Skocz do zawartości


Zdjęcie

NASA: w 2013 roku czeka nas apokalipsa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
61 odpowiedzi w tym temacie

#1

Templariusz.
  • Postów: 499
  • Tematów: 35
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Amerykańscy naukowcy z NASA (Narodowa Agencja Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej) wieszczą na Ziemi apokalipsę z powodu gigantycznej burzy magnetycznej, która ma nadejść w 2013 roku - podaje serwis korrespondent.net.
W 2013 roku Słońce "przebudzi" się po wielu latach snu, zwiększając radykalnie swoją aktywność. Według prognoz specjalistów może to doprowadzić do pandemii na Ziemi w związku z potężną burzę magnetyczną, która ma uderzyć w naszą planetę. Burze magnetyczne to nagłe i intensywne zaburzenia pola magnetycznego Ziemi. Są one związane ze słonecznymi wyrzutami masy i burzami słonecznymi, które w postaci wiatru słonecznego docierają do Ziemi, wywołując zmiany w polu magnetycznym.

Jak wynika z raportu Richarda Fischera, szefa oddziału NASA zajmującego się obserwacją Słońca, temperatura na jego powierzchni szybko rośnie i w 2013 roku należy oczekiwać, że "idealna burza magnetyczna" nadejdzie.

W wywiadzie dla brytyjskiego dziennika "The Daily Mail", Fisher powiedział, że burze magnetyczne powodują awarie systemów łączności i są w stanie wpłynąć na pracę wszystkich systemów komputerowych. Mogą zostać uszkodzone także inne kanały komunikacyjne: telefoniczne, satelitarne. Uczony przepowiada, że grozi nam zupełny paraliż łączności, upadek systemu bankowego, a w efekcie nowy długotrwały kryzys gospodarczy.

Amerykańscy naukowcy już wcześniej ostrzegali, że podobna burza grozi globalną katastrofą. Świadczą o tym przykłady "słonecznych sztormów" z przeszłości. Do jednego z najbardziej intensywnych doszło w 1859 roku, kiedy zaburzenia ziemskiego magnetyzmu spowodowały awarie sieci telegraficznych w całej Europie i Ameryce Północnej, a nawet okazjonalne zapalanie się od iskier papieru w telegrafach.

W dzisiejszych warunkach, zdaniem naukowców NASA, burza wielkości tej z 1859 roku mogłaby zniszczyć cały system energetyczny krajów uprzemysłowionych. "Gdyby tak potężna burza magnetyczna uderzyła dziś w USA tylko w pierwszym roku po katastrofie jej koszty sięgnęłyby 2 bln dol., czyli byłyby 20 razy większe niż te poniesione w związku z huraganem »Katrina «, który w 2005 r. spustoszył Nowy Orlean" - pisali w 2009 roku w specjalnym raporcie amerykańscy naukowcy.

Portal korrespondent.net przypomina także kataklizm z 1921 roku, kiedy w wyniku burzy słonecznej został zupełnie sparaliżowany transport w Nowym Yorku. Natomiast słoneczne harce z 1989 roku doprowadziły do przerwania dostaw energii dla Quebecu. Ponad 6 milionów Kanadyjczyków zostało bez światła i ogrzewania. Słabym punktem, w który uderzyła słoneczna nawałnica były linie wysokiego napięcia, które są czułe na kosmiczną pogodę i wychwytują prądy wywołane przez burze magnetyczne.

Naukowcy z NASA wezwali amerykańskie władze do przygotowania się na wszelkie możliwe techniczne kataklizmy, jakie może spowodować nawałnica, która przyjdzie ze Słońca.


onet.pl
  • 4



#2

feelit.
  • Postów: 116
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

to jest potwierdzona informacja, czy jakas tania sensacja, i jak wiarygodny jest ten koles co sie wypowiada ?

Użytkownik wafel1 edytował ten post 18.06.2010 - 13:07

  • 0

#3

Lynx.
  • Postów: 2210
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tak, to potwierdzona bzdura. A wypowiadający się koleś jest jak najbardziej wiarygodny, tylko nie ma wpływu na to, w jaki sposób dziennikarze przekręcają jego słowa.

Użytkownik Lynx edytował ten post 18.06.2010 - 13:12

  • 1



#4

Flopstar.
  • Postów: 225
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ten wątek lepiej kontynuować w tym temacie.W ten sposób unikniemy bałaganu.
http://www.paranorma...pic=13840&st=75
  • 0



#5

szymonn.
  • Postów: 168
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

ogladalem program o burach slonecznych jak na razie nie wskazuje nic ze bedzie. najpierw koniec swiata w 2012 potem 2013 opanujcie sie ludzie rasy czlowieka nie da sie tak latwo zniszczyc
  • 0

#6

feelit.
  • Postów: 116
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

tak pytam, ciekawy jestem jak sie to rozwinie.

Użytkownik wafel1 edytował ten post 18.06.2010 - 13:28

  • 0

#7

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nawet wyłączenie wszystkich urządzeń i elektrowni nie pomoże. W zasadzie nie ma sposobu żeby uchronić się przed takim kataklizmem. Tylko przygotowanie na natychmiastową wymianę wszystkich uszkodzonych urządzeń może tu pomóc.
  • 0



#8

Muhomorniczy..
  • Postów: 136
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

No to zapewne ktoś z ameryki zarobi na zabezpieczeniach.
  • 0

#9 Gość_Nivers

Gość_Nivers.
  • Tematów: 0

Napisano

Niestety jest to potwierdzona informacja, słońce zaczyna budzić się ze snu! Czekają nas w niedalekiej przyszłości ciężkie burze magnetyczne, bez katastrofy się nie obejdzie, ciężko jednak stwierdzić na jaką skale, jedno jest pewne, takiej katastrofy za naszego życia jeszcze nie było...

Oto info
http://science.nasa....010/04jun_swef/

Ciekawą informację znalazłem sprzed 5 lat, źródło także z N.A.S.A, oni już wtedy zauważyli że coś nie tak się dzieje ze słońcem i polem magnetycznym ziemi.
http://www.dziennik....iec_swiata.html

Czyżby Majowie na prawdę przepowiedzieli apokalipsę?
  • 2

#10

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wynika z tego,że jest to jak najbardziej prawdziwa informacja.
A sam Dr. Richard Fisher miał użyć takich oto słów:

"We know it's coming but we don't know how bad it's going to be.
"Systems will just not work. The flares rapidly change the magnetic field on the earth, like a lightning bolt. That is the solar effect."


Cytat pochodzi z przykładowej strony http://www.asylum.co...2013-says-nasa/

Ale znając dociekliwość i wrodzony sceptycyzm naszego forumowego "pogromcy bzdur i wszelakich nonsensów'' Lynxa,który nie toleruje "przedruków ważnych informacji",trzeba znaleźć oryginalną wypowiedź pana Fischer'a i to najlepiej w formie pliku video, koniecznie zamieszczoną na serwerach NASA.

A tak na poważnie.Chyba nikomu z Nas nie zależy na takim rozwoju wydarzeń.
Ale jeżeli już miało by do tego dojść to raczej lepiej wiedzieć o tym wcześniej,niż być "śmiertelnie" zaskoczonym.
  • 1



#11 Gość_Nivers

Gość_Nivers.
  • Tematów: 0

Napisano

Szanowni forumowicze, też byłem sceptycznie do tego nastawiony, niestety informacja która obiegła główne portale internetowe wyszła właśnie z OFICJALNEJ STRONY N.A.S.A, a nie z jakiegoś blogu Kowalskiego... Pytanie brzmi jakie szkody wyrządzą burze słoneczne, a nie czy będą, czy nie...

Jeszcze coś dla niedowiarków...

Burza z 1859 roku w dzisiejszych czasach mogłaby zniszczyć cały system energetyczny krajów uprzemysłowionych
http://pl.wikipedia....yczna_roku_1859

Ostatnie zaś widoczne rozbłyski słoneczne 1989 roku doprowadziły do przerwania dostaw energii dla Quebecu. Ponad sześć milionów Kanadyjczyków zostało bez światła i ogrzewania, a przecież to pryszcz w porównaniu do tej burzy z 1859 roku.

Wg naukowców ta która nadejdzie teraz, ma być z kolei dużo większa niż ta z 1859 roku...

Czas pokaże, problemy widać będą, miejmy nadzieje że to wszystko g**no prawda, a przynajmniej lepiej być takiej myśli, niż żyć ze świadomością że idzie globalna katastrofca...
  • 2

#12

Lynx.
  • Postów: 2210
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ale znając dociekliwość i wrodzony sceptycyzm naszego forumowego "pogromcy bzdur i wszelakich nonsensów'' Lynxa,który nie toleruje "przedruków ważnych informacji",trzeba znaleźć oryginalną wypowiedź pana Fischer'a i to najlepiej w formie pliku video, koniecznie zamieszczoną na serwerach NASA.

Przesadzasz, filmiki to nie moja działka. A ponadto sam przeklejasz oryginalną wypowiedź Fishera i sam możesz się przekonać, że nie ma w niej wzmianki o roku 2013. Jeśli jednak nadal zamierzasz upierać się przy swojej interpretacji, to chętnie się dowiem jakie przesłanki cię ku temu skłaniają - możliwe przecież, że to ja się mylę. W każdym razie w oryginalnym artykule (podlinkowanym już przez Niversa i przeze mnie) ani razu nie pada liczba 2013, a mowa jest tylko o potencjalnym zagrożeniu, którego jak na razie nie potrafimy przewidzieć nawet z wyprzedzeniem kilkudniowym, a co dopiero paroletnim. Mam wrażenie, że w pogoni za sensacją ty i Nivers przestaliście rozumieć czytane teksty.

Użytkownik Lynx edytował ten post 18.06.2010 - 22:11

  • 1



#13

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Owszem,w tej konkretnej wypowiedzi Fisher'a,którą zacytowałem nie pada żadna data ale podejrzewam tylko dlatego,ze nie znamy całości tego wywiadu.
Ale nie sądzę,aby rok 2013 w ustach heliofizyków z NASA był jakimś błędem w ich toku myślenia i brzmiał jak herezja.
Ci ludzie raczej wiedzą co mówią i biorą za to pełną odpowiedzialność dopuszczając takie treści do publicznej wiadomości.
  • 1



#14 Gość_Nivers

Gość_Nivers.
  • Tematów: 0

Napisano

Ja w pogoni za sensacją? Lepiej jakbyś napisał że to N.A.S.A goni za sensajcą, a nie ja i Jarecki, nie sądzisz? Gdybym ja na to wpadł i rozprowadzał takie doniesienia wtedy mógłbyś tak pisać, natomiast Ty jesteś Mega Hiper Doktor Rehabilitowany w tej dziedzinie i opowiastki ludzi z N.A.S.A to dla Ciebie jak babcie rozprowadzające plotki po wsi, ale do rzeczy...

Napisałem już że ja także jestem sceptycznie do takich spraw nastawiony, a zmienić moje założenia mogą tylko prawdziwe dowody, po dokładnym przeczytaniu artykułów N.A.S.A w tym też Dr. Philipsa sprawy nabierają innego znaczenia... Oczywiste że w oryginalnym artykule nie ma podanej daty, bo takiej daty się nie da się określić to może być równie dobrze rok 2011 jak i 2013, ta druga data jest graniczna, znaczy się że do 2013 rozbłyski słońca nadejdą z bardzo dużym nasileniem w 99%. Podobno gdy już nastąpi rozbłysk to też nie wiadomo z jaką prędkością dojdzie do ziemi, przykładowo obłok 1859 roku dotarł do nas w 18h! gdy szacowany czas to niecały tydzień. Wielkość plam na słońcu jest szokująca, rozbłyski bardziej intensywniejsze, a skutki w polu magnetycznym ziemi są odczuwane już teraz, naukowcy są pewni że w bardzo krótkim okresie słońce wypluje sporą masę energii, "katastroficzną". Dla nas katastrofą byłaby już ta burza z 1989 roku, teraz praktycznie wszystko jest skomputeryzowane, właściwie trudno to nazwać burzą słoneczną, to było raczej jak mały pojedynczy piorunek burzy 'ziemskiej'.

Wniosek:
1. Rozbłyski nadejdą w 100%
2. Kiedy? Nie wiadomo...wiemy natomiast że w niedalekiej przyszłości, przyjmowana data przez niektórych doktorków z NASA to właśnie 2013, jest ona najbardziej wiarygodna, aczkolwiek jak już wspomniałem wyżej równie dobrze może być to rok 2012, czy 2011.

Szkoda tylko trochę internetu, to takie piękne okno na świat :D
  • 0

#15

Templariusz.
  • Postów: 499
  • Tematów: 35
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Głównie martwi mnie to że media nic nawet nie wspominają o tym, zagrożenie jest jak zwykle bagatelizowane, to samo mamy teraz z powodziami tyle że burza słoneczna dotknie każdego człowieka na ziemi, i prawdopodobnie cofniemy się o jakieś 50 lat.
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych