojarzą program rozrywkowy "Must be the music". Ostatnio rozpętała się niemała burza po jednym z odcinków, kiedy to 19letni Piotr Wolwowicz wyszedł przed jury, aby zaśpiewać patriotyczną piosenkę Andrzeja Rosiewicza pt. "Pytasz mnie". Po zaśpiewaniu tej piosenki usłyszał komentarz: "Jakieś bogoojczyźniane, takie patriotyzmy - to jest coś okropnego. Nie idź tą drogą!" - to słowa Elżbiety Zapendowskiej. Natomiast Pan Sztaba zarechotał, tak jak Łozo, który stwierdził: "Ela już chyba wszystko powiedziała". Kora natomiast zdołała z siebie wydusić jedynie; "No prawie, że umarłam".

Według mojej opinii błąd wystąpił po obu stronach. Chłopak wyszedł zbyt pewny siebie, dał do zrozumienia jurorom, że to co robi wykonuje dobrze. Po jego tonie głosu i sposobie wypowiadania się również można było odczuć, że to taki młody narcyz. Jak się okazało, trochę mu brakuje wokalnie, aby zostać gwiazdą. Mentalnie pasuje do podgrupy "kosmici roku", ale jedyne co go broni to wybór piosenki i patriotyczne zabarwienie, co dało się zauważyć w jego emocjach. Z kolei jury powinno wykazać się dojrzałością i zamiast pokazać młodemu, że nie umie śpiewać, to chcieli mu dopiec i ugodzili w jego najczulszy punkt - miłość do kraju. A może to wcale nie była dojrzałość, tylko zamierzona perfidność?

Znalazłem taki fragment artykułu o tym zajściu. Cytuję:

Gwiazdy Dawida i pięcioramienne

Pojęcie „grubej kreski” nabiera nowego znaczenia! Mianowicie; widać już coraz bardziej iż pewne „sfery” związane z „panującym” postkomunistycznym establishmentem – alienują się od społeczeństwa, a w swym bezrozumnym już zacietrzewieniu, ośmieszają siebie i właśnie budują wyraźną granicę. Granicę pomiędzy Narodem Polskim, a nieliczną grupą medialno – salonowych degeneratów. Znowu głośno jest o starych rurach...Czyli o Korze i Zapędowskiej...Ano się wylansowały! Cała Polska już mówi głośno o panującym w mediach antypoloniźmie! I o to chodzi. Poznaj wroga – koniec z relatywizmem. Gdy wroga widzisz , nie pozwolisz mu na fałszywy krok. Szantrapy , które do młodego chłopaka mówiły z drwiną o patriotyźmie; dziś są same obiektem drwin. Można powiedzieć , że w pewnym stopniu są „gwiazdami”...pięcioramiennymi bądź Dawida co prawda – ale gwiazda to gwiazda no nie...?:) Kolejni artyści wypowiadają się w jedyny możliwy sposób o antypolskich wystąpieniach starych, salonowych ropuch. Andrzej Rosiewicz, autor piosenki którą wykonał w programie Piotrek Wolwowicz mówi wprost:

Zapendowskie i Kory to są wierne córy Agory. Te panie są albo zaprogramowane, albo to są po prostu antypolki. Jedna umierała, a druga mówiła, że to jest niebezpieczne. "Bogoojczyźniane pieśni, nie idź tą drogą"? To są tak dziwne wypowiedzi, że dla mnie jest to margines antypolski. Tam jest o Chopinie, tam jest o tęsknocie, tam jest o Polsce, więc jeżeli one mówią, "nie idź tą drogą", to one nie są Polki

Nie wiem, czy mnie za to Gazeta Wyborcza nie oskarży, ale ja uważam, że są kręgi tutaj, które są antypolskie. Prowadzą do zamącenia w mózgach młodych, do jakiegoś psychicznego rozbioru Polski.”

Swoje dodaje też – ostatnio coraz bardziej aktywny politycznie – Kukiz:

Taka krytyka jak "Nie śpiewaj mi chłopcze tutaj pieśni Bogoojczyźnianych" jest z pogranicza, ja wiem?... Antify czy innego lewacko-anarchistycznego szamba.

Nic dodać, nic ująć. Jakkolwiek faktem jest , iż droga do niepodległości jest przed nami długa i ciężka, to najważniejsze jest to że wolność rodzi się w sercu i duszy człowieka. I dlatego , proces odzyskiwania narodowej świadomości – choć powoli – ma miejsce. Niechże już w końcu będzie tak jak za pierwszej komuny o tak jak śpiewał Kazik: „Kto w tv występuje , tego ja nie szanuje”!...

Kłamstwo trzeba powtarzać tysiąc i milion razy, a i to nie wiadomo czy szwindel się uda...Natomiast słowo Prawdy gdy padnie raz; drąży skałę i w końcu ją rozsadza od środka!...

...Ależ to będzie ubaw i trudne zadanie: Co zrobić i jak zabrać się do reedukacji sierot po TVN – nie i Wyborczej...? Bo przyjdzie taki czas , że autorytety będą powstawać naturalnie , a nie z esbeckiego nadania!


Click*************************

Jestem ciekawy waszych opinii. Czy według Was mamy tu związek z planowanym antyPolskim ruchem, a może tylko z nierozwagą?

Tutaj możecie obejrzeć całą sytuację.

http://www.youtube.com/watch?v=-SaAZKC7vkQ&feature=related


Pozdrawiam, Muhad.


 • 9

#2

Maczu Pikczu.
 • Postów: 41
 • Tematów: 4
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Widać, że Żydzi coraz wyraźniej ujawniają swoje zamiary. Niedługo wywieszenie polskiej flagi będzie powodem do wstydu :/
 • 0

#3 Gość_coś_innego

Gość_coś_innego.
 • Tematów: 0

Napisano

To działa na podobnej zasadzie jak gdyby wyszedł na scenę i zaczął śpiewać Gorzkie Żale albo fragmenty Koranu. Po prostu wszelkie media powinny zachować neutralność, a jakby nie patrzeć patriotyczne podejście do wszystkiego co się robi jest cechą indywidualną. Jest patriotą- fajnie, ale nie każdy musi nim być, nie każdy musi kochać Polskę i nie każdy chce być zmuszany do wysłuchiwania tego typu pieśni.
Zapendowska trochę nietaktowanie to skomentowała, ale widocznie ciężko było jej dojść do siebie w pierwszej chwili po takim manifeście w programie rozrywkowym.
Nie ma to raczej związku z niby to planowanym ruchem antyPOlskim ;)
 • 1

#4 Gość_Dolg

Gość_Dolg.
 • Tematów: 0

Napisano

Ja uważam , że sprawa jest zbyt rozdmuchana. Oceniam jego wykonanie jako kiepskie , a nawet beznadziejne. Do tego kompletnie nie pasujący do niego repertuar. Piosenka do pasujących do tego programu nie należy , nie jest brzydka ,ale to wykonanie nie jest ładne.

Nikt nie powiedział z nich , że patriotyzm jest zły. Oni nie mogą skrytykowac piosenki , bo od razu są krytykowani , ze nie są patriotami i jacyś antypolscy?? Naprawde wykonanie beznadziejne. Przynajmniej ja to tak odebrałem.

Sam patriotą nie jestem i nie uważam by oddawanie życia dla jakiś lini na mapie było czymś mądrym. Oni mówią , że to niewiadomo jaki dowód patriotyzmu , a tak naprawde jest to śmierć w głupiej sprawie. Ludzie wzajemnie się zabijają dla jakiś granic ....
 • 0

#5

Paweł.
 • Postów: 1000
 • Tematów: 22
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Z racji tego, że nie oglądam telewizji, pierwszy raz słyszę o takim czymś. Co tu dużo mówić, dzisiejsza telewizja to kloaka. Same dziadostwo i praktycznie żadnych pożytecznych programów. Ten "Must be the music" już samą nazwą wywołuje u mnie negatywne odczucia. Żeby chociaż to coś po polsku się nazywało.
Co do samego występu tego chłopaka i jakości jego wykonania, nie mam zdania czy zaśpiewał poprawnie czy nie. A sędziowie powinni swoją uwagę skupiać na właśnie na tym. W tym przypadku ich zachowanie było nieprofesjonalne.

Jest patriotą- fajnie, ale nie każdy musi nim być, nie każdy musi kochać Polskę i nie każdy chce być zmuszany do wysłuchiwania tego typu pieśni.Również nie każdy ma ochotę wysłuchiwać utworów np. dody czy innej cycoliny. Nie można rozpatrywać tego w ten sposób. Jeżeli mam swobodny wybór utworu, to wybieram jaki mi się podoba, a zadaniem sędziów jest ocena moich technicznych umiejętności, a nie gustu czy orientacji politycznej.
 • 3#6

D.B. Cooper.
 • Postów: 1178
 • Tematów: 108
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zgadzam się z Muhadem, że celem nie był jego wokal, tylko repertuar. Zwłaszcza zdziwiła mnie wypowiedź p Zapendowskiej ", ale kolega na koniec zatkał jej jadaczkę ;).

Mefiu masz 100% rację, że wywieszenie flagi będzie powodem do wstydu. Duża część społeczeństwa zastanawia się w ten sposób "kurcze sąsiad nie wywiesił, nie będzie wstyd jak wywiesimy?". Nie na rękę niektórym, że Polak od niedawna może przy każdej okazji, oraz gdy poczuje taką potrzebę "oflagować" swój dom, nie dostając za to kolegium. Śmieszne natomiast są argumenty wypowiadane przez niektórych polityków, typu "Flaga Narodowa nie powinna - nie może być nadużywana."
 • 1#7

skittles.
 • Postów: 1323
 • Tematów: 8
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jestem ciekawy waszych opinii. Czy według Was mamy tu związek z planowanym antyPolskim ruchem, a może tylko z nierozwagą?


Jak dla mnie, to mamy tu do czynienia z tzw. nadinterpretacją.
Wyszedł chłopaczek quazi show-man o typowo wiejsko-weselnym wokalu, stara się złapać kontakt z publiką witając się z nią jak na koncercie, po czym wykonuje patriotyczną piosenkę, wykonuje ją źle, a to wszystko w typowo rozrywkowym programie.

Nic dziwnego, że Zapendowska powiedziała to, co powiedziała. Ten repertuar zwyczajnie do niego nie pasuje, ani do niego, ani do formuły programu. Być może wyraziła się zbyt ostro, ale żeby od razu łączyć to z anty polskim ruchem, to już jest naprawdę GRUBA przesada i chyba chęć doszukiwania się czegoś tam, gdzie niczego nie ma.
 • 0#8

Monolith.

  ótta

 • Postów: 1248
 • Tematów: 2
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Mamy wolność, panie i panowie. Mógł wyjść i zaśpiewać co mu się żywnie podoba. Gdyby zaśpiewał jakiś "antypolski" kawałek, bo ja wiem, Włochatego, to pewnie jury byłoby po zupełnie drugiej stronie :) A pani Z. jest chamska i niewychowana. Gdyby to był facet to długo bym się nie wachał, żeby dać mu w ryj, za przeproszeniem. Krytyka to jedno, zwykły chamski pojazd spod budki z piwem - to inna sprawa.
 • 4

#9

Amontillado.
 • Postów: 631
 • Tematów: 50
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 21
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Abstrahując od temat u "Must be the music" (i rozdmuchiwanej sprawy z atakiem na Polskość), a skupiając się na temacie patriotyzmu...

Patriotyzmu brzydził się na przykład tak światły, inteligenty i zasłużony osobnik jak Albert Einstein. Czy słusznie? Oczywiście, że tak i nie boję się tego mówić. Swoją drogą zadziwiające jest Wasze podejście, gdyż większość z Was jest przeciwna sławetnemu Systemowi i światu zarządzanemu i wykorzystywanemu przez Elity. Jak widać nie zdajecie sobie sprawy, że cały ten System opiera się na patriotyźmie właśnie. Patriotyzm jest jego fundamentem, wpajanym dzieciom w szkołach od najmłodszych lat. Dzieci nie potrafią jeszcze pisać a już uczy się ich "Kto Ty jesteś? -Polak mały..." . To jest chore i nie liczcie na żadną poprawę na świecie gdy ludzkość będzie kierować się patriotyzmem....

"Wojsko, ten najgorszy wytwór życia stadnego, napawa mnie wstrętem; [...] owa plaga cywilizowanego świata powinna być czym prędzej zniesiona. Bohaterstwo na rozkaz, bezsensowna przemoc i cała ta obmierzła paplanina, która nazywa się patriotyzmem - jakże serdecznie tego wszystkiego nienawidzę! Jakże podła i nikczemna wydaje mi się wojna! Dałbym się prędzej posiekać na kawałki, aniżeli miałbym brać udział w tak wstrętnym przedsięwzięciu."

Albert Einstein"Patriotyzm jest chorobą psychiczną, która zabiła, zabija i z pewnością zabije miliony ludzi"

Albert Einstein


"Patrioci zawszę mówią o umieraniu za kraj, a nigdy o zabijaniu za kraj."

Bertrand Russell


"Ach, pozazdrościć prostaczkom, którzy umieją kochać samych siebie i nienawidzić swych wrogów, pozazdrościć patriotom, którzy nigdy nie musieli zwątpić w siebie, bo nigdy nie ponosili najmniejszej winy za nędzę i nieszczęścia swego kraju, bo winni byli naturalnie Francuzi, Rosjanie albo Żydzi, wszystko jedno kto, w każdym razie zawsze kto inny, „wróg”!"

Hermann Hesse

________________________________________
P.S. Oczywiście zdaję sobie sprawę z minusów jakie dostanę, i że mogą paść w moją stronę oskarżenia o żydowskie pochodzenie, szpiegostwo, zdradę, itp. Pewnie część z Was kazałaby rozstrzelać mnie i mi podobnych za zdradę stanu. Ale uprzedzam - do pewnych spraw należy dojrzeć.
 • 1#10

Maczu Pikczu.
 • Postów: 41
 • Tematów: 4
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Też wolałbym żyć w świecie bez sztucznych granic i podziałów, gdzie wszyscy są traktowani na równych zasadach i mają zapewnione identyczne warunki do życia i rozwoju. Jednak to tylko utopia i niespełnione marzenia. Zawsze jakiś przedstawiciel "narodu wybranego" dorwie się do rządzenia, i bynajmniej nie będzie zależeć mu na dobru światowej populacji. Dopóki ludzkość nie zmieni swego postępowania nie można niestety na to liczyć. Ja tam wolę zostać przy swoim patriotyzmie, bo prawda jest taka, że jak nie będziemy walczyć o swoje, to nas po prostu "zjedzą".
 • 1

#11

nexus6.
 • Postów: 1234
 • Tematów: 14
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mnie w tym programie najbardziej śmieszy dziecinność jury. Dwaj niemłodzi faceci i dwie babcie myślą, że są nastolatkami :roll: A teksty mają na poziomie podstawówki.

Jak ktoś chce mieć władzę nad sobą i jednocześnie nie jest patriotą to jest chyba masochistą. Zresztą to by się zgadzało z innymi obserwacjami. Ja mam skłonności libertariańskie/anarchistyczne, ale i tak darzyłbym patriotycznymi uczuciami mój libertariański/anarchistyczny kraj.
 • 1

#12

kpiarz.
 • Postów: 1986
 • Tematów: 388
 • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Amontillado
Albert Einstain, był obywatelem Austrii narodowości żydowskiej. Państwa Izrael wtedy jeszcze nie było, a więc w
głebi ducha czuł się bezpaństwowcem, bo Austrii nie traktował jako ojczyzny. Stąd jego słowa.

Nie tylko Polsat brzydzi się patriotyzmu.
Parę lat temu, głośna była w TVN-ie sprawa Raczkowskiego, który za aprobatą Wojciechowskiego, w jego
programie wsadzil polską flagę w psią kupę :

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji podjęła decyzję o nałożeniu na TVN kary w wysokości 471 tysięcy zł za program Kuby Wojewódzkiego.

Jest to 50 proc. kwoty jaką TVN płaci co roku za korzystanie z częstotliwości. Kwota kary to najwyższa suma, jaką zgodnie z ustawą o radiofonii i telewizji można było ukarać tego nadawcę.

Pod koniec kwietnia KRRiT zdecydowała o ukaraniu TVN za wyemitowany 25 marca program Kuby Wojewódzkiego z udziałem rysownika Marka Raczkowskiego, w którym polską flagę wtykano w psie odchody. Nie podjęto wówczas decyzji o wysokości tej kary.

W przyjętej uchwale KRRiT stwierdziła, że TVN poprzez emisję spornego odcinka naruszył art. 18 ust. 1 ustawy o radiofonii i telewizji, który zakazuje m.in. propagowania "działań sprzecznych z prawem, z polską racją stanu oraz postaw i poglądów sprzecznych z moralnością i dobrem społecznym".

Karol Smoląg, rzecznik Grupy TVN powiedział, że TVN nie zgadza się z decyzją KRRiT i będzie odwoływał się do sądu.


http://www.wykop.pl/...w-psie-odchody/


Dołączona grafika

Założę się jednak, że jakby tak dziennikarz AP wtykał izraelską flagę, czy żydowski symbol w jakieś tam gówno, to szybko okazałoby się, że zostało popełnione przestępstwo o światowym wręcz wymiarze - chociażby zrobiono to równie rozrywkowo np. na łonie natury.
 • 0#13

Monolith.

  ótta

 • Postów: 1248
 • Tematów: 2
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Najlepszym sposobem jest trzymanie się z dala od tego typu "rozrywek". Lepiej pójść do teatru, albo do opery, albo na dobry koncert. Cały polski "szół-biznes" to niezłe przedszkole.
 • 2

#14

D.B. Cooper.
 • Postów: 1178
 • Tematów: 108
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Założę się jednak, że jakby tak dziennikarz AP wtykał izraelską flagę, czy żydowski symbol w jakieś tam gówno, to szybko okazałoby się, że zostało popełnione przestępstwo o światowym wręcz wymiarze - chociażby zrobiono to równie rozrywkowo np. na łonie natury.


No i właśnie ta wypowiedź jest piękną puentą całego tematu.

Co do występu, to grunt, że publiczności się podobało.
Na początku miałem nawet odczucie, że do czasu zanim jury z łapanki (nie załapali się na "ambitniejsze") połapało się ocb. byli pod wrażeniem głosu chłopaka.

Monolith, zgadzam się z Tobą na temat polskiego shit-biznesu!

Użytkownik D.B. Cooper edytował ten post 13.04.2011 - 17:23

 • 0#15

Mystic.
 • Postów: 141
 • Tematów: 5
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Po raz kolejny utwierdzam się w przekonaniu, że szkoda czasu na takie programy. Wykonanie b. fajne, ale jak widac w tego typu "show" musi być plastik, bo inaczej się nie sprzeda.
 • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych

stat4u