Skocz do zawartości


Zdjęcie

Przewidywanie przyszłości poprzez sen


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
71 odpowiedzi w tym temacie

#61

Lewir.
  • Postów: 23
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam

 

Baaardzo dawno mnie tu nie było, chociaż czasem przeglądam to forum. Postanowiłem tutaj znów napisać ponieważ ostatnio "miewam" przeczucia, tzn niepokój (mniejszy lub większy), że świat się diametralnie zmieni. Nie wiem jak to opisać. Takie uczucie, że "wiesz", że coś się stanie. Może ktoś z Was ma podobne "doświadczenia" ?


Użytkownik Lewir edytował ten post 07.08.2014 - 21:52

  • 0

#62

stiv mayster.
  • Postów: 20
  • Tematów: 3
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

Dwa dni temu miałem sen,  uciekałem autem policji i strzelałem do nich w czasie pościgu no i uciekłem, a dzisiaj w realu zostałem nagrany przez cywilne auto z tylu no i 500zl i 10pk. :facepalm: 


  • 0

#63

itsONLYinstinct.
  • Postów: 26
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

trzeba było szczelać. może by się spełniło. :szczerb:


  • 0

#64

Gamdela.
  • Postów: 217
  • Tematów: 3
  • Płeć:Kobieta
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

To masz szczęście, ze widzisz dokładnie to co się wydarzy, ja z kolei mam zazwyczaj symboliczne sny i muszę je rozgryźć, aczkolwiek w tym wypadku symbolika nie jest zbyt skomplikowana - bardziej jeśli dotyczy mnie, nigdy też nie wiem ile czasu minie do zdarzenia. Znam kilka osób, które mają taki dar - a może to większa wrażliwość, bycie jakimś tam odbiornikiem tego, co może się wydarzyć, jedną z najbardziej prawdopodobnych wersji zdarzeń.

Śnienie osób po pogrzebie - a do kogo mają przyjść, jeśli nie do Ciebie? ;)


Witam

 

Baaardzo dawno mnie tu nie było, chociaż czasem przeglądam to forum. Postanowiłem tutaj znów napisać ponieważ ostatnio "miewam" przeczucia, tzn niepokój (mniejszy lub większy), że świat się diametralnie zmieni. Nie wiem jak to opisać. Takie uczucie, że "wiesz", że coś się stanie. Może ktoś z Was ma podobne "doświadczenia" ?

dopiero teraz? ;) jasne, że się zmieni.


  • 0

#65

neomahakala108.

    'Sztuczne życie jaszczurki', ...

  • Postów: 69
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

czasem to co mi się przyśni staje się niedługo rzeczywistością.


  • 0

#66

WykładySzachowe.
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam

 

Baaardzo dawno mnie tu nie było, chociaż czasem przeglądam to forum. Postanowiłem tutaj znów napisać ponieważ ostatnio "miewam" przeczucia, tzn niepokój (mniejszy lub większy), że świat się diametralnie zmieni. Nie wiem jak to opisać. Takie uczucie, że "wiesz", że coś się stanie. Może ktoś z Was ma podobne "doświadczenia" ?

 

Ja również miewam podobne przeczucia, że coś się stanie, nie dziś, nie jutro, ale jednak. I podobnie jak tobie śnią mi się takie sny, choć dotyczą tylko mnie, ale mogą spełnić się nawet za miesiąc. Takie sny mam od pierwszej komunii. To jednak nie wszystko a mianowicie ciągle czuje, że coś mnie obserwuje to "coś,, jest albo złe albo dobre, bezpiecznie czuję się tylko zakluczony w moim pokoju. Nie daje mi spokoju również to, że gdy idę sobie ulicą widzę jakiegoś człowieka i na ułamek sekundy spuszczam z niego wzrok, a go już nie ma i na pewno nie skręcił w żadną uliczkę skoro idę prostą drogą bez żadnych uliczek.


  • 0

#67

riseman.
  • Postów: 705
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Lewir, opowiadaj jak tam sny ostatnimi czasy. Militarno-polityczne rozgrywki przybrały arcyciekawą formę i już nie mówimy tu o Arabach ale o naszych sąsiadach. W związku z tym co się dzieje obok nas może jakieś sny Cię nawiedziły? Zwłaszcza, że codziennie bombardują nas informacjami o tych przepychankach, może podziałało to jakoś na Twoją podświadomość?

 

PS. Można zinterpretować Twój sen sprzed kilku lat o początku trzeciej wojny w taki sposób, że dzisiaj mamy marsz niewiernych w kierunku zachodnim (Jordania, Liban), pojawiły się apele o silniejszą interwencję NATO we współpracy z krajami arabskimi, które próbują powstrzymać falę ISIS. Swoją drogą, ciekaw jestem czy dotrą do Izraela bo to już przysłowiowe dwa kroki.


  • 0



#68

Lewir.
  • Postów: 23
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam

 

Jakiś czas tutaj nie zaglądałem. Mam nadal baaardzo dziwne i nietypowe sny. Śnią mi się często żołnierze i różne dziwne "akcje", związane z różnymi krajami. Oczywiście też śnią mi się różne w miarę "normalne" rzeczy, ale nie skupiam się już nad tym i nie zapisuje. staram się o nich nie myśleć i nie wnikać co mogą oznaczać. Wiem, że dla niektórych może to być dziwne, ale uwierzcie mi nie jest to zbyt fajną opcją "posiadać" tego typu sny. Dlatego staram się o tym nie myśleć. 


  • 0

#69

maggdalens.
  • Postów: 2
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Sny "prorocze".

 

Mam to samo. Nie pamiętam wszystkich, ale są i to dość dziwne. Ostatnio aż usiadłam i siedziałam z otworzoną "gębą" kiedy otworzyłam internet, a tam wszystkie rzeczy które mi sie przyśniły - potwierdziły się. Katastrofa samolotu, czy daty koncertów mojego ulubionego zespołu. Niby to drugie nic, ale uwierzcie, nikt o tym nie wiedział. I to zawsze tak jest z tym drugim. Kiedy dodają nowe koncerty, wiem o tym pierwsza "we śnie". Wchodzę rano na neta, a tam prosze. Wszytko się zgadza. 

 

Śnią mi się czasem rozmowy/sytuacje, które mają miejsce na następny dzień, czy to, że rozwalę telefon. Rozwaliłam, pomimo tego, że mega uważałam aby temu zapobiec.

 

Mam też często, aż za często deja vu - ale o tym to czytałam, lecz na badania boje sie pójść ;)


  • 0

#70

Endinajla.

    Empatyczny Demon

  • Postów: 2169
  • Tematów: 162
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A mi się śniło m.in

1. Wielka czerwona chmura na niebie w której widziałam szybko przelatujące filmy od czasu powstania wszechświata, dzieje ludzkości , od starożytności do teraz. Ostatni obrazek jaki zobaczyłam to skośnooki żołnierz w białym skafandrze i ... duży, siwy pocisk nuklearny.

 

2. Drugi apokaliptyczny sen, to wielka zaraza. Zakryte okna, na pułkach ostatnie butla z tlenem, świadomość śmierci. Jednak tlen wrócił. Wraz z rodziną ocalałam. Wyszłam z domu a wokoło pusto a na sklepowych półkach jakaś dziwna zaraza,  żadnych ludzi, pusto.

 

3. Ten sen przyśnił mi się około rok temu. Widziałam jakieś strategiczne punkty na mapie Europy. Zaznaczony trójkąt na Bałtyku pomiędzy Szwecją , Łotwą i Estonią. Były tam też inne zaznaczone miejsca. W Polsce chyba gdzieś pomiędzy Zieloną górą a Śląskiem. Więcej tych strategicznych miast było na zachód od Polski - Południowa część Niemiec i te rejony. Widziałam także oświetlone miejsce we Włoszech. Sądzę , że był to Watykan...

 

4. Rok temu śniło mi się, że byłam na pogrzebie Królowej Elżbiety. Byłam gościem . Zmarła w wieku 93 lat :( Była odziana w jasnofioletowy żakiet.

 

5. Niedawno śniło mi się, że byłam na jakimś ważnym zgrupowaniu polityków. Podawałam im ręki. Wiadomo witałam się, ale był tam też przywódca Korei.  Był odosobniony i nikt mu nie podawał ręki albo on tego nie chciał.

 

Takie miewam sny a najlepsze jest to, że politykę i wszystkie programy informacyjne omijam szerokim łukiem :P :D


  • 0



#71

Marph.
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Cześć wszystkim, to mój pierwszy post na forum. Wydarzyło mi się ostatnio coś na tyle dziwnego, że zaczęłam szukać w necie informacji i w końcu od nitki do kłębka trafiłam na to forum. Pozwólcie, że opiszę to wydarzenie, może komuś przydarzyło się coś podobnego. Widzę, że w tym temacie wiele osób doświadcza proroczych snów, zwykle dotyczących jakiś wydarzeń w Polsce, czy na świecie. Mnie się dwa dni temu przytrafiła taka sytuacja, że podczas wizyty u rodziny siedząc przy stole nagle poczułam, że mam ułamany ząb. Trywialna sprawa, kawałek dolnej szóstki poszedł... I nie byłoby nic w tym dziwnego, gdyby nie nagła fala derealizacji, bo zdałam sobie sprawę, że to juz miało miejsce. I to nie było tylko deja vu na zasadzie, że ta sytuacja się kiedyś wydarzyła, to było autentyczne pełnowymiarowe wspomnienie. Pamiętam, jak "wtedy" zalała mnie fala strachu i lekkiego obrzydzenia, gnębiąca mnie myśl gdzie ja teraz sie dostanę do stomatologa skoro mnie to nie boli itd. Wiem po prostu że myślałam tak już kiedyś, w bliżej nieokreślonym czasie. Miałam wrażenie, że mi się to może przyśniło, ale było tak cholernie realne, że nawet nie jestem w stanie tego opisać słowami. Poczułam się jak w Matrixie, jakby nastąpił jakiś zgrzyt w systemie i ktoś mi załadował złe dane do głowy. Miałam wiele deja vu w swoim życiu, ale to sprawiło, że zaczęłam kwestionować rzeczywistość. Jestem racjonalistką, twardo stąpam po ziemi, dla mnie takie odczucia są nie do przełknięcia. Cięzka sprawa, bo gnębi mnie to do tej pory, jak myślicie, zwykły zgrzyt na drodze kora mózgowa-hipokamp? Mieliście kiedyś taką sytuację, że dajecie sobie rękę odciąć, że Wasze odczucia są echem przeszłości, która się powtarza? 


  • 0

#72

Astromagus.
  • Postów: 11
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Aż specjalnie się zarejestrowałem, by podzielić się swoim przypadkiem :D

Na początku 2015 roku miałem bardzo nieprzyjemny sen.

Śniło mi się, że dzwonię do swojej (wówczas) dziewczyny.

Odbiera jakiś koleś (jej telefon) i z pełną agresją gada żebym ****, ja się pytam kto to a on że Kamil i żebym dał jej (dziewczynie) spokój.

Obudziłem się zlany potem, ale nie brałem tego snu pod uwagę - nie było żadnych podstaw, by podejrzewać dziewczynę o zdradę.

Jakiś tydzień - dwa później, cały dzień nie mogłem się do niej dodzwonić.

Byłem znerwicowany, wieczorem z kumplami wypiliśmy chyba po 6 piw, w końcu dzwonię do niej... ona odbiera totalnie narąbana, twierdząc, że jest na jakiejś imprezie i że nie będzie mi się tłumaczyć, rozłączyła się.

Dzwonię jeszcze raz i...

Odbiera jakiś gość.

Kamil.

Tylko że nie był agresywny ale ironicznie serdeczny (i pijany w sztok), opowiadał 'twoja dziewczyna dobra jest w tych sprawach' i wymieniał po kolei co robili, ujawniając intymne jej tajemnice, których nie mógł znać.

Oczywiście 'wymieniłem uprzejmości' a z dziewczyną się rozpadło.

Od tamtej pory rozważam każdy realny sen, który dotyczy realnych osób, podczas którego realnie odczuwam radość/ból/smutek/ strach. Na szczęście od tamtej pory nic proroczego mi się nie przyśniło, ale jak miałem wizję że ktoś ze znajomych ma wypadek albo nie żyje, to oczywiście ostrzegam. Jeden kumpel miał wypadek, na szczęście tylko palec złamał (przygniotła go jakaś maszyna na wiertni), a śniło mi się, ze byłem na jego pogrzebie i kazałem mu uważać na siebie.

 

Pamiętaj, wygwiazdkowany częściowo wulgaryzm to nadal wulgaryzm. Proszę przeczytać regulamin oraz FAQ

 

TheToxic


  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych