Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kolejny film przedstawiający obcego. Tym razem prawdziwy ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
271 odpowiedzi w tym temacie

#16

BoryZ.
  • Postów: 231
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Więc po obejrzeniu wideo o lepszej jakości można stwierdzić ze jest to zwykła kukła. Można to zobaczyć w 00:58 sekundzie, wygląda to jakby ktoś siedzący w trawie nią po prostu machał. Potem osoba trzymająca kukłę przechodzi w lewo (można się ładnie z krzaczkami schować). Tutaj tez widać że jest to zwykły wskaźnik laserowy. nie widać tu żadnych świecących oczu.. a te odbłyski to wiązka laser (nigdy się takim nie bawiłeś ?0o)
  • 1

#17

BrainCollector.
  • Postów: 1825
  • Tematów: 101
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Więc po obejrzeniu wideo o lepszej jakości można stwierdzić ze jest to zwykła kukła. Można to zobaczyć w 00:58 sekundzie, wygląda to jakby ktoś siedzący w trawie nią po prostu machał. Potem osoba trzymająca kukłę przechodzi w lewo (można się ładnie z krzaczkami schować). Tutaj tez widać że jest to zwykły wskaźnik laserowy. nie widać tu żadnych świecących oczu.. a te odbłyski to wiązka laser (nigdy się takim nie bawiłeś ?0o)


Jesteś chyba ślepy jeśli nie widzisz jak oczy błyszczą kiedy patrzy prosto w kamerę.
Ja wiem, że NIGDY nie możecie pogodzić się z tym, że nagranie jest autentyczne jak i to co jest nagrane na tym filmie. Wam potrzeba by było żeby kosmita wyskoczył 2 metry przed kamerą i krzykną "haaaaaa a teraz wierzycie ?" x|
W tej 58 sekundzie widać, że idzie w stronę krzaków a nie, że ktoś macha kukłą. Odkodowałem film z flv na avi, zajmuje prawie gigabajt i jast w nieco lepszej jakosci niz na youtube. zrzuty z niego umieściłem w pierwszym poście. Za chwilke czepisz się, że wybiegł na podwórko. Najpierw jest tak, że w tematach piszecie o jakie kozaki ja bym wyskoczył i go pobił. Tutaj widać, że chciał go wystraszyć. Zresztą, sceptyka za nic na świecie nie przekona się do tego w co nie wierzy.


Zamieszczam jeszcze kolejne zrzuty nad którymi pracowałem kilkadziesiąt minut.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Użytkownik shortez edytował ten post 13.12.2010 - 14:17

  • 0



#18

Grzesiek85.
  • Postów: 41
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Już w nocy chiałem napisać coś ale wywaliło w kosmos cały serwer więc teraz wtrące swoje trzy grosze.
Pierwsze na co zwróciłem uwagę to reakcja kota na początku filmu. Typowe zachowanie podczas stresującej sytuacji, dodatkowo patrzy dokładnie w tym kierunku w którym widoczony jest (domniemany) szarak.
Zrobiłem kilka zrzutów z filmu i po małej zabawie z parametrami kolorów, kontrastu itp uzyskałem taki efekt:
Dołączona grafika Dołączona grafika
Dodatkowo uwage moją zwróciły światła który były wyrażnie widoczne nad miejscem zdarzenia widoczne m/w w połowie filmu Dołączona grafika
Faktycznie zachowanie osoby filmującej troche nietypowe było gdy postanowił pobiec w kierunku obcego gdy tylko stracił go z oczu.
Trudno powiedzieć czy to było wywołane jakimś impulsem aby uwierzyć samemu sobie, czy też dowodzi o nieautentyczności całego filmu.
Jeszcze jedna rzecz mnie zastanawia- Dołączona grafika - Czy w podczerwieni można zauważyć barwe laseru?
  • 0

#19

BrainCollector.
  • Postów: 1825
  • Tematów: 101
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Właśnie też to zauważyłem, To jest chyba niemożliwe, żeby na noktowizji widać było jakiekolwiek kolory ! Zawsze widać tylko jaskrawą zielona smuge !

A propo klatki którą złapałeś... coś mi się przypomniało...

Dołączona grafika

Widać PODOBIEŃSTWO do obcego z nagrania "Alien Interveiw" !

Użytkownik shortez edytował ten post 13.12.2010 - 14:30

  • 1



#20

BoryZ.
  • Postów: 231
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Okej mój błąd ze święcącymi oczyma. Chodzilo mi o

Widać że nie jest sam, w ciągu 4-5 klatek widać kolejny odblask oczu



Jest to odlbask wiązki lasera, nie oczu. Można sobie przejrzeć profil tego dzieciaka, widać że ma bujną wyobraźnie ^^ jest to chyba już 4 jego kontakt z "UFO" z tym samym czerwonym wskaźnikiem laserowym xD
  • 0

#21

Grzesiek85.
  • Postów: 41
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jest to odlbask wiązki lasera, nie oczu. Można sobie przejrzeć profil tego dzieciaka, widać że ma bujną wyobraźnie ^^ jest to chyba już 4 jego kontakt z "UFO" z tym samym czerwonym wskaźnikiem laserowym xD


Czwarty "kontakt" czy czwarty film? bo to by mogło wiele tłumaczyć.
  • 0

#22

BrainCollector.
  • Postów: 1825
  • Tematów: 101
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Chodzi mu o to, że czwarty raz się to zdarzyło.
Tak to prawda, na kanale youtube tego chłopaka są jeszcze 3 inne filmy.
http://www.youtube.c...ThePolishedKnob

Ale w tym temacie skupiamy się na tym filmie.

Użytkownik shortez edytował ten post 13.12.2010 - 14:33

  • 0



#23

harap.
  • Postów: 210
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Moim zdaniem najbardziej za nieautentycznością filmu przemawia... Laserek. Kurde, no nie dam sobie mówić że istoty potrafiące podróżować w kosmosie i przylatujące na nasza planetę gdzieś z odmętów wszechświata próbują nastraszyć kolesia zabawką wartą 7zł na targu. Gdyby nie to, film byłby dość realistyczny.

Co do zachowania kolesia, to w sumie nie dziwię mu się- ja bym pomyślał że ktoś robi sobie ze mnie jaja po prostu, dlatego też pobiegłbym zobaczyć. Nie wierzyłbym że to alieny.

Użytkownik harap edytował ten post 13.12.2010 - 14:37

  • 0

#24

BoryZ.
  • Postów: 231
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ale w tym temacie skupiamy się na tym filmie.



Nie skupiamy sie na filmie tylko na jego autentyczności, a te 3 poprzednie filmy łatwo ją podważają.


Czy w podczerwieni można zauważyć barwe laseru?


Szczególnie jeśli jest to czerwony kolor -_-' To że podczerwień w kamerze jest zielona, jest zwykłym "zabiegiem kosmetycznym" który ma na celu zapobiec oślepieniu kamerzysty który ma przed sobą świecący ekran.

Edit. zapomniałem dodać.
Jestem pewien że ta kamera nie nagrywa w podczerwieni (Są one dosyć drogie). Jest to cyfrowa kamera która wyostrza i zwiększa czułość na światło.

Użytkownik BorysMR edytował ten post 13.12.2010 - 14:43

  • 0

#25

shiny_toy_gun.
  • Postów: 165
  • Tematów: 8
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

Heh, najśmieszniejsze we wszystkich nagraniach z "UFO" jest to że zawsze ale to zawsze są nagrane w jakości dorównującej kamerom które jeszcze nagrywały na VHS albo i jeszcze gorszej. To nic że nawet telefony mają lepsze jakość. Drugą rzeczą jest focus... zawsze rozmazany. Tak samo na tym filmie, jedyną wyraźna rzeczą jest ten kot. "kosmitą" mógł być jakiś dzieciak bawiący się zwykłym wskaźnikiem laserowym który można kupić za 5zł. A twierdzenie że film jest autentyczny ponieważ wygląda inaczej niż reszta jest absurdalne.


Zgadzam sie...
Ale nie kazdy ma super komorke [sam mam stara nokie bez aparatu].
Ale z drugiej strony mam 'w miare' aparat cyfrowy ktory kreci niezlej jakosci filmy.

Zgadzam sie z toba - dla mnie to sciema - robiona przez fanboy'i .

Masz kamere i dobry program do obrobki video troche pojecia i juz.

... i youtube i gotowe, wklejasz na jakies forum paranormalne i wlaczasz wtyczke i gotowe..
  • 0

#26

Grzesiek85.
  • Postów: 41
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czy w podczerwieni można zauważyć barwe laseru?


Szczególnie jeśli jest to czerwony kolor -_-' To że podczerwień w kamerze jest zielona, jest zwykłym "zabiegiem kosmetycznym" który ma na celu zapobiec oślepieniu kamerzysty który ma przed sobą świecący ekran.

Edit. zapomniałem dodać.
Jestem pewien że ta kamera nie nagrywa w podczerwieni (Są one dosyć drogie). Jest to cyfrowa kamera która wyostrza i zwiększa czułość na światło.


Ja natomiast jestem przekonany, że to podczerwień i wydaje mi się że w IR nie widać barwy czerwonego laseru. Z ciekawości szukałem takiego doświadczenia i rzeczywiście: -->


Widać promień, nie barwę.
  • 0

#27

nexus6.
  • Postów: 1234
  • Tematów: 14
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

1. Gdy kamerzysta podchodzi bliżej można zobaczyć (choćby po tym z jakiej wysokości nagrywa się film), że trawa jest tam na wysokości na pewno nie więcej niż metr. Co za tym idzie te postacie (ta postać) nie miały więcej niż koło 1,40m. Do tego ich (jego) chuda sylwetka. Sceptycy mówią, że to mogło byc dziecko... Ale jakie dziecko szwędało by się same w środku nocy po takich krzakach? Dla mnie nie realne. Więc wzrost i sylwetka są argumentem za.


A nie mógł to być np. młodszy brat osoby nagrywającej?

Według mnie dobry fake ;), ale ma trochę niedoróbek.

- w 0:37 filmowiec w bezsensowny sposób przestaje się interesować kotem, którego miał filmować i kieruje kamerę na krzaki, gdzie akurat pojawia się obcy.
- ton jego głosu i ogólne zachowanie po dostrzeżeniu obcego jest dla mnie zupełnie nieprzekonywujący.
- świecenie wskaźnikiem laserowym to już zupełne przegięcie. Jeszcze brakuje żeby obcy odlał się pod drzewem i wysmarkał nos w papier toaletowy made in Andromeda.
  • 0

#28

BoryZ.
  • Postów: 231
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano




Czy w podczerwieni można zauważyć barwe laseru?


Szczególnie jeśli jest to czerwony kolor -_-' To że podczerwień w kamerze jest zielona, jest zwykłym "zabiegiem kosmetycznym" który ma na celu zapobiec oślepieniu kamerzysty który ma przed sobą świecący ekran.

Edit. zapomniałem dodać.
Jestem pewien że ta kamera nie nagrywa w podczerwieni (Są one dosyć drogie). Jest to cyfrowa kamera która wyostrza i zwiększa czułość na światło.


Ja natomiast jestem przekonany, że to podczerwień i wydaje mi się że w IR nie widać barwy czerwonego laseru. Z ciekawości szukałem takiego doświadczenia i rzeczywiście: -->


Widać promień, nie barwę.



To jest test noktowizora. Kamery na podczerwień jak można zauważyć na tym filmiku mają mała widoczność i bardzo krotki dystans. Dzieję się tak ponieważ mają one własne oświetlenie IR inaczej byłyby bezużyteczne (każda kamera widzi podczerwień). Na filmie z "UFO" źródłem światła jest lampa w domu, a tryb Nightview tylko zwiększa czułość na światło.

Użytkownik BorysMR edytował ten post 13.12.2010 - 15:02

  • 0

#29

BrainCollector.
  • Postów: 1825
  • Tematów: 101
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jakbyś czytał cały temat to byś przeczytał, że odwrócił kamerę w stronę gdzie coś usłyszał. Wiem literki w oczy kują. Czytając w internecie posty chłopak ten powiedział, że używał kamery noktowizyjnej (patrz komentarze w filmie). Kolejne. Jak Ty byś zareagował jakbyś nagrywał film i zauwazył, to na co patrzysz (nie dziwie się, że dopiero po sekundach łaczy kształt z tym co widział w filmach) okazało się kosmita. Ciekawe. Pewnie byłoby spokojnym głosem o jaa kosmita, ale fajnie. Tutaj widać panike kiedy odwraca się żeby wejść do domu ale drzwi są zatrzaśniete (słychać, że mówi "sealed" patrząc na drzwi). Co do "laserowego wskaźnika" wyraźnie widać, że obcy go co jakiś czas reguluje, pozatym coś wielki ten wskaźnik i dziwne, że świecąc w krzaki prześwietla je na wylot, pozatym jakim cudem zwykły laser spowodowałby, że na nagraniu widać jego kolor ?

Edit. Borys nie wmówisz mi, że jest to zwykła kamera. Wyraźnie widać że jest to kamera noktowizyjna z IR np w momencie kiedy podbiega do krzaków, i wyraźnie widać trawe jak i ziemie. A w momencie kiedy ucieka ziemia jest niemal biała
  • 0



#30

BoryZ.
  • Postów: 231
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Czytając w internecie posty chłopak ten powiedział, że używał kamery noktowizyjnej (patrz komentarze w filmie).


night vision = tryb nocny= większa czułość na swiatło.

Co do "laserowego wskaźnika" wyraźnie widać, że obcy go co jakiś czas reguluje, pozatym coś wielki ten wskaźnik i dziwne, że świecąc w krzaki prześwietla je na wylot,


Człowiek trzymający kukłę ma problem z wycelowaniem a nie "obcy go reguluje" -_-' Coś dziwne że ręce trzyma cały czas przy biodrach, huh? Trochę trudno podnieść rękę kukły będąc niezauważonym. Zdradź mi tajemnicą jak można zauważyć na filmiku kiepskiej jakości kręconym z odległości 30 metrów, jak laser prześwietla trawę ?!

pozatym jakim cudem zwykły laser spowodowałby, że na nagraniu widać jego kolor ?




filmik też kręcony w night vision. Spójrz na kubeł w 00:12. Widać na nim kolory.. O KUU*WA, KOSMICZNY KUBEŁ!


EDIT:

Edit. Borys nie wmówisz mi, że jest to zwykła kamera. Wyraźnie widać że jest to kamera noktowizyjna z IR np w momencie kiedy podbiega do krzaków, i wyraźnie widać trawe jak i ziemie. A w momencie kiedy ucieka ziemia jest niemal biała



Każda kamera widzi IR. Może ta ma małą diodę która włącza się w trybie nocnym ale jest to bardzie taki "bajerek"

Użytkownik BorysMR edytował ten post 13.12.2010 - 15:25

  • 1


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych