Skocz do zawartości


Zdjęcie

Miłość... Co to jest ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
163 odpowiedzi w tym temacie

#136

BrainCollector.
  • Postów: 1825
  • Tematów: 101
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

hehe co tu dużo mówić :)

http://kwejk.pl/obra...,o,milosci.html
  • 0



#137

Yoh.
  • Postów: 617
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

hehe co tu dużo mówić :)

http://kwejk.pl/obra...,o,milosci.html

Cóż.. Dobry przykład.
Czasem dziecko znajdzie proste wyjaśnienie tego na co dorosły człowiek szuka odpowiedzi przez całe swoje życie.

Dzieci potrafią zobaczyć to, czego dorośli już nie dostrzegają.
  • 0



#138

Cirilla.
  • Postów: 140
  • Tematów: 11
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Hmm... nie czytałam wcześniejszych odp. ;) Dla mnie milosc jest dawaniem tego drugiemu człowiekowi, co my sami chcielibyśmy otrzymywać. Innymi słowy uważam, że miłości nie można dać ani obdarzyć nią. Miłością nazwaliśmy zbiór uczuć, które sprawiają że chcemy dawać bezinteresownie, opiekować się i troszczyć. To tak jakbyśmy chcieli oddać swoje istnienie aby drugi człowiek miał lepiej za nas samych.

Oczywiście chodzi mi o to, że nie możemy dać tej miłości w materialnej formie. Np dać komuś biżuterię bo go kochamy. P.S. wybaczcie bo piszę z telefonu i takie krótkie te wiadomości.
  • 0

#139

Margot.
  • Postów: 9
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja myślę, że miłość po prostu jest i już. Nie da się określić czym jest. Gdy pojawia się między ludźmi, nie trzeba tego ani rozumieć ani tłumaczyć. Czujesz.
  • 0

#140

BrainCollector.
  • Postów: 1825
  • Tematów: 101
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Czasami proste wytłumaczenie jest najlepsze :)
czasem lepiej jest nie wiedzieć wszystkiego. Tak i tutaj. Bo jeszcze można się rozczarować...
  • 0



#141

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Miłość jest sensem naszego istnienia.
Istniejemy, aby kochać. Kochamy, aby istnieć.
Tak, najogólniej rzecz ujmując, widzę to ja. :)
  • 1



#142

BrainCollector.
  • Postów: 1825
  • Tematów: 101
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Żyję dopóki kocham, kocham dopóki żyję
Ta walka się nie skończy, dopóki moje serce bije.
Żyć aby kochać, kochać aby żyć - czy chcesz tak

Maleo Reggae Rockers - żyć aby kochać

jak ktoś lubi reggae to na pewno polubi tą piosenkę i cały album z którego pochodzi piosenka ;)
  • 0



#143

uduchoviony.
  • Postów: 128
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Stan emocjonalny, wynikający przeważnie z naturalnego instynktu seksualnego.
  • 0

#144 Gość_ayalen

Gość_ayalen.
  • Tematów: 0

Napisano

heh, moj ulubiony temat. Pytanie: czym jest milosc. Odpowiedz: uczuciem. Uczuciem czego? Milosci. Amen. Maslo.jest maslane . Opisowo latwiej na pewno, choinka jest zielona i kluje i pachnie i rosnie w lesie. Z miloscia jest ten problem ze czego bysmy o niej nie rzekli- mniej wiecej bedzie prawda dotyczaca czastki milosci. To tak jakby mowiac o teczy- opowiadac o jakims jej kolorze. Pojedynczy kolor jest czescia teczy, ale nie tecza . Chetnie zreanimuje ten watek, zaczynajac od podstawy- zapomnijmy o landrynkowej lub roznamietnionej. Skoro uczucie- pochodna czucia, odczucia bedacego podstawowym sposobem odbioru swiata- coz takiego czujemy mowiac ze to milosc? Nie pytam : jaka jest, nie mylmy przymiotow milosci z podmiotem.
  • 1

#145

żaba.
  • Postów: 1070
  • Tematów: 32
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Gdy byś to jeszcze napisał zrozumiale, bez domyślania się o co Ci chodzi
  • 0

#146 Gość_ayalen

Gość_ayalen.
  • Tematów: 0

Napisano

a coz w tym.niezrozumialego? Proste pytanie: coz takiego czujemy mowiac ze jest to milosc? Mozemy to slowo zastapic kazdym dowolnym chocby zaba. Czy zmieni sie to co czujemy- nie. Dlaczego wiec pod slowo okreslajace calosc podciagamy jedno zabie udko twierdzac ze to cala zaba?
  • 0

#147

Critias.
  • Postów: 127
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Milosc to pragnienie dobra dla drugiej osoby.
  • 0

#148 Gość_ayalen

Gość_ayalen.
  • Tematów: 0

Napisano

Rozszerzajac? Dyskutowalabym z tym dobrem, wiesz- to co wydaje mi sie dobre dla Ciebie, niekoniecznie bedzie dla Ciebie dobre. Takie dobro wedle wlasnego czubka nosa. Ale zauwaz- ludzie zakochani sprawiaja wrazenie monolitu, prawda? Jednosci. Pozostajac przy pragnieniu, bo odczucie milosci jest tym pragnieniem- doszukajmy sie tego czego pragniemy, bez rozbijania : ja dla ciebie/ ty dla mnie . Glosuje za pragnieniem jednosci, co w przelozeniu na cialo- ma konkretny wymiar objawiajacy sie pozadaniem. To cialo, odzwierciedlenie pragnienia duszy. I teraz pod rozwage pytanie- czy mozemy pragnac tego czego nie znamy? Jezeli nie znamy uczucia sytosci- czy wiemy cokolwiek o glodzie? Pragnienie jest oznaka niedostatku. Gdybysmy nie byli jednoscia- czy czulibysmy pragnienie zjednoczenia jednostek stanowiacych jednosc? To co czujemy, odczuwamy, komcentrujac to na tej jednej, najblizszej nam osobie, lub w rozproszeniu- jako milosc zycia...odczuwamy zmyslami,do tego sluza. Przekladaja swiadomosc jednosci zycia rozdzielonej na roznorodne formy, swiadomosc naszej jednosci na jezyk ciala, jezyk umyslu. Mysle ze stad to pragnienie, w rzeczy samej bedace pragnieniem powrotu do tego co znamy, do stanu pelni, zjednoczenia. Oczywiscie, moze to byc roznie postrzegane, tym bardziej rozumiane. Ale temat jest piekny, zaslugujacy na to by traktowac go doglebnie.
  • 0

#149

meth777yl.
  • Postów: 116
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Odpowiadam za "Księgą Duchów" Allana Kardeca.

Tak jak prawo grawitacji stanowi o przyciąganiu materii, tak prawo miłości jest prawem przyciągania dla istot duchowych.
Mocą tego prawa rządzi Bóg światami.

www.spirytyzm.pl

Teraz można mnie dożywotnio banować.
  • 0

#150 Gość_ayalen

Gość_ayalen.
  • Tematów: 0

Napisano

za co???
W milosci najpiekniejsze jest to ze cokolwiek o niej nie powiemy- bedzie to czastka prawdy.
Skoro zahaczyles o swiat dusz, ja przelece sie przez swiat energii. Podstawowa, pierwotna czastka, ziarno zycia, rozdzielona na dwie o przeciwnych znakach. W kazdej polowie zawiera sie potencjalna calosc.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych