Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dobre Filmy Sci-Fi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
104 odpowiedzi w tym temacie

#31

Ladd.
  • Postów: 1115
  • Tematów: 49
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Nie powiem że polecam ten film, ale i tak każdy kto ma kino domowe go obejrzy, więc wrzucam świeżutki trailer „Transformers 3: The Dark of the Moon”.

Nie jesteśmy sami w kosmosie – istnieją obcy którzy przemieniają się w samochody!



O ile trailer oferuje ciekawe rozwiązanie z Apollo 11, to sam motyw muzyczny trochę jak z „Incepcji”.

Użytkownik Ladd edytował ten post 10.12.2010 - 12:09


#32

PaZi.
  • Postów: 933
  • Tematów: 4
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

No i jak zwykle o czymś zapomniałem. IMO najlepszy film o podróży w czasie - PRIMER Fabuła jest tak zakręcona, że jeden seans może nie wystarczyć.

Trailer



BTW
Obejrzałem film MOON. Bardzo przyjemnie się go oglądało. Ta samotność i pustka. Niemal można było ją poczuć.

Pozdrawiam

#33

domenicus.
  • Postów: 404
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

BTW
Obejrzałem film MOON. Bardzo przyjemnie się go oglądało. Ta samotność i pustka. Niemal można było ją poczuć.

Pozdrawiam


Witam,

Czyli jednak podobało się, to dobrze. Primer też dobry film - ale zupełnie inny klimat i można się zagubić w fabule.

#34

domenicus.
  • Postów: 404
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Zapomniałbym o jednym z najważniejszych wydarzeń filmowych ostatniej dekady:

PANDORUM (2009) - kto nie widział, koniecznie musi obejrzeć ten film.

Gatunek: sci-fi/horror

Opis (mój): Kapitan odhibernowuje się z kapsuły na statu, który ma dowieźć ludzi na nową planetę (ziemia zniszczona). Co 9 lat zmienia się ekipa dowódców statku - po odbyciu służby zostają ponownie zahibernowani oczekując na swoją kolej. Okazuje się, że tylko on jest odhibernowany, reszta znikła. Zaczyna poszukiwania. Początkowo film wydaje się dość banalny.

Film bardzo mocno trzyma w napięciu, jest zaskakujący, dobry - za niewielką cenę, z niewielkim budżetem zrobiono bardzo, ale to bardzo dobry film (tylko, ktoś musi lubić ten gatunek oczywiście). Efekty specjalne na poziomie dobrym, aktorstwo również. Oglądać tylko w ciemności, to moja rekomendacja. A finał filmu jest naprawdę zaskakujący - ale nie czujemy z tego powodu dyskomfortu.

#35

Pomaranczka.
  • Postów: 370
  • Tematów: 4
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zgodzę się z przedmówcą, "Pandorum" jest dobrym filmem, ale nic chyba nie przebije "moon". Ten film jest ideałem w każdym calu. Idealna muzyka, dobrze zagrana rola. Dobry film nie potrzebuje wybuchów, mnóstwa strzelania i miliona aktorów rodem z Hollywood.



#36

crc.
  • Postów: 712
  • Tematów: 34
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Mi się nie podobał Pandorum, nie urzekł mnie w ogóle, jedynie scena końcowa z kapsułami w wodzie mi się podobała.

Moon jak już mówiłem warty obejrzenia, swoją drogą nasz kraj 100 lat za murzynami znowu, premiera Moon w Polsce i na świecie:
3 września 2010 (Polska), 23 stycznia 2009 (Świat). Całe szczęście, że w sieci wszystko ma jedną datę premiery;)

Użytkownik crc edytował ten post 10.12.2010 - 14:35


#37 Gość_*Armstrong*

Gość_*Armstrong*.
  • Tematów: 0

Napisano

Całe szczęście, że w sieci wszystko ma jedną datę premiery;)[/font][/size]


Dzięki temu, że Bóg stworzył torrenta :mrgreen:

Filmy które polecam:

Obcy (wszystkie części) w żadnym innym filmie nie znajdziecie tyle grozy. Sigourney Weaver swą grą aktorską powala na kolana.

Odyseja Kosmiczna 2001 i 2010, klasyk który każdy musi obejrzeć.

Star Trek (wszystkie części) klasyk, warto oglądnąć również stare odcinki serialu, kiedy efekty nie były zbyt wyczesane, można się zdziwić, to były kiedyś szczyty techniki. Najnowszy ST, był świetny, najlepiej się go ogląda wraz z towarzystwem.

Star Wars (wszystkie części) również klasyk, kto nie widział niech żałuje.

Wodny Świat, stary ale jary, puki co, jedyny w którym akcja dzieje się na ziemi pozbawionej lądów, przez globalny potop, a przez to oryginalny.

Armageddon, czyli Burce Willis kontra asteroida lecąca w stronę Ziemi, jednym ten film się podoba, innym nie, mi się podoba i wara wam od tego.

Misja na Marsa, dbałość o szczegóły, świetne efekty specjalne i gra aktorów, innymi słowy, film wart obejrzenia.

Głębia, co skrywa się w głębinach oceanu, film świetny, naprawdę warto obejrzeć.

Matrix (wszystkie części) "Witaj na pustyni rzeczywistości" oryginalny scenariusz, film świetny jak i obsada aktorska.

Moon, czyli jak za nie wielkie pieniądze można zrealizować świetny film, polecam każdemu.

Pandorum, film w klimacie mrocznego sci-fi, wart polecenia gdyż ma to coś, kilmat podobny do obcego, najlepiej ogląda się go w nocy.

Avatar, stajnia Camerona i wszystko jasne, tego filmu nie trzeba przedstawiać, masakra we wszystkim 10/10. Cieszy fakt iż powstaną jego kolejne części.

Kontakt, czyli sukces programu SETI, film wart oblukania.

Dzień Niepodległości Obcy dostaje w pysk od Willa Smitha i traci przytomność, po czym Will mówi, witamy na Ziemi. Tej sceny chyba nigdy nie zapomnę, a teraz do rzeczy. Film opowiada o inwazji obcych na naszą planetę, da się obejrzeć jeżeli nastawimy się na typowy film dla hamburgerów, co nie oznacza, że jest zły, zależy od człowieka, mi ten film nawet się podoba, dam mu 6/10.

Na razie tyle, jak przypomnę sobie jeszcze jakieś tytuły to z pewnością napisze.

EDIT:

Event Horizon, bardzo dobre sci-fi w mrocznym klimacie, świetny scenariusz (ciekawy pomysł na film) i gra aktorów. Polecam.

Użytkownik *Armstrong* edytował ten post 11.12.2010 - 15:43


#38

Mr. Mojo Risin'.
  • Postów: 988
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Avatar, stajnia Camerona i wszystko jasne, tego filmu nie trzeba przedstawiać, masakra we wszystkim 10/10. Cieszy fakt iż powstaną jego kolejne części.

WASZMOŚCI ŻARTUJECIE, 1 KWIECIEŃ JUŻ BYŁ!

Serio?
Wystarczy powiedzieć, że nie jest to w żadnej, najmniejszej miarce s-f, lecz space-opera. Totalnie pozbawiona jakiejkolwiek głębi, gry aktorskiej, czy wreszcie nawet własnej fabuły. Prześmiewcze nazywanie w Sieci Avatara od Pocahontas In Space wcale nie jest bezpodstawne.




Obejrzałem Event Horizon. Na prawdę nie spodziewałem się aż tak... Dobrego filmu. Oczekiwałem podróbki Alien, lecz otrzymałem całkiem niezły film jako całokształt z dosyć oryginalną ideą. Świetna atmosfera.
Świetna atmosfera.
x2

Użytkownik Mr. Mojo Risin' edytował ten post 11.12.2010 - 01:05




#39

harap.
  • Postów: 210
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Widzę że nikt nie wspomniał o filmie 'Prestiż'




Nie jest to tak... hm... ciężkie s-f jak w filmach typu 'Dzień Niepodległości', ale, jak dla mnie żadna to wada.

Film opowiada o dwóch rywalizujących ze sobą iluzjonistach, którzy kiedyś występowali razem, ale kiedy błąd jednego z nich doprowadził do śmierci żony drugiego narodził się między nimi poważny konflikt. Reszty dowiecie się oglądając film.

Co do 'Skyline'- obejrzałem i doszedłem do wniosku że Crytek, twórcy gry 'Crysis' powinni ubiegać się o odszkodowanie za użycie w filmie obcych wyglądających i poruszających się identycznie jak Ci z gry. Serio. Poza tym znośne to dzieło, ale przerwane w momencie kiedy zaczyna się robić ciekawe.

#40

crc.
  • Postów: 712
  • Tematów: 34
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Prestiż jest rewelacyjny! Ciężko na początku się połapać o co tak naprawdę chodzi, ale jest świetnym filmem, dobrze, że Harap o nim wspomniał. Proszę się nie sugerować, że jak są iluzjoniści to to taki Harry Potter dla dorosłych. Film jest bardzo oryginalny i wciąga, przewija się tam nawet postać N.Tesly. Polecam!

Użytkownik crc edytował ten post 11.12.2010 - 11:00


#41 Gość_*Armstrong*

Gość_*Armstrong*.
  • Tematów: 0

Napisano

edit Yawgmoth
Dołączona grafika
Dołączona grafika

edit2 Yawgmoth
7.12 Decyzje moderatorów o ostrzeżeniach są nieodwracalne i nie podlegają dyskusji.
Kolejny już raz w stosunkowo krótkim czasie łamiesz ten punkt regulaminu, a że byłeś już przez to pouczony, to dorzucam 7 dni przerwy od forum.

Użytkownik Yawgmoth edytował ten post 11.12.2010 - 20:49


#42

Yaw.
  • Postów: 774
  • Tematów: 61
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Panowie - wymieniliście się opinią i to wystarczy. O gustach się nie dyskutuje. Ktoś tutaj skrytykował Odyseję Kosmiczną, a inni wychwalali niektóre (imo) gnioty, ale co poradzę ?

Co do Prestiżu, to:
1. Wolałem, żeby to był temat o:

Lubię filmy gatunku Sci-Fi, z podgatunku, który można przedstawić słowami klucz: kosmos, misje/wyprawy kosmiczne, planety, ufo, obce cywilizacje, itp. Filmy, w których stawia się główny nacisk na klimat.

i większość userów dyskutowała w tych ramach. Oczywiście nie musicie się tego trzymać, ale fajnie by było :P
2. Skoro już ktoś to wywołał - polecam Iluzjonistę. Pokrewny film i prawie równie dobry. A niektóre sceny już bez "prawie".



#43

nexus6.
  • Postów: 1234
  • Tematów: 14
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Odyseji nie mogłem wytrzymać, nie podobał mi się ten film, możliwe, że go nie zrozumiałem i dlatego, ale go wymęczyłem przesypiając połowęDołączona grafika


Też go kiedyś nie rozumiałem, ale pewnego dnia doznałem olśnienia (rzekłbym illuminacji ;) ) i zrozumiałem znaczenie monolitu.

#44

PaZi.
  • Postów: 933
  • Tematów: 4
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Hmm zawsze mnie odrzucała oprawa wizualna odyseji. Czy ma ona naprawdę ciekawą fabułę?

Event horizon całkiem niezły choć wyjaśnienie zaistaniałej sytuacji jest dla mnie zbyt proste, wrecz banalne. Nie mniej jednak nie żałuję seansu.

Trochę zejdę z tematu. Mam nadzieję że kiedyś nakręcą film mass effect, choć nie wiem czy 2 godziny starcza na takie wgłębienie widza jak w grze. Niemniej polecam bardzo gorąco szczególnie pierwsza część tej gry. Jest to space-opera z bardzo ekscytującą fabułą. Ja zagrałem nią nie wiedząc o grze nic, oprócz samej mechaniki rozgrywki i jeśli ktoś lubi

Lubię filmy gatunku Sci-Fi, z podgatunku, który można przedstawić słowami klucz: kosmos, misje/wyprawy kosmiczne, planety, ufo, obce cywilizacje, itp. Filmy, w których stawia się główny nacisk na klimat.


to będzie zachwycony. Ja zapamiętałem tę grę jako jeden wielki epicki film i tylko dlatego o niej piszę.

--------------

Dziękuję wszystkim za pomoc w uzupełnieniu moich braków w dobrych filmach sci-fi :)

Pozdrawiam

#45

Yaw.
  • Postów: 774
  • Tematów: 61
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Hmm zawsze mnie odrzucała oprawa wizualna odyseji. Czy ma ona naprawdę ciekawą fabułę?


Nie powiedziałbym, żeby mocną stroną Odysei była fabuła. 2001 prawie jej nie ma (3 luźno powiązane historyjki). 2010 jakąś ma, ale nie zapadła mi aż tak w pamięci. Chodzi przede wszystkim o ten klimat tajemnicy.

Pewnie każdy już widział, ale jutro na polsacie Dzień Niepodległości o 20.05.




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych